Prvi tim

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Savcic Luka
Posts: 591
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Prvi tim

Post by Savcic Luka »

Vi vodite polemiku kao da sport, fudbal i FKV mogu biti van političko društvenog konteksta. Svaka uprava je u skladu sa tim kontekstom i pitanje je samo da li ima manje ili više obzira prema opštem dobru kluba, a sigurno je da joj klub ne može biti na prioritet jer jednostavo svima prioriteti moraju biti nešto drugo.
O tome svedoči i letošnje “pojačanje” UO.
To promovisanje uspešnih biznismena me odmah podsetilo na reči jednog drugara iz Bg-a, kada sam ga pre x godina pitao kako to da ne ide na basket. Reko sad ste dobri, igrate Evroligu, atmosfera na utakmicama brutalna, reko kako to da ne ideš.
A on kaže: “Brate, ne mogu. Ja gledam teren i umesto igrača ja vidim Čovića i Andreja Vučića. Jbg, ne mogu.”
E to je taj kontekst u kome smo svi i svaki naš odlazak koliko god benignan bio, je mala podrška svemu tome. I dve sezonske iz moje kuće i sve redom. Jbg…

Tako da iako utopistički, ja se slažem sa Rabbom. Bar mogu da ne dozvolim da mi nešto što nije normalno, postane normalno.
User avatar
Turija
Posts: 11138
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Turija »

@Luka, bravo za primer. Drugar ti je pravi.
Ja sam, svojevremeno, redovno uzimao sezonsku i nervirao se, kad zbog svojih utakmica ne mogu na Stadion, nosio tranzistor da cujem rezultat Vose sto pre.
Posle sam isao sporadicno na utakmuce, sve dok nije bilo redovnih tv prenosa, da vidim ima li promena za oprimizam.
Sad pogledam Vosine utakmice na tv, a kad ne mogu, ne nerviram se vise, jer sve je vec vidjeno.
A, sto bi rekao tvoj drug beogradski, na terenu vidim upravu.
Pozdravi druga, komentar mu pogadja sustinu. :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Stexman
Posts: 2690
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Prvi tim

Post by Stexman »

Savcic Luka wrote: Thu Sep 19, 2024 1:57 pm Bar mogu da ne dozvolim da mi nešto što nije normalno, postane normalno.
E vidiš ovde grešiš, ne možeš. Ne možeš ništa da uradiš po tom pitanju ma koliko se trudio.

Možeš samo da pustiš da oni rade šta hoće, i sve to da gledaš sa strane, i gledaš kako i mi učestvujemo u tome. Ili da sve izvrgavaš sprdnji i pokazuješ da su njihova pravila igre smešna i njihovim načinom se boriš protiv toga.

Ili da istupiš iz lige i tako pokažeš da si moralniji od svih ostalih! Imamo li muda za tako nešto? Naravno da ne.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

КЕНИЈАЦ КОЛИНС СИЧЕНЏЕ ПРЕЗАДОВОЉАН ЈЕ ТРОГОДИШЊИМ УГОВОРОМ КОЈИ ЈЕ ПОТПИСАО СА ФК ВОЈВОДИНА Код мене све наилази у право време

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/ken ... 2024-09-19
Savcic Luka
Posts: 591
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Prvi tim

Post by Savcic Luka »

Stexman wrote: Thu Sep 19, 2024 4:11 pm
Savcic Luka wrote: Thu Sep 19, 2024 1:57 pm Bar mogu da ne dozvolim da mi nešto što nije normalno, postane normalno.
E vidiš ovde grešiš, ne možeš. Ne možeš ništa da uradiš po tom pitanju ma koliko se trudio.

Možeš samo da pustiš da oni rade šta hoće, i sve to da gledaš sa strane, i gledaš kako i mi učestvujemo u tome. Ili da sve izvrgavaš sprdnji i pokazuješ da su njihova pravila igre smešna i njihovim načinom se boriš protiv toga.

Ili da istupiš iz lige i tako pokažeš da si moralniji od svih ostalih! Imamo li muda za tako nešto? Naravno da ne.
Nismo se razumeli. Na odluku kluba imam uticaja kao na vremenske prilike, ali na lično prihvatanje ili ne prihvatanje iste imam, no odošmo u filozofiju previše… :cheers:
User avatar
Turija
Posts: 11138
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Turija »

Mi ne mozemo pobeci od cinjenice da je svaka uprava sportskih klubova i politicki podobna. Jednostavno tako je koncipiran nas sport od '45. Sad samo koliko uprava donosi dobre igre i rezultate za Klub i navijace, pa su neke bolje od drugih.

Svi predsednici klubova su direktori nekih firmi i njima je sigurno bitnija ta funkcija od funkcije Predsednik kluba. Tako ce biti sve do privatizacije klubova.Cak i da bude privatan, nece biti nezavisan, osim u slucaju da je vlasnik stranac.

Mi smo za ove dve godine ispustili Evropu i to je velik minus, i tesko oprostiv, aktuelnog saziva UO Vojvodine. Cini mi se da su to i oni shvatili i da se sada odradio dobar prelazni rok, samo kasno.

Medjutim, nije kasno za sledecu godinu, pod uslovom da se ne prodaju najbolji igraci. Tada bi se mogao napraviti i iskorak u Evropi.Mene jedino interesuje Vosa u Evropi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
hvylarn
Posts: 553
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Prvi tim

Post by hvylarn »

Sigurno se uzelo sa rezervom promocija Krtolice i da ispituju teren za drugi trenerom ako krene po zlu ponovo. Slažem se da mu treba dati podršku, naš je čovek, dosta godina je u klubu, razne trenere je ispratio. Valjda je do sad skontao šta ne štima pa može da poradi na tome.
Post Reply