Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Post by nssale »

Da li stadion Borca iz Banjaluke zadovoljava evropske standarde?

Ako ne zadovoljava da li bi Dodik ili ko je tamo glavni, nešto skrpio ako bi Vojvodina tamo igrala Evropu? Em bi imali podršku, em bi iskazali protest što osim Beograda nemamo gde da igramo evropske utakmice...
User avatar
Turija
Posts: 10786
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

nssale wrote:Da li stadion Borca iz Banjaluke zadovoljava evropske standarde?

Ako ne zadovoljava da li bi Dodik ili ko je tamo glavni, nešto skrpio ako bi Vojvodina tamo igrala Evropu? Em bi imali podršku, em bi iskazali protest što osim Beograda nemamo gde da igramo evropske utakmice...
Odgovaralo bi, samo ako može.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

На стадиону у Борца нема столица.
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Post by nssale »

Opa, pazite ovo:

Комисија UEFA за лиценцирање обишла Градски стадион у Бањој Луци
Datum: 12.05.2009 21:00
Autor: Дубравко Цураћ

БAЊA ЛУКA - Градски стадион у Бањој Луци уз одређене преправке могао би да добије од UEFA зелено свијетло за одигравање међународних утакмица.

Наиме, јуче је у граду на Врбасу боравио комесар за безбједност фудбалских утакмица UEFA Фернард Месе из Белгије, који је заједно са представницима ФС БиХ Нихадом Хоџићем и Лејлом Косовац, те директором ФК Борац Дамиром Шпицом, секретаром Бориславом Лолићем и Миленком Малиновићем, који је заступао Aдминистративну службу града Бања Лука, обавио вишечасовну инспекцију Градског стадиона.

- Послије свега што смо видјели, односно што нам је рекао Комесар UEFA Фернард Месе, нисмо далеко да добијемо лиценцу за такмичења под окриљем Европске куће фудбала. Већ сада испуњавамо доста тога што тражи UEFA, а оно што је најважније терен је добио пролазну оцјену - рекао је Дамир Шпица.

Директор бањолучког премијерлигаша навео је и гдје су уочени одређени недостаци.

- Највише посла очекује нас на источној трибини. Тамо морамо поставити столице и нумерисати их, асфалтирати све прилазе, ријешити расвјету и преградити простор за навијаче гостију. Поред тога, потребно је обезбиједити мобилне тоалете, као и оне за инвалиде, а степенице офарбати видљивом бојом. Што се тиче свлачионица оне углавном задовољавају критерије, а потребно је изградити по још један тоалет - нагласио је Шпица.

Представник UEFA послије инспекције на Градском стадиону није дао рокове до када све мора бити завршено, али је Борац морао пријавити терен на коме ће играти међународне утакмице, уколико у посљедња два кола успије обезбиједити пласман у Лигу Европе. То су "Билино поље" у Зеници и "Пецара" у Широком Бријегу.

- Још ништа није одлучено, јер не знамо хоћемо ли освојити једно од мјеста које води у Европу. Оног тренутка када званично изборимо пласман на међународну сцену, очекује нас још једна инспекције UEFA и тада ћемо добити коначне рокове. По ономе што смо видјели из ове посјете можемо бити велики оптимисти - нагласио је Дамир Шпица.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8891
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Jel' ovaj Spica bese onomad sa'ranio ciganiju u finalu Kupa?

Ako ne moze Banja Luka jel' mozda moze onda Podgorica, jes' da je dalje ali verovatno bismo i tamo imali podrsku od Varvara. I to je bolje nego ciganj-cerga...
limanfkv
Posts: 2845
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Nema nista od tih mastarija.
Ne moze jedan klub da igra svoje utakmice u drugim nazovi drzavama. Ne moze zbog mnogo stvari, a konkretno za ove primere sto ste naveli sto se tice Banja Luke, to nikako ne bi dozvolio savez Bih (cak i kad bi postojali pravni uslovi za to), jer to je protiv njihovih interesa.
Sa druge strane u Podgorici na istom stadionu ce igrati sve ekipe (osim intertoto, to moze da se igra i na livadama),a i ne bi dao savez CG.
Alexandar
Posts: 194
Joined: Thu Jan 22, 2009 3:37 pm

Post by Alexandar »

Postavio bih jedno pitanje svima koji zagovaraju tezu da ne bi trebali da pružimo podršku Vojvodini ako se naše utakmice u kvalifikacijama za Ligu Evrope budu igrale na marakani (o tome se pisalo na predhodnim stranicama), zašto ste onda bili na stadionu u Čelarevu?
Namerno sam sačekao da prođe ova utakmica sa Jagodinom pa da se i ja uključim malo oko te rasprave da li treba ili ne ići u Beograd na utakmice kvalifikacija u kojima će igrati naš tim. Zašto onda ti pojedinci nisu bojkotovali i odlazak u Čelarevo? Zbog ''seoskog turizma'' i svega što takvo jedno gostovanje pruža ili nisu isti aršini za domaću ligu i ovo evropsko takmičenje? Po meni su oba takmičenja ista, igra Vojvodina i valjda to treba da bude dovoljan razlog da se pojavi svako na bilo kom stadionu gde igra naš klub!
E sada, bruka je grada koji nema normalan stadion a ne naša, jer nama je taj stadion otet! Normalno je da u tim kvalifikacijama budemo uz naš klub.

Razumeo bih svačiji stav oko bojkota odlaska u Beograd i tamo igranje međunarodnih utakmica, ali posle ovoga u Čelarevu svaka priča oko bojkota pada u vodu! Voleo bih da me neko ubedi argumentima u suprotno, ali da to nije ona klasična malograđanska priča ''neću u beograd, Čelarevo je naše'' i ostale gluposti!
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
User avatar
Milan
Posts: 4232
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Evo ja ću ti odgovoriti kako ja rezonujem. Dešavalo se i pre da smo igrali kao domaćini van svog stadiona (Kabel), i to je uvek bilo na određeno vreme, posle koga smo se vraćali svojoj kući. Tako ćemo nastaviti igranje na našem stadionu i naredne sezone. A što se tiče igranja u Evropi, i ti i ja znamo da ni dogodine nećemo gledati Evropu na Karađorđu. A to je velika sramota, kako za grad, tako i za klub! I ako nastavimo tako iz godine u godinu, a mi prihvatimo odlaženje u beograd kao normalno, to na dobro izaći neće. Zato sam i predložio održavanje protesta u centru grada za vreme odigravanja tih utakmica.

A bo'me, ima tu i tog, kako ga ti nazivaš, "malograđanskog". Hvala Bogu da ću pre prihvatiti igranje u Subotici, Banja Luci, u krajnjem slučaju i Podgorici, nego u jebenom beogradu. Pogotovo nakon naših stavova vezanih za igranje zvezde na Karađorđu. Nekako mi to dođe kao pljuvanje sebi u lice...

EDIT: Možemo se vratiti i na priču o ovoj upravi (uključujući i Batu), koja je u stanju da za sebe izboksuje sve moguće u ovom gradu, a za stadion ni ..rac ... Verovatno ćeš mi odgovoriti da su svoje pipke na stadion bacili mnogo moćniji ljudi iz bg-a, ali ja taj argument uvažiti neću. Tvđava, bedem, Pariski, ono čudo na Bulevaru, dozvoljena spratnost, Zrenjaninski put, kamioni...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Milan wrote:Pogotovo nakon naših stavova vezanih za igranje zvezde na Karađorđu. Nekako mi to dođe kao pljuvanje sebi u lice...
E ovo je po meni kljuc svega! Nemojmo zaboraviti da je na jednoj od skupstina donesena zvanicna odluka (vecinom glasova) da se crvenoj zvezdi uskrati gostoprimstvo na nasem stadionu. Secamo li se koji su bili motivi takve odluke? Ako samo godinu dana posle mi pristanemo da uloge budu obrnute i ocekujemo od istih da nam daju njihov stadion na koriscenje - "licemerje" je preblaga rec za ono sto smo uradili. Protest u centru grada u vreme utakmice bio bi odgovarajuca kontra-mera svim strukturama (gradska, pokrajinska, republicku necu ni spominjati) koje su se ogresile o nas klub, jer potiticari cuju glas naroda samo kada im isti stoji ispod prozora. Ubedjen sam da bi time mnogo vise uradili za klub i za stadion, a i gledanje utakmice na video bimu i podizanje atmosfere u samom gradu bio bi vise nego dobar potez na planu marketinga. Marketinga koji je poslednjih meseci na samrti.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Alexandar
Posts: 194
Joined: Thu Jan 22, 2009 3:37 pm

Post by Alexandar »

Pa ako tako rezonuješ eto vratićemo se na Karađorđe posle 12. avgusta ako budemo igrali i dalje to evropsko takmičenje. Kada smo igrali na Kabelu svi smo bili ubeđeni (krećem prvo od sebe) da ćemo dobiti super moderan stadion pa smo i tu privremenu selidbu prihvatili bez problema. Sada svi vrlo dobro znamo da od stadiona nema ništa, da je ovo sve prodavanje magle oko ove atletike, tako da mi je isto i ovaj odlazak u Čelarevo i sutra u Beograd. Trebali smo bojkotovati i to Čelarevo i u vreme utakmice održati protest!
Znaš i sam da nije moguće igrati ni u Banjaluci ni u Podgorici, a to oko igranja Zvezde na Karađorđu, ajde mi reci zar i to nije onako ''malograđanski''? Ili su to možda neki kompleksi koje vučemo iz prošlosti a koje ne želimo da priznamo (neću da ulazim u dalju raspravu kako je došlo do toga)!?
Ovo u vezi naše uprave nemam šta da ti odgovorim pošto se slažem sa tobom, samo bih dodao du su pipke na stadion bacili možda i neki moćni ljudi iz NS-a!
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
User avatar
Turija
Posts: 10786
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Sve što su Milan u budababa napisali, potpisujem od reči do reči.
Ne sme se dozvoliti da odigravanje Vošinih evropskih utakmica u beogradu postane normalna pojava.
Pa nismo mi Hajduk iz Kule, ili neki novopečeni prvoligaš, koji će odigrati jednu ili dve evropske utakmice, u čitavoj svojoj istoriji postojanja.Ako se bude prelazilo preko takvih stvari, vrlo brzo ćemo se, zaista, naći u tom rangu klubova.
Niko ne bojkotuje marakanu kad igramo utakmice protiv zvezde, i ide se na te utakmice, ali je velika sramota da Novi Sad, drugi grad u Srbiji, i najveći u Vojvodini, nema stadion na kojem može odigrati svoje evropske utakmice.Još veća bruka je ovakvo stanje Karađorđa i za našu Pokrajinu.
Samo skretanjem pažnje i protestom se možemo izboriti sa ovom sramotom.Kad sazna cela Srbija i Evropa, da možemo da organizujemo evropsko takmičenje u atletici, a ne možemo evropske fudbalske utakmice svog matičnog kluba, nešto će se pokrenuti. :oops:
Voša je pravi domaćin jedino u Novom Sadu.S obzirom na naše dosadašnje rezultate u Beogradu, ne verujem da bi se i naši igrači na tom terenu osećali domaćinski, isto kao i navijači koji, ipak, odu na zvezdin sever.
Uostalom, niko nikome ne može zabraniti da ide ili ne ide na tu utakmicu u Beogradu.Svako će uraditi prema svom mišljenju i savesti.
I ja smatram da bi daleko više pomogli Klubu, kada bi odgledali te utakmice na video beamu, ispred Miletića (mada bi bilo još bolje i da ne odigramo te evropske utakmice, ustupimo Javoru mesto na marakani, ali to je realno gotovo nemoguće.Ali, ako se situacija ponovi i dogodine, to bi bila jedina adekvatna reakcija.Ova godina bi još mogla da se podvede pod sticaj nepovoljnih okolnosti, međutim sledeća nikako).
Last edited by Turija on Wed May 27, 2009 3:10 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Svi pisete smesna opravdanja! Nemojte ceo zivot imati kompleks od Beograda i Beogradjana!Ako nemamo stadion naravno da treba da igramo tamo, a sad vec to sto smo mi njima otkazali gostoprimstvo u NS-u opet pokazuje koliko smo komleksasi!
Nisu nam Beogradjani krivi sto nemamo stadion po Evropskim standardima, vec smo krivi sami sa ovim mrtvim mentalietom, polaaaakooo, i lako cemo!Novom Sadu je vecito za sve kriv Beograd!
Sami smo krivi zato sto smo nesposobni da se izborimo za stadion!
User avatar
Milan
Posts: 4232
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

A reci mi ko je ovde krivio beograd ili beograđane?
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Nisam mislio samo na stadion vec generalno na sve(malo sam se nadovezao), uvek su nam za sve krivi Beogradjani tj. uvek neka zavera protiv nas iz prestonice! Tako i sad pisemo neka po meni smesna opravdanja za neigranje u Bg-u, koja su pre svega plod netrpeljivosti prema Bg-u!
Evo ti konkretno pises kako ces uvek radje igrati u Subotici, Banjaluci, pa cak i u Podgorici nego u JEBENOM Beogradu, jebenom-a sta je to nego komleks Beograda?!
User avatar
Milan
Posts: 4232
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Nemam ni najmanji KOMPLEKS prema beogradu, već izuzetan OTPOR prema njemu. Da se Novi Sad i Vojvodina (a i ostatak Srbije) sistematski ne guraju u zapećak, verovatno ni ja ne bih imao problem sa beogradom. Dokle god smo izrazito centralistička država, verovatno se moja osećanja neće menjati. Ali sada već zalazimo u polje politike, a u tom pravcu se baš i ne bih kretao na ovom forumu. Ukoliko želiš, raspravu u tom pravcu možemo nastaviti na PM...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Post Reply