Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10816
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Da li na SOS televiziji postoje neki stalni termini za izveštaje sa priprema naših klubova u Antaliji, ili se to emituje od slučaja do slučaja?Ako postoje u programskoj šemi, bilo bi dobro ovde objaviti satnicu.
Hvala!
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

Gosn Turija, provericu u toku sutrasnjeg dana
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9913
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

NEKAD (Pre godinu dana):
Siva Eminencija wrote:VOJVODINA - BANJIK 0 0 . Fudbaleri Voshe bili su bolji u svim segmentima igre ali nisu postigli gol , jedino je Mario Djurovski zaradio crveni karton .
Siva Eminencija wrote:VOJVODINA - SIGMA 2 0 uz odlicnu igru golovima Tadica i Hucisvilija , mnostvo sansi i precka Djurica .
Siva Eminencija wrote:VOJVODINA - SEUL 1 0 Strelac Slaven Stjepanovic u 85. minutu . Odlicna igra nase druge postave .
I SAD:
Siva Eminencija wrote:I to direktno iz kornera. Igrali smo odlicno i propustili niz sansi. Posebno se istakao Nemanja Bilbija i u drugom delu Aleksandar Katai.
Kao jaje,jajetu.... Da li se tamo rade doping testovi posle utakmice!? :lol:

Ja sam za to,da se prvenstvo Srbije igra u Antaliji.Potpisujem titulu!!! :wink:
Image
User avatar
tulip
Posts: 633
Joined: Fri Jan 23, 2009 10:31 am
Location: tik uz VOŠU

Post by tulip »

Dokle više sami sebe omalovažavamo ironičnim komentarima. Zašto realno ne opisujemo igru tima, a i (ne)mogućnosti da klub ostvari vrhunske rezultate.
Po mom vidjenju, a prisustvovao sam na oko 80% utakmica ove jeseni, mi smo odigrali dosta dobro i u većini utakmica, atraktivno i napadački.
A evo počeću sa kritikama dve utakmice gde jednino neopravdavam igru, a naročito pristup igri. Prva je gostovanje partizanu, a meni se nije svidelo to što smo došli da se branimo, da izvučemo bod, a na kraju smo poraženi (0-1) od demoralisanog protivnika koji je predhodno doživeo blamažu u Donjecku, u Evroligi. Druga utakmica je u Kruševcu gde smo se stvarno obrukali sramnom igrom i ponašanjem, gde je bilo očigledno da je većini igrača glava bila u transferima ka inostranim klubovima.
Sve ostale utakmice u prvenstvu, u kupu i u ligi Evrope smo počeli, a većinu i odigrali napadački i sa željom da nadigramo protivnika. Austija iz Beča je bila zrela da za 180 minuta primi 5-6 komada, a primila je tri. U Kuli smo igrali ševe sa 10 igrača i dali tri komada... U svim utakmicama gde smo poveli, nastavili smo sa napadačkom igrom. Nismo nastavili da se branimo, igrajući na rezultat. Takodje se slažem da smo u mnogim utakmicama nadigrali protivnika, ali zbog nesreće da damo golove, nismo pobedili (Smederoveo, zvezda, Javor, Rad..). Jedino skidam kapu Austriji, Jagodini i OFKi koji su jedini, uz gore pomenuti partizan i Napredak, smelo ušli u utakmicu sa nama sa željom da igraju fudbal. Ovde bih samo dodao osvrt na igru Javora na čelu sa Ćurčićem za koju tvrdim da bi u Kalču osvojili mesto u zlatnoj sredini Serie A, ali na utakmicama ne bi imali više od 1000 gledalaca zbog kukavičluka i neatraktivnosti igre. Čak bih se osvrnuo i na čestitkama prema Rajavcu, kojima se i ja iskreno pridružujem, zbog ostvarenog finala na AKN. Medjutim, ubedjen sam da bi ga gotovo većina forumaša, popljuvali da je kojim slučajem to finale Gana odigrala u Vošinim crveno-belim dresovima. Tada bi većina tih reprezentativaca Gane bili deklarisani kao antitalenti, a Rajavac kao trener kukavica. Nemojte tako pesimistički i crno da gledate na nas. Ipak smo mi crveno-beli. Opustimo se malo, mi navijači smo na pauzi, neka se igrači na miru pripreme za proleće.
Od proleća očekujem nastavak napadačke igre našeg tima i pripreme tima za ponovni izlazak na evroscenu. Žao mi je odlaska Aleksića, jer je vredan Vošine igre, ali vidim i poboljšanje u timu dovodjenjem Bilbije i Mojsova, kao i ozbiljnim uključivanjem u tim svih naših mladih igrača. Ne podržavam odluku da se Kiza ne licencira za proleće (moralo se iznaći zajedničko rešenje) jer ga smatram vrednim crveno-belog dresa. Od rezultata u domaćem takmičenju, iz iskustava ne očekujem ništa, mada se i dalje nadam i ne predajem se, da ćemo osvojiti i titulu i kup. Lično smatram da trofeji u ovoj domaćoj ligi nemaju veliku vrednost, pa makar ih i mi kojim slučajem redovno osvajali, ali znam da bi im se klinci neizmerno radovali i time bi mali firmaši bili glavne face u svojim školama.
Želim da stručni štab tokom priprema nastavi sa formiranjem pobedničkog tima sa svim rezervnim igračima, da što pre počnu utakmice, da se uprava počne baviti problemom vraćanja stadiona Karadjordje u Vošino vlasništvo i da ako Bog da, da ostvarimo dve Kup pobede.
DAJ GOL!!!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

tulip je izneo vrlo zanimljivo razmišljanje ali i postavio određene dileme,koje i čine fudbal najlepšom sporednom stvari na svetu.Generalno gledano mislim da mnogi navijači,treneri,igrači nisu svesni da nije isto biti navijač,trener,igrač jedne Vojvodine ili recimo Javora iz Ivanjice.Otprilike to izgleda ovako po meni:Javor i kad pobedi Vošu nije jači od nje.E tu sada dolazimo do jedne veoma važne stvari a to je HARMONIJA.
To pre svega znači naučiti ceniti razliku između sreće i želja. Sreća je slobodna, nesputana motivom i rezultira iz jednostavnih zadovoljstava takmičenja i prezentacije igre i igrača. Želje imaju koren u egu: potreba za dopadanjem, svesno izbjegavanje priznavanja grešaka. Sreća stvara prirodne ritmove: želje stvaraju stres i napetost.Treba ipak hodati mirno po polugi vage koja stoji na podu..Osloboditi se želja, zabrinutosti, bojazni od grešaka i rezultata: to je jedini put ka unutrašnjem miru i harmoniji.Ko postigne harmoniju,sigurno potvrđuje veličinu.Voša je svakako veliki kluba ali mislim da bi većina Nas morala da poradi na harmoniji.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Ja licno nemam problem rezultata fk Vojvodina, to nije nesto sto me vodi na tribinu, a takodje nije nesto sto ce me oterati sa iste! Mnogo puta kad smo izgubili otisao sam, necu da kazem zadovoljan ali u svakom slucaju ponosan sa naseg Karadjordja, ponosan zato sto sam video tim na terenu, momke koji se bore za sebe, za Vosu, za publiku koja je dosla da ih vidi, a takvo ponasanje je neprocenjivo, i za mene ispred svakog rezultata!
I dan danas se secam "pravog" kapitena Pekarica, jednog gospodina van terena, a na terenu lava koji je mnostvo puta igrao povredjen, a zasto i za koga to trebamo svi da se zapitamo... Ne mogu da ne spomenem sjajnog Kizu koji me odusevljavao lakocom sa kojom igra, odusevljavao kako se poigravao sa Bambijem Tosicem, pa jednog Gojka koji je sve u fudbalu postigao radom, koji je na terenu izgarao i nikad nije sebi dopustio da igra u prvoj postavi samo zahvaljujuci nekom talentu, novinama ili pak svom slavnom prezimenu! Da li da spominjem Despota, coveka koji je 3 godine cekao svoju sansu, cekao i cutao sto se u danasnje vreme i sa dansnjim igracima moze smatrati naucnom fantastikom, a kad je konacno sansa dosla on je svoj boravak u Fk Vojvodini pretvorio u istoriju! A sta tek reci za coveka koga svi mi smatramo za kapitena danasnje Vojvodine i koji to jeste u srcima svih navijaca Vose, koliko je strpljenja njemu bilo potrebno da doceka sansu, sansu u klubu koji neizmerno voli od kad zna za sebe, ZELJKO BRKIC!
E to su ljudi koji su "kupovali" moje dolaske na Karadjordje cak i onda kad su rezultati bili samo pusti snovi, jer takvi ljudi i takvo ponasanje za mene su Fk Vojvodina :!: Teko da je bilo ko od nas zavoleo Vosu zbog rezultata!
U kojoj cemo formaciji igrati, toliko mi smesno deluje kad pricam o ovim momcima, jer samo njihovo pojavljivljanje na terenu za mene je predstavljalo neizmerno zadovoljstvo, jer znam da u kojoj god formaciji da nastupe pruzice svoj maksimum i u tom slucaju formacija predstavlja samo brojeve, nista vise, i zato mislim da je uzaludno i trenutno licitiranje raznoraznih formacija i imena, a niko od nas nije ni video "novajlije", za neke cak nismo ni sigurni koje su njihove prirodne pozicije, a vec smo poceli da "filozofiramo" i glumimo sveznalice! Sta meni ili vama predstavlja to da li cemo igrati 4-3-3 ili 4-4-2 ili pak neku trecu varijantu, nekakvo licno zadovoljstvo, neku licnu satisfakciju da ste vi upravu?! Jedino sto ocekujem od trenera je da prepozna kvalitet svakog igraca, da izvuce maksimum od njih, da ih motivise da pruze svoj maksimum na svakoj utakmici makar ona bila i prijateljska, da natera nas navijace da im aplaudiramo nakon svake utakmice bez obzira na rezultat!
Molim vas nemojte da pocinjete da licitirate imena vec u ovom periodu, da unapred vestacki prozivodite nepravdu prema odredjenim igracima, iako prakticno nije odigrana nijedna utakmica, samo bez razloga podizete tenziju medju navijacima! Ne volim ljude koji misle da sve znaju, i da sve bolje vide od ostalih, a takvih na forumu ima!
Sve najbolje momcima u nastavku priprema, da ih zaobidju povrede i da dokazu da su vredni dresa koji nose!
Last edited by Grba_NS on Wed Feb 03, 2010 4:15 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Grba_NS wrote: Sta meni ili vama predstavlja to da li cemo igrati 4-3-3 ili 4-4-2 ili pak neku trecu varijantu, nekakvo licno zadovoljstvo, neku licnu satisfakciju da ste vi upravu?! Jedino sto ocekujem od trenera je da prepozna kvalitet svakog igraca, da izvuce maksimum od njih, da ih motivise da pruze svoj maksimum na svakoj utakmici makar ona bila i prijateljska, da natera nas navijace da im aplaudiramo nakon svake utakmice bez obzira na rezultat!
Molim vas nemojte da pocinjete da licitirate imena vec u ovom periodu, da unapred vestacki prozivodite nepravdu prema odredjenim igracima, iako prakticno nije odigrana nijedna utakmica, samo bez razloga podizu tenziju medju navijacima! Ne volim ljude koji misle da sve znaju, i da sve bolje vide od ostalih, a takvih na forumu ima!
Sve najbolje momcima u nastavku priprema, da ih zaobidju povrede i da dokazu da su vredni dresa koji nose!
Mislim da je ovo suština i da odražava u pravom smislu reči navijača Vojvodine!
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Voja wrote:NEKAD (Pre godinu dana):
Siva Eminencija wrote:VOJVODINA - BANJIK 0 0 . Fudbaleri Voshe bili su bolji u svim segmentima igre ali nisu postigli gol , jedino je Mario Djurovski zaradio crveni karton .
Siva Eminencija wrote:VOJVODINA - SIGMA 2 0 uz odlicnu igru golovima Tadica i Hucisvilija , mnostvo sansi i precka Djurica .
Siva Eminencija wrote:VOJVODINA - SEUL 1 0 Strelac Slaven Stjepanovic u 85. minutu . Odlicna igra nase druge postave .
I SAD:
Siva Eminencija wrote:I to direktno iz kornera. Igrali smo odlicno i propustili niz sansi. Posebno se istakao Nemanja Bilbija i u drugom delu Aleksandar Katai.
Kao jaje,jajetu.... Da li se tamo rade doping testovi posle utakmice!? :lol:

Ja sam za to,da se prvenstvo Srbije igra u Antaliji.Potpisujem titulu!!! :wink:
Pa i ja to mislim! Ili to ili da se zatvore tribine Karadjordja (i svih stadiona gde gostujemo) pa da se igra bez prisustva gledalaca (samo nek budu tamo objektivni ljudi iz Kluba i novinari), tad bi sigurno osvojili titulu! Ja ne mogu da se setim utakmice jesenas posle koje sam POTPUNO bio zadovoljan prikazanom igrom (o rezultatima,izboru tima i igraca na klupi ni da ne pricam). Sad "blistamo",a u prethodne tri utakmice u prvenstvu nismo sansu stvorili. Sta su ti 3 nedelje odmora...
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
Jambo
Posts: 162
Joined: Tue Dec 13, 2005 6:04 pm
Location: Indjija

Post by Jambo »

Grba_NS wrote: Ne volim ljude koji misle da sve znaju,I da sve bolje vide od ostalih, a takvih na forumu ima !
Grbo mi smo ipak samo navijaci !
Butorovicu-THE END !!!
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Grba_NS wrote:Ja licno nemam problem rezultata fk Vojvodina...
Mene to jedino interesuje. Kriterujum uspeha u nekom organizovanom takmicenju kakva je ova nasa liga je definisan. To je mesto na tabeli i nista drugo.
Sporedni kriterujumi koji su po obicaju subjektivni me ne interesuju. Da li smo igrali lepo? Ko je imao vise sansi? bla bla bla... Na kraju ce sve to "narod pozlatiti" i ovako i onako. A slavimo bivse igrace koji su nam doneli 7. ili 3. mesto na tabeli zato sto boljih nemamo.

Za bezmalo 100 godina postojanja mi imamo 2 titule. Meni je malo!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Hm,da se malo osvrnem na neke stvari.
Prvo,naravno da svi mi navijamo za Vojvodinu bez obzira na sve,dakle šta god se dešavalo u klubu i ma kakvi bili rezultati koje ekipa postiže,mi rezervni klub nemamo.
Međutim,to ne znači da treba da budemo nojevi koji će zabijati glavu u pesak opet šta god da se dešavalo ili lutke na navijanje koje će samo klimati glavom.Već sam pisao ovde,dolazak na stadion valjda treba da ima i svoj prvobitni smisao,a ne da bude kao što je u poslednje vreme da se pojedinci lepo zabave,istresu,popiju po koje piće pre i posle utakmice,ispričaju sa ljudima koje 6 dana nisu videli,pošteno nazezaju,pa i u slučaju blamaže naše ekipe na terenu svejedno odu kući zadovoljni pa kasnije im to dođe čak i kao neki motiv da brane upravu i pojedine igrače.Znam taj osećaj,lepo ti je i misliš da bi ti svaka eventualna promena oduzela taj osećaj.Takva su danas vremena,život je podosta isprazan,tako da se veoma lako hvatamo za svaki mogući beg iz stvarnosti.Ali to nije rešenje.
Ako vidim da nešto ne štima u našem klubu i timu,jednostavno nemoguće je da me to ne dotiče i da ne budem nezadovoljan zbog toga i da ne poželim da se nešto promeni.To ne znači da ja sad želim da pljujem po svemu i da me pokreću nekakva negativna osećanja.

Da se osvrnem na neke tvrdnje.

-Trofeji u Srbiji i nemaju baš neku vrednost,a baš nam i ne trebaju-To je ništa drugo već priča o lisici i kiselom grožđu,kada bi osvojili nešto pojedinci koji to pričaju ne bi se treznili nekoliko dana.
-Evropa je pravo merilo vrednosti i to je za nas-Mi smo se zadnjih godina u toj Evropi toliko "proslavili" da nam je bolje da ćutimo,ali zaista bolje.
-Kada se već stalno spominje taj Javor koji nas tuče a igra defanzivno i bunkeraški,a šta je sa Radom koji po svim procenama igra atraktivno,ima mlade igrače,a ne možemo ni gol da im damo već godinama a ne da ih pobedimo?Da li to znači da su onda oni bolji od nas ili....?Kako sada to,tuku nas i Javor i Rad,a potpunu različito poimaju fudbalsku igru?Da se to nije ceo svet ili Svemir zaverio protiv nas?
-Ponosni smo jer smo stvorili puno odličnih igrača koji su uvek ginuli za naš dres-Jeste,i ja sam ponosan na njih,ali nekako pritom se setim i svih onih vucibatina koje smo isto primili,negovali ili iznjedrili od Save Barca pa do Riste Lakića,a ne mogu da zaboravim koliko su pojedinci ovde napljuvali igrače tipa Vukelje i sličnih.Da,koliko ti svi naši momci ginu na terenu,videli smo više puta,možda onomad u Inđiji,ili na Lionu,ili pak protiv Crvene Stijene,ali da ne idemo daleko pa najsvežiji je Kruševac i onih 0:2.Imamo i jednog Đurovskog koji ako nađe za shodno da ne treba da igra i jednu celu polusezonu,onda će tako i biti,a čim se vrati(opet kada on to hoće) postaje naš glavni igrač.
-Nije uopšte reč o formaciji koju ćemo igrati,ne razumem kako neko ne shvata suštinu,već je reč o tome da ćemo mi da menjamo formaciju samo zato da bi se u prvom timu našlo mesta za pojedine igrače,za koje bi valjda bio smak sveta da malo sede i na klupi.Toliko je naš klub cenjen i poštovan da je svakom igraču ispod časti da sedi na klupi.
-Igramo napadački?To je bilo samo za vreme Rajevca i Brzića,inače treba pogledati broj golova koje postižemo,a naročito broj utakmica u zadnjih par godina pa i ove sezone koje smo dobili sa po 1:0.
-Nepravde prema igračima?To je relativno,njih dovodi uprava i ako neko kritikuje igrača da ne zna da igra ne znači automatski i da ga pljuje kao čoveka,pa nećemo izigravati uvređene mlade.Ali,kritika je uglavnom upućena upravi,ona je odgovorna za sve,a tu tek otvaramo Pandorinu kutiju i dotičemo se svega onoga zbog čega bi trebalo da nas bude sramota i zbog čega bi se ljudi koji su nekada vodili Vošu iz ljubavi prevrtali u grobu.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Bilbija zadovoljio, Sosa traži da Đurovski više trči
04. februar 2010. | 10:20 | Izvor: Sportske.net, Sportski Žurnal

Mladi Banjalučanin postigao gol iz kornera, ali kaže da može mnogo bolje, samo da upozna ekipu. "Đurovski ima Božiji dar, ali ne može da šeta po terenu", poručio mu Babić.

Debi Vojvodine u prijateljskim mečevima u Turskoj obeležio je gol Nemanje Bilbije koji je pokazao da će biti značajno pojačanje. Nije igrao na svojoj poziciji, ali kaže da mu je svejedno.

„Slučajno sam postigao gol iz kornera, pomogli su vetar i loša procena golmana Košica. Zadovoljan sam, mogu i bolje. Sada sam dobio na samopouzdanju, tek treba da upoznam klupske drugove“, kaže Banjalučanin koji bi mogao da bude veliko pojačanje.

Trener Babić je zadovoljan, ali uvek gleda i drugu stranu.

„Skok mora da bude bolji, vezni red da bolje reaguje na izbijene lopte. Dok nije ušao Đurovski nedostajala nam je kreacija. Taj momak ima u sebi redak talenat, ali mora više da trči. Nema više šetnje u Vojvodini“, rekao je iskusni trener Novosađana.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

Zeljafcv wrote:
ali mora više da trči. Nema više šetnje u Vojvodini“, rekao je iskusni trener Novosađana.
НАПОКОН ДА НЕКО ОВО ЈАВНО КАЖЕ!Мени се чини да више неће бити недодирљивих,али да се на радујем прерано да не урекнем :D
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Bogdan96 wrote:
Zeljafcv wrote:
ali mora više da trči. Nema više šetnje u Vojvodini“, rekao je iskusni trener Novosađana.
НАПОКОН ДА НЕКО ОВО ЈАВНО КАЖЕ!Мени се чини да више неће бити недодирљивих,али да се на радујем прерано да не урекнем :D
Сувише ми лепо све ово звучи у задње време... :roll:
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Sad ako on baš ima Božji dar,šta reći za Ronalda,Mesija i ostale? :roll:

Sve je isto kao i letos,ali ama baš sve.I Stepi je slično pričao,hvalio ga da ima talenat,a onda navodno kritikovao da mora više da radi,a na kraju ćorak.I šta bi sa onim zimskim čisćenjem prljavih kopački koje je Mario bio dužan da odradi zbog crvenog na pripremama?Naravno ništa.Jedan slovenački premijer to može da radi,ali taman posla naša zvezdica.Uh,što mi je dosta ovakvih primadona koje u stvari iza sebe imaju jaku zaleđinu.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Post Reply