Liga Evrope - sezona 2013/14

User avatar
King
Posts: 298
Joined: Sun Jan 18, 2009 1:32 am

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by King »

gospodinFKV wrote:Utakmica je 29. avgusta. :deal:
Ljudi ne dobijaju plate 3 meseca i sada ce oni da daju 10 hiljada evra za prenos utakmice u nekoj Moldaviji, nema ništa od toga...
User avatar
PZS
Posts: 113
Joined: Tue Apr 10, 2012 9:08 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by PZS »

Ne mogu da verujem da je spiker ostavio toliki utisak na neke ljude :frown:
Pre svega trebalo bi sa znate da je momak okoreli slaninar, da se pojavljuje na skoro svakoj tekmi i da je verovatno precenio (ne)raspolozenje u publici. Namerno kazem u publici jer ona to i jeste bila sinoc. Moje postovanje ima svako ko na bilo koji nacin pruzi podrsku nasem voljenom klubu.
Cast severozapadu i vecem delu istoka (Firma se podrazumeva), ali ja sam juce bio sokiran cinjenicom da jako mnogo ljudi sa obelezjima Vojvodine (dres, sal, kapa...) sedi sve vreme u centralnom delu zapada i jugozapada i gleda utakmicu kao da su u pozoristu. Mogu da razumem tzv.ljubitelje fudbala i simpatizere brozovih twinsa kojih je sinoc bilo na Karadjordju, ali da neko ko sebe smatra navijacem Vojvodine, cak ni ne ustane da aplauzom podrzi sever i severozapad u navijanju , to ne mogu da shvatim.
Jbt, pa sinoc sam kao poslednji indijanac sam navijao u centralnom delu zapada... svi me gledali kao da sam lud...
Toliko sam se iznervirao da umalo incident da napravim. Od sada idem iskljucivo na taj deo tribine. Nekako smatram da je to sada moja misija...
Ucestvovao sam u dizanju severa, severozapada, pa mislim da je sada vreme za ostatak te tribine, a nekako imam osecaj da necu biti sam :cheers:


:gospodin: MATEJ DELAČ :hurray:
Sto se mene tice sta god da uradi u buducem periodu u nasem klubu - RESPECT
Vojvodino znaj, da tebe volim ja i dok sam živ, ja bodriću te moja jedina...
User avatar
Chana
Posts: 376
Joined: Fri Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by Chana »

PZS wrote:Ne mogu da verujem da je spiker ostavio toliki utisak na neke ljude :frown:
Pre svega trebalo bi sa znate da je momak okoreli slaninar, da se pojavljuje na skoro svakoj tekmi i da je verovatno precenio (ne)raspolozenje u publici...
Sve stoji što pričaš o navijaču, slaninaru, itd., ali stoji i da je gro njegovog stila - neprimeren za "službenog spikera", pre je ličilo na "vođu navijača", a u tom slučaju trebao je da bude na severu, ili bar sa kupljenom kartom (i bez mikrofona...) :?
Nije to nalik na nas, taj ton, ta "strast", i generalno po ovom pitanju si u žešćoj manjini...
PZS wrote:Cast severozapadu i vecem delu istoka (Firma se podrazumeva), ali ja sam juce bio sokiran cinjenicom da jako mnogo ljudi sa obelezjima Vojvodine (dres, sal, kapa...) sedi sve vreme u centralnom delu zapada i jugozapada i gleda utakmicu kao da su u pozoristu...
Ne znam čemu se čudiš, ovo je ipak Novi Sad...
Proći će još puno vremena da ljudi steknu naviku da dolaze na stadion sa nekim klupskim obeležjem, da ustanu, zatapšu, skandiraju, navijaju... Zasada je to mnogima "NO, NO", ali većini treba samo još malo vremena, igara i rezultata, angažmana našeg još uvek uspavanog marketinga, itd.
PZS wrote:Ucestvovao sam u dizanju severa, severozapada, pa mislim da je sada vreme za ostatak te tribine, a nekako imam osecaj da necu biti sam :cheers:
Ja sam bio u centru zapada, obučen u dres Voše, mal-mal skakao, navijao i stalno dobijao molbe: "Sedi, molim Te...", tako da pojedinačnim delovanjem - neće biti nekih promena na tom planu... Ali nemam nameru da odustajem :cheers:
PZS wrote: :gospodin: MATEJ DELAČ :hurray:
Sto se mene tice sta god da uradi u buducem periodu u nasem klubu - RESPECT
OVDE SI U ŽEŠĆOJ VEĆINI... :mrgreen:
AJMO CRVEN-BELI !!!
Image
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by Turija »

Chana wrote:
PZS wrote:Cast severozapadu i vecem delu istoka (Firma se podrazumeva), ali ja sam juce bio sokiran cinjenicom da jako mnogo ljudi sa obelezjima Vojvodine (dres, sal, kapa...) sedi sve vreme u centralnom delu zapada i jugozapada i gleda utakmicu kao da su u pozoristu...
Ne znam čemu se čudiš, ovo je ipak Novi Sad...
Proći će još puno vremena da ljudi steknu naviku da dolaze na stadion sa nekim klupskim obeležjem, da ustanu, zatapšu, skandiraju, navijaju... Zasada je to mnogima "NO, NO", ali većini treba samo još malo vremena, igara i rezultata, angažmana našeg još uvek uspavanog marketinga, itd.
:
Objasnio Chana ,,ovo je ipak Novi Sad".
Ja bih dodao: nedostaje bar minimalni kontinuiteta uspešnih igara i rezultata.
Ljudi su ovde takvi generacijama - oprezni, neeuforični.Naučio ih tome život kroz vekove u Vojvodini.Neće da se zaleću, neće da ispadnu smešni, izigrani, prevareni, sve dok se ne uvere da podržavaju prave vrednosti.Tj da ti momci na terenu imaju znanje i htenje, da nesebično daju sebe za taj klub.
Kada ti navijači ne bi voleli ovaj Klub, ne bi došli na tribine sa njegovim obeležijima; jednostavno još ne prepoznaju tu hemiju na terenu (a posebna priča je naš tretman u medijima).
Kad sve saberemo, šta je čudno? Čudno je da nas još uvek ima toliko.A koliko je to toliko, svi se plaše da procene, jer je nerešiv rebus u pitanju.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9942
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by Voja »

Ne mogu svi ljudi biti isti i ponasati se bas onako kako bi vi zeleli. Treba da shvatite da je dosta ljudi doslo na utakmicu da bi bili vidjeni,da bi posle pricali "eto bili smo",dosta ljudi je bilo koji navijaju za zvezdu (znam bar 10 iz BP koji su bili),mislim da su partizanovci ovaj put ostali kuci :) ,ali mislim da takodje na zapad dodje dosta navijaca Vose koji su dosli da gledaju fudbal i njih navijanje ne zanima.Mislim da je zapadna tribina i predvidjena za takve ljude i da njima severozapad u neku ruku i smeta i da ne uzivaju na pravi nacin u igri.
Image
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by Turija »

Vojo, složio bih se sa tobom za prvi deo posta, ali za drugi nikako.
Mislim da je Severozapad najbolja stvar što se dogodila na Zapadu.Oni će, u perspektivi, pokrenuti navijanje na celoj tribini. Naravno, ne u tom obimu i snazi, kao što je na tom delu, ali će se i na ovoj našoj tribini otvoreno navijati za Vošu (a ne samo u sebi).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9942
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by Voja »

Turija,meni kada bi covek dao milion eura i rekao navijaj,ja ne bih umeo dici ruke... jednostavno takav se rodis i kraj price.Srce hoce da iskoci u organizmu bura,kljuca,ali onaj spoljni efekat izostaje..... e sad,da li sam jedini ili ih na zapadu ima jos to ne umem reci
Image
User avatar
Divlji Zapad
Posts: 19
Joined: Fri Aug 09, 2013 1:16 am
Location: Novi Sad

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by Divlji Zapad »

Sto se tice tog prenosa iz Moldavije i postavljanja video bima na trgu..
Zanima me zasto se u celoj toj prici provlaci prenos na RTV-u ili nekoj drugoj medijskoj kuci ?
Zar ne moze jednostavno da se pusti stream sa neta i resen problem ?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by Radoye »

Ma nas zapad je oduvek bio nesto posebno! Ne treba od njega pokusavati praviti sever, jer on to nije niti treba da bude. U ono "moje vreme" pre 20-tak godina mi sa malog juga i istoka smo se sprdali sa "SUBNOR-ovcima sa zapada" a istina je bila da na tom i takvom zapadu nije bilo nista manje iskrene ljubavi prema Vosi nego medju nama.

Mene je ta atmosfera uvek podsecala na onu sa betonligaskih terena po malim mestima, gde se skupe mestani pa "navijaju" - ono cuveno "crveni, crveni", j***nje keve sudiji i protivnickim igracima a bogami i nasima kada se ne trude kako dolikuje... ali nekako jace, ostrije nego na drugim stadionima, iako smo mi Lale svet mekanog karaktera. Valjda je taj nas tadasnji zapad bio maksimum sto se jedan Lala ume prirodno iscimati.

Zadnjih godina kako me zivot odveo na neke druge strane sveta sve manje imam prilike da uzivo pratim utakmice na Karadjordju - u proseku jedared dvared na svake dve-tri godine - i primetio sam da mi prava navijacka tribina vise ne odgovara, ispao sam skroz "iz stosa". Zadnji put sam stojao u kopu 2006. godine, totalno iznenadjen snagom i kolicinom energije koja je iz njega tada izbijala, nesto mnogo mnogo jace nego ono sa nekadasnjeg malog juga na cega sam bio navikao. Osecao sam se da sam ja tu "najslabija karika", da jednostavno nisam u stanju da ispratim tu atmosferu i da tu mojim prisustvom rusim ljudima prosek i samo smetam. Od tada sam se i sam preselio na zapadnu tribinu.

Naravno i zapad se u medjuvremenu promenio, nije to vise ona tribina na koju me nekad, pre 30+ godina vodio pokojni deda, puno se fenseraja pojavilo - nekih mladih, verovatno navijaca "onih", koji ni ne prate igru na terenu vec samo bleje tu da ubiju vreme. Izgubila se ona ostrina koju je nekada posedovao, mada su i dalje dedaci umeli da "zakuvaju" kada ih ponesu dogadjaji na terenu, kada igramo bas mnogo dobro ili mnogo lose, kada sudija napravi neku gresku, kada se neki protivnicki igrac pocne previse kurobecati... Ali, desio se onda "Divlji Zapad".

I mislim da je to bas prava stvar - stvoreno je jedno grotlo na toj tribini u kome se navija, nesto neobaveznije nego na severu, na kome se vise prati desavanje na terenu nego sto to radi sever gde je ipak koreografija primarna i sve je njoj podredjeno, odakle se opet "kite" protivnicki igraci tako da ce dobro zapamtiti svaki svoj dolazak u Novi Sad... Polako se to ponovo prenosi na celu tribinu, budi se taj nas zaspali zapad...

Naravno ne treba ocekivati da ce tu na toj tribini ikada postojati prava ultra atmosfera, da ce se 90 minuta pevati kao jedan - to i nije posao zapadne tribine. Ali da cela tribina aktivno ucestvuje u dogadjaju, da prati igru na terenu, da opet svi na njoj disu za Vosu, skacu na svaku sansu, naspominju se zenske familije protivnickim igracima i sudijama... mislim da je to vec postignuto, barem na "obicnim" utakmicama.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by Baltazar »

Navijanje na Karađorđu je objektivno dobilo novu dimenziju. Pre je navijala samo navijačka tribina. Pre je bilo navijača blizanaca (50-55%). Godinama unazad situacija se menja. Sve veči procenat slaninara. U detaljima se možemo razlikovati, ali konačno TRI tribine navijaju za Vošu. Ne samo u sebi već i pravim navijanjem. Nadam se da će blizanci ići na jugozapad. Dati im 5% ulaznica koliko i oni nama pa da konačno tri tribine navijaju za Vošu i protiv blizanaca. Da budemo domaćini na svom stadionu. Da se ne osećamo kao gosti. Dobri rezultati, Evropa bi svakako pomogli u tome. Nešto me kopka, bliži se kraj prelaznog roka, Lane još trenira kod nas, možda i pootpiše?
Ako prođemo Šerife potpisuje Jagoš, a valjda i napadači iz Benfike. Ako bi to bilo istina mogu prestati da sanjam. Živeli
Ako bude prenos iz Moldavije treba da prenosi Lazo Bakmaz. On je izvanredan novinar. Bavi se i poslom tv voditelja. Možda i nije baš najuspešniji ali je JEDINI vojvodinaš koji se bavi tv prenosima. Peticija za Bakmaza!
Vojvodina, jedna jedina!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9942
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by Voja »

Posto se ovde ustalilo misljenje da sam veciti kontras :mrgreen: evo moracu prvi da iznesem svoj stav pred revans mec,da me ne prozivaju vise,jer mi je postalo mucno citati jedne te iste prozivke.

Kako ja zamisljam tim i igru u revansu:

Delac,
Lekovic,Djuric,Trajkovic,Vule
Radoja,Tumbasevic,
Simon (Mijat),Vranjes,Enver
Kaludjerovic.

Iako je Skuntelar nas najbolji strelac ovaj mec bih ga iz taktickih razloga ostavio na klupi.Smatram da u revansu ne bi trebalo da igramo sa dva spica,i da je Kaludjer brzi i svestraniji kada su u pitanju kontranapadi.I revans u Bursi je pokazao da moze(mo) dati gol bez Abua i Skuntelara na terenu.Taktiku bih sveo na Tumbine,Enverove i Vranjeseve udarce iz daljine,a Kaludjer da bude tu da kupi otpadke ukoliko ih bude. Izvodjenje kornera bih takodje izmenio maksimalno,jer onaj njihov jedan je strasno dominantan u skok igri,i svaki korner bih primenjivao one varijanti sto smo uvezbavali sa Jasarom na pripremama :wink: Dakle,uopste ne bih forsirao visoke lopte ni iz igre ni iz prekida. Smatram da je najbitnija stavka koja nam je potrebna u revansu i kljuc svega BRZ Vranjes.Ukoliko svoju brzinu izdigne iznad maksimuma,pa makar ne imao snage za vise od 70 minuta,mislim da cemo vise od pola posla zavrsiti.Kao sto sam ranije pisao,Serifi malo,malo,pa nekome strpaju 5 komada.... to nam govori da ne smemo ici da damo gol u gostima,vec da od starta idemo strpati 2 komada.Dakle,kad damo prvi,ostao nam je jos jedan,a posle oni neka racunaju :cheers:

I da ne bude da samo treba da se suta sa distance :D treba izvoditi STO RAZNOVRSNIJE kontre,a ne bazirati se kao do sad na tandeme uz aut-linije. Ukoliko bi to uspeli,mislim da je totalno nebitno Simon ili Mijat,cak mislim da bih Mijatu dao prednost,tj.Simona bih pustio prvo poluvreme (jer je sporiji i tezi),a Mijatu bih dao sansu da finisira i donese prevagu

p.s.ajd sad... kontrasi :greenbutt:
Image
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4885
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by gospodinFKV »

Slazem se! Definitivno vezni red treba nagruvati da bude jak kao zemlja od prvog minuta. Ako ih odmah pritisnemo, nece imati mnogo prostora. Nema Kadua i Luvanora i to je nasa sansa. Stoperi i bekovi su im strasno jaki, tako da ne treba da ocekujemo goleadu, kao protiv Burse, ali bez pomenute dvojice gol primiti necemo. Ako povedemo, oni ce morati napasti, a tad treba ubaciti Mijata i Kaludjerovica da ih sahrane iz kontri.
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by laki »

Kaludjer mi ni ispred zgrade na male golice ne bi igrao. Da se ja pitam vratio bih ga u Kinu prvim avionom pa neka tamo stoji iza igraca, neka se tamo ne otkriva i ne trazi loptu nego je ceka pored svog cuvara staticno kao babetina, neka tamo promasuje zicere, neka tamo 2 puta pipne loptu za 45 min i neka tamo bude najsporiji igrac u ligi!

Skuletic kad bi naucio da igra glavom bio bi sjajan spic za nasu ligu mada je i sada klasa za Kaludjerovica. Mada za Kaludjerovica ni ne postoji klasa u koju bih ga svrstao. Ona najniza neka mozda, mozda bi mogao da dominira u nekoj trecoj ligi, druga je suvise jaka za njega.

Evo ladno bih bio spreman da se opkladim da sam ovako nespreman i sa astmom brzi od njega na kratke distance i da sam jaci u duelu. ALI POTPISUJEM! Znaci kad ga vidim na terenu muka mi pripadne.
Last edited by laki on Sat Aug 24, 2013 1:46 pm, edited 1 time in total.
Image
Ljubomir1996
Posts: 291
Joined: Sat Sep 01, 2012 12:32 am

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by Ljubomir1996 »

laki wrote:Kaludjer mi ni ispred zgrade na male golice ne bi igrao. Da se ja pitam vratio bih ga u Kinu prvim avionom pa neka tamo stoji iza igraca, neka se tamo ne otkriva i ne trazi loptu nego je ceka pored svog cuvara staticno kao babetina, neka tamo promasuje zicere, neka tamo 2 puta pipne loptu za 45 min i neka tamo bude najsporiji igrac u ligi!

Skuletic kad bi naucio da igra glavom bio bi sjajan spic za nasu ligu mada je i sada klasa za Kaludjerovica. Mada za Kaludjerovica ni ne postoji klasa u koju bih ga svrstao. Ona najniza neka mozda, mozda bi mogao da dominira u nekoj trecoj ligi, druga je suvise jaka za njega.
+1
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif 1:1

Post by budababa »

Žurnal wrote:Калуђеровић: Од 100 таквих шанси дајем 105 голова!

Како је могуће да се промаши гол са само два-три метра? Присећајући се 68. минута, Андрији Калуђеровићу, нападачу Војводине то ни у петак није било јасно:

– Да ме је неко питао, одговорио бих да у сто таквих шанси дајем 105 голова. Невероватно је шта ми се догодило! Па, то је заиста умеће промашити! Био сам окренут леђима голу и да бих избегао блок, реаговао сам у окрету рефлексно, са жељом да лопта пошаљем под пречку. Нисам могао да верујем да је одлетела преко! Несрећа – очајан је због промашаја голгетер.
Štadion Šerifa mu je mesto gde može okajati grehe. Verujem da će i on i Škuli proraditi u revanšu, jedan od onih tipičnih slaninarskih ludačkih predosećaja.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Locked