Liga Evrope - sezona 2011/2012

Locked
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Po toj logici, šta je Vaduz uradio u Evropi u zadnjih 20 godina, pa da trebamo da se zentamo od njih? Ja samo kažem da treba da izbacimo komplekse Evrope iz svoje glave, koga god imamo na drugoj polovini terena. Isti slučaj kao sa "kompleksom mosta kod Beške". A to da ćemo proći, ne mogu da garantujem (pika se fuca svuda, nema više "vreća za šutiranje"), ali naravno da očekujem. Tri nedelje do početka sezone, a već padamo u očaj, koji vam je ljudi?
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Pa verovali ili ne, Vaduz je u proteklim sezonama postigao više toga u Evropi od nas.
Inače, ako već imamo tendenciju da ne možemo ništa ozbiljnije uraditi u Evropi, to ne znači da se od nje po obavezi moramo oprostiti samo od ekipe koja će svakako nešto ozbiljnije uraditi.Opet pogrešna logika.Može da nas izbaci i ekipa koja će odmah u sledećem kolu da ispadne, eto opet poput već spominjanog Hapoela koji nas je još pritom isprašio.
Ne radi se ovde ni o kakvim kompleksima, već našoj realnosti, bar što se tiče Evrope o tome ne može biti reč, već jednostavno kvalitetom i organizaciono nismo dorasli za nju jer se tamo za razliku od naše lige javašluk ne prašta.
Tri nedelje do početka sezone je jako malo i dovoljno da se padne u očaj ako se ništa ozbiljno ne radi, sa tim može da se složi svaki trener ili fudbalski stručnjak, kako onaj iskusniji, tako i neiskusniji.

Inače kakvog smo protivnika dobili govori i podatak da Vaduz ima tu nesreću da je jedini predstavnik Lihtenštajna tako da praktično nema nikakve poene da doda na sopstveni klupski koeficijent (u stvari ne može u potpunosti da koristi ni klupski koeficijent koji je istovremeno i nacionalni jer se tu rezultati iz kvalifikacija ne računaju) , jeste da to ne bi bilo puno, ali taman bi bilo dovoljno da za drugu rundu kvalifikacija budu nosioci, pa čak blizu pozicije da budu isto to i za treću.Sve to ukazuje da smo dobili najtežeg mogućeg protivnika od svih ponuđenih i da uopšte nije trenutak da se sprdamo i spominjemo nekih 10 lakih komada.
Evo i neko poređenje za određivanje snage Vaduza.Uzmite Bazel, učesnika Lige šampiona koji redovno tamo i pobedi nekoga ili se dokopa trećeg mesta u grupi, kao recimo najjači švajcarski klub, pa taj bi nam uvalio 4-5 komada.Uzmite Lozanu (slabija od Bazela,ali ne toliko da je ovaj kanta kako hoće) koja je prošle sezone igrala odlično u Evropi, a tu je negde na nivou Vaduza, dobro možda za nijansu jača.Dolazimo do zaključka da nam slede izuzetno neizvesni mečevi sa Vaduzom gde može upravo dobra pripremljenost i bolja atmosfera u klubu da budu od presudnog značaja.
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Post by soderstorm »

Znas sta Ice po tebi izgleda mi ne bi mogli da dobijemo nikog u Evropi. Govoris o Lihenstajnu a pominjes Kazahtan, Azeberdzan i Estoniju. Drzava koja ima manje stanovnika nego neki delovi Novog Sada. Jedno je reci necemo ih razvaliti a ti pricas o tome da ce nas izbaciti predstavnik jedne male drzave u Evropi. Dosta podcenjus snagu Srpskog fudbala a dizes njihov koji je u rangu San Marina. U ostalom videcemo ko ce biti u pravu ja ili ti posle 21 jula.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Вадуз има веће интернационално искуство али играчки квалитет је несумњиво на нашој страни. Ово је фудбал и све је могуће, нема разлога за дефитизам ма како он реално изгледао.
Да Вас подсетим прошлосезонски тим је направила ова Управа а не Зоран Милинковић. Ваљда ће имати умешности да га ојачају и припреме за Европу.Ако оде још једно 1-2 играча имамо реалне шане не само да прођемо Вадуз већ и следеће коло квалификација. Прогнозирам тамо 0-0 и једно лепо вечерње пуњење гостију из Лихтенштајна у Новом Саду.
п.с. Уосталом па ми смо освојили куп и првенство Србије, зар треба било кога да се прибојавамо?
Last edited by Владика on Tue Jun 21, 2011 7:12 pm, edited 1 time in total.
limanfkv
Posts: 2851
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Dosadasnji rezultati:
Image
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Čekaj, kakve veze ima koliko stanovnika ima Lihtenštajn?
Ne pričamo ovde o reprezentaciji Lihtenštajna koju bi komotno i Vojvodina mogla da dobije bez problema, već o Vaduzu.Pa nije valjda da neko misli da za njih igraju sve rođeni i autentični stanovnici te zemlje?
Ljudi, osvestite se.Pa šta ćemo sa Monakom, koliko stanovnika ima ta državica?A Lihtenštajn nije puno po finansijskoj moći iza Monaka ako neko i to gleda.
Ovde nije reč o reprezentacijama, već o klubu koji je u vrhu druge švajcarske lige, posmatrajte ga kao švajcarski klub.A znamo gde je švajcarska liga u odnosu na našu.

Daj Bože da se varam, ali mislim da ovo nećemo proći, ako i eventualno prođemo to može biti samo uz teške muke.
Bar da se u klubu ozbiljnije radi, to je za mene ključno, ni onda ne bi bilo lako, ali bi mi ulilo optimizam jer se Evropa dočekuje na odgovarajući način i klub mora biti spreman u svakom pogledu.
I da, po svemu viđenom proteklih sezona, mi zaista teško možemo bilo koga u Evropi da dobijemo sem totalnih autsajdera, ali ne znači da to ne može da se promeni i nadam se da će jednom konačno tako i biti.

Eh, ja nikada ništa ne tvrdim napamet, to se valjda pokatalo ovde tačnim nebrojeno puta, nažalost nemam ništa od toga što se kasnije ispostavi da sam bio u pravu.
Ajde ništa, dočekaćemo i taj 21. jul.

A što se tiče naše uprave, prošlo i ovo leto mogu da budu nebo i zemlja.
I treba da se pribojavamo nas samih pre svega.
User avatar
slanobarac
Posts: 3623
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

Niti će nas Vaduz proći niti ćemo im dati 10 komada (to je stvarno neozbiljno ma koliko mi to priželjkivali). Istina je negde između. :cheers: , verujem na naše zadovoljstvo.
Да Вас подсетим прошлосезонски тим је направила ова Управа а не Зоран Милинковић Jel uprava dobila novog portparola?
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Post by kowalski »

Bice cupavo. Vaduz je ekipa koja je po stilu i borbenosti slicna Austriji od koje smo rutinski ispali. Ne znam da li je neko ovde gledao utakmice iz svajcarskih liga. Vecina ekipa nije bog zna sta sto se tice tehnike , ali su se zato svi od reda fizicki jaki, i ginu na terenu, ne komplikujuci previse. Nadam se da su po kvalitetu ipak ispod Beclija, i da nam to daje sansu. Ako izvucemo bar nereseno tamo, realno mozemo proci.

Inace prosle godine, Lozana, takodje drugoligas, izbacila je Borac BL, Randers iz Danske, i Lokomotivu iz Moskve, i igrala u grupnoj fazi, a u istoj ih je nakantao samo CSKA iz Moskve, koji je razbio i sve ostale.
Image
User avatar
toftir
Posts: 173
Joined: Sun Jun 27, 2010 6:49 pm
Location: Pored Dunava

Post by toftir »

ice wrote:Čekaj, kakve veze ima koliko stanovnika ima Lihtenštajn?
Ne pričamo ovde o reprezentaciji Lihtenštajna koju bi komotno i Vojvodina mogla da dobije bez problema, već o Vaduzu.Pa nije valjda da neko misli da za njih igraju sve rođeni i autentični stanovnici te zemlje?
Ljudi, osvestite se.Pa šta ćemo sa Monakom, koliko stanovnika ima ta državica?A Lihtenštajn nije puno po finansijskoj moći iza Monaka ako neko i to gleda.
Ovde nije reč o reprezentacijama, već o klubu koji je u vrhu druge švajcarske lige, posmatrajte ga kao švajcarski klub.A znamo gde je švajcarska liga u odnosu na našu.

Daj Bože da se varam, ali mislim da ovo nećemo proći, ako i eventualno prođemo to može biti samo uz teške muke.
Bar da se u klubu ozbiljnije radi, to je za mene ključno, ni onda ne bi bilo lako, ali bi mi ulilo optimizam jer se Evropa dočekuje na odgovarajući način i klub mora biti spreman u svakom pogledu.
I da, po svemu viđenom proteklih sezona, mi zaista teško možemo bilo koga u Evropi da dobijemo sem totalnih autsajdera, ali ne znači da to ne može da se promeni i nadam se da će jednom konačno tako i biti.

Eh, ja nikada ništa ne tvrdim napamet, to se valjda pokatalo ovde tačnim nebrojeno puta, nažalost nemam ništa od toga što se kasnije ispostavi da sam bio u pravu.
Ajde ništa, dočekaćemo i taj 21. jul.

A što se tiče naše uprave, prošlo i ovo leto mogu da budu nebo i zemlja.
I treba da se pribojavamo nas samih pre svega.
\

Poredis Monako koji igra sa jednim Lionom, Marsejom, Lilom, itd., sa jednim Vaducom koji ima igrace iz LIhtenstajna + znj igrace Svajcarske i Nemacke ...

Uostalom, zasto ne bismo po toj logici strahovali od Tre Penea ili Juvenesa iz San Marina? Pa i oni imaju reprezentativce San Marina + znj igrace iz Italije?
" Only don't tell me that you're innocent. Because it insults my intelligence and it makes me very angry."
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4045
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

toftir, prilicno si omasio. Za Vaduz igra tek po koji Lihtenstajnac, imaju sasvim dovoljno Svajcaraca, ponekog Brazilca...Sve u svemu, bice uzasno neugodno
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Nisam ni mislio da je Vaduz kvaliteta Monaka, samo sam Monako uzeo kao primer da broj stanovnika ovih državica ništa ne znači.Ali bliži je Vaduz Monaku nego što su njemu blizu klubovi iz Luksemburga, Andore ili San Marina.To je poenta i sve u svemu po kvalitetu su tek nešto ispod nas, ali će zato u dvomeč ući spremniji i organizovaniji.Zato će biti čupavo.
Ne znam ljudi da li takvim izbegavanjem suštine i izvrtanjem reči i činjenica bežite od istine jer je suviše bolna (a svima nam je slatka Evropa pa naravno i meni) ili je to neki preveliki optimizam u pitanju?

Verovali ili ne, nisam ni ja pesimista ili zlurad, da jesam napisao bih da sigurno ispadamo, a ovako samo sumnjam u to ako uprava nastavi po dosadašnjem planu.
Nije malo zgoreg biti realan.
User avatar
Turija
Posts: 10812
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ajd da i ja kažem koju.
Evo ovako: ja kao neki prosečan fudbalski navijač, koji u 90 i kusur procenata svog fudbalskog interesovanja, prati fudbalska događanja kroz FK Vojvodinu, čuo sam za fudbalski klub Vaduz i pre ovog žrebanja; što će reći, da Vaduz nije neka šklj ekipa za koju prvi put saznajem kada postaje evropski protivnik Voši.
Posle Charlievih podataka o Vaduzu, obuze me jeza u naš prolazak i plašim se da će Ice biti u pravu (posle ove dve utakmice).Ne toliko zbog (pre)jakog protivnika, već zbog okolnosti u kojima se Voša trenutno nalazi.Ono što mene još više brine, od ove utakmice (u njoj možda možemo nešto uraditi na motivaciju i želju za dokazivanjem, tj podizanjem cene našim igračima u letnjem prelaznom roku) je naredna sezona.
Sada će, protiv Vaduza, još možda delovati prošlogodišnja formula uspeha, ali ako ona ne bude promenjena i poduprta nečim opipljivim, jako teško ćemo stići i do trećeg mesta u domaćem takmičenju.
Mnogo je loših poruka odaslano na kraju sezone, a dobre zamisli su na dugačkom štapu.Previše naših igrača ne želi da produži Ugovor (hajde Kiza, neozbiljan i bandoglav, pa posle Kesić, pa Pajović, pa tužba Mrđe, pa tužba Borca , pa...), kako li će onda, pod svim tim događajima i utiscima, neko poželeti da dođe u naš Klub, od trenera do igrača, i dalje?
I umesto da nam ,,konac delo krasi", pa da sa novim reflektorima, i elanom, zakoračimo na evropsku scenu, mi veoma izvesno ulazimo u vrelo fudbalsko leto, sa previše nerešenih starih problema i mnogo novih otvorenih pitanja.
Teško će biti podići i ukomponovati ekipu (a najteže Ristovskom ponoviti put Zorana Milinkovića - što on očekuje i što se od njega očekuje)? Mnogo se dobre energije olako istrošilo i plašim se da nam se uskoro ne vrati ono, nažalost, poznato sivilo na terenu i Stadionu?
Daj Bože da grešim i da je ovo zloslutno zatišje samo pripremna tišina pred spasonosni vetar u jedra?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
servalsorim
Posts: 73
Joined: Sat Jun 27, 2009 3:57 pm
Location: duboko podzemlje

Post by servalsorim »

Kakav pesimizam ovde na forumu...pa ako ove ne prodjemo...ne treba ni da se igra više fudbal na Karadjordju.
...uno di noi...
User avatar
kinik
Posts: 211
Joined: Tue Apr 25, 2006 6:05 pm
Location: VOJVODINA

Post by kinik »

Vaduz je (da budem fin, mada glupo zvuci :) ) obican prezervativ od ekipe! A to sto imaju bolji ucinak od nas u Evropi nema veze sa kvalitetom njihovog tima i mogucnostima istog! To je sad kao kad bi npr Lacio igrao sa nkp-om i polemisao o kvalitetu doticne skupine na osnovu toga koliko ima trofeja i sto svake sezone igra medjunarodne utakmice...
Od nas zavisi, sve osim dve pobede protiv Vaduza za mene je debakl!
1966...1989...201x
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

Igra i Slijema svake godine evro-utakmice... Da se i njih malo zentamo?
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
Locked