Kriminal u srpskom fudbalu

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Феномелан текст. Баш сам се слатко насмејао! А овај доле текст-
2 – Vujke i Toza
Zato što su oni zapravo ta “Stara dama srpskog fudbala” koju sam davno zavoleo (“Ti si naša prva ljubav…”, kaže pesma) i koja, nažalost, danas postoji koliko i “Stoteks”. Ne bih sada o tome ko je kriv, govorim o Vujadinu Boškovu i Todoru Veselinoviću… Prvi je kao sistematično i razumno biće, taktičar i vizionar, postavio temelje moderne “Vojvodine”, a ovaj drugi je u nju zauvek ugradio štos, geg i prepoznatljiv novosadski šmek. O njihovom značaju za grad pisao je čak i Đoka Balašević, večiti navijač “onih”.

Ne da sam upijao sve te priče (urbane legende?) o “Zlatnoj generaciji” iz pedesetih godina prošlog veka… Odrastao sam uz anegdote o golmanu Verešu koji je slabo video i još slabio govorio srpsko-hrvatski (došao “čak” iz Subotice), o tome kako je “Kamila” Krstić nadmudrio “Kralja” Puškaša i koju je ulogu imala Đina Lolobriđida u Vošinoj pobedi nad Interom usred Milana. Kako je Vujke komandovao ekipom i igrao za reprezentaciju Evrope, dok je Toza protivničke golmane zapitkivao “u koju će stranu”, a sopstvenom poručivao “da ne može on primiti toliko golova koliko ih on može dati”. Dečak koji je slušao priče o njima nikad mi neće dozvoliti da prestanem da verujem kako će “Vojvodina” uvek biti klub koji je istovremeno i “gospodski” i “huncutski”.
као да је неко препричао моје детињство! Хвала ти пуно!
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Danijele, pero ti se pozlatilo, što bi se kazlo!
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Post by Jole »

Danijele, alal ti vera.
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

Robi je dobro! Robert Prosinecki kome je dobro! Au, ja se ne secam da sam davno ista bolje citao, svaka ti cast majstore!
sam svoj najveci neprijatelj
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Post by Tony Starks »

Veselinoviću osam mečeva suspenzije

Izvor: B92

Izvršni odbor FSS doneo je na sednici odluku da sudiju Slobodana Veselinovića kazni sa osam utakmica suspenzije i "prekomandom" u niži rang.
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=524758
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Sudijska komisija konstatovala je da je Veselinović dosudio sporan penal za Partizan i da nije svirao čist penal za Vojvodinu, pa je suspenzija očekivana.
A da progovori po čijoj direktivi i za koje novce nas je pokrao onako u Finalu Kupa, ništa?
Lopovluk, šta drugo reći. :evil:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Post by laki »

Sudija veselinovic je najmanji problem, po meni, od svih problema sa finala kupa! Covek je kolateralna steta, odnosno zrtveno jagnje u celoj prici ( zrtveno jagnje koje je i pod suspenzijom sudilo ). Sta me briga sto ce izvrsilac celokupnog aranzmana sa finala kupa biti kaznjen, ako nalogodavcima nece faliti ni dlaka s glave. Verovatno sad, posle onog dacicevog saopstenja i ostalih cuda, sede jos udobnije u svojim foteljama, jer su dali do znanja svima da su nedodirljivi. Kazu da nicija nije gorela do zore, ali zora se nikako ne priblizava....
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

laki wrote:Sudija veselinovic je najmanji problem, po meni, od svih problema sa finala kupa!
Veselinovic i njemu slicni izvrsioci terenskih radova su samo simptom teske bolesti koja je zahvatila domaci fudbal, a ne i njen uzrok!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Image

8)
Image
User avatar
NSKrajisnik
Posts: 122
Joined: Tue Dec 07, 2010 3:16 am

Post by NSKrajisnik »

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.ht ... kao-roblje

Bata Djora je *** ali ovde se potpuno slazem s njim.
User avatar
Mg
Posts: 179
Joined: Sun Nov 28, 2010 5:57 pm
Location: Novi Sad, Klisa

Post by Mg »

Ухапшен градитељ Куће фудбала
http://www.dnevnik.rs/node/40153
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Post by angua »

Ne pišem ćesto, al sad imam da pomenem jedno pitanje. Ako je uhapšen onaj ko je gradio, šta će da bude sa onim ko ga je unajmio i platio? Oće opet da vuk pojede magarca?
Znam da nema ovde ko da odgovori, al moram da kažem.
User avatar
West Ham
Posts: 249
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:50 am
Location: Liman

Post by West Ham »

Da, poješće vuk magarca... I na kraju će se ispostaviti da je magarac ustvari strani plaćenik+domaći izdajnik koji je sve vreme radio o glavi srbskom fudbalu vazda naprednom i na svetu najboljem, te će vuk za svoj patriotski čin još biti i nagrađen... Bogu hvala pa nemamo tradiciju titularenja, zamislite ser Miljana Miljanića ili lorda Tomislava Karadžića... Nadvojvoda Džajić? :roll:
oi Oi Oi! The chozen few...
User avatar
Mg
Posts: 179
Joined: Sun Nov 28, 2010 5:57 pm
Location: Novi Sad, Klisa

Post by Mg »

http://www.dnevnik.rs/node/40836
Фудбал у офсајду

ФИФА нас (не) гледа

Бивши фудбалери Саво Милошевић и Бобан Дмитровић пре неколико месеци су отворено проговорили о намештању утакмица у српском фудбалу, а њихове исказе потврдио је и председник синдиката професионалних фудбалера Србије Независност Мирко Поледица. „Јавно кажем да у Србији има намештених утакмица”, изјавио је Поледица, апелујући на остале играче да кажу истину. У Фудбалском савезу Србије су, међутим, одлучно одбацили ове оптужбе, а против Милошевића и Дмитровића су покренути и дисциплински поступци због клевете. У ФСС-у је, иначе, „Дневнику” речено да се наша земља не налази ни под истрагом ни под сумњом ФИФА.
User avatar
West Ham
Posts: 249
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:50 am
Location: Liman

Post by West Ham »

Pa naravno, glas u UEFI zlata vredi.
oi Oi Oi! The chozen few...
Post Reply