Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanobarac
Posts: 3585
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

prijatelj fudbala wrote:


Ukoliko neko ima, ili je video, Statut FK Vojvodine može da me kontaktira na pm pa ću, nakon analize Statuta, svima koji su zainteresovani odgovoriti na sva pitanja koja se ovde postavljaju a mogu dati i predlog rešenja.

Koliko puta sam isto tražio ali slaba vajda. Možda i potpis ima veze sa tim, ipak, pročitajte ga!
Last edited by slanobarac on Fri Jun 10, 2011 9:36 am, edited 1 time in total.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Post by prijatelj fudbala »

Razumem, ali dok taj Statut neko ne procita sva pitanja koja se ovde postavljaju su u sferi nagadjanja...
lesa
Posts: 371
Joined: Thu Jun 15, 2006 2:01 am
Location: Novi Sad,Podbara
Contact:

Post by lesa »

Član 72. Zakona o sportu govori o mogućnosti da sportsko udruženje osnuje privredno društvo ili drugo pravno lice u cilju pribavljanja sredstava radi ostvarivanja svojih sportskih ciljeva. Mozda taj član može da odigra ulogu
...ti si nasa prva ljubav...
User avatar
slanobarac
Posts: 3585
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

prijatelj fudbala wrote:Razumem, ali dok taj Statut neko ne procita sva pitanja koja se ovde postavljaju su u sferi nagadjanja...
Kriju ga ko zmija noge!
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Post by prijatelj fudbala »

lesa wrote:Član 72. Zakona o sportu govori o mogućnosti da sportsko udruženje osnuje privredno društvo ili drugo pravno lice u cilju pribavljanja sredstava radi ostvarivanja svojih sportskih ciljeva. Mozda taj član može da odigra ulogu
Da klub otvori firmu iz čijih prihoda bi se finansirao sam klub? Interesantno...
lesa
Posts: 371
Joined: Thu Jun 15, 2006 2:01 am
Location: Novi Sad,Podbara
Contact:

Post by lesa »

Više kao neku ćerku firmu jer se na novoosnovano privredno društvo prenose sva prava i obaveze. Tako da ono odgovara i za prava i obaveze "matične" firme nastala pre sopstvenog osnivanja
...ti si nasa prva ljubav...
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Post by AntonioKasano »

prijatelj fudbala wrote:
lesa wrote:Član 72. Zakona o sportu govori o mogućnosti da sportsko udruženje osnuje privredno društvo ili drugo pravno lice u cilju pribavljanja sredstava radi ostvarivanja svojih sportskih ciljeva. Mozda taj član može da odigra ulogu
Da klub otvori firmu iz čijih prihoda bi se finansirao sam klub? Interesantno...
Па нкп је то радио већ са разноразним играма на срећу, превозницима, оним преварантским телефонским квизовима и слично. О томе се говорило у оном инсајдеру. Чак је и код нас постојао онај бинго Воша који је мислим био под окриљем клуба. То се радило и раније сад да ли је било дозвољено или није не знам. Претпостављам да јесте.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3878
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

AntonioKasano wrote:
prijatelj fudbala wrote:
lesa wrote:Član 72. Zakona o sportu govori o mogućnosti da sportsko udruženje osnuje privredno društvo ili drugo pravno lice u cilju pribavljanja sredstava radi ostvarivanja svojih sportskih ciljeva. Mozda taj član može da odigra ulogu
Da klub otvori firmu iz čijih prihoda bi se finansirao sam klub? Interesantno...
Па нкп је то радио већ са разноразним играма на срећу, превозницима, оним преварантским телефонским квизовима и слично. О томе се говорило у оном инсајдеру. Чак је и код нас постојао онај бинго Воша који је мислим био под окриљем клуба. То се радило и раније сад да ли је било дозвољено или није не знам. Претпостављам да јесте.
Baš to htedoh napisati. Zečević je tako spremao klub za privatizaciju, osnivajući silne firme koje su poslovale sa gubitkom i na štetu kluba i rušio cenu...a usput i postao jedan od bogatijih ljudi u Srbiji...
Io odio Belgrado
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Post by AntonioKasano »

Red Marquis wrote:
AntonioKasano wrote:
prijatelj fudbala wrote: Da klub otvori firmu iz čijih prihoda bi se finansirao sam klub? Interesantno...
Па нкп је то радио већ са разноразним играма на срећу, превозницима, оним преварантским телефонским квизовима и слично. О томе се говорило у оном инсајдеру. Чак је и код нас постојао онај бинго Воша који је мислим био под окриљем клуба. То се радило и раније сад да ли је било дозвољено или није не знам. Претпостављам да јесте.
Baš to htedoh napisati. Zečević je tako spremao klub za privatizaciju, osnivajući silne firme koje su poslovale sa gubitkom i na štetu kluba i rušio cenu...a usput i postao jedan od bogatijih ljudi u Srbiji...
Не верујем да је то овим пилићарима циљ, они да хоће да краду на велико копирали би лепо Мамића. Поскупљаш солидне играче, уђеш у ЛЕ сваке године, будеш стрпљив за продају, сачекаш прави моменат и онда уваљаш играча за брдо пара. Па тај је увалио оног Манџукића који није ништа специјално бољи од Мрђе за 7 милона! Можда се неко и не сложи самном али кад сам га гледао и у репрезентацији и у Немачкој није ми деловао као играч од 7 милиона евра. Овима се више исплати да скупљају на ситно и да пилићаре јер не знају и нису за боље. Даље, то са тим клуб од значаја бла бла што су усвојили, ћемо ускоро видети шта је заправо. Знајући Бату и наше политичаре сумњам да може изаћи на добро то је све велика банда коју врло добро знамо. Па они нам скину рефлекторе које сам клуб платио, пусте да се кувамо на врућини неколико година и сад треба да смо Бог зна како захвални што су нам само вратили наше, ма није него. И стварно би било добро да неко упућенији овде напише тачно како је то ишло са сабором најпре, како је укинут и какав је сада статут тј како се улази у скупштину и састав исте. Чисто да више не полемишемо у празно јер се вртимо у круг!
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Post by Jole »

Jel ima neko odavde ko ce da bude ispred predavaca navijaca ili kako vec ga zovu? (cisto da znam cije reci da uzimam kao pripremnu propagandu za ono sto sledi tamo)
User avatar
slanobarac
Posts: 3585
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Post by slanobarac »

Na ovom forumu ima ljudi koji znaju odredbe Statuta kluba A što ih ne publikuju javno znaju samo oni. Mogao bi možda naš novinar Toma da to istraži ( zakon o dostupnosti informacijama od javnog značaja). Za kraj- pročitajte potpis.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Butorović za MONDO: Lukiću, čekam predloge
09. jun 2011. 19:49 > 20:01

Predsednik Vojvodine u intervjuu za MONDO kaže da će prihvatiti svaki dobronameran Zvezdin predlog za boljitak fudbala, ali dodaje da su predsednici klubova podjednako krivi, koliko i čelnici FSS.

Predsednik Vojvodine Ratko Butorović, prezauzet sastancima u četvrtak, nije bio upoznat sa opservacijama oko promene statusa Zajednice Superlige i načina delegiranja sudija, koje je tog dana u opširnom intervjuu izneo njegov kolega iz Crvene zvezde, Vladan Lukić.

Stoga, Butorović nas je zamolio da mu pročitamo šta je tačno Lukić rekao, kako bi mogao i da iznese svoje mišljenje. Kada je čuo, ostao je uzdržan, jer je između ostalog razumeo da će Crvena zvezda u narednih nekoliko dana izaći sa konkretnim predlozima i da će ih proslediti FSS, Zajednici i ostalim klubovima.

"Ne možemo komentarisati sve dok oni ne budu izašli sa konkretnim predlozima", rekao je Butorović na početku razgovora za MONDO.

"Iz intervjua koji je dao gospodin Lukić zaključujem da će se oni obratiti svim klubovima, a ukoliko ti predlozi budu imali smisla i mi iz Vojvodine ćemo, normalno, dati svoje reakcije", dodao je prvi čovek novosadskog superligaša.

"Ipak, dobro došao je svaki predlog koji je za dobrobit srpskog fudbala. I zašto samo Zvezdin? Zašto se i drugi klubovi ne uključe? Mi ih zovemo 'manji klubovi', ali se ja ne slažem da su to manji klubovi, jer nas pobeđuju, uzimaju bodove, direktno utiču na ishod prvenstva. Mislim da ih ponižavamo kad ih zovemo 'malim klubovima', ja smatram da su svi isti, oni se bore, pa se valjda nešto i pitaju?", kaže Butorović i dodaje:

"E, sad, mogu da budu 'mali klubovi' samo ako ih neki drugi klubovi stave pod kontrolu, ali to znači direktnu propast za srpski fudbal. Gde su, na primer, Ivanjica, Sevojno, Jagodina? Neka i oni izađu sa predlozima, pa onda i Zvezda, Partizan, mi...Neka se sudare mišljenja, više ljudi je valjda pametnije..."

Lukić, između ostalog, upotrebljava izraz "preduzeće" kada govori o rekonstruisanju Zajednice Superlige i potrebu da je vodi komesar, kojeg svi poštuju. Kako vi razumete izraz "preduzeće" i šta bi to trebalo da predstavlja?

"To mi nije baš najjasnije, zaista. Ne znam na šta je gospodin Lukić mislio, ali hajde neka izađe sa platformom, da vidimo konkretno kako je to zamšljeno. Ja mislim da liga kao preduzeće teško može da funkcioniše, jer između ostalog onda i Fudbalski savez Srbije gubi smisao. Kako bi se liga zvala? Preduzeće fudbalsko? Malo mi je to nejasno, ali želim da sačekam i vidim šta bi to konkretno značilo", ocenio je Butorović i nadovezao se na deo koji ne dolazi u pitanje:

"Definitivno, promene moraju da postoje i to odmah. Ako mislimo da se ove igra fudbal, moramo da uradimo sve da regularnost dođe do izražaja... Mislim da je ovakva Zajednica Superlige neodrživa i da će fudbal pod ovakvim okolnostima izgubiti svaki smisao. Hajde da ne gleda svako u svoje dvorište, već da pomalo radimo za dobrobit svih nas".

Kako?

"Mi smo prvi, davno već, izašli sa stavom da je liga sa 16 klubova podložna neregularnostima i da će nas ovakav način funkcionisanja odvesti u potpunu katastrofu. Predložili smo da se liga smanji na 12 klubova, da dva ispadaju direktno i da treći igra baraž, jer je onda gotovo nemoguće nameštati, svaka utakmica imala bi mnogo veću specifičnu vrednost", kaže Butorović i nadovezuje se:

"Mogao bi i tada neko nekome da se 'skloni', da odigra sa pola snage i izgubi, ali će to onda značiti da će ispasti iz lige. Pa da vidim ko će da poklanja! Na taj predlog, u FSS su nam rekli da je 'kasno', a nisam siguran da je bilo kasno tada kada smo rekli. No, nema veze... Ako je bilo kasno, predložili smo da iz lige od 16 ispadaju tri ekipe, a da četvrta ide u baraž za opstanak, ali ni to nije prošlo".

Takođe, Butorović smatra da u Zajednici treba da sede upravo predsednici klubova, a ne njihovi predstavnici, jer bi tako problemi bili rešavani direktno, na licu mesta, bez posrednika.

"Iskreno mislim da bi tako bilo efikasnije. Trebalo bi predsednici da predstavljaju svoje klubove, a ne njihovi izaslanici, koji posle svakako moraju da dolaze po mišljenje kod predsednika i članova Upravnih odbora. Ne vidim poentu! Nas su valjda izabrali i dali nam mandat da vodimo klubove, zašto onda ne bismo to radili svi na istom mestu, za istim stolom?", pita Butorović.

Dok predlozi ostaju po strani, Butorović se boji da je ovo možda i poslednji čas da se neke stvari promene.

"Mislim da su ovo ključni momenti da se promeni sistem takmičenja i da se nikada više ne dogodi da neke ozbiljne sudijske greške, pritom namerno donešene, budu ovako blago kažnjene, da se preko njih prelazi".

Mislite na finale Kupa?

"Da!"

Butorović je ogorčen što su čelnici njegovog kluba drastično kažnjeni, između ostalih i on, zbog toga što su ukazali na očigledan problem i tražili da se problem reši i podseća da se pre finala Kupa, Vojvodina nijednom nije žalila za četiri i po godine, koliko je on u klubu.

"Proverite u FSS. Nijednom se nismo žalili, a nije da nismo bili oštećeni".

Butorović kaže da njega, ni klub, niko nije pismeno obavestio o kaznama koje je FSS izrekao još pre deset dana.

"Mi ćemo izneti svoj stavi i izaći sa saopštenjem, u kojem ćemo jasno istaći šta smatramo za najveći problem i najveće krivce za stanje u srpskom fudbalu, ali tek onog momenta kada dobijemo zvanično kaznje i rešenja koja ih obrazlažu. Nažalost, nismo ih još dobili. Ja ne znam koliko je vremena potrebno tom ko kuca te kazne? Ne mogu da verujem da ni deset dana od odluke još nismo dobili zvanično ništa, pa da znamo da li da se žalimo ili ne. A, Evropa nam je tu, bliži se i prvenstvo... Čemu to vodi!?", pita Butorović, koji je prema odluci koju i dalje čeka, udaljen iz fudbala na šest meseci zbog prekida finalne utakmice Kupa Srbije između Partizana i Vojvodine.

"Evo još jednog razloga zbog čega mislim da je ovakva Zajednica neodrživa. Mi smo naveli primer nepravde u Kupu, a do danas Zajednica se nije oglasila tim povodom! Kome klubovi pripadaju? Niko da kaže: 'Čekajte da vidimo šta se tu događa...' Nas kažnjavaju i to žestoko, a javnost i dalje ne zna šta se događa sa sudijama sa te utakmice", kaže Butorović i komentariše:

"Vidim, Veselinović (arbitar finala Kupa) sudio omladincima... Strašno".

Butorović kaže da se FSS očigledno surovo obračunao sa Vojvodinom, jer je ukazala na problem.

"Kažem, četiri i po godine se nismo žalili. Ono što se dogodilo u Kupu nismo mogli da prećutimo, prvi put smo se žalili i sada se prelazi preko toga tako što se kažnjava onaj ko je ukazao na problem. U stilu 'kaznite ih, pa će da ćute'. Nećemo stati, dok se ne razotkrije šta se dogodilo sa sudijama i ko su bili njihovi nalogodavci", upozorava Butorović.

"To je lako dokazati", nadovezuje se, mada ga plaši činjenica i da se "Slučaj Dmitrović" brzo sklonio od očiju javnosti.

"To je strašno, to je strašno... Jer, ako je taj Dmitrović lagao, da li se slažete da treba da odgovoara? Ako nije? Šta onda? Ispitati sve što je rekao, jer to su teške optužbe..."

Butorović kaže da će određeni čelnici klubova uvek imati simpatije prema pojedinim rivalima, a prema nekima ne. I kaže da je to normalno i da je tako u svim zemljama. Ne stidi se da navede svoj primer, ali naglašava i da to nije imalo uticaja na krajnji ishod, koji je bio koban prema rivalu.

"Normalno je da neko ima emocije prema nekim klubovima. Ja mogu da kažem to na osnovu ličnog primera, to ne treba da se krije. Jedna od pobeda Vojvodine koja mi je najteže pala je ona protiv Inđije (posle toga Inđijci su ispali iz lige), ali šta da radimo!? To je fudbal, igraj ga pošteno do kraja, pa šta bude. Zamislite da smo izgubili tu utakmicu? Možete da mislite kakve bi priče krenule, ali smo tada dokazali da igramo sportski, do kraja", kaže Butorović, aludirajući na to da ponekad dobri odnosi čelnika dva kluba u Srbiji znače i nedostatak sportskog rivaliteta na terenu.

"Ko nam daje pravo da kompletnu sportsku javnost pravimo glupom, da udaramo na intelekt ljudi koji prate fudbal!? Oni savršeno vide koja je utakmica nameštena. Nemojmo da potcenjujemo to, a da pričamo o povratku navijača na tribine".

Popularni Bata Kan Kan opet navodi primer iz svog dvorišta.

"U poslednje vreme, u Novom Sadu je sve veći broj gledalaca, ljudi su počeli da se vraćaju na stadion, normalni ljudi, da prave fantastičnu atmosferu. I u celom tom pozitivnom svetlu, mi doživimo poraz u poslednjem kolu kod kuće od Crvene zvezde, u sred Novog Sada. Pobedila me Zvezda i šta sad da radim!? Da izađem posle i optužim sve i svakoga? Da kažem da je bio aut ili faul? OK, sudija pogrešio, pa šta? Događa se i u najvećim ligama... Kada ste nadigrani, morate da čestitate protivniku", kaže Butorović.

Predsednici klubova, u ovom slučaju konkretno Lukić, uvek su spremni da ukažu na neregularnosti, greške, ono gde misle da su oštećeni, ali je u srpskom fudbalu iščezlo viteško čestitanje pobedniku. Ne snose li predsednici, s te strane, odgovornost za negativnu atmosferu?

"Davno sam rekao, a to i danas tvrdim, da su za ovo stanje krivi, redom, predsednici klubova, rukovodioci Fudbalskog saveza Srbije i ogranci te organizacije. Da bi sa sebe skinuli odgovornost, predsednici redom pronalaze spoljne faktore, kriv im je ovaj, kriv im je onaj... Ja kažem: 'OK, recite ko je tačno kriv?'", kaže Butorović i dodaje:

"Mi smo to otvoreno i jasno rekli, vezano za sve u Kupu, da se ne ponavljam, ukazali smo da smo skandalozno oštećeni i da je bilo nalogodavaca, pa smo zbog toga surovo kažnjeni. Ne sećam se da smo se žalili kad smo izgubili od Rada u Beogradu, jer smo nadigrani, kao ni od Crvene zvezde u Novom Sadu".

Za kraj, Butorović nam je poručio:

"Verujte, ako ovako ostane dogodine, biće potpuni raspad sistema. Zapamtite šta sam vam rekao..."

(N. Janković - MONDO)
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3878
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Ako Bata ostane još godinu dana, biće nama raspad sistema, to treba mi da zapamtimo!
Io odio Belgrado
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1631
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

"Pobedila me Zvezda i šta sad da radim!? Da izađem posle i optužim sve i svakoga? Da kažem da je bio aut ili faul? OK, sudija pogrešio, pa šta? Događa se i u najvećim ligama... Kada ste nadigrani, morate da čestitate protivniku", kaže Butorović.
Grohotom se smejem...
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

Bata ili neko blizak mu cita forum, ne verujem da je pratio rasporedjivanje sudija i da zna za veselinovica da je sudio omladincima...
Post Reply