Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanobarac
Posts: 3613
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Bravo za njega i upravu. Znači sutra po nova 3 boda i u četvrtak nastavak sage.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
v1o9s1a4
Posts: 67
Joined: Mon Nov 17, 2014 2:45 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by v1o9s1a4 »

Red Marquis wrote:
Čovek traži pare od države, naravno da će nas smatrati trećim blizancem, zna se da samo blizanci smeju da imaju takav status.
A do sada nismo dobijali drzavne pare (Srbijagas, grad) i nismo imali funkcionere iz raznih stranaka u upravi ? Problem je nastao kad je javno pitao gde su nase drzavne pare :deal: (tako je kako je :frown: ) ? Da on to nije izneo i da nije doslo do zastoja u prilivu, drzavne pare bi i dalje stizale, a mi bi se pravili blesavi ?
Mene samo zanima da li je Lalatovic zasluzio ovakav status kod vecine forumasa poslednjih dana nakon svega sto je ucinio za klub (i dobre i lose stvari kada se stave na vagu), samo zato sto je sebi dao za pravo da kao trener FKV iznosi licne zivotne i politicke stavove. Na tim konferencijama je poprilicno impulsivan kao i na terenu, pa govori i ono sto treba, a i ono sto bi mogao da preskoci kao trener FKV. Evo cak je na poslednjoj konferenciji izjavio da treba i ostali koji nisu Srbi da prime plate :mrgreen: (neko mu skrenuo paznju, pa je sada to provukao). Sve u svemu meni deluje da mu je stalo do kluba i da pokusava da izazove neku reakciju kako bi nas pogurao iz ovog blata. Da se ne lazemo ima bar 10 vecih problema kojima se treba baviti u klubu pre pitanja Lalatovica i trenera FKV. Na sta nam klub lici trenutno, daleko je on ispred kluba po svom radu i malo je glupo prozivati ga, ali vidim da se vecina ovde ne slaze sa ovakvim stavom. Makar pokazite malo postovanja za ono sto je do sada uradio za klub pre nego sto krenete da ga pljujete ...
User avatar
Deep Purple
Posts: 3981
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

v1o9s1a4 wrote:
Red Marquis wrote:
Čovek traži pare od države, naravno da će nas smatrati trećim blizancem, zna se da samo blizanci smeju da imaju takav status.
A do sada nismo dobijali drzavne pare (Srbijagas, grad) i nismo imali funkcionere iz raznih stranaka u upravi ? Problem je nastao kad je javno pitao gde su nase drzavne pare :deal: (tako je kako je :frown: ) ? Da on to nije izneo i da nije doslo do zastoja u prilivu, drzavne pare bi i dalje stizale, a mi bi se pravili blesavi ?
Mene samo zanima da li je Lalatovic zasluzio ovakav status kod vecine forumasa poslednjih dana nakon svega sto je ucinio za klub (i dobre i lose stvari kada se stave na vagu), samo zato sto je sebi dao za pravo da kao trener FKV iznosi licne zivotne i politicke stavove. Na tim konferencijama je poprilicno impulsivan kao i na terenu, pa govori i ono sto treba, a i ono sto bi mogao da preskoci kao trener FKV. Evo cak je na poslednjoj konferenciji izjavio da treba i ostali koji nisu Srbi da prime plate :mrgreen: (neko mu skrenuo paznju, pa je sada to provukao). Sve u svemu meni deluje da mu je stalo do kluba i da pokusava da izazove neku reakciju kako bi nas pogurao iz ovog blata. Da se ne lazemo ima bar 10 vecih problema kojima se treba baviti u klubu pre pitanja Lalatovica i trenera FKV. Na sta nam klub lici trenutno, daleko je on ispred kluba po svom radu i malo je glupo prozivati ga, ali vidim da se vecina ovde ne slaze sa ovakvim stavom. Makar pokazite malo postovanja za ono sto je do sada uradio za klub pre nego sto krenete da ga pljujete ...
Njega kao ličnost mogu da pljuju ali kao trenera ne. Mogu kao @Turija da iznesu neke primedbe ali da se kritikuje rad Lalatovića na nivou smene je zaista teško jer nije potkrepljeno činjenicama.
Već sam izneo statističke podatke iz poslednje sezone pre dolaska Lalatovića i ove dve i ukratko nebo i zemlja.
Ja imam primedbu sto ne igra Aranđel Stojković jer mislim da mi moralo da se napravi mesta za njega po mom skromnom mišljenju. Jednostavno da je klub obezbedio još par pojačanja pred početak sezone (onog stranca iz Finske lige ili koje već zaboravio sam i još nekoliko domaćih igrača iz inostranstva) sada bi se pevala druga pesma ali sta bi bilo kad bi bilo.
Kruži neka priča da Tsc zeli da smeni Zoltana i da dovede Lalatovića meni to ne pije vodu jer je već bilo incidenata u prvom kolu gde su njihovi navijači politički napravili neki eksces a Lalatovic im nije ostao dužan na konferenciji posle, tako da mislim da od njegovog angažovanja u Tsc-u nema ništa. Sabo radi dobar posao sa njima uveo ih je iz nižih rangova (mislim da ih je neko drugi vodio u 3oj i 4oj ligi a Sabo došao kad su bili u PLS ali nisam siguran) i mislim da ga nakon jedne relativno lošije sezone neće oterati plus je Mađarskog porekla i ispunjava sve uslove da vodi TSC da napomenem odmah mislim da TSC neće dovoditi trenere po nacionalitetu već po znanju ali da je kod Zoltana to samo plus. Zoltan je dobar trener. Mislim da sam otišao u Off sa temom i izvinjavam se.
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Brane »

Covek je deo problema, pa samim tim ne moze biti resenje. Ja ne mogu da verujem da ga ovde neko jos uvek brani. Dosao je po nalogu partije, radi posao po nalogu i otici ce po nalogu. Velica coveka koji je direktno odgovoran za propast fudbala. Sledece godine kad zavrsi kosarkasku skolu, unistice i kosarku.
Onaj ko je odlucio prosle godine da se Vosi malo odvrne slavina drzavnih para, sad je odlucio suprotno, i to je to. Ovaj pajac kao ne razume sta se desava.
Sto se njegovog fudbalskog znanja tice, ne znam. Nisam gledao dovoljno utakmica. Ono sto sam gledao je da ga je Sabo preslisao u par navrata.
fare
Posts: 2843
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by fare »

Brane wrote:Covek je deo problema, pa samim tim ne moze biti resenje. Ja ne mogu da verujem da ga ovde neko jos uvek brani. Dosao je po nalogu partije, radi posao po nalogu i otici ce po nalogu. Velica coveka koji je direktno odgovoran za propast fudbala. Sledece godine kad zavrsi kosarkasku skolu, unistice i kosarku.
Onaj ko je odlucio prosle godine da se Vosi malo odvrne slavina drzavnih para, sad je odlucio suprotno, i to je to. Ovaj pajac kao ne razume sta se desava.
Sto se njegovog fudbalskog znanja tice, ne znam. Nisam gledao dovoljno utakmica. Ono sto sam gledao je da ga je Sabo preslisao u par navrata.
Pa u Senti ne znam baš ko je koga preslišao???
Istocno stajanje
Posts: 553
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Istocno stajanje »

fare wrote:
Brane wrote:Covek je deo problema, pa samim tim ne moze biti resenje. Ja ne mogu da verujem da ga ovde neko jos uvek brani. Dosao je po nalogu partije, radi posao po nalogu i otici ce po nalogu. Velica coveka koji je direktno odgovoran za propast fudbala. Sledece godine kad zavrsi kosarkasku skolu, unistice i kosarku.
Onaj ko je odlucio prosle godine da se Vosi malo odvrne slavina drzavnih para, sad je odlucio suprotno, i to je to. Ovaj pajac kao ne razume sta se desava.
Sto se njegovog fudbalskog znanja tice, ne znam. Nisam gledao dovoljno utakmica. Ono sto sam gledao je da ga je Sabo preslisao u par navrata.
Pa u Senti ne znam baš ko je koga preslišao???
Sabo je preslisao Lalata, i ne samo u Senti, vec i u NS. Bolji je od Lalata, bolje se ponasa, a i igrao je kod nas.
Cane
Posts: 1097
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Cane »

Sabo je korektan čovek i trener i o njemu u suštini imam pozitivan stav, ali nije me bar do sada ničim impresionirao. Ali dobro, svakako za njega ima još vremena.
Čisto radi činjenica, od njega i Zagorčića je Lalatović preuzeo ekipu u trenutku kada se nalazila na čini mi se devetom mestu na tabeli i potom izborio kvalifikacije za LE. Sabo jeste igrao za nas, ali isto tako i za Partizan i nekako mi se čini da je posle kao najveći "uspeh" u intervjuima apostrofirao baš to igranje u Partizanu. Ne smatram to ničim tragičnim, ali čisto da se i to ima u vidu kad ga već pominjemo.
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Brane »

Lalatovicevo preuzimanje ekipe se poklapa sa promenom rukovodstva, tj. dolaskom ljudi "na liniji". Kad bude radio u klubu koji nema politicku zaledjinu, mozda cu i moci da steknem nekakvo misljenje o njegovom trenerskom znanju. Trenutno je on za mene samo napala. Da nesto zna, bio bi u svojoj zvezdi, je$ala ga zvezda.
Cane
Posts: 1097
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Cane »

Opet kratko podsečanje na činjenice. Lalatovića je negde pred kraj jesenjeg dela sezone mislim 2015/16 dovela ista uprava koja je u tom istom sastavu prethodno angažovala Zagorčića i Saboa i u tom periodu nikakvih promena u upravi nije bilo do sledeće sezone sigurno. Tako da se barem tadašnji njegovi rezultati ne mogu dovesti u vezu sa nekakvim političkim promenama, podrškom te vrste itd.
Tek posle je on počeo davati one izjave o glorifikaciji Vučića i slično, u vreme kad mu je zbog učestalog kažnjavanja pretila ozbiljnija suspenzija.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4855
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Kad vec podsecamo, vredi podsetiti onda i na to da su Zagorcic i Sabo bili treneri na utakmici u Torinu, tako da Lalatovic nije bas preuzeo debilanu od ekipe. Da su bili u padu forme, jesu, ali nije nasledio rasulo, sto opet govori o tome da je sjajan motivator, ali mislim da cemo njegove trenerske kvalitete u potpunosti videti tek kada ode negde napolje, u ligu u kojoj ce makar malo zna reda. Takodje, treba podsetiti da u Cukarickom, koji je ''naJsTABiLniJi kLUb u DrZaVi'', nije uspeo izvuci klub iz plej auta u 16/17, da bi u drugoj bio tek 5. ili 6.

Da je dobar motivator, jeste, igraci ga vole, pristupa im kao prvi medju jednakima. Kod njega se vidi pecat ekipama, i mi mozemo da se slazemo sa njegovom filozofijom fudbala ili ne, ali ponavljam, kada bude bio negde napolju, gde je on samo ''trener Nenad Lalatovic'', a ne starleta medju sportistima, tu cemo videti koliko stvarno vredi. Ako ode u neki osrednji ruski ili ukrajinski tim, vec tu nece moci da dovodi Bojica i neke sto je trenirao ovde/u Cukarickom/Radnickom pa cemo videti. Ja nisam fan, ne volim njegove konferencije, jer se ne prica u fudbalu gotovo nikad, ali volim da slusam kad zapravo negde prica o konkretnim fudbalskim stvarima, jer se tu vidi da ipak poseduje neko znanje. Ipak, i pored znanja, ja ne bih rekao da je jedini koji moze iz ekipe da izvuce maksimum. Na kraju krajeva, polovinu ove ekipe je on i doveo. Bio bi apsolutni poraz da ne ume iz svojih igraca da izvuce maksimum.

Da li je on karakterno olicenje svega sta nas fudbal predstavlja? Da.
Da li je on susta suprotnost onoga sto vecina zeli za Vojvodinu kada je u pitanju medijsko predstavljanje kluba? Da.
Da li je on covek koji uvek zeli da ispravlja krive Drine, osim kada je u pitanju njegova ciganija? Da. To samo slep ne vidi. Ne mora biti direktan krivac, da bi bio odgovoran za to time sto je pasivan i blago entuzijastican posmatrac, koji od sebe u bilo kojoj drugoj situaciji pravi Robin Hudom.

Ja i pored toga zelim da verujem da bi u nekom normalnijem vremenu ipak bio zvezdin dzelat, jer se iza te ''ja se nikog ne bojim'' spike ipak krije neko ko verovatno mnogo toga ne sme da kaze, a i dalje zeli da zadrzi taj epitet ''temperamentnog'' trenera bez dlake na jeziku.
CRD FCV
Posts: 1718
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by CRD FCV »

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1411914/ ... rbije.html
LALATOVIĆ ODLAZI IZ SRBIJE: Seli se u komšiluk, preuzima velikana i napada titulu?

Tim ima velike ambicije, a Lalatović bi bio zvučno ime u tamošnjem fudbalu! Za sada to niko ne želi da kaže, ali Vlado Jagodić bi mogao da napusti klupu Borca iz Banjaluke. Navijači to žele, tražili su od njeg da ode, a klub ima ideju kako da nadomesti gubitak trenera. Prva želja ambiciozne uprave Banjalučana je Nenad Lalatović!

Bio bi to šokantan potez koji bi uzdrmao fudbalske prilike u Srbiji i Bosni i Hercegovini, pošto nije često primer da treneri koji se sa svojim timovima nalaze u vrhu Superlige odu u Premijer ligu BiH.

''Promena na klupi je izvesna i sve ide ka tome da Jagodić napusti ekipu. On bi se prebacio na upražnjeno mesto sportskog direktora, a Lalatović bi preuzeo vođenje tima. Problem je njegov ugovor sa Vojvodinom, koji važi do narednog leta. Ipak, problemi u novosadskom timu bi mogli da ga ubede da napusti klub i pre isteka ugovora'', rekao je za ''glassrpske'' izvor blizak Borcu.

Podsećamo, pre samo nekoliko nedelja, Lalatović je istakao da će Vojvodini biti teško da ga zameni kada ode. Temperamentni trener je nekoliko puta bio vidno nezadovoljan zbog teške finansijske situacije u klubu i dugovanjima prema igračima i ostalim zaposlenima.

Nenadu Lalatoviću bi to bio prvi posao van Srbije, a ukoliko Banjalučani ne dogovore saradnju sa nekadašnjim trenerom Crvene zvezde, okrenuće se nekom od manje atraktivnih rešenja. Za sada su u prvom planu, na toj listi, Darko Vojvodić, Vule Trivunović, Dragan Jović i Nemanja Miljanović, koji su daleko dostupniji Borcu.

Prema informacijama koje ima MONDO, Lalatović ne planira da napusti Vojvodinu tokom zime nego da ostane sve do kraja sezone, nakon čega će dobro razmisliti da li je vreme za odlazak u inostranstvo.
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Nesto je mnogo zagonetan Lalatovic da li ostaje u Vosi?
Po svemu sudeci, kanda ce pre u TSC, nego u Borac?
No, videcemo (uskoro).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ssnigd
Posts: 3427
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by ssnigd »

Po meni uopste nije bio zagonetan. Pokreti su savrseno govorili da ce otici. Ako ne na zimu, na leto sigurno. I Borac, Banjaluka, Lesinari bi mu legli kao sredina sigurno. BiH liga je slabija od nase, ali je zanimljivija, sa mnogo vise teskih gostovanja, nego sto je kod nas slucaj. Zrinjski, Siroki, Zelja, Sarajevo. Liga od 12 timova.
Sada me zanima, koji su to treneri u opticaju kao zamena za njega.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3981
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

Turija wrote:Nesto je mnogo zagonetan Lalatovic da li ostaje u Vosi?
Po svemu sudeci, kanda ce pre u TSC, nego u Borac?
No, videcemo (uskoro).
Rekao je "Voleo bih da ostanem ali..."
Mislim da je u interesu svih nas (navijača) i kluba da on ostane. Ima ljudi koji ne žele da ga vide kao našeg tremera i to je skroz legitimno. Ali on je sastavio ovu generaciju, igraci ga cene kao i njegov kolega i bivši mu igrač Branko Žigić. Prebrodili smo jedan baš težak period sa 5 pobeda i retko ko ga je pohvalio ali se posle prvog kiksa hvatamo za glavu i onda nipodoštavamo njegov raniji rad. Jednostavno 5 poslednjij pobeda bez primljenog gola i to posle dva teška gostovanja koja su i možda bila ključna za Evropu ali ima još puno da se igra. Čestitke treneru i fudbalerima na sjajnoj godini i trofeju. Za Fudbalski Klub Vojvodinu bi bilo najbolje da Lalatović ostane i da mu dovedu par imena ako se finansijski stabilizujemo i da jurnemo i tu Evropu pa nek je i Liga konferencija. Jer ipak je on doveo ove momke uigrani su i bila bi greota da ode cela ova generaciia zajedno sa trenerom. Još jednom čestitke na fantastičnoj godini.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3981
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

ssnigd wrote:Po meni uopste nije bio zagonetan. Pokreti su savrseno govorili da ce otici. Ako ne na zimu, na leto sigurno. I Borac, Banjaluka, Lesinari bi mu legli kao sredina sigurno. BiH liga je slabija od nase, ali je zanimljivija, sa mnogo vise teskih gostovanja, nego sto je kod nas slucaj. Zrinjski, Siroki, Zelja, Sarajevo. Liga od 12 timova.
Sada me zanima, koji su to treneri u opticaju kao zamena za njega.
Što se tiče kvaliteta Bosanske lige citirao bih mog kuma " Toliko smo fudbalski uznapredovali da kad bi se sad napravila Ex-Yu liga kroz pet godina sve Bosanske ekipe bi ispale iz te Lige i opet bi igrali našu" :mrgreen:
Post Reply