Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Istocno stajanje
Posts: 554
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Istocno stajanje »

Srbija se kandidovala za organizaciju EP za mlade, a medju stadionima je i novi stadion Karadjordje.
E sad, da li cemo dobiti novi stadion samo ako budemo domacini EP to ne znam.
Duplof
Posts: 918
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Duplof »

Istocno stajanje wrote: Thu Apr 06, 2023 10:02 am Srbija se kandidovala za organizaciju EP za mlade, a medju stadionima je i novi stadion Karadjordje.
E sad, da li cemo dobiti novi stadion samo ako budemo domacini EP to ne znam.
Za EP 2130. ili neka malo bliža godina? :mrgreen:
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3896
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Istocno stajanje wrote: Thu Apr 06, 2023 10:02 am Srbija se kandidovala za organizaciju EP za mlade, a medju stadionima je i novi stadion Karadjordje.
E sad, da li cemo dobiti novi stadion samo ako budemo domacini EP to ne znam.
Bićemo domaćini bez novog stadiona. Ali možda ubace sijalice u vc, malo li je?
Io odio Belgrado
User avatar
slanobarac
Posts: 3628
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Za sve one koji su poverovali da se Karađorđe može rekonstruisati da liči na stadion neka odu do stadiona rfk NS. Eto u njega je uloženo preko 2 miliona € i dobilo se šta? A za Karađorđe je kao namenjeno 2,5 miliona i radovi počinju u martu?! :D

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti ... upeli.html
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3896
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

slanobarac wrote: Fri Apr 21, 2023 7:47 pm Za sve one koji su poverovali da se Karađorđe može rekonstruisati da liči na stadion neka odu do stadiona rfk NS. Eto u njega je uloženo preko 2 miliona € i dobilo se šta? A za Karađorđe je kao namenjeno 2,5 miliona i radovi počinju u martu?! :D

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti ... upeli.html
Pa meni je mnogo čudnije da ti od ekipe koja ne može da sredi jednu sronjavu tribinu na poljani očekuješ da mogu nama da izgrade moderan stadion.
Io odio Belgrado
User avatar
slanobarac
Posts: 3628
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Red Marquis wrote: Fri Apr 21, 2023 8:24 pm
slanobarac wrote: Fri Apr 21, 2023 7:47 pm Za sve one koji su poverovali da se Karađorđe može rekonstruisati da liči na stadion neka odu do stadiona rfk NS. Eto u njega je uloženo preko 2 miliona € i dobilo se šta? A za Karađorđe je kao namenjeno 2,5 miliona i radovi počinju u martu?! :D

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti ... upeli.html
Pa meni je mnogo čudnije da ti od ekipe koja ne može da sredi jednu sronjavu tribinu na poljani očekuješ da mogu nama da izgrade moderan stadion.
Otkud ti sad ovo????
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3896
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

slanobarac wrote: Fri Apr 21, 2023 9:09 pm
Red Marquis wrote: Fri Apr 21, 2023 8:24 pm
slanobarac wrote: Fri Apr 21, 2023 7:47 pm Za sve one koji su poverovali da se Karađorđe može rekonstruisati da liči na stadion neka odu do stadiona rfk NS. Eto u njega je uloženo preko 2 miliona € i dobilo se šta? A za Karađorđe je kao namenjeno 2,5 miliona i radovi počinju u martu?! :D

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti ... upeli.html
Pa meni je mnogo čudnije da ti od ekipe koja ne može da sredi jednu sronjavu tribinu na poljani očekuješ da mogu nama da izgrade moderan stadion.
Otkud ti sad ovo????
Pa stalno potenciraš kako hoćeš novi stadion da se pravi a ne da se ovaj renovira. A znamo da nema ko drugi u ovoj državi da može sem vladajućih nešto da zida.
A moj je stav ne dati im ni hilti bušilicu blizu stadiona a kamoli nešto kompleksno.
Io odio Belgrado
User avatar
slanobarac
Posts: 3628
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Naravno da sam za novi stadion! Ali prvo izgradnja a posle nek rade sa ovim šta hoće. Neka ostane atletski i ne moraju da prave drugi za atletiku ili nek prave stanove tako me baš zabole. Ali ne, većina foruma zamišlja da se ne dira pozicija stadiona i da se u isto vreme igraju utakmice. Moguće ali
malo verovatno. Šta su nam rekonstrukcije donele to vidimo i sami. Imamo ako ne najgori onda jedan od tri najgora stadiona u zemlji. I to nisu radili samo ovi već i oni pre njih. Videćemo kako će izgledati novi stadioni u Lo, Le i Za pa ćemo možda i mi želeti nešto slično? :wink:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Milan
Posts: 4270
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Milan »

Ne secam se da je iko ovde insistirao da se mora igrati na ovom stadionu dok se rekonstruise. Jedino na cemu vecina istrajava je da stadion NE SME(!!!) da promeni svoju lokaciju. A to da li cemo privremeno igrati na Kabelu, to je manje bitno…
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
slanobarac
Posts: 3628
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Milan wrote: Sat Apr 22, 2023 12:26 pm Ne secam se da je iko ovde insistirao da se mora igrati na ovom stadionu dok se rekonstruise. Jedino na cemu vecina istrajava je da stadion NE SME(!!!) da promeni svoju lokaciju. A to da li cemo privremeno igrati na Kabelu, to je manje bitno…
ZAŠTO se ne sme izmeštati? I ko će to sprečiti ako neko "od gore" poželi?
Daj neki valjani razlog samo nemoj da bude sentimentalne prirode.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3896
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

slanobarac wrote: Sat Apr 22, 2023 1:18 pm
Milan wrote: Sat Apr 22, 2023 12:26 pm Ne secam se da je iko ovde insistirao da se mora igrati na ovom stadionu dok se rekonstruise. Jedino na cemu vecina istrajava je da stadion NE SME(!!!) da promeni svoju lokaciju. A to da li cemo privremeno igrati na Kabelu, to je manje bitno…
ZAŠTO se ne sme izmeštati? I ko će to sprečiti ako neko "od gore" poželi?
Daj neki valjani razlog samo nemoj da bude sentimentalne prirode.
Sto puta smo prežvakavali ovu temu al aj opet.
SNS je rasturio i devastirao GSP. Dakle, prvo i osnovno, možeš imati stadion i na periferiji ogromnog grada, ali ako imaš gradski prevoz da radi. Naš još koju godinu i biće egzotika vožnja s njim. Uopšte ne moram da se dotičem drugih tema i problema, blizine stadiona najslaninarskijim krajevima, i to da nije ovaj stadion tek tako poklon bio od države pa da se ona igra s njime, i brojne druge stvari.
Ljudi koji voze kola su generalno slepi za to da postoji barem trećina na stadionu koja nije još ni u godinama za kola, i te baš te koje treba da pridobiš ćeš da izgubiš ako ti stadion završi negde na Jugovićevu.
Io odio Belgrado
User avatar
N13
Posts: 2103
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Eto desi se da se i ja nekad slozim sa slanobarcem :D

Mi smo sami sebe ubedili da se stadion ne sme seliti na drugu lokaciju.
Razumem sve koji su za taj argument, ali cinjenica je da se u modernom sportu te stvari desavaju. I veci od nas se sele.
Kod nas je problem sto mi sami sebi nismo u stanju da izgradimo novi stadion, a u vlast opravdano nemamo poverenja. Da su okolnosti drugacije, verujem da bi dosta veci broj ljudi podrzavao izgradnju novog stadiona na drugoj lokaciji.

Grbavica, Bulevar i Limani su generacijama izgradili takav kult i tradiciju da ce ostati najslaninarskiji krajevi sve da se stadion izmesti i na Jupiter. To vise nije do lokacije stadiona, vec nasledje.
Ali bas zbog lokacije stadiona Naselje, Detalinara, Veternik bas i nisu nasi krajevi. Sta te ljude veze za nas? A grad se siri na tu stranu. I to rezidentalni deo grada. Jednostavno grad se menja, centar sve vise postaje poslovni deo grada, Naselje rezidentalni. Nemam podatke, ali subjektivni utisak je da ce za 20ak godina Naselje biti ubedljivo najurbaniji deo grada. I jako bih voleo da se nasa prica krene siriti prema tamo.

Ali tako nesto nece nikad naici na podrsku, pa i nema poente diskutovati. Razumem u potpunosti, ni ja nisam siguran kako bi izgledalo da nas ova vlast premesti. Sve gore sto sam napisao, pisao sam hipoteticki, da zivimo u zdravom sistemu, da imamo svoj stadion, a ne gradski, sta bi bilo mozda i bolje po nas.
User avatar
slanobarac
Posts: 3628
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Potvđeno je da se Čuka seli na novi stadion u Loznicu. Prave nov, moderan stadion umesto ovog postojećeg. A ovako bogat (za srpske uslove) grad ne može da napravi ni toalet na stadionu. SRAMOTA!!! :frown:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Pera Centar »

Kakav novi stadion? Gradnja novog stadiona je sprdnja.
Stadion treba da ostane ovakav na ovom mestu, dok god se klub ne privatizuje ili ne uvede odgovarajuća kontrola proroka novca.Klub sa ovakvom organizacijom ne sme da gradi novi stadion, a uzimanje iz budžeta je najmanje sramota, da ne kažem nešto gore.Obozavam FK Vojvodinu čitav život, ali ne mogu da razumem vas sto priželjkuje novi stadion u ovom okruženju.
User avatar
Turija
Posts: 10816
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

@ Pera Centar
Neka naprave bar stadion za nove generacije, kad vec ne mogu tim.
Medjutim, nema ni od toga nista. Ne mogu ni ovaj da usminkaju, barem da lici na stadion u 21. veku.
Bar da bude po onoj izreci:
,,Svilos selo u dva reda,
izdaleka na Rumu izgleda".
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply