Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 3943
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Deep Purple »

Krle wrote: Wed Aug 23, 2023 10:43 pm Ajd da ponovim. Mi nismo imali projekat kada su se pare delile.
Da ponovim i ja dobićemo (ako i dobijemo) stadion tek nakon što ga budu dobili zvezda i partizan.
User avatar
N13
Posts: 2070
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Nesto trazim, istrazujem koji bi evropski stadion po mom ukusu mogao da se ugura na parcelu naseg stadiona, sa svim pratecim prostorom (prilazi, parkinzi...).
I uspem jedva naci, stadion Aker (Molde, Norveska).
Simpatican stadioncic, po mom ukusu, taman bi uspeo da se ugura ako bi se srusili komunalci i onaj parking ili sta je vec iza istocne tribine (potreban prostor je 275x150 metara). Prakticno morao bi da se spoji sa promenadom.
Kapacitet 11.000 (voleo bih veci kapacitet da imamo, ali nazalost na ovom mestu je to nemoguce).
Cak mi i ne deluje da bi bio previse skup za izgraditi. Jednostavan, a lep stadion.

PS i dalje smatram da je najpametnije graditi stadion na novoj lokaciji, ali posto znam da ce to tesko proci medju ostalim navijacima, eto istrazivao sam sta moze ovde da se ugura.

Image

Image

Image

Image

chevron station near me
User avatar
rykerfcv
Posts: 826
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by rykerfcv »

N13 wrote: Tue Aug 29, 2023 10:57 am Nesto trazim, istrazujem koji bi evropski stadion po mom ukusu mogao da se ugura na parcelu naseg stadiona, sa svim pratecim prostorom (prilazi, parkinzi...).
I uspem jedva naci, stadion Aker (Molde, Norveska).
Simpatican stadioncic, po mom ukusu, taman bi uspeo da se ugura ako bi se srusili komunalci i onaj parking ili sta je vec iza istocne tribine (potreban prostor je 275x150 metara). Prakticno morao bi da se spoji sa promenadom.
Kapacitet 11.000 (voleo bih veci kapacitet da imamo, ali nazalost na ovom mestu je to nemoguce).
Cak mi i ne deluje da bi bio previse skup za izgraditi. Jednostavan, a lep stadion.

PS i dalje smatram da je najpametnije graditi stadion na novoj lokaciji, ali posto znam da ce to tesko proci medju ostalim navijacima, eto istrazivao sam sta moze ovde da se ugura.

Image

Image

Image

Image

chevron station near me
Tribine jako podsecaju na stadion Buducnosti iz Podgorice,lep stadion cak bi i mogao da se izgradi.
Ali svi znamo da cemo ovakav stadion Karadjordje gledati najmanje 5 godina...
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
churguzijanac
Posts: 2075
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by churguzijanac »

Jel bi mogao ovaj stadion da se udene ma mesto Karadjordja?
https://www.google.com/search?q=Coliseu ... IgAQ%3D%3D
User avatar
N13
Posts: 2070
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

churguzijanac wrote: Wed Aug 30, 2023 10:40 pm Jel bi mogao ovaj stadion da se udene ma mesto Karadjordja?
https://www.google.com/search?q=Coliseu ... IgAQ%3D%3D
Nikako, taj stadion je "okrugao", te ima jako veliku sirinu (istok-zapad) 177 metara, i to samo stadion (teren+tribine) bez parkinga i prilaza, koji su ogromni na ovom stadionu. Kod nas mesta ima max 150 metara od ulice D. Tucovica do Promenade.
A i iskreno, ne svidja mi se ovaj stadion. Nesimetricne tribine, i veci deo nije natkriven. Vidi se da je uy pitanju stari stadion, dosta puta nadogradjivan, i to vrlo nakaradno.

Nama je generalno najveci problem ta sirina Istok - zapad. Istocna i zapadna tribina treba realno da nam budu najvece tribine, jer 90% publike dolazi na te 2 tribine. A tu imamo najmanje mesta. Sever-jug strana ima dovoljno mesta na trenutnoj lokaciji, pogotovo ako se srusi zgrada komunalaca. A suludo je graditi stadion gde bi jug i sever bili veci od istoka i zapada.

Image
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Dragojlo »

Ajd sad stvarno, bez zajebancije, jel bi neko ko se razume u te građevinske stvari odavde sa Foruma mogao da napiše šta bi bilo najbolje moguće rešenje u vezi rekonstrukcije Karađorđa, da isti ostane tu gde je, a da se načini funkcionalnim?? Da bi se eliminisala atletska staza, da li je bolje rešenje pomeriti teren prema jednoj tribini a onda srušiti ostale tri i ponovo ih adekvatno novom stanju opet sagraditi, ili jednostavno teren ostaviti tu gde jeste, a skrljati sve postojeće tribine i opet ih praviti od nule!?
Karlsson
Posts: 2144
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Karlsson »

Ja kada sam bio mlađi i kada je mašta radila svašta zamišljao sam da se na jednoj ogromnoj parceli izgradi neki ''Voša kvart'' ili ''Voša city'' na kojoj bi bio i fudbalski i atletski stadion, dve hale, bazeni, veliki navijački šop sa rekvizitima iz svih naših sportskih klubova, kafići, restorani, hotel ili hoteli za razne goste i protivničke timove, zgrada ili zgrade gde bi bila sedišta svih naših klubova (FK, OK, KK, RK...), sa salom za sastanke i skupštinskom salom za klubove i celo SD, u sredini neki park i prostor za decu i ogroman ekran na kojem bi se prenosile utakmice za navijače koji nisu uspeli da dođu do karte ili prolaznike.
To da doživim mogao bih sutradan da umrem.
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by zime89 »

Karlsson wrote: Thu Aug 31, 2023 2:24 am Ja kada sam bio mlađi i kada je mašta radila svašta zamišljao sam da se na jednoj ogromnoj parceli izgradi neki ''Voša kvart'' ili ''Voša city'' na kojoj bi bio i fudbalski i atletski stadion, dve hale, bazeni, veliki navijački šop sa rekvizitima iz svih naših sportskih klubova, kafići, restorani, hotel ili hoteli za razne goste i protivničke timove, zgrada ili zgrade gde bi bila sedišta svih naših klubova (FK, OK, KK, RK...), sa salom za sastanke i skupštinskom salom za klubove i celo SD, u sredini neki park i prostor za decu i ogroman ekran na kojem bi se prenosile utakmice za navijače koji nisu uspeli da dođu do karte ili prolaznike.
To da doživim mogao bih sutradan da umrem.
+1 :deal:
ZIME89
User avatar
Deep Purple
Posts: 3943
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Deep Purple »

User avatar
N13
Posts: 2070
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Deep, simpaticni stadioni :)

Ali je tesko reci jer nema nigde dimenzija. Takodje na tim renderima nema parkinga i prilaza oko stadiona, sto je nama najkriticnije (sa jedne strane zgrada i saobracajna ulica, sa druge strane trzni centar.

Tu u opisu pise Area 6.500 sqm. To mislim da je neka greska, jer prakticno povrsina samog terena (bez tribina, bez prostora za zagrevanje, kucica za rezervne igrace itd, znaci samo teren od aut do aut linije) je u proseku oko 6.000 kvadrata. Tako da ne znam sta im obuhvata ovih 6500 kvadrata :D

Takodje stoji kapacitet 12.000, sto mi je isto nerealno. Po slikama mi deluju manji od onog u Leskovcu... ali mozda izgled vara.

Vece sanse je da su zamenili povrsinu i kapacitet, tj da je povrsina objekta 12.000, a kapacitet 6.500. Sto je za nas premalo.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2137
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Grbavica.021* »

Можда стадион Фулама? :D

Стадион Фулама, димензије 100х69м
Стадион Карађорђе, димензије 105х68м
По димензија је сличан као Карађорђе, не мора имати тај капацитет ал изгледа доста симпатично тај као old school стил стадиона

Image

Image

Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3943
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Deep Purple »

@Grbavica.021*

Neće ti niko više graditi takve stadione jer nije isplatljivo.

Mi u najgoroj varijanti treba da težimo stadionu odnosno rekonstrukciji na nivou da dobijemo još tribine kao što je zapadna. Gde bi se približile tribine i gde bi nestala ta atletska staza i samim tim automatski oslobodio i dodatni prostor za neke propratne objekte unutar stadiona.

https://archello.com/project/modular-st ... exico-city

Meni ovo deluje kao idealno rešenje za trenutnu lokaciju.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2075
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by churguzijanac »

Deep Purple wrote: Thu Aug 31, 2023 8:39 am @N13

https://javiergarciaalda.com/en/portfol ... rototypes/

A ovako neki prototipi?
Dobro je ovo.Ovaj sa valovitim krovom meni najbolji.Malo bi digao istočnu i zapadnu tribinu na 16-17 hiljada mesta i to je to.

Moglo bi bez atletske staze taman da se dobije zahtevana veličina, s tim što bi moralo jedno 2-3 metra da se ukopa u zemlju.
User avatar
Turija
Posts: 10782
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Ja verujem da ce, jednog dana, Stadion biti izmesten, voleli mi to ili ne. Ovo krpljenje nece liciti ni na sta.
Pocelo se i videli smo kako to izgleda. Baba nikad devojka ne moze biti.E sad, gde ce ga ( i kada) preseli, to je veliko pitanje.

Neko je ovde spomenuo Kabelov stadion ( ako ne gresim @ Minja), sto je i po meni najbolja lokacija, da se gotovo nista ne promeni, a dobije novi savremeni stadion, pod uslovom da ga grade stranci - neko ko to radi kvalitetno.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
kuzma liman
Posts: 538
Joined: Wed Aug 02, 2006 7:42 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by kuzma liman »

Dragojlo wrote: Thu Aug 31, 2023 1:09 am Ajd sad stvarno, bez zajebancije, jel bi neko ko se razume u te građevinske stvari odavde sa Foruma mogao da napiše šta bi bilo najbolje moguće rešenje u vezi rekonstrukcije Karađorđa, da isti ostane tu gde je, a da se načini funkcionalnim?? Da bi se eliminisala atletska staza, da li je bolje rešenje pomeriti teren prema jednoj tribini a onda srušiti ostale tri i ponovo ih adekvatno novom stanju opet sagraditi, ili jednostavno teren ostaviti tu gde jeste, a skrljati sve postojeće tribine i opet ih praviti od nule!?
Mislim da stadion ne moze da se rekonstruise nikako sad sam bas gledao stadion na google maps (mal nisam povratio), već bi morao da se gradi od nova da bi to na nešto ličilo.

Ako ne želimo da igramo u Bačkoj Topoli bar 2 sezone ili na detelinari :mrgreen: Morala bi ostsati bar južna tribina zbog svlačionica.

Po meni idealno rešenje bi bila kopija stadiona Caracoviji, 15500 mesta i previse za naše prilike. Ne zauzima previše mesta i fino bi se uklopio na trenutnom mestu stadiona.

Image



Može se raditi u fazama:
Faza 1 sruštiti istok i sever i krenuti metar od aut linije.
Nove svlačionice na istoku i šta već još treba dodati od podribinskog prostora.

Veliki problem će biti podzemne vode koje su takav problem pravile pri izgradnji juga i proces izgradnje pored standardnih "varijanata" bi potrajao znatno duže i skuplje.

Ali da ne maštamo previše i da se suočimo sa stvarnošću u kojoj zemlji mi pričamo.

Dok se klubovi ne privatiziuju ili transformišu u neko AD smo u nemilosti političara i mafije i ostaje nam samo da maštamo.
Post Reply