Najbolji (najmanje los) predsednik naseg kluba

Najbolji (najmanje los) predsednik naseg kluba u proteklih 15ak godina

Šokolovacki
2
5%
Šapuric
9
24%
Kostic
3
8%
Dzudovic
1
3%
Jevtic
3
8%
Butorovic
19
51%
 
Total votes: 37

User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Najbolji (najmanje los) predsednik naseg kluba

Post by novosadjanin »

p.s. Ne moramo dodeljivati pehar :)
p.s.2: Nadam se da nisam pomesao nekog predsednika skupstine kluba sa predsednikom kluba
Last edited by novosadjanin on Sun May 09, 2010 4:18 pm, edited 1 time in total.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Pa ne sećam se da je Pomoriški bio predsednik, odnosno da je uopšte bio u klubu.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Moguce za Pomoriskog, onda je bio predsednik skupstine? Nek jos neko potvrdi pa da njega izbacim iz konkurencije :)
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Mislim da si to pomešao sa onim obećanjima oko stadiona.Nije on uopšte bio u klubu.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
kuzma liman
Posts: 541
Joined: Wed Aug 02, 2006 7:42 am

Post by kuzma liman »

Pinki je bio bog otac !
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Post by the Gari »

ice wrote:Mislim da si to pomešao sa onim obećanjima oko stadiona.Nije on uopšte bio u klubu.
Tako je. On je u periodu od 2000. do 2004. godine bio predsednik Izvršnog odbora grada. Ta funkcija po sadašnjem Zakonu o lokalnoj samoupravi ne postoji, ali mu to dođe otprilike kao gradski premijer, iliti nešto malo manje od sadašnjeg gradonačelnika (imao je kintu kod sebe, ali nije i protokolarno bio prvi čovek grada).

On se sa klubom vezuje prvenstveno zbog stadiona. Tada je raskopan (ono kad smo igrali na Kabelu), postavljena je staza, prskalice, drenaža i još koješta. Takođe, tada su skinuti reflektori, uz obećanje da ćemo dobiti "lepše i starije", ali su ondaK došli izbori, promena vlasti i sve što već sleduje. Sve u svemu, politička ujdurma.

Šta sam ustvari hteo reći, Ice je u pravu, Pomoriški nikad nije imao funkciju u klubu.

A što se tiče pitanja? Au! Jaka konkurencija :oops:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Мислим да је приликом отварања анкете требало и написати ко је шта учинио и направио за време свог мандата?
Треба мало сачекати и не хитати са гласањем.... ипак, без сумње најгори је био Миодраг Костић али то је нека сасвим друга прича.
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

ice wrote:Mislim da si to pomešao sa onim obećanjima oko stadiona.Nije on uopšte bio u klubu.
Поморишки је мазнуо рефлекторе,али није био председник,он је био у скупштини града неко мудо.А зар Шапурић није био директор клуба?
fruskogorac
Posts: 187
Joined: Sat Jun 07, 2008 5:38 pm

Moje misljenje

Post by fruskogorac »

Postovani "novosadjaninu" nemam nameru, zelju da omalozavam otvaranje ovog novog posta ciji si incijator. Cak bi rekao da ti je ideja fantasticna.
Opet kazem nemoj zameriti ali kada sam procitao tvoje pitanje i takodje iscitao prezimena dosao sam do zakljucka ( ako gresim prihvatam korekcije ) da Baja i brcina ( Sapuric i Dzudovic ) nisu sedeli u predsednickim foteljama. Ne, ne, ja sada necepidlacim, sustinu pitanja kojeg si pokrenuo apsolutno razumem.
Pridruzujem se misljenju "Podbare".
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Post by novosadjanin »

Da, Pomoriski je kao predstavnik grada bio zaduzen za renoviranje stadiona (renoviranje u kom su nam skinuti reflektori). Molio bih nekog urednika da obrise Pomoriskog posto ja nemam tu opciju. Ostali navedeni su bili prvi ljudi naseg kluba u svoje vreme, nadam se da niko nije zaboravljen. Ja nisam hteo da uticem na nekoga time sto bih ostavio svoje subjektivno misljenje na samom otvaranju teme. To ostavljam svakom od vas prilikom komentarisanja, znaci pomenete za koga ste glasali, njegove prednosti u odnosu na druge i na kraju cemo doci do stava foruma o ovom pitanju.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Najveca razlika izmedju svih ovih gore navedenih likova koji su zarili i palili FK.Vojvodinom i naseg aktuelnog predsednika je to sto su oni dosli da na brzinu maznu sto se maznuti moze dok je on DOSAO DA OSTANE i DA NAM MAZNE CEO KLUB i u tome na nasu nesrecu uspeo :!:

I zato ako se gleda odnos ulozeno i dobijeno,Ratko Buturovic je najgori predsednik u istoriji FK.Vojvodina...

Svi oni koji spas naseg (njegovog) kluba traze u buducem zakonu o privatizaciji sportskih klubova jer misli da ce nam on doneti boljitak i nekog bogatog sejka ili srbendu iz dijaspore da od nas napravi Mancester junajted su velikoj,ogromnoj zabludi jer smo mi naseg vecitog sejka vec dobili i to u liku i delu naseg sadasnjeg predsednika..da kojim slucajem to nije tako ne bi mi danas imali renovirani Veternik,takvi ljudi prosto ne poklanjaju pare jer u suprotnom ga ne bi imali..

Kako FK.Vojvodina danas funkcionise?!Funkcionise kao privatno vlasnistvo jednog coveka sto u uostalom i jeste,mi smo od pre tri godine u vlasnistvu Ratka Buturovica samo sto nam to jos niko nije rekao al ima vremena,priprema se teren i za to..Ja vec duze vreme ne razlikujem FK.Vojvodinu od Hotela Park i Hotel Park od FK.Vojvodine,kao da su dva brata blizanca od istog oca(vlasnika)...
Ne tako davno nije postojao nijedan zainteresovan klupac ni za Hotel Park,ni za Hotel Leopold,pa tako kad zvanicno na snagu stupi taj famozni zakon o privatizaciji sportskih klubova nece ni za FK.Vojvodinu i onda ce nas nas sadasnji predsednik i zvanicno uzeti na koriscenje u narednih 100 godina..zivi bili pa videli..

Ja sam jednom prilikom pitao uvazenog gospodina zaposlenog u klubu koji je bio siva eminencija ovog foruma da nam pojasni kako to funkcionise FK.Vojvodina,ko su clanovi upravnog odbora FK.Vojvodina i koje su njihove obaveze u smislu finansija-odgovora nije bilo jer mi upravni odbor nemamo,koliko para FK.Vojvodina dobija od eminentnih sponozora koji se reklamiraju na nasim utakmicama-nemamo pojma,koju funkciju predsednikov sin zauzima u FK.Vojvodina i ko ga je ovlastio da se u ime FK.Vojvodina nocima dopisuje sa ljudima iz UEFE-naravno jos jedna misterija...i jos mali milion stvari koje samo dokazuje da je jedna porodica prezula klub a da zakon jos nije ni donesen..

Najgore sto se ovo sve desava jer mu se moze,jer mi nazalost nemamo armiju navijaca koja ce mu stati na put i koja ce reci,"dosta je druskane bilo.."sta mi sacica od par stotina ljudi mozemo,jedino da ispadnemo smesni u celoj ovoj tuznoj prici...

Ma uostalom,i onako bi bio potop kad bi on otisao i zato mu treba dati jos malko vremena.. :oops:
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Cemu ova tema,zaista?Treba da se sramotimo sto su nam takve ljige uopste bile u klubu,a ne da glasamo za najmanje loseg!!!!
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Post by uporan »

van der iV a.k.a Totti wrote:Cemu ova tema,zaista?Treba da se sramotimo sto su nam takve ljige uopste bile u klubu,a ne da glasamo za najmanje loseg!!!!
Tačno u srž...
UH!
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Post by kafe bagdad »

@ vladans

Kao neko ko je prisutan na utakmicama naseg voljenog kluba duze nego sto vecina clanova ovog foruma ima godina dajem sebi za pravo da napravim jednu malu i objektivnu analizu sta se dobija kupovinom FK Vojvodina (pri cemu ni na koji nacin ne zastupam interese aktuelne uprave):

a) stadion: nije niti ce ikada biti u njenom vlasnistvu

b) FC VB: ne znam da li ce moci da se proda zajedno sa FK Vojvodinom jel vidim da je za cigane i grobare receno da stadioni i trenazni centri nece biti u paketu koji ce biti ponudjen na prodaju (mada je moguce da ce za njih vaziti posebna pravila). Sa druge strane sve i da neko kupi FC VB pitanje je da li ce moci da mu promeni namenu (mada to u Srbiji nije nemoguce)

c) "robna marka": ovo je ono od cega zive ultra komercijalni (citaj najveci) klubovi na svetu. Mi robna marka nismo niti cemo ikad biti u tom smislu da ce klub moci da se izdrzava od dresova, majica, propagandnog materijala, karata i tv prenosa.

d) skola fudbala: FK Vojvodina ima jednu od najboljih fudbalskih skola u regionu, ali da bi ona opstala neophodna su ulaganja, a pre svega dobar trenazni centar, tako da onda otpada opcija otudjenja FC VB

e) mogucnost mesetarenja sa igracima i pranja novca: ovo je jedna od opcija zasto bi se neko odlucio da kupi fudbalski klub, ali opet se ne moze jako velik novac prati kroz mali klub u ciji se razvoj ne ulaze

Lako je potezati primere Mancestera i slicnih klubova gde navijaci kupljenim godisnjim kartama znacajno uticu na politiku kluba. Mozemo da pokusamo i ovako: neka FK Vojvodina izda 2000 pretplatnih karata x 20000 dinara svaka = EUR 400000. Prema recima nase uprave to je negde 20% sredstava potrebnih za godisnje funkcionisanje kluba pod uslovom da se redovno podmiruju sve obaveze. U tom slucaju mi bi delegirali nekoliko clanova UO i pitali bi se za dosta stvari.

Da li je iko od nas spreman da izdvoji 20000 dinara? Koliko ljudi uopste moze da izdvoji taj novac odjednom?
User avatar
ristoo7
Posts: 398
Joined: Tue Mar 09, 2010 7:39 pm
Location: Banana drzava

Post by ristoo7 »

Боље да удружимо снаге да неђемо нову управу него да копамо по црној историји да за пет године не би било у последњих 20 или 25 година.
Locked