"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by soderstorm »

Evo da ja kazem po koju sa dozom sprdanje.

Pizon - Selektor :lol: :lol: :lol: :lol: . Kakav genije. Utakmica protiv Italije izmorila igrace. Jos da mu neko rekao da ta utakmica u principu nije znacila nista. Jer i sa porazom od 50:0 mi bi morali u Mariboru da pobedimo. Pa rasporedi snage rizukuj pukni od zabara cuvaj igrace a da koje igrace, o njima cu kasnije. Onda pominje srecu ponovo :lol: :lol: . Primas gol sa 40 metara u 45+1 minutu i to nazivas losom srecom, ja bi vise kritikovao golmana. E moj golmane a vazno da su Brku pljuvali posle onih golova protiv S.Irske i Estonije a ovaj prima gol sa 40 metera. Pobedili su jer su odigrali rasterecenije pa sa ovom pobedom mogu i pedu da obrisu a mi igramo sa grcom bogami skoro svaku bitniju utakmicu igramo tako mora da je to neka bolest. Naravno idemo i do jednog od vecih krivaca ako ne i najvecem. Gospodinu Mancesteru kapitenu sjajnom izvodjacu penala, inace redovnom izvodjaca penala kod dede Fergija :roll:. Onako izvesti penal je za ovak komentar :lol: :lol: :lol: . Petrovic ali onaj drveni na terenu koji sta tacno radi na terenu. Tosic u stilu naseg Mareba ne dam loptu nikome. Mrdja pa covek 6 meseci nije igrao i da je u top formi mozda bi bio korisniji ovako. Naravno tu je i neverovatni Pantelic koji odigrao vise minuta za reprezentaciju u ova 3 meseca nego za klub. Da se okanem ostalih sto su igrali su manje vise bili dobri ali dolazim do nase dvojice. Lane posle one ocajne epizode u Engleskoj vise nije ni za ozbiljan klub a ne da bude u repzentaciji. Nije to vise onaj Lane sta se desilo slava,pare,godine. I naravno Krasa koji ima zadatak da izigrava Globtrotersa na terenu. Brate ne trazimo od tebe da izigravas Zidana nego da prodjes igraca cemu pete i proturanje kroz noge. Eto malo opet u Pizonu posle eksperimetisanja sa timom te zove Trivunovica sad gle nema pa onog Trifunovica pa naseg Brane Ilica :frown: pa i Vilotica kojeg ne vidim bas da igra i kod Rvata. Zove covek Sulejmanija a covek ne odigra ni minut pa ga izostavis jer fala bogu Mrdja je u boljoj formi. Pa gde je onda Tadic mozda bi decko bio od koristi ipak igra solidno u Holandiji ne tu su ne prikosnoveni na levom krilu Lane Jovanovic i zvezdica Tosic. Nadam se da ce ovo bar nesto pokrenuti ili ce biti kao i kod nas jedno veliko nista.

Eh da zaboravio sam ono najvaznije a to je cinjenica da mi ekipe poredjanje od 1 do 4 nismo dobili ni jednom. Hoces na prvenstvo a osvojis bod iz dvomeca sa Estonijom, bod iz dvomeca sa Slovenijom i imas skor 0:3:3 znaci osvoji smo neverovatnih 3 boda. Ma u stvari ovo je super prevenstvo nam je kod cirkuska prestava zasto bi i reprezentacija bila bolja. Decenijsko unistavanje fudbala od strane s....... iz BG kulminira i uskoro ce da nas dokusuri. Mlada reprezentacija nam je blago reci uzas a ovi jos dovode Borhe,Eduarde,Mezenge itd.
Last edited by soderstorm on Wed Oct 12, 2011 1:32 am, edited 1 time in total.
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by lexa »

Slusam ove izjave strucnjaka Pizona i ne znam da li da se smejem ili da placem.
Igracima ne zameram puno jer svi mi znamo koliko jedan trener moze da pokvari jednu
celinu, pa makar ta celina bila sastavljena od vrhunskih igraca.
Ne tako davno i jedna Engleska i Francuska su imale svoje Pizone.
Pohvalno je to sto se nasi igraci i dalje odazivaju pozivima selektora jer su i oni svesni sta i kako
radi FSS. Ljudi moji, evo za primer samo Vidic i Kolarov. U klubovima ih vode velicine poput Fergusona
i Mancinija, i posle njih oni moraju da dodju ovde i ruse svoj ugled zbog jednog Pizona koji ne moze
da vodi ni Radnicki iz Sombora a da ne pricamo o reprezentaciji koja uvek puca na visoko.
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by vojvodina jedna jedina »

Manite se uporedjivanja Jorgacevica i Brke,i nas bivsi kapiten je dobio sansu i uprskao je tako da je logicno sto je trenutno van reprezentacije.

Brka trenutno nije bolji golman od ostalih konkurenata,jedino sto za razliku od njih(osim mozda Saranova) jos ima prostora za napredak i nadam se da ce mu branjenje u Italiji pomoci da u potpunosti ostvari svoj potencijal.

Ako se to desi,vrati ce se na gol reprezentacije i predstavljace dugorocno resenje...

Dotle malo strpljenja...
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by lexa »

Pizon ne zna gde udara. Mislim da bih mogao dva dana pisati o nizu nelogicnosti koje
je ovaj cirkusant sproveo u delo. Evo samo nekoliko:

- za vreme njegovog mandata za reprezentaciju nije igrao samo onaj ko se ne bavi fudbalom.
Svi ti koji su bili u procesu eksperimentisanja uglavnom nisu dobijali minute na zvanicnim utakmicama.
I sta smo dobili time? Dobili su samo menadzeri koji su svoje igrace prodali u razne Kavale, Rapide,
Metalurge i slicne.
Reprezentacija nije klub i ne moze biti uigrana kao bilo koji klub jer igraci igraju zajedno par puta godisnje.
Iskoristi svaki predvidjeni reprezentativni termin za uigravanje ekipe, a eksperimentisi samo na
pozicijama na kojima "skripi".

- njegove izmene su bile posebna prica. Vijas rezultat i onda umesto defanzivnog veznog ubacujes
defanzivnog veznog :shock:

- poziva malog Milivojevica (svaka cast decku ali...) koji nije bio ni na zagrejavanju a da ne pricam
o ulasku u igru dok za to vreme Tadic i Sulejmani sede pored malih ekrana i verovatno se osecaju
ponizeno.

- veceras kljucna utakmica. Krasic (koji je sve utakmice pocinjao u prvoj postavi na poziciji desnog
krila) ostaje na klupi a Pizon na njegovo mesto stavlja igraca koji na toj poziciji nije igrao ni na treningu.

Nastavice se....(ukoliko se nesto drasticno ne promeni u FSS)
User avatar
Turija
Posts: 10809
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Turija »

Mislim da su se svi naši igrači uplašili sjajnog Handanovića na golu Slovenije.Verovatno niko nije smeo da šutira penal, pa je Vidić, kao najveće trenutno fudbalsko ime u našoj reprezentaciji, preuzeo odgovornost.Šutirao je penal odbranbeni igrač, koji tehnički nije spreman, i naravno da ga je Handanović zbunio, bez obzira na svoje svetsko ime (koje je stekao svojom odličnom fizičkom snagom, skokom, borbenošću i beskompromisnošću, kao i srećnim uklapanjem svoje kockice, tj tih vrednosti, u tim MU).Međutim, kad igra u našoj repki to je već sasvim druga priča, jer u njoj nema one savršene organizacije, discipline i kvaliteta saigrača na nivou tima MU, te dolazi do problema u igri Nemanje Vidića, kao i Baneta Ivanovića, (a nema više ni tog motiva i imperativa za pobedom).Zato svi naši igrači koji uspešno igraju za poznate evropske timove uglavnom podbace, jer se od njih očekuje da budu nosioci i kreatori igre Reprezentacije, a oni na to nisu u svojim timovima, pa im ta nova uloga ne odgovara.Problem naše Reprezentacije, kao svih naših timova, je nedostatak pleja, tj prave 10ke.Zbog nje kukamo u Voši, a kukaćemo još dugo i u reprezentaciji, sve dotle dok se fudbal ne počne igrati, a ne da je samo kapitalni biznis.
Još nešto.Golac je možda preterao, ali ne mnogo, kada je rekao da su večeras igrale dve malo bolje ekipe rezultat bi bio 8:8 (ja, ipak, mislim jedno 5:5, s obzriom na čiste, ne šanse, već čist prostor i situacije za pripremu zrele šanse, gde je nedostajalo samo jedno dobro dodavanje, pa da se napravi zicer, iz svih tih kontri ili redovnih napada).Toliko je bilo promaje u odbrani i sredini terena, da bi se jedna prava ekipa nadavala golova.

@Voju
Šta misli o golu Slovenije?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by etxeberria »

Golman za srpsku ligu i mali fudbal, ne moze on da brani za reprezentaciju. Osim odbrane Pizonova selekcija je jedna obicna rupetina.
sam svoj najveci neprijatelj
vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by vojvodina jedna jedina »

Konacno docekasmo...

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=548790" onclick="window.open(this.href);return false;

Mozda i Vidic krene njegovim stopama...

http://www.b92.net/sport/komentari.php?nav_id=548792" onclick="window.open(this.href);return false;
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by lexa »

@Turija

Ne slazem se u potpunosti sa tvojim misljenjem. To sto nasi igraci nisu nosioci u njihovim klubovima ne znaci
apsolutno nista tj. to ne sme da bude opravdanje za losu igru a samim tim i rezultate.
Pogledaj ostale reprezentacije, pronaci ces dosta reprezentacija ciji igraci nisu nosioci u svojim
klubovima ali na terenu izgledaju puno bolje i ucinkovitije od nase reprezentacije.
Mislim da su kod nas totalno drugaciji problemi. Pre svega nas mentalitet. Na Estoniju idemo
onako balkanski sa "lako cemo", protiv Italije idemo sa razmisljanjem "nemamo velike sanse" i
time sami sebe u grob teramo. Mi jednostavno imamo gubitnicki mentalitet, igraci imaju komplekse
koje vuku jos od nekih starijih generacija (Holandija 1:6, Argentina 0:6, Azerbejdzan) i toga nikako ne
uspevamo da se resimo. Antic je donekle uspeo u tome jer on zna pripremiti ekipu, njegov uticaj na
psiholoskom planu je bio maksimalan.

Naravno, problem je i u selektovanju igraca. Ne moras ti imati neke ekstra zvezde za uspeh,
ali moras imati jednu kompaktnu celinu u kojoj se zna u svakom trenutku ko sta radi, da to izgleda
kao ekipa koja zna sta hoce i koja zna nacin na koji ce ostvariti to.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Radoye »

vojvodina jedna jedina wrote:Konacno docekasmo...

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=548790" onclick="window.open(this.href);return false;
putuj igumane... :greenbutt:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3893
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Red Marquis »

Radoye wrote:
vojvodina jedna jedina wrote:Konacno docekasmo...

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=548790" onclick="window.open(this.href);return false;
putuj igumane... :greenbutt:
Ja slavim ko da smo prvaci sveta.
Čovek mi je otkad znam za sebe najantipatičniji fudbaler ikad, sa karijerom u najomraženijim timovima (eh, da je još i za partizan zaigrao :greenbutt: ). Kalkulant veći od Pižona.
Od 102 meča, na 100 je bio očajan :shit:
Io odio Belgrado
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by lexa »

Nemoj tako Red Marquis, on je jedini igrac u istoriji koji je pertlom dao gol :mrgreen: (Jugoslavija-Nemacka 2:2, SP 1998)
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by :) »

vojvodina jedna jedina
Posts: 1260
Joined: Fri Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by vojvodina jedna jedina »

Ovo je pesma za nas...

Jednostavno nemamo rezultate u sportovima u kojima ekipa ima vise od sest igraca...

[video]http://www.youtube.com/watch?v=3h7AqRdKQLA[/video]
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9899
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Voja »

Turija wrote:@Voju
Šta misli o golu Slovenije?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ne znam sta ja imam s ovim golom,kad nikada u zivotu nisam uzeo u usta golmana koji je sinoc branio,al nebitno... naravno da cu ti odgovoriti.Da je situacija obrnuta,da sam Turija ja tebe pitao sta mislis o golu Slovenaca (a da je na golu Brx) ti bi odgovorio ovako npr.Visoka lucna lopta,u Palermu je bilo jako sunce u Mariboru jaki reflektori :cheers: E u tom vidjenju situcija se mi razlikujemo.Moj odgovor ti je sledeci: sinoc je nas golman 100% kriv za gol i tu se prica zavrsava. Ali,seti se Turija mojih prica od pre nekoliko godina,vezano za bas golmane,gde sam uvek navodio Barteza kao primer.Dakle,mozes imati i klovna na golu,ako si u stanju da dajes tri po mecu,onda tvoj gosa ima pravo na po dva kiksa,a da se i ne oseti.Kad se prasina slegne,svi ce se secati kikseva nasih golmana u ovim kvalifikacijam,ali sam ubedjen da nije do njih.
Jos jedna stvar,nerviraju me svi koji sad nesto tu kao spominju Tadica,Sulejmanija.... ljudi moji,pa nista ti igraci promenili nebi,i oni su suvi prosek.Vidim recimo sinoc se kritikuje Jovanovic,a mislim da je solidno odigrao utakmice,jer je prodo veoma mali broj lopti,a posle svakog njegovog predavanja lopte mi smo bili u sansi.A kod penala se videlo koliko su nase zvezde zaista male.... ni malo se nisam zacudio kad je komentator rekao da je Mrdja kod lopte,jer i na ranijem primeru Milijasa se videlo koliko nase "zvezde" beze od odgovornosti. Sve u svemu... ne znam vise ni sta bih rekao.Kad malo razmislim,napisao bih da nisu igraci toliko ni krivi,vec trener,al opet,tokom celog meca slusam kako Pizob bogara sto se ne ide napred i sto se lopta vraca unazad.... pa mi tek onda en bude jasno. A zbog cega gubimo? Ne manjka nama pobednickog mentaliteta,nego mislim da smo mi kao nacija veliki filozofi,i da mnogo volimo da mudrujemo,da se pravimo pametnijih od ostalih.E,kad to shvatimo,sve ce krenuti nabolje. Kako drugaciji objasniti sve te silne takticke zamisli (ne samo sinoc,nego i u nasim klubovima),nama trebaju tri boda,a mi imamo 100 lopti vracenih unazad,sve nesto taktiziramo,pametujemo... kod 0:0,Jorgacevic laganica ide po svaku loptu da je ispuca,bez imalo zelje da se unese adrenalin na mec,dok posle kukamo kad slovenacki golman cini isto.Jednostavno,TO SMO MI!!! Uvek vidimo druge,sebe nikad.

Imao je sinocnji mec i lepih,pozitivnih stvari... recimo,nasa reprezentacija je postala sladja i mocnija od kinder jaja,jer tamo cesto dobijes i duplu igracku,a ovde i kad mislis "nema vise" uvek izmisle nesto novo (neki novi nacin,da nas razocaraju),Kinder suprise!!!! :wink:
I po meni najjaca stvar od sinoc... napokon sam opet uzivao u majstorijama naseg Dragana!!!Uzeleo sam se tog igraca!!!

Turija,zadovoljan? :cheers:
Image
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Brick Liman »

vojvodina jedna jedina wrote:Ovo je pesma za nas...
Ova dva lika, Žvaljavi i Gubavi, su prava slika i prilika ove države i njene fudbalske reprezentacije.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply