Prvi tim

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 11138
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Turija »

@Luka
Isto se plasim da cu biti pogresno shvacen, pa sam se samo jednim postom ukljucio u diskusiju, podrzavsi post @gospodina FKV.
@ Rabba je idealista, sto je ispravno, ali da li je realno?
Ovde se ogromna vecina ljudi svrstava uz pobednike i tesko da manjina to moze promeniti? Izbor je vrli crno beo. Ili ces ostati ili otici. Mnogo mladih, sada, vec bira ovo drugo. Jer, najproduktivnije godine im prolaze. Zivot neumitno tece i vremena za cekanje nema na odmet. Ko ne zeli ili ne moze, ostace i pokusavati da nesto poboljsa.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

Cane
Posts: 1270
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Prvi tim

Post by Cane »

Da ne širimo mnogo ali imam potrebu samo kratko izneti stav da je priča o bilo kojem "trećem blizancu" poturena kao kukavičije jaje i predstavlja tešku besmislicu.
Znači iz milion razloga, koje sad i ovde ne bih obrazlagao jer bi se mogli pisati romani o tome, NITI jedan treći klub u Srbiji NE može NIKADA postati "treći blizanac" pa ni FKV i svaka rasprava o tome je nestvarno gubljenje vremena i gotovo vređanje inteligencije. Ukratko klasičan oksimoron.
User avatar
Turija
Posts: 11138
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Turija »

Cane wrote: Wed Sep 18, 2024 8:50 pm Da ne širimo mnogo ali imam potrebu samo kratko izneti stav da je priča o bilo kojem "trećem blizancu" poturena kao kukavičije jaje i predstavlja tešku besmislicu.
Znači iz milion razloga, koje sad i ovde ne bih obrazlagao jer bi se mogli pisati romani o tome, NITI jedan treći klub u Srbiji NE može NIKADA postati "treći blizanac" pa ni FKV i svaka rasprava o tome je nestvarno gubljenje vremena i gotovo vređanje inteligencije. Ukratko klasičan oksimoron.
@Cane, sve je potpuno tacno.
Meni samo nije jasno kako je ta prica uspela da se primi kod dosta navijaca Vojvodine? Valjda, bezeci od svega blizanackog, prividja se ljudima i tamo gde je nema i ne moze je biti? Oksimoron, kako si napisao.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Karlsson
Posts: 2484
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Prvi tim

Post by Karlsson »

Angolci dominiraju Fejsbuk stranicom kluba.
User avatar
Simica
Posts: 180
Joined: Sun Sep 26, 2010 12:52 pm
Location: Old east

Re: Prvi tim

Post by Simica »

Ko je Djokanović Damjan?
Dade dva komada danas.
A za tri asistencije Depua +
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 3159
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

Simica wrote: Wed Sep 18, 2024 11:16 pm Ko je Djokanović Damjan?
Dade dva komada danas.
A za tri asistencije Depua +
https://www.transfermarkt.com/damjan-dj ... er/1076521
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4375
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Prvi tim

Post by Rabba »

Cane wrote: Wed Sep 18, 2024 8:50 pm Da ne širimo mnogo ali imam potrebu samo kratko izneti stav da je priča o bilo kojem "trećem blizancu" poturena kao kukavičije jaje i predstavlja tešku besmislicu.
Znači iz milion razloga, koje sad i ovde ne bih obrazlagao jer bi se mogli pisati romani o tome, NITI jedan treći klub u Srbiji NE može NIKADA postati "treći blizanac" pa ni FKV i svaka rasprava o tome je nestvarno gubljenje vremena i gotovo vređanje inteligencije. Ukratko klasičan oksimoron.
Hvataš se za terminologiju i pojedinosti, ne za suštinu. Jel onaj koji kraducka isto lopov kao i onaj koji krade na veliko, ili ne? Uostalom, iskoristi gotovo uvređenu inteligenciju, pa izvedi zaključak koji se ne fokusira na rupe nego na celinu.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1684
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Prvi tim

Post by Mare_Liman »

"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
Cane
Posts: 1270
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Prvi tim

Post by Cane »

Rabba wrote: Wed Sep 18, 2024 11:51 pm
Cane wrote: Wed Sep 18, 2024 8:50 pm Da ne širimo mnogo ali imam potrebu samo kratko izneti stav da je priča o bilo kojem "trećem blizancu" poturena kao kukavičije jaje i predstavlja tešku besmislicu.
Znači iz milion razloga, koje sad i ovde ne bih obrazlagao jer bi se mogli pisati romani o tome, NITI jedan treći klub u Srbiji NE može NIKADA postati "treći blizanac" pa ni FKV i svaka rasprava o tome je nestvarno gubljenje vremena i gotovo vređanje inteligencije. Ukratko klasičan oksimoron.
Hvataš se za terminologiju i pojedinosti, ne za suštinu. Jel onaj koji kraducka isto lopov kao i onaj koji krade na veliko, ili ne? Uostalom, iskoristi gotovo uvređenu inteligenciju, pa izvedi zaključak koji se ne fokusira na rupe nego na celinu.
Stvarno neću na ovom mestu da dužim o temi koja je priča za sebe, pa evo samo ukratko.

Blizancima je u "genetskom kodu" od trenutka nastanka poništavanje svih drugih, otimanje tuđeg, krađa svega, primena gole sile itd, a što je s vremenom samo evoluiralo i poprimalo različite rafiniranije pojavne oblike, prateći društvene i druge prilike. I niko ih drugi nikada po tome ne može "stići", šta god da radi. To je prosto istorijska činjenica i ona je trajna i nepremostiva razlika između njih s jedne i svih ostalih s druge strane. Svaki pokušaj izjednačavanja bilo koga s njima je po meni relativizacija njihovih "zločina" prema srpskom fudbalu čije posledice se vide baš svuda.

To je po meni suština i celina ovog problema, a upravo su "rupe" detalji poput davanja nekih pasoša (pri čemu ja ne znam da je iko ikada kod nas tako dobio pasoš, niti da se sada zaista nešto radi na tom planu) na osnovu čega se izvodi neka skroz protivprirodna analogija, uključujući posebno i taj termin "trećeg blizanca". Nema tog trećeg i nikad ga neće i ne može biti.

Da ne širim dalje jer ima mnogo važnijih stvari i problema kojima se treba baviti u vezi FKV, a ne ovim nepostojećim.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4375
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Prvi tim

Post by Rabba »

Cane wrote: Thu Sep 19, 2024 10:22 am Stvarno neću na ovom mestu da dužim o temi koja je priča za sebe, pa evo samo ukratko.

Blizancima je u "genetskom kodu" od trenutka nastanka poništavanje svih drugih, otimanje tuđeg, krađa svega, primena gole sile itd, a što je s vremenom samo evoluiralo i poprimalo različite rafiniranije pojavne oblike, prateći društvene i druge prilike. I niko ih drugi nikada po tome ne može "stići", šta god da radi. To je prosto istorijska činjenica i ona je trajna i nepremostiva razlika između njih s jedne i svih ostalih s druge strane. Svaki pokušaj izjednačavanja bilo koga s njima je po meni relativizacija njihovih "zločina" prema srpskom fudbalu čije posledice se vide baš svuda.

To je po meni suština i celina ovog problema, a upravo su "rupe" detalji poput davanja nekih pasoša (pri čemu ja ne znam da je iko ikada kod nas tako dobio pasoš, niti da se sada zaista nešto radi na tom planu) na osnovu čega se izvodi neka skroz protivprirodna analogija, uključujući posebno i taj termin "trećeg blizanca". Nema tog trećeg i nikad ga neće i ne može biti.

Da ne širim dalje jer ima mnogo važnijih stvari i problema kojima se treba baviti u vezi FKV, a ne ovim nepostojećim.
Treba dužiti, očigledno, jer su postovi kao tvoj potrebni forumu.

Ako te ne bude mrzelo, prođi kroz upise, ili prati šta se piše ovde i videćeš da većina ljudi zapravo želi te "benefite" za naš klub. Način obraćanja prema drugim klubovima, nipodaštavanje njihovog postojanja i "veličine" itd. Sve su to "vrline" navijača blizanaca. A sve je više taj "stil" prisutan ovde. I na tribinama takođe. "Treći Blizanac" je terminologija koju koristim da karikiram problem. Takođe, javnost, pa i naša, nas percipira samo kroz aktuelni trenutak. Ako je prikazano da smo po benefitima sistema trenutno poravnati sa blizancima, bićemo percipirani kao taj "treći". Mi trebamo i moramo da budemo sušta suprotnost njima, jer za njih mi im nismo protivnik, već često drugi kraj prsta koji upere kad hoće da prikažu kako je sve ovde zapravo normalno. Kao lokalni problem. Kao globalni problem oni su suština i suma zla ovog društva i sistema. Ne smemo imati nikakvih dodirnih tačaka sa njima, a guraju nas ka tome.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Cane
Posts: 1270
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Prvi tim

Post by Cane »

Mislim da najveći deo ljudi u suštini na sličan način posmatra stvari, samo se razlikujemo u nekim nijansama poput toga da mene recimo taj termim trećeg blizanca sam po sebi toliko iritira pa ne mogu da ne reagujem :D
Saglasni smo svi svakako da su oni apsolutno zlo i zato bi lično voleo da se ovi crni sad uruše još i više, pa da onda tim svojim stalnim kukanjem i cmizdrenjem na sva usta o tome kako država sve daje samo "jednom" a zaboravlja na "drugi" :frown: klub pokažu koliki je apsurd sve u vezi oba ta tzv kluba.

U tom smislu voleo bih i da mi koliko god možemo, barem kao obični navijači i simpatizeri FKV, pružimo podršku i iskažemo solidarnost s Radničkim KG koji je trenutno najviše na udaru mafijaške ekipe koja sad misli da je i nebo njihovo.
User avatar
Turija
Posts: 11138
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Prvi tim

Post by Turija »

Evo ja imam samo jedno pitanje za kolege forumase, koji vide ,,benefite" FKV da i malo licimo na blizance, a kamoli da smo treci blizanac.

Pitanje je: u cemu vidite benefite Vojvodine?
Novcu, sudjenju, medijima, promociji....mogao bih jos da redjam, ali sasvim dovoljno je ovo. Prvenstveno, cini mi se da svi misle da je novac gradjana usao u Vosu od kako je Zbiljic na celu Kluba?

Medjutim, ja vidim, da u ove 3 godine, gde nas mediji i mreze targetuju kao treceg blizanca, mi smo prodali sve nase najbolje igrace za XY miliona evra i od toga Klub zivi.

Radjeni su sve dolazni free transferi, osim par njih ( Njegos, Seri, Velickovic, Kolins i jos neki sitni, mozda, sve ukupno ne vise od 2 miliona - od najmanje 10 od prodaje nasih igraca).
Nama su kladionice sponzori, nekima Postanska Stedionica, nekima Telekom... isto kao svima drugima. Ja verujem da npr. Lucani imaju veci uticaj od Vose, pa i neki drugi klubovi, samo su ispod radara.

Od ostalih nas razlikuju jedino grejaci terena na ovom krs stadionu. I sad se poistovecujemo sa drzavnim dvojcem? Van svakig rezona.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Stexman
Posts: 2690
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Prvi tim

Post by Stexman »

Cane je u pravu, sta god da uradimo, ma koliko da ukrademo(ako ikad to uradimo) nikad necemo ni blizu biti ni jednom od tih blizanaca. To je 100% tako.

@Rabba
A što se tiče da treba da treba da budemo sušta suprotnost njima - to je skoro nemoguće čim delimo isto takmičenje. Time dajemo legitimitet svim njihovim kradjama i malverzacijama. I dalje mislim da karikiranjem njihovih poteza pogadjamo suštinu i pokazujemo apsurd sistema koji je totalno podredjen njima.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4375
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Prvi tim

Post by Rabba »

Stexman wrote: Thu Sep 19, 2024 12:46 pm Cane je u pravu, sta god da uradimo, ma koliko da ukrademo(ako ikad to uradimo) nikad necemo ni blizu biti ni jednom od tih blizanaca. To je 100% tako.

@Rabba
A što se tiče da treba da treba da budemo sušta suprotnost njima - to je skoro nemoguće čim delimo isto takmičenje. Time dajemo legitimitet svim njihovim kradjama i malverzacijama. I dalje mislim da karikiranjem njihovih poteza pogadjamo suštinu i pokazujemo apsurd sistema koji je totalno podredjen njima.
Verujem da nisam bio dovoljno jasan. Postoji ili ograđivanje ili izrugivanje. To je kontra. Sve ostalo samo nije kontra... Znači, ne Sičendžeu pasoš, pa sledeće godine nekom sledećem crnom bratu. Ili se traži svima, uključujući i Seidu Koraću, spremačici na Boškovu, Deleu, Depuu, stativi na terenu broj 2, nebitno ko ima, nema, ili nikome.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Post Reply