9. kolo: Vojvodina - Hajduk (K) 4:0

User avatar
West Ham
Posts: 249
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:50 am
Location: Liman

9. kolo: Vojvodina - Hajduk (K) 4:0

Post by West Ham »

U okviru devetog kola tzv. Superlige, u goste nam dolazi kulski Hajduk, ekipa s kojom smo uvek igrali "na nož", jedna od onih koje neguju više "nezgodan" nego "lep & dopadljiv" fudbal. Otkako delimo ligaški prostor, Kuljani nas imaju "na piku": još od vremena bivanja blizanačkom filijalom, preko doba vladavine Šerifa-u-pokušaju, pa sve do danas. Činjenica da nam na tabeli dišu za vrat, sa identičnim brojem osvojenih bodova, dodatno usložnjava situaciju. Stanje na tabeli je takvo da bi eventualnim kiksom Starog Kluba u vidu nerešenog rezultata, mogao da profitira i Spartak, ekipa koja nam gostuje neposredno nakon Hajduka. Sumnjati u verodostojnost fraze "pobeda je imperativ" u ovom bi slučaju bilo nepristojno; drugo je, međutim, pitanje kako do nje doći... Ako se osvrnemo na formu, našim nerešenim protiv Jagodine i Rada, kao i porazu od groblja, Hajduk može suprotstaviti minimalni domaći poraz od cigana, poraz od 3:0 na Banjici i domaćih 0:0 sa Radničkim iz Kragujevca u poslednjem kolu. Tradicija je svakako na našoj strani: u poslednjih deset mečeva, devet je rešeno u našu korist, uz kljakavih 0:0 u Kuli u maju 2009. U tim se vraća Trajković; druga dobra vest bi bila eventualni start Bojovića, možda i Škuletića.
Nema razloga da ne verujemo da ćemo u subotu od 17h gledati tvrd i neizvesan duel. I pobedu Vojvodine, naravno.

Ovako pobedismo pre 6 meseci, na istom mestu:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=47wAkf6g-f0[/video]
oi Oi Oi! The chozen few...
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by Minja »

Kao i uvek kada igramo protiv Kuljana, ocekujem tesku i do kraja neizvesnu utakmicu. Naravno, ne sumnjam u nasu pobedu :) , ali da nam ne leze nam, ne leze.

Edit: Voleo bih da vidim Bojovica od prvog minuta u timu.
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by Daljac »

Odličan tekst najave, koji potpisuju ljudi iz uprave naših gostiju, samo je lep uvod u jedan meč drugačiji od poslednjeg ovojesenjeg prvenstvenog okršaja u kome smo bili domaćini na našem stadionu.

Pored nezgodnih Kuljana, izgleda da nam ni vreme u subotu popodne/predveče neće biti naklonjeno, ali, kako domaćima, tako i gostima: i po kiši, i po nevremenu, neka se vidi da u ravnici može da se odgleda dobra prvenstvena utakmica.

Vremenska i sportska prognoza najavljuju neodlučna zbivanja, slute nerešenom meču, ali, mi se nadamo da će se prevariti. Ništa mimo fudbalskog terena u subotu nije bitno; nema nefudbalske predigre i zakulisnih radnji i jednog protivnika; sunce, kiša, vetar, nisu bitni, bitna su nova tri boda. Srećno momci, naša podrša, i vera u novu pobedu, naravno, neće izostati.
lazarr
Posts: 820
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by lazarr »

Verovatni sastav : Supić, Vulićević, Pavlović, Trajković, Mojsov, Medojević, Mitošević, Merebašvili, Stevanović, Bojović, Abubakar.

Ovo je najavio trener na konferenciji za stampu. Konacno nema Brane. Ovo mi se vec dopada samo je jedna dilema. Da li ce opet Abu na krilo umesto Brane? Mislim da hoce jer ako igra sa 2 spica onda Mereba mora na levu stranu sto i nije tako lose, mada je ipak realnije standardnih 4-2-3-1.
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by Grof Žekula »

Bojović od starta (umesto Brane) i želim mu od srca da i sutrašnju utakmicu okonča minimum jednim golom!!!
Škuletića očekujem u sredu u Inđiji!
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by mihailov »

Stvari su jasne-u tri vojvodjanska derbija koji nam slede potreban nam je maksimalan učinak! Valjalo bi rano načeti sutrašnjeg rivala i time značajno olakšati dalji tok meča.
Koliko god svaki put grizli protiv nas, "Hajduci" se ne mogu pohvaliti dobrim učinkom na Karađorđu, nisu uzeli boda još od 2005.godine...dakle, naš tim je 7 prethodnih puta trijumfovao u Novom Sadu! Nema razloga da se niz ne nastavi!
Napred Voso!
User avatar
andi_fkv
Posts: 146
Joined: Thu Aug 18, 2011 11:54 pm
Location: Makedonija

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by andi_fkv »

Hajduka iz Kulu ostavicemo na nulu !!!
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by Владика »

Најава јесте лепа али мени нешто ипак боде очи. Није ми јасно шта ова слика треба да преставља(мада изузетно ценим што је објављена)?
Image
Фотографија није са нашег стадиона већ са стадиона НАК-а а противник je био Железничарски атлетски клуб(УВАК) а не Војводина.
Само да нападнемо од првог минута и има да им дамо три комада(сем ако Мојсов још увек није оздравио од падавице)!
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by Daljac »

Arena Sport najavljuje direktan prenos, za sve koje je današnje (ne)vreme uplašilo. Ja lično, radujem se potencijalnom fudbalu po kijametu, tu se uvek vidi ko gine za dres koji nosi.

Kladionice, opet, kažu ovako: 1,50 naša pobeda, nerešen rezultat 3,45, a pobeda gostiju 6,00.
User avatar
Само Војводина
Posts: 267
Joined: Thu Sep 29, 2011 4:44 pm
Location: Роткварија

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by Само Војводина »

Има ли шансе да коначно видимо Љубинковића у игри?
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by Marcello »

Bravo, Daljac! Manite se Arene sport i ostalih najava prenosa! Svi koji su u mogućnosti, pravac stadion! :!:

Mislim da danas dobijamo lakše, nego što se očekuje. Ne znam, ali meni je predstava sa Banjice ulila dosta optimizma. Zato i očekujem sigurnu pobedu.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by Vuke »

Za one koji ne mogu na stadion, direktan prenos ima na

http://www.profreetv.com/index.php?cont ... h&tvid=256" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1633
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by ogi »

Poklonjen penal + iskljucen igrac = :oops:
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
Vuke
Posts: 495
Joined: Fri Mar 16, 2007 4:27 pm

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by Vuke »

ogi wrote:Poklonjen penal + iskljucen igrac = :oops:
Kontakt je trajao duze vreme, Gio je bio u punom trku! Zasluzeno crveni, a penal je veoma tesko proceniti da li je bio. Jos jedna sumnjiva situacija kada je oboren Bojovic. Za sada borbeno i napadacki se igra, najbolji Gio i Skuletic.

Meda 1-0! Hajdukovi igraci u dva navrata izbacivali loptu sa gol linije.

2-0 Gio! Prelepa akcija Medojevic, Stevanovic Gio. Svaka cast za zalaganje i igru.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 9. kolo JSL Vojvodina - Hajduk, subota 17h

Post by Radoye »

Penal po meni nije bio, faul je bio van 16 ili u najboljem slucaju na liniji, ali crveni jeste. U svakom slucaju promasili smo pa nikom nista.

Mereba stvarno dobar danas, trazi loptu, svuda ga ima po terenu, skoro svaka akcija ide preko njega, odlicno proigrava. Skuletic me za ovo jedno poluvreme uopste nije impresionirao, koliko je nahvaljen posle Rada ocekivao sam Bog zna sta a ono tek za mrvu korisniji od Brane. Problemi sa prijemom lopte, 'ajde krece se malo bolje od Brane i fizicki je znacajno jaci ali jednako jalov kao i ovaj. Ajd' mozda me razuveri u nastavku.

Dobri su mi Vule i Boske na desnoj strani pored vec spomenutog Merebe, svidja mi se postavka igre, kontrolisemo loptu i vrsimo konstantan pritisak, ulazimo u sanse - vidi se napredak u odnosu na neke ranije utakmice ovo vec lici na fudbal...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Locked