31. kolo: Hajduk (Kula)-Vojvodina 0:0

User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Milan je pravi momak i sportista :hurray:
Hvalu mu za pružene igre u Voši :!:
Navijači Vojvodine, koliko god mogu se trude da isprave, neke klupske krive Drine, i da igrači prema kojima je učinjena sportska nepravda ne odu iz Kluba puni gorčine.Da mogu jednog dana da ponosni u njega navrate.
Da svi njeni igrači, koji fudbalski i ljudski vrede, budu nagrađeni barem iskrenim aplauzom, ili nekim simboličnim Trofejom, kao onomad Kizito, dok trajno ostaju (za)pamćeni u našim srcima.
Taj ljudski trag, kako godine budu prolazile, a sportske karijere se završavale, sve će više značiti tim ljudima, jer nedvosmisleno nose saznanje da je neko sve to primetio, iako im se baš nije dalo iskazati majstorstvo u punom sjaju (zbog tmurnih oblaka koji su se okolo njih nadvili).
Hvala i Sepuji za intervju posvećen navijačima.
Hvali im svima što nisu ljuti na Novi Sad .
Divna je i nesvakidašnja slika bila u Kuli, kada je još u igri počelo skandiranje Milanu (igraču protivničkog tima), a scena na kraju meča je totalno zbunila Kuljane na tribinama.
Jednostavno, ljudi tako nešto nisu doživeli u svom veku, a pitanje je i kada će ponovo.Zato hvala i Firmi na nesvakidašnjem ljudskom gestu, kao i veoma fer neprekidnom navijanju.Pobrali su sve simpatije i poštovanje gledalaca na istočnoj tribini :!:
Šteta je samo što će glavni mediji ovo prećutati.Ali šta se može, kad se ovde teško prepoznaju prave vrednosti :cry:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Novon
Posts: 52
Joined: Mon Jul 11, 2005 7:00 am
Location: Istocna tribina

Post by Novon »

Turija, primetili su izveštači, a da li će to biti i objavljeno... Pa, videćemo nadam se već u nekoliko sledećih dana...

Evo tekst prenet iz sutrašnjeg Dnevnika:
Dnevnik wrote:Похвале навијачима

У спортској штампи се о навијачима најчешће пише када праве инциденте, али оно што се десило у Кули на војвођанском дербију враћа веру у њих: сусрет је пратило и око 200 присталица Војводине, који су бодрили своју екипу без иједног ружног геста према домаћој екипи, а као шлаг на торту стигла је подршка Куљанину Милану Давидову, који је носио и дрес новосадаског клуба. Свака част.
Autor teksta je Đ. Bojanić
Ako kaniš pobijediti ne smiješ izgubiti
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4071
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

Turija wrote: Mislim da ćemo za drugo mesto morati pobediti oba (preostala) protivnika (Jagodinu i Rad), što će, verovatno, biti nemoguća misija (posebno na Banjici).
Trebaju nam 4 boda za osvajanje drugog mesta zbog boljeg medjusobnog skora sa crvenima
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Rabba wrote:
Turija wrote: Mislim da ćemo za drugo mesto morati pobediti oba (preostala) protivnika (Jagodinu i Rad), što će, verovatno, biti nemoguća misija (posebno na Banjici).
Trebaju nam 4 boda za osvajanje drugog mesta zbog boljeg medjusobnog skora sa crvenima
Posto oba kluba idu u kup UEFA (ili kako se vec sada zove), ne gleda se medjusobni skor, vec ukupna gol razlika. Glupo jeste, ali tako je. Znaci, moramo osvojiti u ova 2 kola 6 bodova, pod uslovom da i ovi sto su treci osvoje toliko...
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

MONDO:

Džomba: Ne duguju nam bodove, samo novac
Utorak, 19. maj 2009. 23:23

Pozivajući se na internet sajt navijača Vojvodine, dnevni list "Press" u izdanju od srede piše da je finansijer Hajduka iz Kule, Nikola Džomba, posle prvenstvene utakmice ovih timova napao čelnike Vojvodine jer mu "nisu vratili bodove koje duguju".

Prema rečima očevidaca, Džomba je ispred svlačionice vređao predsednika Novosađana Vojislava Gajića i direktora Cvetka Riđošića. Čak se i nekadašnjem prvom čoveku Vojvodine, Ratku Butoroviću, žalio na "nepoštovanje dogovora".

"Vama treba pobeda za drugo mesto, a nama kao ne treba za opstanak u ligi! Gde ste sada kada treba da nam vratite bodove", navodno je vikao Džomba.

Utakmica u Kuli završena je rezultatom 0:0. Hajduk dva kola pre kraja ima pet bodova više od Banata, odnosno šest više od OFK Beograda, kojem u četvrtak predstoji zaostala utakmica sa Javorom.

Dakle, Hajduk nije baš toliko ugrožen... Kuljani u nedelju gostuju Javoru u Ivanjici, a u poslednjem kolu dočekuju čačanski Borac.

Džomba je u izjavi za "Press" negirao priču o svađi i rekao da su to "budalaštine navijača Vojvodine, verovatno vezane za unutrašnja previranja u njihovom klubu".

"Nikakve bodove nisam tražio od Vojvodine, niti nam ih ona duguje. Duguju nam samo 20.000 evra, koje su nam obećali ako pobedimo Zvezdu. Posle našeg trijumfa na Marakani nisu nam dali novac, pa sam ja iz svog džepa morao da isplatim nagradu igračima".

On je bio nezadovoljan posle nedeljne utakmice, ali iz drugih razloga...

"Zasmetalo mi je što su se ljudi iz Vojvodine zaleteli na sudiju. Toliko im je bilo stalo da pobede. Arbitar nije napravio nijednu jedinu grešku, a i ako jeste, onda je to zbog toga što Hajduku nije dosudio penal", konstatovao je Nikola Džomba.

Vojvodina je pre ovog remija dobila šest uzastopnih utakmica sa Hajdukom.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Locked