Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanobarac
Posts: 3623
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

15 dana nijedan post na ovoj temi........Mislite li da treba kuckati ili nešto drugo raditi? Imamo li danas jedinstva i hoćemo li biti ljudi ili amebe?
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
limanfkv
Posts: 2851
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ka49z-LA ... r_embedded[/youtube]

BRAVO BUKOVSKI, TO JE FUDBAL!
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

slanobarac wrote:15 dana nijedan post na ovoj temi........Mislite li da treba kuckati ili nešto drugo raditi? Imamo li danas jedinstva i hoćemo li biti ljudi ili amebe?
Od sada pa do kraja sezone ko se pojavi na stadionu a barem na kraju i na pocetku ne bude vikao UPRAVA NAPOLJE nije navijac Vojvodine i ne zeli dobro nasem klubu!


Takodje ovaj forum i svi mi na njemu ako pre promene do koje treba da dodje, ma kakva ona bila, budemo vodili bilo kakvu raspravu koja nije vezana za skidanje uprave onda nam sve ovo i treba, i treba da nas je*u.

AMIN! :idea:
U Novom Sadu ima klub kojem se svi divimo !
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Pomirenje, čestitka ciganima, guženje tatici poput prave filijale, prekid saradnje sa Milinkovićem, Vaduz... Decu ste rasplakali! Dosta je bilo!
Image
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Post by nssale »

AntonioKasano wrote:Ствари су врло једноставне. Скупштина ФК Војводина има 55 чланова. Чланови скупштине су: Ратко Буторовић, Жељко Јурчић, Бранислав Новаковић, Жарко Николић, Давор Зец, Васа Рутоњски, Радивоје Радосав, Душко Тепшић, Драган Радојичић, Младен Јованић, Миодраг Пантелић, Радојка Црвени, Анкица Недељков, Радисав Рабреновић, Сања Тривић, Илија Пантелић, Ристивоје Лучић, Игора Гринкут, Ђерђ Балатон, Милисав Ђурасовић, Момир Вулић, Дејана Мијин, Стеван Лалошевић, Ђорђе Недељков, Миленко Дамјанић, Душан Бајевић, Мирослав Живковић, Дарко Ергелашев, Миленко Јокић, Косте Фриска, Славко Обадов, Обрад Вељков, Зоран Кишпрдилов, Марко Кнежевић, Димитрије Грујић, Душко Шимуновачки, Љубомир Суботин, Миодраг Зоговић, Жељко Бркић, Александaр Буљошан, Влатко Дрча, Љубиша Делибашић, Душан Влаовић, Милош Земљанац, Драган Вељков, Цвијан Савковић, Томислав Кнежевић, Огњен Крсмановић, Небојша Јестровић, Александар Поснов, Срђан Купрешак, Александар Дунђерски, Зоран Стојковић, Милош Радмиловић и Владимир Сланкаменац. Бату смењује скупштина. Док неко од наведених људи овде горе не буде желео смену Бате Кан-Кана и направио иницијативу, до те смене неће ни доћи.
Ko što reče čovek stvar je vrlo jednostavna. Ne treba prozivati Batu, već ovih 50-tak ljudi koji mogu da ga smene.
User avatar
Salvador
Posts: 1086
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Post by Salvador »

Zeljafcv wrote:Pomirenje, čestitka ciganima, guženje tatici poput prave filijale, prekid saradnje sa Milinkovićem, Vaduz... Decu ste rasplakali! Dosta je bilo!
Image
Ja sam to isto napisao na drugom tupic-u, a ti si me korigovao!
kenta
Posts: 73
Joined: Tue Dec 15, 2009 4:11 pm
Location: centar

Post by kenta »

Bata, nažalost, može ili da smeni sam sebe, jer naša skupština izgleda kao i licitacija za hotel "Park" ili da ga vladajuća politička garnitura skloni jer počinje da im smeta. Meni jedino ovaj drugi scenario izgleda, koliko toliko, moguć jer oni imaju dosta razloga a i načina da to urade.
User avatar
One and only
Posts: 481
Joined: Sun Sep 27, 2009 8:08 pm
Location: Zapad

Post by One and only »

EDIT: Ovakvo pisanje se neće tolerisati. Dotičnom se uvek možeš lično obratiti na Veterniku i preneti mu svoja zapažanja o njegovom načinu života i proceni životnog veka.

Administracija


Vrlo dobro znate da se doticnom ne moze fizicki prici, pa stoga ne vidim ovo upucivanje da ja njemu licno kazem nesto.
Moj post se odnosio na vreme kada ce doci do promene u klubu i ni na sta sem toga. (na neki slikovitiji nacin)

I ako je vec tako kako je, molim vas da u pravila foruma uvrstite i zabranu da se pise o doticnom.
Pisem na svoju odgovornost i nisam prekrsio nijedno pravilo, ali evo obecavam da o njemu i upravi necu vise ni rec napisati da vam ne bih pravio posao.
Last edited by One and only on Fri Jul 22, 2011 10:17 am, edited 2 times in total.
United of Vojvodina
lesa
Posts: 371
Joined: Thu Jun 15, 2006 2:01 am
Location: Novi Sad,Podbara
Contact:

Post by lesa »

Pa 'ajde da menjamo nesto? 'Ajde da budemo renesansa? Ima na forumu ljudi koji izuzetno pisu. Nek se sastavi neki proglas. Potpisu se svi zainteresovani. U fazonu "grupa gradjana za bolje sutra FK Vojvodine" ili sta slicno. Kontaktira se firma... Taj proglas se posalje na adresu svakog clana skupstine kluba, gradonacalniku, pokrajinskom i gradskom sekretarijtu za sport itd. Proglasimo bojkot. Ja licno ne planiram da kupujem godisnju posle ovog dok se nesto ne promeni. Jednostavno toliko sam se iznervirao da sve kipim... Ali ajde da menjamo nesto... Bar da probamo
...ti si nasa prva ljubav...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Iluzorno je očekivati da skupština smeni Batu, pa to bi značilo da mnogi njeni članovi ostanu bez svog hleba za život, prestanimo već jednom da se zavaravamo i pogledajmo istini u oči.
Ovom spisku onoga što je uprava u poslednje vreme uradila ja bih dodao i pranje novca, trpanje para u svoje džepove i prodavanje naše mladosti za siću.
Pa oni se više ne libe ni da tokom leta ekipu nigde ne pošalju na pripreme, toliko su počeli da se cigane za svaki dinar.
Toliko su klub unazadili i osramotili da više nijedan ozbiljniji domaći ili strani klub ne želi da igra prijateljske utakmice sa nama (svi nešto naprasno otkazuju) , svima je valjda mrsko da sede u loži do ozloglašenih "ugostitelja i vajnih poslovnih ljudi".

Jedino rešenje je da se svi mi pokrenemo i shvatimo da osim nas nema nikoga drugog ko bi ove štetočine oterao iz kluba.Krajnji je momenat da se nešto uradi, možda će ovi jednoga dana i otići iz kluba, ali ne pre nego što ga ne srozaju totalno, dok im njihovi drugovi iz Beograda to ne dozvole kada procene da smo dovoljno jadni i dok ne pokupe sve što mogu, pa makar morali i radijatore da počupaju i odnesu.
Ili ćemo se mi trgnuti ili bolje nek se sve gasi.

Nažalost, obraz nam je ukaljan previše i proći će mnogo godina dok ne prestanemo da budemo meta ismejavanja i ruženja od strane svih zbog svega što se događalo, ali barem da konačno počnemo taj proces vraćanja nekadašnjeg sjaja našoj Voši, pa koliko treba da traje, neka traje.
Svaka nova priča o transferima ili bilo čemu drugom je totalno suvišna trenutno (mislim može naravno,ali smešno zvuči) , nismo u normalnoj situaciji i od ovih hohštaplera što nam vode klub ništa dobro ni normalno ne možemo očekivati.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
kenta
Posts: 73
Joined: Tue Dec 15, 2009 4:11 pm
Location: centar

Post by kenta »

Ne želim nikog da obeshrabrujem ali svi koji su spremni da se eksponiraju u teranju ove uprave moraju da računaju na sve oblike zastrašivanja pa i fizičkog napada.
User avatar
slanobarac
Posts: 3623
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

Naš saveznik u sklanjanju onoga u ovom trenutku može biti samo mali grobar Ivica D.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Citiraću ovaj svoj post sa bratskog foruma i ovde, nije zgoreg.



А зашто једном за промену не би смо били искрени и престали да прећуткујемо неке ствари јер као нису за јавност, интернет и не знам шта све не још?
Мислим да сви ми волимо Вошу и да би кризирали да једно време не видимо стадион, није у томе проблем, није проблем уопште ни у тим резултатима, па ни у овом опроштају од Европе (ионако би веома брзо испали) .Играли смо ми својевремено и на Кабеловом игралишту када смо били тек нешто бољи од борбе за опстанак и управо у то време наша група је доживела највећу експанзију и постављени су темељи за неку нашу већу бројност јер је до тада све то било итекако спорадично и све се сводило само на мечеве са близанцима.Нико тада није кукао због резултата нити га је све то оптерећивало јер смо знали како стоје ствари и нико нас није правио будалама.
Али сада је ситуација сасвим другачија.Неко нас константно прави магарцима, исмејава и мисли да може да управља са нама како му се прохте.Другима смо предмет спрдње, а образ на који смо још једино могли да се позовемо пред јавношћу смо потпуно изгубили.
Шта ми имамо од свега, треће место (па ни то нисмо имали пре 2 сезоне већ пето) ?Па са тим трећим местом могу да раде да не кажем шта.Многи заборављају и чињеницу да нам је лига тренутно доста слабија него што је била са црногорским клубовима и мафијашким Обилићем и Железником пре неколико година.Свака будала сада може да освоји треће место, права је уметност то не урадити, а ето неком је пре 2 сезоне и таква уметност пошла за руком.
Немамо ми ништа, имамо само то да нас неко константно вуче за нос, зајебава и назива малтене будалетинама као што је на пример био случај после оног изрежираног прекида у Кули.
А у Европи никада нисмо били гори, ту збора нема, практично тренутно једино можемо да избацимо екипе из Луксембурга, Малте, Андоре и Сан Марина, сви остали су огроман проблем за нас.Да ли је то Воша коју сви желимо?
И што је најбитније, није проблем ни у томе што смо толико лоши, већ што ми можемо да будемо бољи, а нисмо зато што нас неко зајебава и продаје нам маглу, брука и врши махинације да би себи напунио џеп и задовољио властиту сујету.
Када је наш врли председник долазио у клуб после наводног дугог већања (а добро знамо да је све то било доста извесно и очигледно још за време европског кошаркашког првенства у нашој земљи раније пре тога када је дотични доспео у центар пажње угостивши у свом хотелу репрезентативце и када је изјавио да жели да преузме ФК Војводину) основна теза у прилог његовог доласка је била та што за борбу против близанаца нам је потребно да се боримо њиховим средствима и да имамо једног таквог човека на челу клуба какве и они имају.Наш председник је наводно требао итекако да се ухвати у коштац са њима, али ето уместо тога смо добили жестоко слизавање са близанцима, поготово циганијом и више пута смо чули изјаве како су они наши пријатељи.Да је наш председник још мање кадар да се упусти у борбу са близанцима то се веома брзо видело и ето због његових личних проблема у вези којих га увек могу уцењивати ми никада нећемо моћи ни да се усудимо да им се супротставимо.А можда је све то у ствари и фарса и само служи да се нама замажу очи.Ионако знамо да су се и наш председник и његови блиски сарадници и бивши председници и потпредседници (сви са изузетком садашњег потпредседника) јавно декларисали као навијачи близанаца, у ствари као навијачи звезде.Па зашто би они уопште и желели да воде Војводину сем из разлога да им она буде полигон за прање новца, монета за поткусуривање и личну медијску саморекламу?

Е сад, кључни проблем постаје тај што од самог почетка наш председник запиње да има широку и недвосмислену подршку навијача, па долазимо до тога да му север пева "Бато мајсторе води нас до титуле".Смехотресно.Нашли смо њему који је тек преузео клуб да певамо, а нисмо неким другим људима који су нас задужили стварно јер је наш неки став да се не везујемо више толико за имена појединаца (што и није било лоше) .
Како смо сви убрзо видели ко је и шта је наш председник и шта нам чини са клубом, појединци су кренули полако и систематски да га бране од налета незадовољства бројних навијача, практично нам свима говорећи да сви ми немамо појма шта причамо и да ствари ипак нису такве какве изгледају, него сасвим другачије.А када је наравно требало нешто конкретније рећи, уследио је наравно мук јер то наравно нису приче за свачије уши и доступне су само уском кругу одабраних који наравно знају шта раде и знају шта је најбоље за све нас и пре свега Вошу.
Е како је то најбоље показало се и сада против Вадуза, али и небројено пута пре тога.Да ствар буде гора, колико смо само пута појели своје говно јер је наш председник започињао тобож неку борбу и покретао неке ствари, а онда се брже боље повлачио остављајући све нас на ветрометини и правећи нас будалама и још често означавајући нас за кривце и покретаче.
Много пута се спомињало како је пре нашег председника била драматична ситуација, како смо се по новинама провлачили због свињчета које је Говедарица заклао и донео играчима да имају шта да једу, а ја не видим шта је у томе било до те мере срамотно осим што је значило да смо у огромним финансијским потешкоћама?Јесмо ли тиме укаљали наш образ, да ли је грех немати шта да једеш?
Није ли много горе од тога било све оно што је уследило за време принципата садашњег председника, нисмо ли ту хиљаду пута укаљали наш образ и нарушили светлуи дугогодишњу традицију нашег клуба?Није ли много горе што су нас по новинама провлачили због разних афера, намештаљки, крађа, проневерених пара, хватања за гушу појединаца, лажи, модних трендова председника, псовања легенди клуба, уживања марихуане од стране играча......?
Да се не лажемо, знамо да ће неки увек да бране председника, слично је уосталом било и за време Миодрага Костића (који се сада пљује на сва уста,а заборавља се каква се песма певала у то време) , изем ли му га, ваљда су и њихове судбине везане за те људе бар док се неко нови сличан не појави.Не смета мени што су неки добри са председником, у неку руку то је и неизбежно, али смета ми што се интерес Војводине не ставља на прво место.Дакле, када је Војводина угрожена, молим лепо, добри смо, али нам је Војводина преча и више не можемо да те трпимо.
И није ми јасно зашто су нама неопходне газде и вајни бизнисмени, угоститељи типа Костића и Буторовића, хиљаду пута је доказано не само када смо ми у питању да од таквих људи ништа добро не можеш да очекујеш?Ко са ђаволом тикве сади, о главу му се обију кад-тад.Јесте, треба бити моралан и држати се принципа, па макар ти то не може донети ништа, барем нећеш потонути потпуно и увек ћеш имати један аргумент који ћеш моћи да повучеш у своју корист.
Занимљива је и та често прожвакана теза да треба полако и хладне главе мерити пре него што се донесу неке одлуке.А чудо једно како се та теза највише чула баш у време Костића и Буторовића.Зашто није полако и хладне главе мерењно и када је у питању била претходна управа?Уопште ме не занима да ли је званично прошла управа сама отишла (уосталом и Костић је) или ју је неко терао, сви знамо да је дошло до одређених сукоба.А занимљиво да у ширем навијачком телу та управа није била ни близу толико неомиљена као ова садашња, не везано за то шта се све дешавало око клуба.Али ето, изгледа да је била мало више неомиљена код неких појединаца који треба да доносе одлуке у име свих нас (што наравно не значи да они нису имали ваљане разлоге да буду против управе,али није у томе ствар,треба бити принципијелан увек,па ето и у садашњем моменту) .И бивши наш председник је после једно време био итекако киван на све нас и чак је нешто мало минирао клуб као представник једног градског предузећа док се није мало охладио.Наравно и та прошла управа је урадила доста тога лошег, није у томе уопште ни поента, али исто тако је занимљиво да је и она доведена од стране навијача, можда и најдиректније.Али у тој управи није био неки велики газда-главоња, својеврсни вођа који се по свему истиче и медијски експонира, а изгледа да ми као народ без таквих вођа не можемо.

Не знам шта више да кажем, мислим да су нам промене неопходне и што је још важније да више клуб не воде слични људи јер ће се то увек сводити на исто, али да ли ће до промена доћи и на који начин, велико је питање?
Свакако да север треба као и обично да одигра важну улогу као први штит наше Воше и да морамо да долазимо сви на стадион упркос свему, јер све ово је много веће од нас.Север је много јак и широк појам и свакако да је гомила људи продефиловала кроз њега (наравно под тим мислим и на раније трибине где су се навијачи налазили) и осећа га као део себе и ту нам се налазе многи пријатељи и браћа са трибине.Треба да покушамо да будемо максимално јединствени, а исто тако да чврсто будемо повезани и са осталим трибинама нашег Карађорђа.Али све то не значи да и даље треба проблеми да се гурају под тепих зарад тобожњег мира у кући.Ако се проблем не идентификује и не објави, он никада неће ни бити решен.Једноставно ова управа мора да оде.Догорело је до ноктију што се каже.

Нека нико ово не схвати као напад на било кога, ја лично немам ама баш никакав разлог да имам нешто против икога, никада нисам имао проблема ни са ким, многи људи су ми итекако били симпатични и ценио сам њихов начин понашања на трибини, опхођење према другима, труд, шале које су причали у тешким тренуцима.......Али када је и питању наша Воша, наша светиња, све пада у воду пред интересом да њој буде боље и једноставно неке ствари не пију воду и никаква оправдања се више не могу износити.Нешто мора да се мења, овако више не иде.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Post by Friend »

Ice,svaka ti je ko u Mike Antića!
kenta
Posts: 73
Joined: Tue Dec 15, 2009 4:11 pm
Location: centar

Post by kenta »

Upravo i meni slične misli prolaze kroz glavu... Prisećam se trenutka kad je dovođen bb, i rasprave koja se vodila na bratskom forumu. Nije mi tada to bila simpatična ideja ali računao sam, kao i mnogi uostalom, ajde da probamo ono što do sada nismo. Jer činjenica je da su kroz vrhušku kluba, da uzmemo period od poslednjih 10-15 godina, prodefilovali svi mogući tipovi ljudi. Od šokolovačkog, vislavskog, kostića, jeftića i kogasvene... Bilo je ljudi koji su ukazivali da je ovo što nam se dešava izvestan scenario ali su bili poklopljeni. Iskreno, ja nisam znao šta da očekujem ali sam se pribojavao najgoreg. I eto prošlo je dosta vremena od carevanja bb-a i vreme je da se svedu računi. Fudbalski dobili nismo ništa, toliko puta viđeni osećaj knedle u grlu posle teških poraza, toliko blizak svima nama, se ponavljao. Dva teška poraza u finalu Kupa i onaj dobro poznati osećaj u stomaku posle svakog od njih i prošlosezonska krađa i trenutak ponosa. Jedino što je dobijeno, a za to Firmi naklon do poda, je očišćen grad i nikad brojniji sever.
Mađutim, najgore od svega je što smo izgubili onaj prepoznatljivi šmek što smo imali kao klub i od toga ćemo se teško oporaviti. Slika cirkusanta i njegove kamarile lebdeće nad Karađorđem još dugo vremena i zato što pre ode pre možemo da vraćamo ugled kluba. A sada mi je kristalno jasno da mi je draže da se Vojvodina bori za opstanak ili časno igra drugu ligu nego ovakav cirkus. Na stadion bi išao čista srca i sigurno bi se manje nervirao.
Post Reply