Mlada reprezentacija Srbije

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
1892
Posts: 1098
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by 1892 »

podbara wrote:Пријатно фудбалско вече, играо се фудбал допадљив на око. Просто је невероватно како се наши младићи подржавају и бодре између себе, очигледно је да су их Џими и Шаула лепо укомпоновали. Изабраници Џимија Марића дошли су до победе у 86. минуту након лепог шута са неких двадесетак метара. У среду у 17 часова игра се одлучујући меч за даљи пласман а противник је Румунија. Можда би могло у среду да се заори песма- Један је Шаула Горан, Шаула Горан....
Au podbara sad ga bas pretera, utakmica je bila katastrofa totalna, gora od svih Vosinih ove polusezone zajedno. Nismo uputili dva suta u okvir gola, a Madzari jos gori, ni pola nisu prelazili. Imali smo inicijativu ali je to bilo totalno jalovo, gol smo postigli srecno iz suta sa 20ak metara. Jako jako slabo, i tacno se vidi Dzimijev pecat, to isto je radio i sa Vojvodinom, totalno neatraktivan fudbal. Nadam se da ce protiv Rumuna igrati kao protiv Nemaca, a ne kao juce. Zapad lepo popunjen ali atmosfera kao na sahrani, steta sto se ovakvi turniri ne daju gradovima koji bar malo vise cene reprezentaciju, novosadska publika je jednostavno ne zasluzuje i, na zalost, to dokazuje iz dana u dan.
Come on you Reds!
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by madda fakka »

http://www.uefa.com/womensunder19/news/ ... team+guide" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.uefa.com/womensunder19/seaso ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Malo da obratimo paznju i na ovo zbog trenera ;)
I Bog je Slaninar...
User avatar
budababa
Posts: 4016
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by budababa »

021.rs wrote:Orlići idu na Evropsko prvenstvo

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se na prvenstvo Evrope pošto je danas u Novom Sadu, u poslednjem kolu kvalifikacionog turnira, savladala selekciju Rumunije sa 3:0 (2:0).

Izabranici selektora Zorana Marića potvrdili su kvalitet u odlučujućoj utakmici i potpuno zasluženo ostvarili veliki uspeh. Odgovarala im je samo pobeda, a obezbedili su je već u prvom poluvremenu golovima Mitrovića u 41. iz penala i Ninkovića u trećem minutu sudijske nadoknade. U nastavku susreta Mitrović je postavio konačan rezultat u 77. minutu još jednim pogotkom iz penala.

Domaćinu je posao, doduše, olakšan nakon što su Putanu i Vatajelu zaradili crvene kartone u 12. i 39. minutu, da bi još jedan protivnički igrač, Roman, morao van terena zbog igranja rukom u 76. minutu.

U celini, Srbija je ipak bila bolji tim i rutinskom igrom bez teškoća je sačuvala stečeno vođstvo za pobedu koja je donela prvo mesto na turniru i plasman na kontinentalni šampionat.

U drugoj utakmici Nemačka je savladala Mađarsku takođe sa 3:0.

Konačna tabela: Srbija 7 bodova, Nemačka 5, Rumunija 4, Mađarska 0.

Prvenstvo Evrope za fudbalere do 19 godina biće održano od 3. do 15. jula u Estoniji.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3918
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Red Marquis »

3 penala i za svaki penal dosuđena i 3 crvena Rumunima, epska seljačina onaj Ninković iz partizana, pun zapad, slab fudbal, pogotovo drugo poluvreme. To je to. Naša dva igrača slabo primetni.
Io odio Belgrado
User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by kej »

Samo onaj koji je bio na stadionu mogao je da vidi kolika je seljančica onaj Ninković. Baloteli x 10. Vidim da su na portalima krenuli komentari da mu se zviždalo zato što je igrač Partizana, čobanska slaninarska publika itd itd.. Dečko je neviđeni halavi ološ koji se kod drugog penala otima za loptu iako ga cela ekipa odvraća od toga pošto je već jedan promašio. Levi bek mu prilazi da ga smiri, a ova nabeđena zvezdica ga udara po glavi. Onda proslavlja gol tako što ućutkuje publiku.. Ne vredi mu sav talenat, kad je jednostavno bolid.
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3918
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Red Marquis »

kej wrote:Samo onaj koji je bio na stadionu mogao je da vidi kolika je seljančica onaj Ninković. Baloteli x 10. Vidim da su na portalima krenuli komentari da mu se zviždalo zato što je igrač Partizana, čobanska slaninarska publika itd itd.. Dečko je neviđeni halavi ološ koji se kod drugog penala otima za loptu iako ga cela ekipa odvraća od toga pošto je već jedan promašio. Levi bek mu prilazi da ga smiri, a ova nabeđena zvezdica ga udara po glavi. Onda proslavlja gol tako što ućutkuje publiku.. Ne vredi mu sav talenat, kad je jednostavno bolid.
Baš to. U jednom trenutku sam očekivao da stane na sred terena i počne da vrišti i čupa svoju kosicu kao šiparica neka (što i jeste).
A beogradski mediji po običaju. Samo kad je on nas ućutkao svojim golom, a mi mu zviždali jer je penal promašio :evil: Zbog takvih novinara, ovakvi moroni nam i cvetaju umesto da ga sad izbace iz tima.
Io odio Belgrado
User avatar
Stexman
Posts: 2613
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Stexman »

15 minuta sa 3 igraca vise i ne mozemo da damo gol iz igre!? To je moj utisak utakmice.

Ah da, mali Ninkovic je ljakse ne vidjeni, kao da je igrao za 5 razred osnovne pa se nalozio da se pokaze i uvuce u bulju nastavniku! :shit: malo.
User avatar
Jan
Posts: 374
Joined: Mon Jan 24, 2005 12:18 pm
Location: Novi Sad

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Jan »

desilo se...

Image

...pre utakmice,
da li je neko prošao ispod :wink:
VOŠA ZAUVEK !!!
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by madda fakka »

Stexman wrote:15 minuta sa 3 igraca vise i ne mozemo da damo gol iz igre!? To je moj utisak utakmice.
15 minuta do kraja utakmice, 3:0, koga boli ... da trci. Kad se zavrsilo poluvreme ja sam bio u dilemi da li da odem sa utakmice jer je bilo 2:0 i dva igraca vise i znao sam da se nece bog zna sta mnogo desiti. Zato uopste ne razumem zasto je to tvoj utisak.
A za ono go...ce sa br. 11 sto ima frizuru "zemunku" nemam reci i posle utakmice se Nemcima je nesto dobacivao publici i krstio se itd. Jos ono kao plakanje na kraju poluvremena a prethodno zajapuren kao vepar od besa :unnormal:
I Bog je Slaninar...
User avatar
Stexman
Posts: 2613
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Stexman »

madda fakka wrote: 15 minuta do kraja utakmice, 3:0, koga boli ... da trci. Kad se zavrsilo poluvreme ja sam bio u dilemi da li da odem sa utakmice jer je bilo 2:0 i dva igraca vise i znao sam da se nece bog zna sta mnogo desiti. Zato uopste ne razumem zasto je to tvoj utisak.
Pa brate, mi smo od dvanaestog minuta imali igraca vise, pa nismo dali gol ni iz igre ni iz penala, pa onda drugo isljucenje(ne secam se vise koji je minut bio) pa opet nista.
Celu utakmicu smo imali igraca, dva, pa tri vise. Zar ti to ne pokazuje koliko smo jadni. Ne sme da se razmislja na nacin, imamo 3 gola vise pa nas boli k***c. Pa imamo i 3 igraca vise pa im ne mozemo nista iz igre. Kad budu igrali sa nekim ozbiljnijim protivnikom znas kad ce im dati gol!? Kad vec imas priliku, satri protivnika koliko god mozes, jer po nekad ta gol razlika nosi prevagu!
User avatar
Turija
Posts: 10859
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Turija »

I meni je, kao i Stexmanu, to bio najači (i dosta zabrinjavajući) utisak.
Imamo jednog, pa dva, pa tri igrača više na terenu, a to se ne primećuje u igri.Na kraju, čak sa 3 igrača brojčanog viška, izgleda kao da je egal na terenu.Više meni to liči na nedostatak pravog kvaliteta, nego motiva, i to predstavlja veliko razočarenje. Čak me je i naš Poletanović prilično razočarao, a pomalo i pokolebao, u mojoj proceni njegovog fudbalskog potencijala.Očekivao sam da će doći do vidljivog izražaja ta razlika (zbog njegovog seniorskog iskustva) u utakmici kada igra protiv svojih vršnjaka.

PS
Jan, svaka čast za ,,uhvaćeni trenutak" :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by vojvodina jedna jedina »

Ninkovic je izuzetno talentovan ali isto toliko je i nevaspitan i primitivan.

Imam utisak da se takvi gaje u Partizanu,mada ni mi u poslednje vreme ne zaostajemo mnogo po tom pitanju.

Primeri iz nase bliske proslosti nam pokuzuju da takvi primitivci sa viskom talenta(Katai,Smiljanic,Aleksic,Ljajic,Lola Smiljanic...)su vec u ranoj fazi karijere blizu da se nazovu bivsim igracima.

Opet u u nekim drugim zemljama imamo suprotne primere,pa C.Ronaldo saban na kvadrat pa mu to ne smeta da vec godinama bude jedan od najboljih igraca sveta.

Ipak problem je u tome sto je dobar tim pedagoski zapusten,njihove frizure sve govore.

I sa obzirom na nasu drustvenu svakodnevnicu,mislim da ce ih biti sve vise kako naredne generacije budu nadolazile.

Primitivizam je jednostavno postao preovladjujuce umno i duhovno stanje.
User avatar
Jan
Posts: 374
Joined: Mon Jan 24, 2005 12:18 pm
Location: Novi Sad

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Jan »

Turija wrote:I
PS
Jan, svaka čast za ,,uhvaćeni trenutak" :cheers:

Hvala :cheers:
VOŠA ZAUVEK !!!
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Tony Starks »

http://fss.rs/sr/news/newsArchive/story ... 0%BC+.html" onclick="window.open(this.href);return false;
У-19: Србија у групи са Француском, Енглеском и Хрватском

На жребу у Талину омладинци сврстани у Групу Б Европског првенства у Естонији које ће бити одржано од 3. до 15. јула 2012. године
A Boske je danas na asistenciju Bilbije dao gol za U21 reprezentaciju BiH:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=g5pKEDf_gFY[/video]
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Владика »

Зипа ово! :D Тимска фотографија младе репрезентације Југославије из 1974- године.
Image
Post Reply