23. kolo: OFK Beograd-Vojvodina 2:2

Locked
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

23. kolo: OFK Beograd-Vojvodina 2:2

Post by Kamenica »

Susret dva sportska prijatelja, derbi dva stara rivala. Petostruki prvak Kraljevine, cetvorostruki osvajac Kupa Marsala Tita, protiv "Stare dame", dvostrukog prvaka bivse Jugoslavije.

Odlican povod da se uputimo u sto vecem broju na Karaburmu. Culi smo (procitali) izjave Djumija i momaka, dakle idemo po ceo plen. Bice tesko, OFK se ne nalazi slucajno tu gde se nalazi, ali ovo je jedna, od tri kljucne utakmice u sezoni po nas. Nemamo pravo na gresku. Ocekujem pobedu i pravu invaziju na Omladinski stadion. Odlicno navijanje, kada smo mi u pitanju i tri boda.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Post by Grof Žekula »

Bilbija je trenirao bez lopte i danas (samo trčkarao), tako da sumnjam da će na teren (bar ne od početka). Možda to što se sigurno "uželeo lopte" bude naš glavni adut!
Karan je najbliži mestu pored Pleča u "srcu" odbrane.
U Bg se ide na dan utakmice.

Kod OFK se žale na povredu Veseljko Trivunović i štoper Roberto Karvaljo (ne verujem i nešto ozbiljno, pa može biti da će na teren), a ne može da igra Danilo Nikolić (odbrana), zbog kartona.

Tu su (osim Veseljka) naši ex članovi Branko Lazarević (sada kapiten OFK) i "Ovde je JAKO nepoželjan" Aleksandar Mijatović, koji je baš govorio na njihovoj konferenciji za štampu pred meč.

Znamo šta nas čeka (u sledećih 7 dana) i šta treba da uradimo.
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

Trebamo pobediti tamo. Ovo je odlicno i oni kubure sa povredama, kartonima, a ja se nadam da ce Bilbija biti spreman za mec sa njima. Pa i ukoliko pocne utakmicu s klupe, nije neka tragedija, dokle god bude koristan na terenu, a hoce...
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

U zurnalu pise da Tumba mora da odradi zute kartone?!
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

U nedelju igramo 103. veciti fudbalski derbi protiv OFK Beograda. U ovom prvenstvu nam je potrebna jedna pobeda da bismo ih stigli na tabeli, dok nam na vecnoj tabeli beze tri pobede, ukupan skor je 32 nase pobede, 35 remija i 35 poraza.
Glavni sudija ovog meca bice Grujic Danilo, dok ce pomocnici biti Milutinovic Srdjan i Kojic Goran.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Đuričić: "Brkićeve odbrane i Mrđini golovi za samopouzdanje"
09. april 2010. | 11:47 | Izvor: Sportske.net

Vojvodina u subotu gostuje na "Karaburmi", a u četvrtak u Humskoj. Dobre partije dvojice igrača u Japanu trener vidi kao znak da dolaze bolji dani.
DjuricicZa trenera Vojvodine, Milana Đuričića, partije Željka Brkića i Dragana Mrđe za reprezentaciju protiv Japana su dodatna injekcija samopouzdanja.

„Svakako da nas to hrabri i pozitivan je znak pred duel sa OFK Beogradom. Dobili smo i BSK, ali moramo da konačno proigramo na strani. Tera nas neki maler ovog proleća u gostima, vreme je za prekid crne serije“, kaže „Đumi“.

Nije još siguran u kakvom će se stanju vratiti golman i kapiten, kao i Tadić. Bilbija neće moći da igra, suspendovan je Tumbasević, ali odbrana je jača za Marsela Pleča.

„Poslednji trening u petak popodne razrešiće i te dileme“, kažu Novosađani, koji, iako to javno ne saopštavaju, već razmišljaju o utakmici sezone, polufinalu kupa protiv Partizana, u četvrtak.
Veoma teska utakmica protiv OFK-e, pravi derbi! Veseljko ima povredu lista, od njega ocekujem i najvise problema. Treba da podrzimo igrace i svi se zagrejemo za polufinale kupa, mada je i ovo izuzetno vazna utakmica!

Polazak buseva je u 11:30h kod juzne tribine, prijave za gostovanje u sopu!
User avatar
021
Posts: 859
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Mi se konstantno ponašamo na isti način. Ne menjamo ulazne veličine, a očekujemo da će konačan ishod biti drugačiji. Kako – nemamo pojma, ali treba verovati, zar ne?

Naša šansa počeće da postoji onog momenta kada se nešto u funkcionisanju ekipe i načinu igre suštinski promeni. Do tada – mrka kapa. Smiljanić, Novaković i Mitošević su igrači koji bi u ovom trenutku bili u stanju da našoj igri daju novu dimenziju i donesu potrebno osveženje. Ipak, jasno je da se Đumi već u samom startu opredelio za varijantu privremenog rešenja i ne verujem da će odustati od oprobanih zamisli.

Prema tome, uopšte ne sumnjam da ćemo i tokom sledećih 7 dana ostati na starom. Dakle, isti tim koji je pre par nedelja vezao tri poraza neće pobediti partizan u Beogradu, a za Evropu će se boriti do poslednjeg kola. Nema veze, doći ćemo do istih zaključaka o mogućnostima ove ekipe kada stignemo do kraja puta i ćorsokaka. Jedini je problem što će u međuvremenu proći još jedna sezona.
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

Batali partizan u ovom casu, treba nadigrati OFK. Po meni su oni mnogo krupniji zalogaj, od komunistickog kluba, iz samog razloga- sto se kroz istoriju odlicno znamo, a i tradicija je na njihovoj strani.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

021 wrote:Mi se konstantno ponašamo na isti način. Ne menjamo ulazne veličine, a očekujemo da će konačan ishod biti drugačiji. Kako – nemamo pojma, ali treba verovati, zar ne?

Naša šansa počeće da postoji onog momenta kada se nešto u funkcionisanju ekipe i načinu igre suštinski promeni. Do tada – mrka kapa. Smiljanić, Novaković i Mitošević su igrači koji bi u ovom trenutku bili u stanju da našoj igri daju novu dimenziju i donesu potrebno osveženje. Ipak, jasno je da se Đumi već u samom startu opredelio za varijantu privremenog rešenja i ne verujem da će odustati od oprobanih zamisli.

Prema tome, uopšte ne sumnjam da ćemo i tokom sledećih 7 dana ostati na starom. Dakle, isti tim koji je pre par nedelja vezao tri poraza neće pobediti partizan u Beogradu, a za Evropu će se boriti do poslednjeg kola. Nema veze, doći ćemo do istih zaključaka o mogućnostima ove ekipe kada stignemo do kraja puta i ćorsokaka. Jedini je problem što će u međuvremenu proći još jedna sezona.
Ja bih na osnovu ovog pitao:

1. Da li znas nesto sto mi ne znamo, tj. da li si upucen u desavanja unutar tima?

2. Da li znas kvalitete Novakovica i Mitosevica, posto nismo imali prilike da ih posmatramo?!

3. Da li znas kako oni rade na treninzima?!

4. Koliko je na mestu tvoj zahtev ukoliko trener kaze da se Smiljanic lose ponasa i ne radi na trenizima, i ukoliko kaze da Mitosevic jos uvek ne pruza na treninzima ono sto jedan mladi igrac treba da pruza?! Da li je taj zahtev upucen cisto iz razloga sto pomenuta trojica poticu iz omladinskog tima ili pak iz nekog animoziteta prema igracima koji igraju na njihovim pozicjama?!

Ja licno ne znam sta pomenuti momci pruzaju na treningu (znam jedino sta Smiljanic radi van treninga) pa prema tome ne bih da udaram packe Djumiju! Da li je fer prema ostalima davati sansu takvom momku, tj. igracu koji se tako ponasa?!

Ukoliko imas neke informacije onda u potpunosti razumem tvoj stav i voleo bih da podelis sa nama te stvari, a ukoliko ne, onda smatram potpuno bez osnova tvoj zahtev i tvoj stav!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Sada ću vam reći zašto nećemo dobiti OFK i zašto smo mi u stvari mali i instant klub i da se manem već više ovih stvari.
Koliko vidim po izjavama na konferenciji za štampu, a i po klupskom sajtu, svi tvrde da ako pobedimo OFK, vraćamo se na treće mesto.Dakle, ili znaju nešto što mi ne znamo ili su uvereni da BSK u gostima dobija Spartak.
A u stvari radi se o neviđenom narcisoizmu, neznanju i potcenjivanju drugih.I nama smetaju blizanci i ona izjava kako je Zvezda već u finalu kupa?Pogledajmo prvo svoje dvorište gospodo.
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

To sam i ja primetio s tim sto bih dodao da svaki put kad smo tako drsko i samouvereno pricali, IZGUBILI SMO! Dakle ovo su price i najave bez pokrica, i ukoliko dodje do poraza stvara se jos veca tenzija u i oko kluba!
User avatar
ristoo7
Posts: 398
Joined: Tue Mar 09, 2010 7:39 pm
Location: Banana drzava

Post by ristoo7 »

И ја се слажем са ice-ом само што не бих прогнозирао пораз и даље верујем да овај тим може да се пробуди.
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Smiljanic pije, pusi, ne zalaze se na treninzima i ne treba da dobije sansu/cak ni pre Lakica koji se zalaze i veoma trudi/

Mitosevic jos nema iskustva, snage i znanja da bi igrao u startnoj postavi/to se vidi i na utakmicama sa nizerazrednim protivnicima/, mada je veliki potencijal/sa njim treba polako/

Novakovic je najblize prvoj postavi, ali je tu i najvecakon kurencija/Djura, Meda, Tumba, Mereba, Djurovski/ daleko se najvise trudi i shvata ozbiljno treninge i pripremne utakmice!

Karan je takodje bio izgubljen na tim utakmicama, ima odlicne predispozicije i nadam se da mu nedostaje samopouzdanje. Polako je poceo da se vraca.

Katai se malo uozbiljio, polako dobija sansu i postaje lepa konkurencija Tadicu/kojeg svi i previse pljuju i omalovazavaju vise nego sto bi realno trebalo/

Susnjar i Mudrinski su jos mladi i neiskusni, pogotovo za vazan period koji je pred nama/vreme radi za njih/

Ja ne znam da li je velika vecina, koja trazi kao neke "radikalne" promene pogledala barem jednu utakmicu na kojoj su nastupali igraci za koje se zalazu da igraju!? Vise mi to lici na zelje bez argumenata koje zaista nisu realne!

Da je Spartak posteni Vojvodjanski klub, pa da se sa postovanjem odnosimo prema njima...Ovako namestaju gde stignu/cak i sa Dzombom/ tako da postovanje nisu ni zasluzili! Ako bude postena utakmica BSK ce ih odvaliti!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Kakva demagogija, ne mogu da verujem.
Pod broj jedan, nemojmo molim vas pričati o nameštanjima jer mi odmah dođe da naručim koju kilu " pečenja " . :lol:
A pod broj dva, to šta i koliko Spartak namešta, nema nikakve veze sa tim što je na javnom skupu izrečena jedna neistina, nebuloza ili preuranjena izjava.I napisao sam zašto mislim da je to bilo tako.
Jednostavno, jadni smo, uprava nam je bedna i najjadnija u svemu tome i neće nas nikakva skretanja sa problema i prebacivanje odgovornosti na druge oprati.
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Post by prijatelj fudbala »

Obzirm na sve sto se desavalo u poslednje vreme i bod bi bio puna saka brade...
Locked