UEFA Europa League - sezona 2009/10

Locked
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Rabba wrote:Mislim da ima jako puno ljudi ovde koji su veliki negativci po pitanju nasih sansi.
Ne bih se složio, iako bi se na prvi pogled moglo tako zaključiti.
Da bi se učvršćivala i rasla ta energija zajedništva navijača i Kluba, ona mora biti začeta i stalno negovana iz Kluba, i sa terena, a ne samo zasnovana na ranijoj emotivnoj beskonačnoj pripadnosti Klubu.
Šta hoću da kažem?Ako se Klub inati sa navijačima, skoro 20 godina, a ni danas se ne vidi otklon od takve ,,politike", onda je sasvim normalna i očekivana slika i reakcija na tribinama (prazne tribine i negodovanje ono malo preostalih zanesenjaka).Bar 100 primera se može navesti, ko je kad morao da igra u Vojvodini, u tom razdoblju.Ali, da ne idemo dalje od prolećne sezone (Lazetića, Mijatovića, Vukajlovića, Stojanovića...pa do ne davanja šansi boljima, iz već postojećeg igračkog kadra, kako ne bi ugrozili pozicije nedodirljivih).Sve do današnjeg dana (kad opet nemamo zdravu sportsku konkurenciju u ekipi), bez obzira na velika nadanja dolaskom Stepanovića, čiji se autoritet i rejting neminovno urušava događajima na treninzima i utakmicama (barem kod mene).Još uvek ima šanse za preokret, ali da li ima volje i snage ostaje otvoreno pitanje :?:
Ja sam, već posle pripremne utakmice sa Rabotničkim, znao koja će biti naša prva postava sve do kraja sezone.Bolje rečeno, doklegod se poveća grupa igrača nalazi u Vojvodini.Zato sam tada i rekao da sam sve video i da nema više potrebe da gledam naše pripremne utakmice.Posle utakmice sa Proleterom, bilo je sasvim jasno da to i naši ,,rezervisti" znaju (zato se tako i trude, kao što se trude i starteri :oops: ).
Najbolji igrači se prodaju, a dovode stokilaši, ili oni koji nikome ne trebaju (to sa Đurom i Vuletom, kao pravim pojačanjima, i diskontinuitetom postojeće prakse, biće mnogo jasnije na zimu).
Ma koliko nekoga od malena voleo, a taj te stalno, čak i otvoreno varao, mora doći do revolta i prekida veze (ljubavi), bez obzira koliko srcu bilo teško.
Mi ovde godinama pokušavamo da to (u)kažemo, ali izgleda da zaista nemamo kome :cry: , osim da sebi smirimo savest, da smo, eto, barem pokušali ono što smo mogli učiniti.
Last edited by Turija on Wed Aug 05, 2009 8:04 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

НОВОСАДСКЕ РАЗГЛЕДНИЦЕ СУ НАЈАВИЛЕ ДА ЋЕ БИТИ ДИРЕКТНОГ ПРЕНОСА АУСТРИА - ВОЈВОДИНА :!:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
SlobaNN
Posts: 273
Joined: Fri Nov 14, 2008 12:02 am

Post by SlobaNN »

Ја мислим да је боље што смо одиграли у првом мечу 1-1 него 0-0. Да смо одиграли 0-0 играли би као лане против Хапоела и вероватно би нас испрашили на терену. Овим резултатом ми морамо да одиграмо више нападачки а не онако п******и да не примимо гол. Ова екипа мора да се уигра а праву снагу ове екипе ћемо видети негде у 5 колу домаћег првенства где ја очекујем да ћемо бити надмоћни у односу на наше ривале на терену. До тада, нека нам је са срећом и да прођемо те Аустријанце :!:
Samo napred Vojvodina!!!
User avatar
Commendatore
Posts: 55
Joined: Tue Jul 07, 2009 12:03 pm

Post by Commendatore »

Bilo je pesimisticnih izjava ali i dosta optimisticnih.Koliko se secam vecina je pricala o tome kako ih sigurno dobijamo kuci i na prvu loptu kad smo vec izvukli protivnika vecina se bas radovala!
Zatim posle sagledavanja njihovog igrackog kadra ljudi su bili jos optimisticniji...kao samo Milenko je opasan neki pricali o Okotiju i to je to.Pricalo se kako im je ekipa stara itd...

Ja nisam nikad bio ni jedno ni drugo trudim se da stvari sagledam realno.Ovo sto sam spomenuo kvote je cisto iznenadjenje njima jer malo je nelogicno da smo toliko potcenjeni.

Rezultat 1-1 nije los,ja cak i jesam za oprezniju igru kod kuce sa ovakvim protivnikom ali sa znatno ofanzivnijom u gostima!Gol u gostima je nesto najbitnije kod ovakvog takmicenja.Mozemo i mi kao Salcburg
:)

Ali nesto drugo je tu bitno i ne uliva optimizam.Ponasanje uprave i igraca se ne menja.Ovo sa vizom i Mrdja na treningu pa i sve manji ugled Stepija...znaci nastavlja se sve isto kao i uvek.Sto je toliko tesko da se kod nas stvore neki normalni uslovi i odnosi,ja to ne znam,mozda smo mi takav narod!
Znajuci sve to i cinjenica da je Austrija daleko iskusniji tim u Evropi ja ne verujem u nas prolazak dalje :!:

A da se plasim dal ce za Zvezdu il Partizan da se bore njihovi igraci i prodju dalje,to me ne zanima a i gotovo sam uveren da nece.Isti je to rad i mentalitet!
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

SlobaNN wrote:.Ова екипа мора да се уигра а праву снагу ове екипе ћемо видети негде у 5 колу домаћег првенства где ја очекујем да ћемо бити надмоћни у односу на наше ривале на терену. До тада, нека нам је са срећом и да прођемо те Аустријанце :!:
Za mene će biti merilo samo utakmice i rezultati sa zvezdom i partizanima.Ostali timovi Jelen Super Lige su jedva skrpljene ekipe i ne mogu biti merilo za Staru Damu.Ni po čemu, osim, donekle, ako ih budemo pobeđivali kao gosti na njihovom terenu.Onda mogu reći da smo napravili iskorak za nagoveštaj boljih dana Vojvodine.
Dotle, samo:
srećno nam bilo u Beču :!:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Cene karata ya sutrasnji duel-
Nord: Voll € 18,00, Ermäßigt € 15,00, Kind € 8,00
Süd / unten: Voll € 21,00, Ermäßigt € 16,00, Kind € 9,00
Süd / oben: Voll € 25,00, Ermäßigt € 17,00, Kind € 10,00
West: Voll € 14,00, Ermäßigt € 11,00, Kind € 5,00
Ost: Voll € 14,00, Ermäßigt € 11,00, Kind € 5,00
VIP auf Anfrage unter 01/688 01 50
User avatar
masta_ace
Posts: 216
Joined: Mon Aug 13, 2007 9:12 pm

Post by masta_ace »

Bečke dileme Stepanovića - napadački tandem i psihologija igrača

Posle nimalo obećavajućih 1:1 iz prvog meča u Beogradu, fudbaleri Vojvodine pokušaće sutra u Beču da poprave utisak i izbore plasman u plej-of za Ligu Evrope. Trener Stepanović još uvek nije razrešio sve dileme oko taktike u sutrašnjem meču, a brine ga i psihologija njegovih igrača.

StepanovicUkoliko žele da eliminišu Austriju, fudbaleri Vojvodine moraće sutra od 19.15 da postignu makar jedan gol i da pokušaju da ostanu neporaženi.

Dakle, Novosađani će morati da idu na pobedu. I pored toga, trener Stepanović još uvek razmišlja da li da počne meč sa dvojicom igrača u špicu.

''Uopšte gledano, teško je tokom meča promeniti taktičku varijantu, naročito iz defanzivne u ofanzivnu. Obrnuto je ipak lakše. I sam razmišljam da počnem sa dva igrača u špicu, ali ću odluku o tome, ipak, doneti pred sam početak meča'', izjavio je Stepanović za Večernje novosti.

Dileme vezane za špic napada nisu jedine za iskusnog stratega. Kako ističe, još uvek nije ušao u psihologiju svojih igrača. Stepanović je to konkretizovao na primeru Stojke i Tadića.Tadic velika

''Sa Stojkom još nisam načisto. Manje zbog povrede primicača, a više zbog toga što još nisam uspeo da 'pročitam' koliko je on stvarno spreman da 'pogine' na terenu.

Tadić je jedan od onih koji ne ide preko neke sopstvene granice, nikako da ga nateram da to učini. Mora se davati mnogo više, do mere da na kraju 'četvoronoške' izađe sa terena. Prava prilika za to mu je baš ovaj meč'', kaže Stepanović.

Što se povređenih igrača tiče, Vulićević će najverovatnije istrčati na teren, ali pod injekcijama.

Sutrašnji meč u Beču sudiće ukrajinski arbitar Oleg Orjekov.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Ko ume nemacki neka nam ovo malo pojasni-

Einer flog nicht über die Grenze

Warum der serbische U-19-Teamspieler Danijel Aleksic kein Visum bekommen hat und nicht mit der bereits am Montag nach Wien gereisten Mannschaft mitkommen konnte, ist auch für die Austria rätselhaft. "Fast unglaublich", so Parits, "aber uns sind die Gründe dafür nicht bekannt." Aleksic fehlte den Serben bereits im Hinspiel, da er mit der U19 in der Ukraine engagiert war. Das durch die Abwesenheit des Novi-Sad Stürmers, die Visumfrist nicht eingehalten werden konnte, dient als Erklärungsansatz, der aber für die Austria vor dem Spiel am Donnerstag nicht "unglaublich" wichtig zu sein scheint. (Simon Hirt, derStandard.at, 5. August 2009)
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

http://www.sportal.rs/news.php?id=7420
Bravo za Sportal koji je izgleda poslao novinara sa nasom ekipom :hurray:
Izgleda su osetili da ce Vojvodina biti jedini srpski klub koji ce proci dalje u ovom kolu 8)
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Dnevnik wrote:Radio prenos
Radio Novi Sad pratiće tok utakmice iz Beča, a sa stadiona “Franc Horn” povremeno će se uključivati u program reporter Ljubenko Zvizdić.
Bilo je nagoveštaja da bi navijači Vojvodine mogli da prate i TV prenos, ali do zaključenja lista nismo uspeli da dobijemo preciznu informaciju da li je signal iz Beča obezbeđen.
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Turija wrote: da izađe(mo) četvoronoške sa terena :!: :!: :!:
Pozdravio bih takav odnos našeg tima, bez obzira na ishod utakmice.Bio bi to najlepši uvod Vojvodine u novo domaće Prvenstvo.
Uvod i uterivanje straha u redove "titovih blizanaca", nihovih sponzora, javnih servisa... Preokret koji svi nestrpljivo ocekujemo i uvod u dominaciju Fk Vojvodine u narednim sezonama. Treba nam pobeda u Becu, da navijaci i klub budu jedno srce, da nam se snovi pretvore u javu! Da Novi Sad bude ponosan na Vosu, da Novi Sad bude grad fudbala i odbojke, da Novi Sad pomogne izgradnju Karadjordja, da se vrate uspavani navijaci poput Voje na tribine... Tezak je put, bice tesko u Becu, ali stvarno je bilo PREVISE lutanja prethodnih godina, nerviranja, pesimizma, nervade...

Cvrsto verujem u Stepija i ovu ekipu i neka sutra zgaze ove matore Austrijance!

NAPRED VOJVODINA!
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8908
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Zeljafcv wrote:...
Nema se sta dodati na ovo.

Samo hrabro!!!
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

podbara wrote:Ko ume nemacki neka nam ovo malo pojasni-

Einer flog nicht über die Grenze

Warum der serbische U-19-Teamspieler Danijel Aleksic kein Visum bekommen hat und nicht mit der bereits am Montag nach Wien gereisten Mannschaft mitkommen konnte, ist auch für die Austria rätselhaft. "Fast unglaublich", so Parits, "aber uns sind die Gründe dafür nicht bekannt." Aleksic fehlte den Serben bereits im Hinspiel, da er mit der U19 in der Ukraine engagiert war. Das durch die Abwesenheit des Novi-Sad Stürmers, die Visumfrist nicht eingehalten werden konnte, dient als Erklärungsansatz, der aber für die Austria vor dem Spiel am Donnerstag nicht "unglaublich" wichtig zu sein scheint. (Simon Hirt, derStandard.at, 5. August 2009)
Zna Google, al' ne bas tecno :lol:
Зашто је српски У-19-тимски играч Данијел Алексић без виза је примио, а не већ у понедељак путовао у Беч тима могао пратити, такође је релевантна за баффлинг Аустрији. "Готово невероватно", рекао је паритет ", али смо разлога не зна." Алексић недостајали су Срби у ногу јер је у складу са У19 у Украјини је починио. Због непостојања новосадског-њихала, визног рок није достигнута би се могла користити као објашњење, али за игру против Аустрије у четвртак не "невероватне" Чини се да је важно. (Симон Пастир, дерСтандард.ат, аугуст 5, 2009)
User avatar
WestSide
Posts: 188
Joined: Thu Jul 23, 2009 8:27 pm
Location: Istok:)

Post by WestSide »

Ajd' nek neko nadje link, da gledamo bar preko neta.
Jelen pivo, malobrojni znaju zasto...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

WestSide wrote:Ajd' nek neko nadje link, da gledamo bar preko neta.
probaj ovde
http://football-streamline.blogspot.com ... tball.html i ovde

http://www.atdhe.net/

DIREKTAN TV PRENOS -RTV1 U 19 I 15!!!! Morao sam da gledam uzasni jutarnji program da bi dosao do ove informacije! 8)
Locked