Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10809
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Voja wrote: Tue Jun 21, 2022 9:31 pm napokon prelazni rok posle kog mozemo i da sanjarimo... nadam se da cemo bar do 10.kola ostati u igri za titulu
Po mom misljenju, tek kad namestimo stoperski par, koji zna sta uraditi sa loptom, mozemo sanjati i posle 10 kola.

Ocekujem da Baraje unese zivost i probojnost u napadu, ali mene je jako pokolebalo prvo poluvreme protiv Borca.
Uopste nismo mogli da kontrolisemo igru. Branili smo se kao da smo izasli na megdan ekipi iz gornjeg doma Evrope. Bojazljivo, bezidejno i bez energije i zelje za igrom i dominacijom.

Ne moze Vojvodina da igra ni na jednoj domacoj utakmici tako, makar bila i prva pripremna. Vosinim igracima se mora izbiti iz glave gubitnicki mentalitet na terenu ili im se mora ubrzo pridodati psiholoska priprema.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
fare
Posts: 2843
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Transferi

Post by fare »

:dance2:
Karlsson wrote: Tue Jun 21, 2022 7:01 pm Za one koji su bili skeptični i plašili se novih generala. :lol:

Image
Pogled koji ubija :mafia:
Ali mi bez prave 10-ke smo i dalje daleko od ozbiljne ekipe.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3988
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Voja wrote: Tue Jun 21, 2022 9:31 pm napokon prelazni rok posle kog mozemo i da sanjarimo... nadam se da cemo bar do 10.kola ostati u igri za titulu
Ma prvih pet kola Vojo. Imamo dobar raspored i sa potencijalne četiri pobede peti meč dočekujemo protiv cigana i sa eventualnom pobedom u tom meču mi kao ekipa možemo da poletimo. Svi znamo da je titula fikcija za nas ali da vidimo borbu. Nisam neki ljubitelj NN-a (što ne znači da neću postati) ali imam neki osećaj da će ove sezone eskplodirati !


Što se tiče meča sa Borcem ja ću ozbiljno komentarisati ekipu tek kad vidim ovaj sastav zajedno na terenu :
N. Nikolić
Simić U. Nikolić Baraj

Mi sada imamo tri igrača koja mogu da nam garantuju 10+ golova u sezoni.

Iskreno se nadam da neće Zukić više izvoditi prekide.
Uroš Nikolić je kroz karijeru izvodio fantastično prekide.

Inače negde nam se provukla informacija da je Medojević u aprilu produžio ugovor sa Ael-om do 2024.

A u zimskom u prelaznom roku u zavisnosti od rezultata očekujem da se uradi doselekcija na mestima gde bude trebalo. Oba Nikolića i Baraj su potpisali ma dve sezone što znači da uz doselekciju na zimu i na letnjem prelaznom roku mi možemo očekivati stvarno jedan respektabilan sastav sledeće leto kad se popune svi nedostatci koji budu vidljivi do zime odnosno do leta.

A i očekujem još jednog stranca na krilu do kraja prelaznog roka jer mora sa nekim i Baraj da se druži :mrgreen:

Plus dugo spominjani štoper.
User avatar
Maki
Posts: 1180
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

Stvarno ne razumem šta se divite. Odakle takav optimizam?
Ni tim ni trener ne obećava neki veći napredak u odnosu na prošlu sezonu. Dovedeni su igrači 29+ da istisnu naše klince, koji su tek sada imali šta da pokažu posle lanjskog vatrenog krštenja u prvom timu i na pozajmicama. Bukvalno nijedan od ovih napadača nije bolji od tria Čović-Simić-Vukadinović.
U defanzivi gde smo bili rupa, doveden je samo golman. Simić i Rockov svakako nisu bili najslabiji deo odbrane. Stevanović i Topić su ostali glavni motori ekipe, a nema možda nijednog forumaša da ih nije grdio sve vreme i pored njihovog nesumnjivog kvaliteta. Problem je bio u paru s kojim su igrali, a tu nismo doveli pojačanja.
Nije doveden nijedan povratnik, ako ne računamo Nikolića koji je bio ovde na pozajmici iz groblja. Ništa od povratka identiteta i jačanja institucije Voše. Trebalo je dovesti neko evropsko Vošino ime i dati mu traku.
O borbi za titulu da se ne zezamo. Za sada ništa ni blizu toga. Videsmo onomad, čak ni u Bosni ne bismo imali šta da tražimo.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3988
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Image

Volim ovakve stvari kada vidim da neki igrač okači ovako neku sliku. Možda je glupost ali po ovako nekim stvarima vidim da mu znači povratak kod nas.
User avatar
slanobarac
Posts: 3619
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Ahaha, pa bukvalno do jutros mu je profilna bila u dresu partizana. A došao iz Spartaka.
Ok, bar nas je ispoštovao.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10809
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

slanobarac wrote: Wed Jun 22, 2022 9:55 am Ahaha, pa bukvalno do jutros mu je profilna bila u dresu partizana. A došao iz Spartaka.
Ok, bar nas je ispoštovao.
Malo je verovatno da ce neko iz Kraljeva navijati za Vosu od decackih dana, kada vec 30+ godina vise od pola Novog Sada i 90+ % APVa navija za blizance. Nekad nije bilo tako, dok agresivni Bg mediji nisu zapoceli tu kampanju, veoma losu, za domaci fudbal.
Izgubili su se veliki jugoslovenski fudbalski centri u Srbiji.

@Maki
Mislim da je u danasnjem Dnevniku najbolje prokomentarisan mec protiv Borca iz pera Laza Bakmaza.

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/ras ... -na-brojna
Last edited by Turija on Wed Jun 22, 2022 10:20 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4043
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Prilično se slažem sa Makijem.

Najveće poverenje mi ubedljivo uliva Rastavac, mada ako su ovo njegova pojačanja, bojim se da i on dobija obrise alibi trenera. Sve ostalo tanko, verovatno preplaćeno i sa fudbalskim CV-jem ništa boljim od Novice Maksimovića, recimo. A niko nije reč izustio na njegov odlazak.

Raduje povratak Vidakova, promocija mladih levih bekova, gorak ukus odstranjivanje Devetka(sns vratio uzde kluba u svoje ruke, pa neću dalje analizirati verovatne razloge, gugl pretraga i policijske akcije koje nađete su neka smernica). Ostanak Stevanovića smatram poražavajućim. Najveća nepoznanica, istovremeno i najveća zebnja je naš prvi potpisnik iz Barselone u istoriji(Ćiribu-ćiriba neko reče?).

Identitet kluba dodatno urušen(ako to i dalje postoji), a čekam kulminaciju sa trakom na, recimo, Matićevoj ruci(taj će biti kod Rastavca starter, sto posto).

Bez povratnika(makar i Rockov) sve ostalo deluje dodatno neozbiljnije i u rangu nekog, ne znam, Napretka ili Javora.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Karlsson
Posts: 2190
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Rastavac je rekao da je dolaskom Nikolića Matić postao višak. Zato ga i nema na pripremama.
User avatar
Maki
Posts: 1180
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

Turija wrote: Wed Jun 22, 2022 10:12 am @Maki
Mislim da je u danasnjem Dnevniku najbolje prokomentarisan mec protiv Borca iz pera Laza Bakmaza.

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/ras ... -na-brojna
Pisao sam na osnovu Lazinog video priloga nakon utakmice gde Lalatović kaže da u drugom poluvremenu nije imao koga da stavi pa je dvojicu štopera koji su igrali prvo, stavio u vezni red.
Videćemo protiv Marice šta može Baraje, ako bude u timu. Puno očekujemo od ovih zrelih igrača koji zauzimaju mesto našim mladim nadama od kojih pre svega očekujemo novac, ali i ponos!
Šta ima da budemo ponosni na Abua, Apiju, Bralića ili Barajea?Ponosni smo na Duću, Vanju, Sergeja, Mijata, pa i na Kataia i Ivanića u krajnjoj liniji.
Karlsson
Posts: 2190
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Maki wrote: Wed Jun 22, 2022 1:07 pm
Turija wrote: Wed Jun 22, 2022 10:12 am @Maki
Mislim da je u danasnjem Dnevniku najbolje prokomentarisan mec protiv Borca iz pera Laza Bakmaza.

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/ras ... -na-brojna
Pisao sam na osnovu Lazinog video priloga nakon utakmice gde Lalatović kaže da u drugom poluvremenu nije imao koga da stavi pa je dvojicu štopera koji su igrali prvo, stavio u vezni red.
Videćemo protiv Marice šta može Baraje, ako bude u timu. Puno očekujemo od ovih zrelih igrača koji zauzimaju mesto našim mladim nadama od kojih pre svega očekujemo novac, ali i ponos!
Šta ima da budemo ponosni na Abua, Apiju, Bralića ili Barajea?Ponosni smo na Duću, Vanju, Sergeja, Mijata, pa i na Kataia i Ivanića u krajnjoj liniji.
Ne razumem tvoju konstataciju. Hoćeš da kažeš da ne dajemo šansu svojim klincima? Ako se ne varam 10-11 klinaca rođenih 2000. godine i mlađi su dobijali šansu prošle sezone. Koji je još klub toliko gurao svoju decu?
Nije dobro kada ne dovodimo strance, nije dobro kada ih dovedemo. Ne znam šta mi hoćemo. Izgleda da nam je u navici da tražimo razlog da budemo nezadovoljni i pljujemo.
Svi bi mi bili najsrećniji da je ceo prvi tim iz našeg omladinskog pogona, ali nemaju svi naši klinci kvalitet za nas i za naše ciljeve.
Ako nam je cilj da svih 11 igrača budu naši klinci onda neka ih uvedu sve, pa šta nam Bog da, ali nemojte onda zbog loših rezultata da pljujete trenera ili upravu.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1444
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Transferi

Post by Uvek sa tobom »

Maki wrote: Wed Jun 22, 2022 1:07 pm
Turija wrote: Wed Jun 22, 2022 10:12 am @Maki
Mislim da je u danasnjem Dnevniku najbolje prokomentarisan mec protiv Borca iz pera Laza Bakmaza.

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/ras ... -na-brojna
Pisao sam na osnovu Lazinog video priloga nakon utakmice gde Lalatović kaže da u drugom poluvremenu nije imao koga da stavi pa je dvojicu štopera koji su igrali prvo, stavio u vezni red.
Videćemo protiv Marice šta može Baraje, ako bude u timu. Puno očekujemo od ovih zrelih igrača koji zauzimaju mesto našim mladim nadama od kojih pre svega očekujemo novac, ali i ponos!
Šta ima da budemo ponosni na Abua, Apiju, Bralića ili Barajea?Ponosni smo na Duću, Vanju, Sergeja, Mijata, pa i na Kataia i Ivanića u krajnjoj liniji.
Које су то наше младе наде?

Зукић, Топић, Деветак? Апсолутно ништа прошле сезоне нису показали. Погледајте Зукића прошлу утакмицу, као да су га натерали да игра, без идеје, трчања, а капитен. Једино од кога се може тренутно нешто очекивати од млађих ове сезоне јесте Кабић и надам се да неће бити као ови горе побројани...
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Transferi

Post by Beonic »

Uvek sa tobom wrote: Wed Jun 22, 2022 1:37 pm
Maki wrote: Wed Jun 22, 2022 1:07 pm
Turija wrote: Wed Jun 22, 2022 10:12 am @Maki
Mislim da je u danasnjem Dnevniku najbolje prokomentarisan mec protiv Borca iz pera Laza Bakmaza.

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/ras ... -na-brojna
Pisao sam na osnovu Lazinog video priloga nakon utakmice gde Lalatović kaže da u drugom poluvremenu nije imao koga da stavi pa je dvojicu štopera koji su igrali prvo, stavio u vezni red.
Videćemo protiv Marice šta može Baraje, ako bude u timu. Puno očekujemo od ovih zrelih igrača koji zauzimaju mesto našim mladim nadama od kojih pre svega očekujemo novac, ali i ponos!
Šta ima da budemo ponosni na Abua, Apiju, Bralića ili Barajea?Ponosni smo na Duću, Vanju, Sergeja, Mijata, pa i na Kataia i Ivanića u krajnjoj liniji.
Које су то наше младе наде?

Зукић, Топић, Деветак? Апсолутно ништа прошле сезоне нису показали. Погледајте Зукића прошлу утакмицу, као да су га натерали да игра, без идеје, трчања, а капитен. Једино од кога се може тренутно нешто очекивати од млађих ове сезоне јесте Кабић и надам се да неће бити као ови горе побројани...
Pretpostavljam da je mislio pre svega na Miloševića i Majstorovića koji su bili odlični na evropskom prvenstvu i koji su promovisani u prvi tim. Ne znam da li su ti oni promakli. Tu je još Milanov koji je potpisao ugovor i lepo odigrao prvu prijateljsku, kao i mladi Jelenković, Ivanović, pa ajde da uvrstimo i Vidakova s obzirom da nije igrao u najjačem rangu, a i ima 21 godinu. Topić i Zukić jesu defakto i dalje naši veliki talenti, pokazivali su oni na momente ogroman potencijal, nije samo do njih to što nisu ništa pokazali, već i do struke i saigrača.
hvylarn
Posts: 429
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1444
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Transferi

Post by Uvek sa tobom »

Beonic wrote: Wed Jun 22, 2022 1:56 pm
Pretpostavljam da je mislio pre svega na Miloševića i Majstorovića koji su bili odlični na evropskom prvenstvu i koji su promovisani u prvi tim. Ne znam da li su ti oni promakli. Tu je još Milanov koji je potpisao ugovor i lepo odigrao prvu prijateljsku, kao i mladi Jelenković, Ivanović, pa ajde da uvrstimo i Vidakova s obzirom da nije igrao u najjačem rangu, a i ima 21 godinu. Topić i Zukić jesu defakto i dalje naši veliki talenti, pokazivali su oni na momente ogroman potencijal, nije samo do njih to što nisu ništa pokazali, već i do struke i saigrača.
Конкретно сам говорио о сезони пред нама. Зато сам споменуо Кабића који је некако остао недоречен, а далеко више су шансу добили Топић и Зукић. Видаков ми је промакао, нисам га пратио у Младости.
Слажем се за поменуте играче(Мајсторовић, Милошевић), али мислим да они још увек нису у стању да понесу толики терет, ал их свакако очекујем са првим тимом.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
Post Reply