Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 3987
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Pripreme

Post by Deep Purple »

@N13

To je relativno. Pa ekipa Barselone u zlatnom periodu sa Mesijem, Xavijem, Iniestom i kompanijom je cepala pretežno pice. Eden Azar jedan od najboljih igrača se hranio gotovo samo pastama. Nema tog nutricioniste koji znači i donosi promene osim ako igrač lično ne želi da se posveti sebi i ishrani.

Kuvari sigurno kod nas imaju plan i program šta da spremaju.

Ne može niko da ih motri, imaju sigurno neki plan i koliko kilograma moraju da imaju optimalno.
Duplof
Posts: 918
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Pripreme

Post by Duplof »

Pa odbojkaši cepaju gulaš samo tako (bilo je na Instagramu juče, prekjuče), što ne bi mogli i fudbaleri? :mrgreen: :mrgreen:
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
VošaNS
Posts: 860
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Pripreme

Post by VošaNS »

Pazar u Antaliji ima daleko najbolje rivale, ovo sa Kiprom i igranjem protiv superligaša je totalna glupost. Pazar igra sa Debrecinom, Olimpijom i Jablonecom. Mi igramo sa Čukom, Voždovcem i kiparskim drugoligašem, Ararat je dobar protivnik.
User avatar
slanobarac
Posts: 3619
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by slanobarac »

Prema svecu i tropar, kažu naši stari.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
ssnigd
Posts: 3430
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Pripreme

Post by ssnigd »

Ovo su nam idealni protivnici. Nismo za bolje.
Na kraju, totalno je nebitno. Vec samim gledanjem kako igramo vidis ima li tu nade i zasto nema.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4860
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Pripreme

Post by gospodinFKV »

@N13
Visoka potrosnja na pripremama zahteva i jaci unos kalorija i ugljenih hidrata.
Mislim da bi se vecina ovde zaprepastila kad bi cula sta vrhunski igraci unesu u sebe pre utakmice, jer se uvek stvara utisak da vrhunski sportisti samo jedu najzdraviju hranu.

Oni jedu mnogo, mnogo zdravije od prosecnog coveka koji samo pazi na svoju ishranu, ali daleko od toga da pred ogroman fizicki napor poput pripremnih treninga ili utakmica oni jedu belo meso i salatu.
Pizza je strasno dobar pre-match obrok. I pasta. Pasta je keva jedno dva sata pre utakmice, treninga, teretane,...

Taman da odgovorim Deep-u na ono pitanje od pre par dana, kad smo pricali o treninzima i zagrevanju. Pazim na ishranu u relativno normalnim granicama. Glavni obroci su uglavnom bez ili sa jako malo ugljenih hidrata. Volim ujutru da pojedem ili ovsene sa jogurtom, borovnicama i whey-om, ili recimo ovsene keksice samo s jogurtom. U poslednje vreme imam problem sa kalorijskim deficitom, jer sam zbog spustanja kalorija u kontinuitetu navikao telo na zivot sa 1300-1800 kalorija. Imao sam posle karantina problema sa kilazom, dosao do 93kg (183cm visok), i onda od recimo pocetka 2022. pa do sada izgubio 26-7kg samo sto sam se vratio u jaci trenazni proces i imao kalorijski deficit. To me sada malo je*e, jer isto kao sto se naviknes jako lako na suficit, jako je lako navici telo i na deficit, i onda je to veciti balans.

Sto se tih nekih pre-match stvari tice, gotovo uvek umesto kafe sunem Monster, i taj ce uvek biti sa secerom, iako generalno secer izbegavam. To mi je zapravo najnezdravija navika. Ne zato sto ima secer, vec zato sto imam tu idiotsku naviku da popijem energetsko pice pre utakmice, s obzirom da se ovde amaterski fudbal igra subotom i nedeljom kasno pre podne ili rano popodne, pa dok ustanem, prosetam psa, doruckujem itd, malo vremena ostane za tu pripremu i to se onda nadomesti Monsterom u svlacionici.

Inace, da predupredim potencijalno te opaske, energetska pica pre utakmica nisu opterecenje za srce nista vise od kafe, u zavisnosti od kolicine kofeina koju si uneo u toku dana, naravno. Gomila igraca sune dva espresa u poluvremenu.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3987
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Pripreme

Post by Deep Purple »

@GospodinFKV

Razumem te u potpunosti, sve su to navike.

Ja nisam pobornik ovsenih pahuljica i takve vrsta doručaka jer to za mene recimo nije hrana, nije bogato mikronutrientima. Uvek sam pre za jaja sa avokadom ili nekim povrćem nego za ovsene pahuljice ili za neku “pravu” hranu koja bi odgovarala planu ishrane odnosno dijete.

A kafa ili energetsko piće, generalno je svejedno jer imaju sličnu količinu kofeina. Mada sam ja lično uvek za kafu bez šećera, kafeholičar sam jbg :D

Moj je samo savet da se izbegavaju proteinske čokoladice i razni proteinski šejkovi jer i pored dosta grama proteina u njima oni nikada ne mogu biti zamena za hranu već u najboljem slučaju dodatak ishrani što im je i namena mada po meni nije ni to. Jedna proteinska čokoladica ne može da zameni recimo unos dva jajeta. Možda ona ima 20-25 grama proteina a dva jajeta oko deset. Naše telo absorbuje više proteina iz ta dva jajeta nego iz proteinske čokoladice a bogato je i svim vitaminima izuzev vitamina C a proteinske čokoladice imaju mnogo veštačkih zaslađivača i ostalih sastojaka.

Najvažnije je generalno da se što manje oslanjamo na kupovne veštačke proizvode a više na pravu hranu.

Ja sam 184-185 cm visok i imam oko 83 kg ali nikada nisam brojao kalorije ali je gotovo sigurno unos minimum na nekih 2300-2500 kalorija.
Meni je najveći problem što sam pušač i jbg, džabe vodim računa o ishrani kada posle doručka zapalim uz kafu…
User avatar
Deep Purple
Posts: 3987
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Pripreme

Post by Deep Purple »

CRD FCV
Posts: 1719
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Pripreme

Post by CRD FCV »

Deep Purple wrote: Fri Jan 19, 2024 1:13 pm
У првих пар секунди сам се питао ко је гасер са наочарама, испоставило се да је то Бандовић. У делу где даје изјаву ми личи на Кристофера Волкена.
User avatar
N13
Posts: 2101
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Pripreme

Post by N13 »

@Deep @gospodinFkv

Hvala na pojasnjenu. Nisam neko ko se uopste razume u te stvari.
Verujem da ima smisla u tome.

Ali moram postaviti pitanje, npr uzet je Hazard za primer, koliko je trajala njegova karijera na onakvom vrhunskom nivou? I gomila drugih primera, Ronaldo (pravi), Adriano... jesu njih strasne povrede omele, ali mislim da i bez tih povreda posle 30-te ne bi bili na visokom nivou.

Dok sa druge strane imamo jednog Djokovica koji sigurno ne jede te svasta, pa covek dominira u individualnom sportu, a blizu je 40-te godine. Ili CR7, Ibra, pa i nama najblizi primer Duca Tadic. Sve su to ljudi koji su bas pazili na ishranu, i time produzili svoje karijere.

Secam se da su rekli da su Zukicu prosle zimske pripreme prepisali neku dijetu. Decko posle toga zaigrao za 30% bolje. Novi igrac bukvalno. Bio agilniji, manje trom.
Verujem da je sve tacno sto pricate, ali pripreme su period kada se stanje forme dovodi na vrhunac. Tada treba maksimalno paziti valjda.
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Sto se tice protivnika na Kipru, protivnici su po meri.
Samo ne znam koliko je to pametno igrati protiv njih na pripremama, gde treba da se kristalise nacin igre i stekne uvid u sve nase igrace i njihove mogucnosti?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
VošaNS
Posts: 860
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Pripreme

Post by VošaNS »

Jel se zna u koliko sati igramo sutra?
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1158
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Pripreme

Post by Mare_Liman »

VošaNS wrote: Fri Jan 19, 2024 4:24 pm Jel se zna u koliko sati igramo sutra?
15:30, пише на профилу
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by Pera Centar »

Deep Purple wrote: Fri Jan 19, 2024 11:35 am @N13

To je relativno. Pa ekipa Barselone u zlatnom periodu sa Mesijem, Xavijem, Iniestom i kompanijom je cepala pretežno pice. Eden Azar jedan od najboljih igrača se hranio gotovo samo pastama. Nema tog nutricioniste koji znači i donosi promene osim ako igrač lično ne želi da se posveti sebi i ishrani.

Kuvari sigurno kod nas imaju plan i program šta da spremaju.

Ne može niko da ih motri, imaju sigurno neki plan i koliko kilograma moraju da imaju optimalno.
Ako nemamo nutricionistu i psihologa, to znači da smo neozbiljna ekipa. Kao i što jesmo, drži vodu dok majstori ne odu. Bogami, sve je takvo u ovoj organizaciji.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1444
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Pripreme

Post by Uvek sa tobom »

Данас у 15:30 са Вождовцем, пренос на Арени, није прецизирано којој.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
Post Reply