Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1287
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by MiSmoFKV! »

Duplof
Posts: 916
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Duplof »

Nisam pratio HNL par nedelja, vidim da je Hajduk smenio trenera nakon 10 utakmica (6-4-0 je imao skor). Danas lagano izgube od Dinama, i samim tim ispadaju iz trke za titulu. Nije poenta u rezultatu, nego (ne)strpljenje Hajdukove uprave, koja je očigledno prezahtevna i od Bilih prave još veći zalogaj i pritisak za bilo kog trenera.

Smenili su Dambrauskasa nakon dobrih rezultata za Hajduk (ako gledamo kakve su bile prethodne sezone, doneo im je trofej u kupu nakon dosta godina), doveli ovog mladog trenera i opet sve ispočetka. Mogli bismo mi naučiti nešto iz ovoga.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Bio je odlican igrac, igrao Premijer ligu, ali sve vise gotivim ovog coveka, kako ga upoznajem preko izjava: :lala:

Šta sad, šta ćete raditi?

- Otkud znam šta ću da radim... Gledaću utakmice. Iz ljubavi: fudbal, košarku. Ja od fudbala ne živim. Da me ubacuju u neke priče: ja nisam ni u jednoj priči... Borim se kroz ceo život kao jedinka koja ni od koga ne zavisi. Mislim da sam uspeo u tome. Da li je to dobro ili nije – ne znam, ali siguran sam da sam domaćin u svojoj kući.

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/148419/fudbal
/partizan/petric-povukao-bih-se-i-da-smo-eliminisali-moldavce-ja-od-fudbala-ne-zivim
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Kada nekog cesto gledas,slusas,citas... udjes u njegov mod razmisljanja i tacno znas u neko buduce vreme sta mozes ocekivati od takvog coveka.O Radetu sam mislio da sve znam,i da nista novo ne mogu da cujem,ali... Ovaj voditelj je bar sto se mene tice napravio spektakularnu emisiju,u kojoj sam uzivao svakog sekunda.Ko ima vremena da pogleda,sigruno se nece pokajati... :thankyou:

Image
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Vojo, odslusao sam prvi sat razgovora, vrlo dobrog i iskrenog.

Prestao sam slusati, kada je Bogdanovic pricao o tkzv velekoj cetvorci i rekao da je malo ko mogao doci do Titule, zbog forsiranja te cetvorke ( sto je nazalost, istina). Pa, zatim rekao da su nekako ugrabili tu titulu Zeljo i Sarajevo i ispustio Velez, a Vojvodinine DVE potpuno ,,zaboravio". Takodje, zaboravio i da je spomene u toj prici.

I tu su mi ,,roletne" pale i stopirao sam intervju.
Mislim, ne mozes zaboraviti Vojvodinu nikako.
Cak i sa druge strane, jer zivis tolike godine na udaljenosti 75km od Novog Sada. Verovatno se ,,primio" na bg mentalitet u vezi Vose, pa za njega ona ne postoji ili bi zeleo da ne postoji. Potcenio klub sa tradicijom, Titulama i svetskim fudbalskim imenima u 110 godina postojanja.
Sto je mnogo, mnogo je da bi slusao jos. Svakog detalja se seca, sve je pisao u svesku, a Vose nema???
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3613
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by slanobarac »

Turija koje godine je titulu uzeo Velež????? :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

slanobarac wrote: Sun Mar 05, 2023 9:49 am Turija koje godine je titulu uzeo Velež????? :mrgreen:
Nije uzeo, vec je bio drugi te godine, jer Bogdanovic sumnja da mu je uskracena na nesportski nacin.To je rekao. Zato sam napisao da je Velez ispustio titulu.
Imao je Velez, valjda, utakmicu u poslednjem kolu u Tuzli, gde je Sloboda morala do bodova, kako bi se spasla ispadanja. Tako sam ja shvatio. Voja, sigurno, moze to bolje objasniti.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Duplof
Posts: 916
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Duplof »

Baš pogledah juče taj intervju u jednom dahu. Dok gledaš pomisliš kako nam nedostaju ljudi sa stavom i hrabrošću da izađu pred kamere i kažu kako stvari stoje, a za Radeta se to može reći. Naravno, ima i on grešaka kao i svi ostali, ali čovek, čini mi se, stoji iza svojih reči i ne priča napamet.

Neki mu zameraju to što nije Vošu spomenuo i samim tim je potcenio. Zaboravljamo mi olako da već godinama nismo konkurenti ni za Evropu, kamoli nešto više. Logično je da ćeš (ne)namerno izostaviti klub koji, kao što sam već napisao pre nekog vremena, ne zna u kom trenutku istorije se nalazi. Zaboravljamo da ni sami ne cenimo sebe kako treba, nekad nedovoljno, nekad, malo je reći, previše. Jesmo treći najveći klub u ovoj, a peti u staroj državi, ali od stare slave se ne živi, već od sadašnjih poteza i odluka za budućnost! Kada ti potezi imaju smisla, nećeš biti zaboravljen.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Deep Purple
Posts: 3982
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Deep Purple »

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... ije/445123


Ovo je ono o čemu pričam, mi bi mogli mnogo fudbalera da dovedemo iz 3/4 Italijanske lige, Francuske, Španske ili iz četvrte Nemačke (iz treće malo teže, dobro plaćaju) ali postoji veliki fond igrača.
Iz Južne Amerike itd, pogotovo što ti igrači jedva čekaju da dođu u evropu i otvore sebi neki novi spektar mogućnosti. Ne moraju tu da budu igrači Lanusa, Veleza, Independientea, Rivera, Boke i sl. već igrači timova na dnu tabele i niželigaških ekipa. Ja garantujem da bi mi samo iz Argentine mogli da dovedemo 4-5 igrača koji bo jedva čekali da dođu a ne zna im se plafon što se tiče kvaliteta. Pa koliko se sećam Kiparska liga je bila liga sa najviše stranaca u proseku po ekipi a naša sa najmanje. Mada se polako dižemo i po tom pitanju u odnosu na taj period kad je rađeno to istraživanje.
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Da potsetim Radeta Bogdanovica, kada prica o exyu fudbalu na vecnu tabelu te drzave i gde je Vojvodina na njoj kao i sa dve sampionske titule, jednom Mitropa kupa, cetvrtfinalom KESa...)

Da li je realno da se zaboravi takav klub, kada ide prica o jugoslovenskom fudbalu? Shvatam da je tema bila BiH i Zeljo, ali..

http://www.strategija.org/vecna-lista-f ... goslavije/
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Turija wrote: Sun Mar 05, 2023 9:55 am Imao je Velez, valjda, utakmicu u poslednjem kolu u Tuzli, gde je Sloboda morala do bodova, kako bi se spasla ispadanja. Tako sam ja shvatio. Voja, sigurno, moze to bolje objasniti.
Bio sam na tom mecu... Velez poveo 1:0 i onda sudjena dva penala za Slobodu koja je jednostavno morala da pobedi.
A nije mi jasno zasto se toliko potencira dal je Rade pricao o Vosi ili ne? Zasto je to bitno? Nisam intervju postavio u topic "Marketing kluba" vec u topic u fudbalu. Imas stotine igraca koje je Vosa lansirala,kojima je dala zivot,koji ili je nikad ne spomenu ili svojim potezima pljunu na nju. I sad ja treba da zamerim jednom Bogdanovicu sto je ne spominje!? Sta njega veze za Vojvodinu? Zasto bi je spominjao? Zasto nije spomenuo TSC i Cuku koji su (u ovim godinama) bolji klubovi od nas? Covek je dosao da uradi intervju,da prica o fudbalu,karijeri,odgovara na postavljena pitanja... i da ga je voditelj pitao o Vosi,ne sumnjam da bi bio iskren i rekao sve sta misli. Meni je bilo interesantno kada ga je voditelj pitao koji je veci klub Zvezda ili Partizan,a on iz topa kaze Zvezda. Znaci nema veze sto mu je Partizan pomogao kada mu je bilo najteze u zivotu (trenirao sa njima,Bjekovic mu pomogao,Osim bio tamo) on je ponovo bio iskren i rekao istinu tj.ono sto misli.
Ne znam,meni je su ovakvi intervjui dragoceni,jer me vrate u proslost,probude emociju,vrate secanja... a opet i jasno pokazu da je i tada bilo i namestanja i dogovaranja,i da su kao i uvek postojali dobri i losi momci,jednostavno je to neizbezno kroz zivot.A intervju sam najvise postao zbog Deepa,jer verujem da ce ga on ceniti

p.s.meni je recimo mnogo vise zasmetala "greskica" koja se potkrala u intervjuu koji postavljen na forumu pre ovog. Ko je dobro slusao ubedjen sam da mu je zaparalo usi... iako se tehnicki odgovor moze na neki nacin uzeti za tacan,cak i uz dodatno pojasnjenje coveka koji ga je dao,ipak nigde kroz istoriju se takav odgovor ne spominje na zadato pitanje,vec malo drugaciji.Pa eto,nadam se da ce bar neko skontati o cemu pricam :lala:
Image
User avatar
salefkv
Posts: 603
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by salefkv »

Voja wrote: Sun Mar 05, 2023 12:19 pm
p.s.meni je recimo mnogo vise zasmetala "greskica" koja se potkrala u intervjuu koji postavljen na forumu pre ovog. Ko je dobro slusao ubedjen sam da mu je zaparalo usi... iako se tehnicki odgovor moze na neki nacin uzeti za tacan,cak i uz dodatno pojasnjenje coveka koji ga je dao,ipak nigde kroz istoriju se takav odgovor ne spominje na zadato pitanje,vec malo drugaciji.Pa eto,nadam se da ce bar neko skontati o cemu pricam :lala:
Jel mislis na "manje" klubove? Meni je to zaparalo usi :whistler:
User avatar
Turija
Posts: 10807
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

Vojo, nije trebao voditelj da ga pita za Vosu Bila je otvorena tema sampiona i cetvorke i ne mogu da shvatim da igrac, koji je igrao tu exyu ligu tada, zaboravi dvostrukog sampiona iste, takodje i Vardar.
Mora to da zna.Mislim mora? Ne mora, ali treba. Sve je sveo samo na ono gde je bio i gde je sada. Ostalo nebitno, iako je cinjenicno.
Smeta za kompletan dobar utisak.
PS
Vojo, ne znam na koji (ciji) se prethodni intervju odnosi tvoj post scriptum?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3613
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by slanobarac »

Turija wrote: Sun Mar 05, 2023 9:55 am
slanobarac wrote: Sun Mar 05, 2023 9:49 am Turija koje godine je titulu uzeo Velež????? :mrgreen:
Nije uzeo, vec je bio drugi te godine, jer Bogdanovic sumnja da mu je uskracena na nesportski nacin.To je rekao. Zato sam napisao da je Velez ispustio titulu.
Imao je Velez, valjda, utakmicu u poslednjem kolu u Tuzli, gde je Sloboda morala do bodova, kako bi se spasla ispadanja. Tako sam ja shvatio. Voja, sigurno, moze to bolje objasniti.
Da, da, moja greška. Nisam gledao video i zato sam drugačije protumačio tvoj post. Razumeo sam da je Rade ispustio da kaže da je i Velež uzeo titulu. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Turija wrote: Sun Mar 05, 2023 12:53 pm PS
Vojo, ne znam na koji (ciji) se prethodni intervju odnosi tvoj post scriptum?
Na intervju od petka,sa Sportala!? Covek je dobio konkretno pitanje na koje je dao odgovor koji mi je zaparao usi (s obzirom ko si,koga predstavljas,cije interese (treba da) branis) onda ga voditelj ispravio,pa je i on sam dodao obrazlozenje.Ajd mozda cete sad lakse pogoditi na sta mislim :wink:
Image
Post Reply