Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Uprava

Post by Brane »

Stexman wrote:Zeleo bih samo da porucim prethodnoj upravi da sam im oprostio prodaju Branislava "the stupid" Trajkovica crnima.
Ispostavilo se da je to ipak bio brilijantan potez! Ako nismo za njega dobili dinara-preplatili su ga.
:cheers: Brilijantan potez. Nije bilo boljeg transfera jos od Vukelje. Samo da se ne zajebu pa da ga uzmu nazad :beg:
User avatar
Alan Ford
Posts: 397
Joined: Fri Oct 24, 2008 6:13 pm
Location: Novi Sad - Vojvodina

Re: Uprava

Post by Alan Ford »

Minja wrote:
Brane wrote: :cheers: Brilijantan potez.
Iznudjen potez. Zbog tih transfera su leteli iz kluba.
+1
...to mladost spiri u dahu kao secer u prahu sa bundevare...
User avatar
Matador
Posts: 531
Joined: Fri Jun 07, 2013 2:30 pm

Re: Uprava

Post by Matador »

Matador wrote:Pitanje za Zoku Scepanovica, Firma 1989, kada ce biti pokrenut proces za klupski stan u Mileve Maric, za obaranje Vukoviceve i Pavloviceve menice? Sta je bilo sa slucajem menice Petra Nikolica i Rabrena? Da li je partizan uplatio sve pareza dva izdajnika? Da li je Djenova uplatila sve za Aleksica? Da li su legle pare fonda solidarnosti i koliko za Tadica? Kada ce svi poslovi, plate igraca postati javni? Kada ce poceti obecana TRANSPARENTNOST??? Kada ce klub dobiti pravog sportskog direktora???
Matador wrote:Jos malo pitanja za Firma 1989 i Zoku. Koja je uloga upravnog odbora i koja su zaduzenja predstavnika navijaca? Da li se legende Kluba i bivsi igraci pozivaju na utakmice ili se nastavilo po Rabrenovom sistemu "sami smo sebi u upravi dovoljni"? Kakva je uloga Rase Bebica u Klubu i da li ce sada biti povecan procenat plate u njegovu korist posto mu je njegov igrac slupao skupocena kola? I jos jednom kada ce poceti najavljena i obecana TRANSPARENTNOST i kada ce se skupiti hrabrosti da se otvorenim djonom krene na Pavlovica, Vukovica i ekipu? Sta na prijateljskoj utakmici traze osobe koje su napustile novu upravu i skupstinu i suspendovani radnik i brat od suspendovane radnice? Ko sa kim i zbog cega pregovara sa Terzicem i Kokezom i tako ide protiv stava gotovo svih navijaca? Da li mozete da potvrdite da nema prodaje i pregovora oko igraca sa blizancima?
Firma 1989, kada ce biti odgovori na ova pitanja?

Sto se tice akcije "pitajte Zoku Scepanovica" mislim da je to jedna velika sramota za njega i ogromno nepostovanje navijaca Vojvodine. Nikom nije trebalo toliko vremena da odgovori na pitanja, a sramota je jos veca kad se zna da je sam on u dogovoru sa predstavnikom navijaca u UO trazio taj intervju! Mislim da je Bata zasluzan za trenutno lose stanje Kluba, ali cak je i on svima na sva pitanja dao odgovor preko FB.
Da li sestra bivseg navijaca i dalje radi u Klubu?
User avatar
ФИРМА 1989
Posts: 22
Joined: Wed Jun 04, 2014 10:17 am

Re: Uprava

Post by ФИРМА 1989 »

Šta god da kažem zvučaće arogantno, ali ću ipak reći.
Matador druže, ja nisam ni javni servis ni nečiji PR.
Mlad si dečko i neke stvari kako funkcionišu u životu ćeš shvatiti malo posle. Svi su poleteli i očekivali su sve i sve odmah i sada kada stvari ne teku po njihovim zamislima ponašaju se kao mala deca i uvređene mlade, a pritom sami nisu dupetom mrdnuli da se stanje na terenu promeni, a nije da nisu imali prilike i da nisu zvani. Svi su bili pozivani više puta, ali je lakše biti iza tastature i glumiti opoziciju svemu i svačemu. Niko ko se sam nije ponudio nije bio odbijen niti uskraćen za bilo kakvu informaciju!
Može da se kaže i da su bila prevelika očekivanja i da zato i ima razočarenja. Ja razumem emociju i njenu jačinu, ali niko nije ništa drugo obećao do sklanjanja lica sa dvomotki i stabilizaciji Kluba, pre svega ekonomsko-finansijskoj, pa onda i strukturalnoj. Na tome se i radi. Ako je tebi na listi prioriteta važnije pokretanje parnice zbog Čabrinog stana ( u kome je Vojvodina oštećena za 10-15 hiljada eura ), nego rešavanje blokade od 2 i po miliona eura, onda nešto stvarno sa tobom nije u redu. To je kao kada si poverovao nekom levom portalu da je Fimić otišao u Almeriju.
Da li ti znaš da krivično delo nikad ne zastareva?
Za sve procese ćeš dobiti odgovor vrlo brzo, ne samo ti, nego cela javnost. Niko se nije bavio sa Petrom Nikolićem, a koliko ja znam nikada nije ni podignuta krivična protiv njega, jer su svi papiri bili na njegovoj strani. Partizan nije sve platio, Djenova jeste. Pare od Tadića nisu legle i neće skoro. Uplata će ići u onoliko rata koliko je dogovoreno između Sautemptona i Tventea. Što se tiče sportskog direktora, očekuje se "pojačanje" vrlo brzo.
Za ulogu upravnog odbora moraš pročitati Statut, predstavnik navijača pomaže u redovnom dnevnom funkcionisanju Kluba, a on tebe pita zašto ga nisi pitao nešto uživo kada si bio u Klubu i kada si ga video, nego ga pitaš preko interneta. Nije mu to jasno. Slobodno mu priđi i pitaj ga šta želiš, čovek je od krvi i mesa i ne ujeda.

Još jednom da naglasim svima da je situacija i dalje jako, jako ozbiljna. Da ljudima koji se bave Vojvodinom radni dan traje 15-16 sati i da svi daju svoj maksimum da se stvari postave na svoje mesto. Za neke stvari ste u pravu, možda je i trebalo drugačije, ali bih takođe voleo sve vas da vidim u koži tih ljudi i da ste ponudili neke alternative.
Neko je pitao za Iliju Pantelića da li ima platu. Ima.
Svako može u svakom momentu da dođe u Klub i na licu mesta pita šta ga interesuje.
6.Март 1914те године - ФК ВОЈВОДИНА НОВИ САД
User avatar
Matador
Posts: 531
Joined: Fri Jun 07, 2013 2:30 pm

Re: Uprava

Post by Matador »

ФИРМА 1989 wrote:
Ako me sa preko 30 godina koje sam sabio u guzicu smatras mladim deckom, hvala :) Najvece Zokino obecanje je TRANSPARENTNOST, a trenutno je gore nego za vreme Pavlovica i cika Rase. Vojvodina je jedini moj interes i ako sam ja problem vise necu pisati u temi uprava. Vama podrska najiskrenija, ali postujte obecanja i samo djonom na bivsu garnituru. Moje poslednje pitanje da li ce igraci Vose pod ugovorom moci u blizance i da li ste svesni kakav efekat izazivaju i sami pregovori? Pozdrav
Liman 1
Posts: 77
Joined: Fri Aug 30, 2013 2:31 am

Re: Uprava

Post by Liman 1 »

Imam neki utisak da bi ljudi na ovom forumu mračili i kad bi osvojili ligu šampiona. Veliki respekt ljudima koji se svakodnevno cimaju i koji učestvuju u stabilizaciji kluba. Mnogi ovde ne znaju to da cene. Oterana je cela stara garnitura što svakako nije bilo lako, došli su novi ljudi kojima je ( koliko se meni čini) bitan interes Vojvodine. Nije rasprodata cela ekipa kako su mnogi ovde najavljivali i ekipa je u prvom kolu pokazala igru kakvu smo retko viđali na Karađorđu poslednje vreme. Borba mora istrajati do kraja, zbog Vojvodine kakvu svi mi želimo! :cheers:
Док гледам тебе у оку моме види се сјај!
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Uprava

Post by prijatelj fudbala »

Da li neko zna koji sudija vodi sudski postupak?
User avatar
ФИРМА 1989
Posts: 22
Joined: Wed Jun 04, 2014 10:17 am

Re: Uprava

Post by ФИРМА 1989 »

Matador, nema potrebe da iko prestaje da piše, kritikuje i komentariše, samo malo više realnosti i stpljenja. Doći će sve na svoje mesto, već dolazi. Neke stvari se ne vide, ali će se osetiti.
@prijatelj fudbala
Na koji predmet misliš?
6.Март 1914те године - ФК ВОЈВОДИНА НОВИ САД
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Uprava

Post by prijatelj fudbala »

Na stečajni postupak
User avatar
ФИРМА 1989
Posts: 22
Joined: Wed Jun 04, 2014 10:17 am

Re: Uprava

Post by ФИРМА 1989 »

Slobodanka Komsic. Nije stecajni postupak u pitanju, vec postupak reorganizacije.
6.Март 1914те године - ФК ВОЈВОДИНА НОВИ САД
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Uprava

Post by prijatelj fudbala »

Postupak reorganizacije je deo stečajnog postupka, ali nema potrebe da se frljamo terminima.
Hvala u svakom slučaju, znači mi informacija...
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Re: Uprava

Post by Jole »

Ne bih da trazim dlaku u jajetu, ali ovo zaista nisam mogao da precutim :zandar:
ФИРМА 1989 wrote:
...Da li ti znaš da krivično delo nikad ne zastareva?...
Član 103

Code: Select all

Ako u ovom zakoniku nije drukčije određeno, krivično gonjenje ne može se preduzeti kad protekne:

1) dvadeset pet godina od izvršenja krivičnog dela za koje se po zakonu može izreći zatvor od trideset do četrdeset godina;

2) dvadeset godina od izvršenja krivičnog dela za koje se po zakonu može izreći kazna zatvora preko petnaest godina;

3) petnaest godina od izvršenja krivičnog dela za koje se po zakonu može izreći kazna zatvora preko deset godina;

4) deset godina od izvršenja krivičnog dela za koje se po zakonu može izreći kazna zatvora preko pet godina;

5) pet godina od izvršenja krivičnog dela za koje se po zakonu može izreći kazna zatvora preko tri godine;

6) tri godine od izvršenja krivičnog dela za koje se po zakonu može izreći kazna zatvora preko jedne godine;

7) dve godine od izvršenja krivičnog dela za koje se po zakonu može izreći kazna zatvora do jedne godine ili novčana kazna.
Krivično gonjenje i izvršenje kazne ne zastarevaju za krivična dela predviđena u čl. 370. do 375. ovog zakonika, kao ni za krivična dela za koja po ratifikovanim međunarodnim ugovorima zastarelost ne može da nastupi.

Code: Select all

Genocid - Član 370
Zločin protiv čovečnosti - Član 371
Ratni zločin protiv civilnog stanovništva - Član 372
Ratni zločin protiv ranjenika i bolesnika - Član 373
Ratni zločin protiv ratnih zarobljenika - Član 374
Organizovanje i podsticanje na izvršenje genocida i ratnih zločina - Član 375
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Mare »

Izvor: http://www.021.rs/Novi-Sad/Sport/Pokren ... odina.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokrenut predstečajni postupak u FK "Vojvodina"

Privredni sud u Novom Sadu pozvao je poverioce FK "Vojvodina" da se u sklopu predstečajnog postupka pojave 15. oktobra u sudu na ročištu za odlučivanje o planu reorganizacije.

fk_vojvodina_stadion1

Prethodni stečajni postupak nad Vojvodinom pokrenut je zbog dugova koji, prema nezvaničnim informacijama, iznose između 8 i 9 milio ina evra.

Predsednik Upravnog odbora kluba Zoran Šćepanović za 021.rs kaže da ovo nije stečaj, nego pokušaj da se reši finansijska situacija u klubu i time spreči odlazak u stečaj. On navodi da očekuju da će sa poveriocima napraviti dogovore, kako bi Vojvodina mogla da nastavi da isplaćuje dugove i istovremeno nastavi sa igranjem utakmica.

- Želimo da sa svim poveriocima kojima se duguje novac, a to ima genezu nastanka unazad više godina, rešimo pitanje dugovanja. Da izmirimo dugovanja prema državi, odnosno poreske obaveze, kao i dugove prema zaposlenima, ne samo prema fudbalerima, nego svim članovima kolektiva. Takođe, želimo da izmirimo dugove i prema svim ostalim partnerima, jer što se tiče UEFA i FIFA moramo biti precizni da ne bi doživeli da nas kažnjavaju - kaže Šćepanović.

On dodaje da se već razgovara sa poveriocima da plan reorganizacije bude prihvaćen, kao i da rade na tome da sada neki dugovi budu izmireni. Ukoliko, međutim, plan 15. oktobra ne bude usvojen, čime se otvara put ulaska u stečaj, Šćepanović kaže da će klub i dalje raditi.

- Može da se desi da se i ne usvoji plan. Ako se to desi, nikom ništa, nastavljamo dalje, ali jednostavno u ovom momentu smo sprečili da pod blokadama ne funkcionišemo ili da funkcionišemo u sivoj zoni, što ne želimo i zbog čega smo i preduzeli celu ovu stvar - objašnjava predsednik UO FK "Vojvodina".

Podsetimo, nedavno je generalni sekretar "Vojvodine" Božidar Beronja podneo ostavku na tu funkciju zbog odluka koje je donela uprava kluba, prvenstveno o pokretanju stečaja.
Oćemo li mi ikad saznati koliko stvarno dugujemo, zvanična blokada na NBS je 290.535.740,07 RSD što je cca 2,5 miliona evra. Nezvanično se pričalo da je ukupan dug oko 5 miliona evra, a sad između 8 i 9 miliona evra? Ne mogu da verujem da je toliko teško da se utvrdi koliko smo tačno dužni.
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Uprava

Post by pedjans »

Tu je samo reč o izvlačenju novca iz kluba, zato se gađaju ciframa - klub plaća neka izmišljena i nepostojeća potraživanja kojekakvim firmama i pojedincima koji su utaljeni sa pojedincima iz uprave. Tako se to radi, zbog toga i nema izveštaja nezavisnog revizora niti će ga ikada biti. Niko nema tačnu informaciju ko to i koliko potražuje od kluba. Cifra od 5 miliona je već bila smešna, a 8-9 miliona je već zaista sramotno izmišljanje.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Uprava

Post by Helm »

Onih 5, 6 miliona koliko je bilo objavljeno da se duguje je cifra bez dugovanja Vukovicu. Ako je on plasirao menicu od 2.5 miliona, i jos mu se duguje 50% za transfer Sergeja mislim da ova nova cifra nije nista neocekivano ili nejasno. Meni je jedino pitanje kako se i zasto doslo do toga da se duguje Vukovicu toliki novac.
Post Reply