Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9892
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

ДушанФ89 wrote: Sun May 19, 2024 9:24 pm
Навијачи посрнулог великана Висле из Кракова иначе друголигаша, прослављају освајање купа. После 13 година поново ће играти квалификације за ЛЕ.
Auuuu... pomislih da smo to mi, da smo vec osvokjili kup... al probudih se na vreme :mrgreen:
Image
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1287
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by MiSmoFKV! »

Jedna zanimljivost nam stiže iz Austrije, svi trofeji ove sezone su otišli u Grac.I kup i prva i druga liga.
Šturm, je pobedom nad Austrijom Klagenfurt uzeo ligu, a kup je već ranije uzeo. Skinuli su strašni Red Bull sa trona.
Gledao sam im dve utakmice, i tri igrača koji mi se sviđaju(Vojin kriterijum za Vošine igrače) su Gazibegović(desni bek), Jan Gorenc Stanković(defanzivni vezni)i Otar Kiteišvili(10tka). Inače u te dve utakmice što sam ih gledao, igrali su 4-4-2 sa rombom u sredini, veoma atipična formacija. Što se Šturma tiče, najuspešniji period im je bio pod Osimom i sad se trg preko puta stadiona zove Ivica Osim Platz. Navijači imaju čak zastavu "Volimo te Ivice". Veza sa Vojvodinom koju ja znam je Ranko Popović, ne znam da li ima još neko.
Što se druge, GAK(Grazer Athletiksport Klub) je osvojio drugu ligu i ponovo očekujemo gracki gradski derbi u prvoj ligi. Gak je inače stariji klub, ali je 2012 bankrotirao pa su krenuli od betona. Navijači GAK imaju grupu koja se naziva Red Firm, a trener im je bio i Ljupko Petrović. Još jedna konekcija koju ima sa Vojvodinom je da je Nikola Milinković tamo završio karijeru, pa su prve fudbalske korake tamo napravili braća Milinković Savić.
Oba tima igraju na Merkur Areni.

Nekada davno je The Gari pisao izveštaja sa Tajlanda, moja lokacija nije toliko egzotična. :mrgreen:

Navijači Šturma imaju neke nalepnice - In Graz nur wir, pa da tako završim ovaj mini izveštaj iz Graca: U Novom Sadu samo mi, kup je naš!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9892
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

MiSmoFKV! wrote: Sun May 19, 2024 11:52 pm Još jedna konekcija koju ima sa Vojvodinom je da je Nikola Milinković tamo završio karijeru, pa su prve fudbalske korake tamo napravili braća Milinković Savić.
Imao je GAK jos jednu strasnu konekciju sa nama kojoj sam nazalost prisustvao uzivo kada su nas otresli u sred NSa sa 5:1, i nikad necu zaboraviti Mihaela Anicica, udje covek sa klupe i zabi nam ga i on :mrgreen:

E da ne bi sad navijaci iz Graca pisali tako o nasem fudbalu i "svi trofeji otisli crvenoj zvezdi" (jer im namestise i titulu u sampionatu za zene :mrgreen: ) moramo da se pobrinemo u utorak :cheers:
Image
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1287
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by MiSmoFKV! »

Voja wrote: Mon May 20, 2024 12:08 am
MiSmoFKV! wrote: Sun May 19, 2024 11:52 pm Još jedna konekcija koju ima sa Vojvodinom je da je Nikola Milinković tamo završio karijeru, pa su prve fudbalske korake tamo napravili braća Milinković Savić.
Imao je GAK jos jednu strasnu konekciju sa nama kojoj sam nazalost prisustvao uzivo kada su nas otresli u sred NSa sa 5:1, i nikad necu zaboraviti Mihaela Anicica, udje covek sa klupe i zabi nam ga i on :mrgreen:

E da ne bi sad navijaci iz Graca pisali tako o nasem fudbalu i "svi trofeji otisli crvenoj zvezdi" (jer im namestise i titulu u sampionatu za zene :mrgreen: ) moramo da se pobrinemo u utorak :cheers:
Za prvu stavku nisam znao, previše sam mlad za tako nešto :mrgreen:

Za drugu stavku, pa ne baš, naša titula bi bila slična priča, Šturmovoj. Ciganija više odgovara Red Bulu, veštak upumpan sa parama
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9892
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

MiSmoFKV! wrote: Mon May 20, 2024 12:22 am
Voja wrote: Mon May 20, 2024 12:08 am
MiSmoFKV! wrote: Sun May 19, 2024 11:52 pm Još jedna konekcija koju ima sa Vojvodinom je da je Nikola Milinković tamo završio karijeru, pa su prve fudbalske korake tamo napravili braća Milinković Savić.
Imao je GAK jos jednu strasnu konekciju sa nama kojoj sam nazalost prisustvao uzivo kada su nas otresli u sred NSa sa 5:1, i nikad necu zaboraviti Mihaela Anicica, udje covek sa klupe i zabi nam ga i on :mrgreen:

E da ne bi sad navijaci iz Graca pisali tako o nasem fudbalu i "svi trofeji otisli crvenoj zvezdi" (jer im namestise i titulu u sampionatu za zene :mrgreen: ) moramo da se pobrinemo u utorak :cheers:
Za prvu stavku nisam znao, previše sam mlad za tako nešto :mrgreen:

Nazalost tesko je naci video zapise iz tih vremena
Ali eto moze se bar nesto videti. Prva dva izvestaja su nasi :mrgreen:
Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9892
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Pretvorismo Topic u pricu o Slobodi :mrgreen:

Image
CRD FCV
Posts: 1716
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by CRD FCV »

Voja wrote: Mon May 20, 2024 2:33 pm Pretvorismo Topic u pricu o Slobodi :mrgreen:

Ово је лепа увертира за сутра, да се и ми вратимо кући успешно као и они.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1152
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Mare_Liman »

Voja wrote: Mon May 20, 2024 2:33 pm Pretvorismo Topic u pricu o Slobodi :mrgreen:

Прелепо, уживање гледати како влог из Горњег Милановца, тако и из Лазаревца, ко што је реко Добривоје у снимку, ваљда онај од горе гледа ово све па ће доћи и награда и да ће изборити опстанак, исто тако и нама сутра, боримо се са издајницима града, управама, тренерима, ретко и играчима, ал ту смо и има нас, криз шта смо све прошли колико нисмо имали среће, ред је и да нас Бог погледа, да дође тај куп и први пут у историји групна фаза европског такмичења!
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
ДушанФ89
Posts: 91
Joined: Thu Nov 16, 2023 6:46 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by ДушанФ89 »

Честитке нашем братском клубу, и браћи Лешинарима на титули :cheers:
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2228
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Grbavica.021* »

Данашњом победом Борца из Бања Луке против Игмана резултатом 4:3 после три године поново се вратио лигашки трофеј у Бања Луку.
Честитке братском клубу. :cheers:
User avatar
rykerfcv
Posts: 852
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by rykerfcv »

Cestitke braci na tituli,ako Bog da sutra da slavimo kup oni titulu :cheers:
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
Борчевац
Posts: 137
Joined: Wed Aug 31, 2016 11:12 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Борчевац »

Хвала велико браћо. Сутра свим срцем уз Вошу, а у четвртак да славимо дуплу круну :cheers:
Cane
Posts: 1096
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Cane »

Gledam šta uradi Atalanta, "mali" klub koji nikad nije bio šampion Italije favorizovanom Bajeru u finalu LE. Zadovoljstvo je bilo posmatrati kako su stigli do svog prvog evropskog trofeja. Znači kad se neke kockice lepo slože može se svašta.
Nije naravno za bilo kakvo bukvalno poređenje, ali svaka sličnost (barem u mislima) je namerna :D
ДушанФ89
Posts: 91
Joined: Thu Nov 16, 2023 6:46 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by ДушанФ89 »

Cane wrote: Wed May 22, 2024 11:01 pm Gledam šta uradi Atalanta, "mali" klub koji nikad nije bio šampion Italije favorizovanom Bajeru u finalu LE. Zadovoljstvo je bilo posmatrati kako su stigli do svog prvog evropskog trofeja. Znači kad se neke kockice lepo slože može se svašta.
Nije naravno za bilo kakvo bukvalno poređenje, ali svaka sličnost (barem u mislima) je namerna :D
Свима је изгледа Бајер био фаворит осим мени, ја сам рекао да ће га Аталанта умлатити, што се и десило на моје велико задовољство.Видео сам против Роме да су рањиви, с друге стране Аталанта је тако надиграла Рому пре два кола, да нисам могао да верујем да се на крају завршило само 2:1. Газила их је целу утакмицу, а само је у првом полувремену требала да им спакује пет, шест комада, а било је 2:0. Аталанта ми је једна од омиљених екипа ван Србије.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9892
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Image
Post Reply