Da li je 2. liga resenje?

Locked
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Da li je 2. liga resenje?

Post by van der iV a.k.a Totti »

Zaista ne znam sta da kazem.Vrzma mi se po glavi jedna ideja-Da li bi bilo dobro ispasti u drugu ligu??Cini mi se da je odgovor DA!!E sad to je samo pod jednim uslovom DA SE OTERA SVE STO NE VALJA!!A to je svi igraci osim onih iz naseg omladinskog pogona,Dundjerskog,Pekarica,Franca,Milutinovica,Kizita i Despota.Naravno podrazumeva se odlazak strucnog staba.Djumi nije toliko kriminalan,ali ovi ostali jesu.Znaci sve sto ima veze sa timom i negovim izborom-NAPOLJE!!Problem bi se stvorio u slucaju da mi ispadnemo,a ovi svi ostanu.Tada se ne bismo skoro vratili,ali nije mi ni vazno.Sve jedno mi je igrali u prvoj ili drugoj ligi.Jer ljudi da se razumemo,sledeca godina ce biti ista kao i ova.Ovo je sada zacaran krug i jedna mrtvara gde se nista ne menja i nema ni nagovestaja da hoce.Sve su to losi fudbaleri i isti takvi ljudi.Zato ispasti i krenuti nanovo.Pa sta bude jer i ovo je sramno da ovakav klub iz godine u godinu bruka sebe i svoje navijace.Sramno je sto niko nas ne gleda,da reflektora jos nema,da nisu vracene stolice na istok,da se teraju oni klinci koji su dovedeni na Fer tribinu.Sve je to sramno ali u klubu nikog izgleda nije stid.
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
PRIJATELJ

Post by PRIJATELJ »

Ljudi moji,kakvo crno ispadanje.Moje licno misljenje je da bi to bio krah Novosadskog fudbala i takav sunovrat bi imao strasne posledice za klub.Mislim da bi se nasli u drustvu posrnulih a nekad velikih Vojvodjanskih klubova,Spartaka,Proletera,Kikinde... koji se sada bore za golo prezivljavanje i maltene su pred gasenjem.Pa vidite li u kakvoj je situaciji f.k.Novi Sad.Pouzdano znam da ce traziti pomoc od grada ili ce se mozda cak ugasiti.A sa kojim ce mo mi pravom traziti vise para od njih a odemo u isti rang sa njima(ako oni ne ispadnu).F.K.Vojvodina je institucija ali izgleda samo jos kod nas navijaca.U ovo surovo vreme tranzicije na ceni su samo novac,moc i uspeh a sami znate kako mi stojimo sa te tri stvari.Totalna suprotnost.Verovatno ste svi upoznati da je trenutno najtrazenije zemljiste za gradnju naslanja na nas stadion i da je pitanje vremena kada ce tu poceti da se gradi nesto.Posto se vec provlaci prica da je nas stadion ne uslovan zahtevima FIFE a sa tom gradnjom se jos vise udaljava od normi ne bi me cudilo da i on dodje na red za rusenje(a bilo je vec pokusaja).E tim ispadanjem koje vi spominjete nase ionako lose pozicije u pregovaranju bi se pogorsale,sponzori bi verovatno otisli za nekim uspesnijim i sta onda.Klub ne moze da zivi od nase ljubavi.Nazalost morace da zivi od prodaje nasih omladinaca a znate kakva je razlika ako igras u drugoj ili prvoj ligi a da ne govorimo u Evropi.Zato ljudi sada je potrebna apsolutna podrska klubu.Uz veliko postovanje pisanju pojedinih navijaca ovde koji pozivaju na bojkot, moje je misljenje da sada ne smemo da ucinimo nista sto bi odmoglo klubu.Dajte da se obezbedi opstanak a onda ni slucajno da necujem ovde ni jedan hvalospev ili pohvalu(jer mislim da ih niko nije zasluzio) vec takve kritike svih koji su nam zagorcavali zivot ovih meseci.Zato u subotu svi uz crveno-bele(kakvi su,takvi su,NASI SU).Pozdrav.
User avatar
Turija
Posts: 10814
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Prijatelju, kako vreme odmiče, sve više se slažem sa tobom.Pogotovo, što imamo ovakvo bogatstvo u omladincima.I ovom prilikom im čestitam na svemu.
Mislim da bi ispadanje sahranilo Klub i da Voša, u aktuelnim okolnostima, ne može naći, unutrašnju i spoljašnju, energiju za vaskrsnuće i povratak na stazu stare slave.Treba sačuvati status i onda očistiti Klub, pre svega igrački, jer bolji igrači bi barem maskirali mnoge slabosti u organizaciji kluba i time kupovali vreme u čekanju uslova za pravu katarazu.
Navijači, bez obzira na najčistije i najiskrenije namere, to ne mogu sami, ali mogu biti ozbiljan generator pritiska u tom pravcu.Mi bi mogli bojkotovati preostale utakmice, kao ozbiljan signal igračima za njihovo ponašanje i učinak, kao i pritisak da moraju prevazići sebe, ako misle da se i dalje bave fudbalom.Pošto za većinu naših igrača navijači ništa ne znače, u ovim utakmicama se oni bore za svoj ,,život,, Ko ga zasluži, verovatno ostaje u Voši, jer ovi bodovi imaju težinu.No, međutim, težina tih bodova ne sme značiti da će i dogodine moći tako. Jer, ovu sliku gledamo godinama, a ne presecamo.Dakle, ne sme ovo biti, još jedna prazna pretnja u nizu našoj nevaljaloj deci ,,ako to još jednom uradiš...,, i onda opet sledeći put, za isto, ima još jednom.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

A pitam ja vas ko jos zeli da gleda ovaj nas truli fudbal?
Nije tu samo Vosa u pitanju cela organizacija je trula.
Ako mogu cigani da bojkotuju a imaju manje razloga od nas,pa sta onda mi cekamo?
Zao mi je sto smo imali priliku da prvi pokrenemo bojkot a nismo je iskoristili.Sta mislite kako ce se sada reagovati u savezu kada vide koliko je bilo gledalaca na Zvezda-Partizan,a ja verujem da ce i na drugim stadionima biti sve manje i manje.
Zasto samo mi kao neki mazohisti da pratimo one nase sakate igrace koji ovaj klub uopste ne postuju i jedva cekaju vece i provod i pijanku?
Da li cemo ispasti i da li je to dsobro ili ne?
Pa slazem se da to mozda nije dobro,ali to nema nikakve veze sa odlaskom na utakmicu.
Kao bas ako dodje nas 700-800 to ce biti presudno i klub ce se zbog toga spasti?
Ako oni hoce da zapnu i da izbegnu ispadanje uradice to i pred praznim tribinama kao sto je bio slucaj sa Cukarickim.
BOJKOT,BOJKOT,BOJKOT!!!
PRIJATELJ

Post by PRIJATELJ »

Ice,nemoj da si na kraj srca i nemoj da za primer navodis grobare i cigane.Njihove vodje su toliko placene od kluba da bi im pozavideo svako i cim im se smanji dotacija odma teraju svakog i prave buntove.Sve,bas sve si u pravu ali jebes ga sta fali malo mahozima prema sebi.Kad smo se dosad izivljavali na sebi izdrzacemo jos malo.Ice,srdacan pozdrav.
Locked