Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 3981
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Marketing kluba

Post by Deep Purple »

@lapo-lapo

Nisam mislio da ta akcija bude svojevrsna za pridobijanje novih navijača van Novog Sada već da se prikažu ti ljudi koji navijaju za Vošu u mestima gde je broj ljudi koji navijaju za Vošu na nivou statističke greške.
User avatar
rykerfcv
Posts: 852
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Marketing kluba

Post by rykerfcv »

Duplof wrote: Thu Oct 26, 2023 1:39 pm U Novom Sadu, a siguran sam i u drugim mestima, dobar procenat mlađe populacije nije opredeljen navijački za naše klubove, već simpatišu neki inostrani klub. Ne kažem da je to većina, ali sve više mlađih klinaca (mada, mogu reći i ljudi) gledaju na naš fudbal s jednom dozom sterilnosti i bez emocija prema bilo kom klubu (korumpiranost i upitna regularnost takmičenja su samo jedni od razloga) i gledaju lige petice u kojima pronalaze svoje favorite. Kad bi se oni baš morali izjasniti za neki domaći klub dobar procenat njih bi istakao klub u svom gradu.
Ovde si grdno pogresio,ja u zivotu nisam video da po gradu klinci toliko nose ds i grobarske majice,dukseve,jakne,kape itd itd.

Sve ih je vise i vise,to sve nose klinci od 12-15 godina koji su prepaljeni na navijacke grupe i to je velika vecina dece.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Milan
Posts: 4260
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Milan »

Deep Purple wrote: Thu Oct 26, 2023 4:56 pm @lapo-lapo

Nisam mislio da ta akcija bude svojevrsna za pridobijanje novih navijača van Novog Sada već da se prikažu ti ljudi koji navijaju za Vošu u mestima gde je broj ljudi koji navijaju za Vošu na nivou statističke greške.

Nije toliko do prikazivanja njih, koliko bi to trebalo da bude posvećivanje pažnje takvim ljudima. Kada bi takvom čoveku, koji jedini u selu navija za Vošu, poklonili sezonsku propusnicu, pa zamislite koliko bi njemu to značilo. Porastao bi do neba. Nebitno da li bi marketiški to imalo odjeka, već je bitna briga o svakom navijaču, a pogotovo poslednjim Mohikancima u takvim sredinama...


@torrente,

Nakon rata je ponovo dolazio samo jedan Tuzlak, a nakon jednog incidenta je i on prestao...
POŠTO OBRAZ ???!!!
djoks
Posts: 99
Joined: Fri Jul 28, 2023 12:25 pm

Re: Marketing kluba

Post by djoks »

slanobarac wrote: Thu Oct 26, 2023 1:34 pm
djoks wrote: Thu Oct 26, 2023 1:22 pm
Deep Purple wrote: Thu Oct 26, 2023 10:30 am Bio sam u Srbiji na “odmoru” u periodu kada sam pauzirao sa forumom, nekim poslom sam išao do Boljevaca selo od nekih 4k stanovnika (Opština Surčin), tu sam se sreo sa neka dva momka i kada smo završili neke stvari oko posla malo smo se dotakli sporta nakon što su me pitali šta mislim o zvezdinom meču protiv Sitija (to je bilo jutro posle te utakmice) i tu smo malo porazgovarali oko domaćeg sporta.

Kada sam im rekao da navijam za Vojvodinu, rekli su mi da u Boljevcima koliko oni znaju samo jedna osoba navija za Vojvodinu, jedan stariji gospodin koji je i dan danas ostao :D :D :D :D vatreni navijač Vojvodine, ako se ne varam rekli su mi da se zove Veselin ali nisam siguran (mogu da saznam) i tu smo razvezali neku priču u vezi njega i Vojvodine.

Kada sam završio razgovor baš sam razmišljao koliko bi bilo lepo da postoji neka marketinška akcija gde bi se pronalazili ljudi koji navijaju za Vojvodinu u mestima gde je to na nivou matematičke greške i da se naprave neki video prilozi.

Mislim da bi to mogla biti jedna kvalitetna akcija kada bi se odradila kako treba.
Ево ја сам из Суботице па навијам за Вошу :lala:
Ovo nije u redu.
Gde je tu lokal patriotizam? :mrgreen:
Хахахахахаха пратим ја и спалета само ни близу колико Вошу. А рођен сам у НС па ето зашто навијам за Вошу :mrgreen:
User avatar
Mark Renton
Posts: 151
Joined: Wed Mar 22, 2023 9:21 pm

Re: Marketing kluba

Post by Mark Renton »

slanobarac wrote: Thu Oct 26, 2023 1:34 pm Ovo nije u redu.
Gde je tu lokal patriotizam? :mrgreen:
Manite se više ove priče, veliki klub poput Vojvodine mora da širi svoju navijačku masu na čitavu Vojvodinu, a i ovako je to dosta gotivnija priča nego lokal patriotizam, ne samo za nas možete zamislit kako bi izgledalo da Radnički ima masu u svim gradovima na jugu zemlje, da Radnički Kragujevac ima u citavoj centralnoj Srbiji i da Spartak takodje ima masu u Vojvođanskim gradovima, bili bi ko Žabari, a i ozbiljnije bi stali na žulj onim govnima
CRD FCV
Posts: 1718
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Marketing kluba

Post by CRD FCV »

Ето да придодам и ја предлог за тог господина:

- Поклон сезонска карта, дрес са потписима играча и то да му се уручи испред куће вошиним аутобусом на дан утакмице који ће га превести на исту.
Или да не буде на дан утакмице него неки други па се одради акција за више људи у истом дану. Само треба пронаћи те људе.

Колико би му то значило, да виде комшије какво признање је добио од клуба, аутобус само због њега дошао. Па нек размисле за кога они навијају.

@rykerfcv искрено не памтим да сам у последње време видео нешто много обележја, што наших а што од оних. Можда то клинци носе што кажеш па ни не приметим.
Duplof
Posts: 916
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Marketing kluba

Post by Duplof »

@rykerfcv

Da su u ekspanziji obeležja blizanaca to ne znam, zaista nisam primetio. Više viđam dečicu koja nose obeležja dva beogradska kluba (pa čak i navijačkih grupa), verovatno nesvesna šta nose, pošto njihovi roditelji ne smeju u tome šetati gradom tek tako. Ipak se moraju, na tako jadan način, pokazati za koga su opredeljeni, i to uz pomoć rođene dece.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
slanobarac
Posts: 3613
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Marketing kluba

Post by slanobarac »

Mark Renton wrote: Thu Oct 26, 2023 6:38 pm
slanobarac wrote: Thu Oct 26, 2023 1:34 pm Ovo nije u redu.
Gde je tu lokal patriotizam? :mrgreen:
Manite se više ove priče, veliki klub poput Vojvodine mora da širi svoju navijačku masu na čitavu Vojvodinu, a i ovako je to dosta gotivnija priča nego lokal patriotizam, ne samo za nas možete zamislit kako bi izgledalo da Radnički ima masu u svim gradovima na jugu zemlje, da Radnički Kragujevac ima u citavoj centralnoj Srbiji i da Spartak takodje ima masu u Vojvođanskim gradovima, bili bi ko Žabari, a i ozbiljnije bi stali na žulj onim govnima
@Mark.......Čitaj sa razumevanjem.
@Djoks... Eee onda ti je oprošteno. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Marketing kluba

Post by Dragojlo »

Moja priča na ovu temu je malo kompleksnija, ali moram....
Imam dve ćerke koje sad već imaju 10 i 12 godina, ali ih zanima fudbal iako su devojčice... Od njihovih malih nogu sam ih vodio na utakmice kad god je bilo prilike za to (tad ih nije baš fudbal interesovao, nego trčanje po tribini :D)... Majka im je iz ruralne sredine gde postoje samo FKP i CZV, i niko živi ne zna za išta drugo, al je ipak pomirljivo gledala na moju strast prema FKV i uvođenje dece u to.... U međuvremenu smo se razveli, deca su sa njom, i ja sve više i više susrećem dve male pritajene Grobarke iako ih i dalje vodim na Karađorđe, kad god imam priliku... Sadašnji njihov očuh je teška grobarčina, mada je dobar čovek, i to, zajedno sa opredeljenjem njihove keve mnogo utiče na njih! Naime, skoro svu školsku opremu imaju u bojama i sa grbom gorepomenutog omraženog kluba, a ja tu ne mogu skoro ništa!! :oops: A zašto!??
Pa zato što u CELOM NOVOM SADU, GRADU FK VOJVODINE, nemaju da se kupe školski rančevi, sveske, pernice, omotači, blokčići, olovke sa grbom i bojama iste!!! Deci to mnogo znači i bila bi srećna i rado to nosila, samo da postoji!!!
Izvinjavam se na podužem tekstu, al to me baš žiga....
User avatar
Milan
Posts: 4260
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Milan »

Ja bih izludeo na tvom mestu. I nisam sarkastičan…
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Marketing kluba

Post by Radoye »

Dragojlo wrote: Thu Oct 26, 2023 11:08 pm Pa zato što u CELOM NOVOM SADU, GRADU FK VOJVODINE, nemaju da se kupe školski rančevi, sveske, pernice, omotači, blokčići, olovke sa grbom i bojama iste!!! Deci to mnogo znači i bila bi srećna i rado to nosila, samo da postoji!!!
Tacno tako.

Takodje i posete skolama znace.

To su bitne stvari, a za klub je trosak i cimanje beznacajno.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Vladimir
Posts: 125
Joined: Sun Aug 21, 2016 9:35 pm
Location: Telep

Re: Marketing kluba

Post by Vladimir »

Jedna od vrlo bitnih stvari je da počnemo da ih pobeđujemo (mislim na cz i par.) , igramo evropu.... Svi ovde vole pobednike.
Naravno slažem se i sa prethodnim razmišljanjima, ali ovo je ključno.
Телеп
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1155
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Marketing kluba

Post by Mare_Liman »

Dragojlo wrote: Thu Oct 26, 2023 11:08 pm Moja priča na ovu temu je malo kompleksnija, ali moram....
Imam dve ćerke koje sad već imaju 10 i 12 godina, ali ih zanima fudbal iako su devojčice... Od njihovih malih nogu sam ih vodio na utakmice kad god je bilo prilike za to (tad ih nije baš fudbal interesovao, nego trčanje po tribini :D)... Majka im je iz ruralne sredine gde postoje samo FKP i CZV, i niko živi ne zna za išta drugo, al je ipak pomirljivo gledala na moju strast prema FKV i uvođenje dece u to.... U međuvremenu smo se razveli, deca su sa njom, i ja sve više i više susrećem dve male pritajene Grobarke iako ih i dalje vodim na Karađorđe, kad god imam priliku... Sadašnji njihov očuh je teška grobarčina, mada je dobar čovek, i to, zajedno sa opredeljenjem njihove keve mnogo utiče na njih! Naime, skoro svu školsku opremu imaju u bojama i sa grbom gorepomenutog omraženog kluba, a ja tu ne mogu skoro ništa!! :oops: A zašto!??
Pa zato što u CELOM NOVOM SADU, GRADU FK VOJVODINE, nemaju da se kupe školski rančevi, sveske, pernice, omotači, blokčići, olovke sa grbom i bojama iste!!! Deci to mnogo znači i bila bi srećna i rado to nosila, samo da postoji!!!
Izvinjavam se na podužem tekstu, al to me baš žiga....
Слажем се у потпуности, видео сам прошле године ако се не варам дете од једно 7-8 година како улази у школу Жарко Зрењанин на Лиману у торби са грбом Звезде вероватно купљена у Кенгуру... Слажем се у потпуности велики губитак је што нема тих ствари које су јако мале али толико значајне за наш маркетинг и заљубљивање деце у Војводину, он дође у звездиној торби, њих 5 у Вошиној па нек се запита... Како наговорити децу да навијају за Војводину уз чињеницу да циганију нисмо добили на Карађорђу 10 година, ај црне и добијамо, мада тамо дуго нисмо добили ако не преко тих ситних ствари, ператоница, торби, оловки, гумица и сл.
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Re: Marketing kluba

Post by angua »

Davnih dana sam napisaka ovde da bih ja tu počela od porodilišta.
Npr sve bebe rođene 6. Marta dobiju benkice, cucle, flašice itd sa znakom kluba. Verujem da to klubu ne bi bio trošak, a bio bi znak pažnje za roditelje i dobra memorabilija klincima kad porastu.


Što se tiče dresova kapiram sve razloge, al mi žao što je cena toliko visoka. Da je niža ja bih uzela sva tri, jer ne znam koji mi je lepši.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1438
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Marketing kluba

Post by Uvek sa tobom »

Гледам сада у шопу навијача Борца из Бања Луке, продаје се дрес Келме за 69 марака, што значи отприлике за 4000 дин. сад разумем да је ово јубиларни, ал да ли је морао баш да буде дупло скупљи, пошто претпостављам да је цена Келмеа према Борцу и Војводини иста, или се Борац у овом случају одриче зараде па их можда продаје по набавној цени.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
Post Reply