Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
icebaby
Posts: 56
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by icebaby »

@Grouch

Izvini a zasto ne treba da se menja ime stadiona?
Zasto nas stadion mora pored toliko legendi ,pa i osnivaca kluba na kraju krajeva , da nosi ime coveka koji NIKAKVE VEZE sa Vojvodinom kao regijom , a pogotovo fudbalom nema??!
Iskreno, koga boli k***c kako se zove tribina.. navedi mi neki stadion u svetu a da znas bez varanja preko neta, da mi kazes kako se zove koja tribina?
U Madjarskoj je jedna kompanija preuzela odrzavanje i upravljanje Fradijevog stadiona i isti se zove GRUPAMA Arena, eto toliko o tradicijama..
Realno i bez mozganja , kada se vec fudbalski centar u Vjeterniku zove VB, onda stadion realno ima 3 opcije koji imaju veze sa mozgom, a to je, Kosta Hadzi, Toza Veselinovic ili jednostavno , Stadion Vojvodina. Naravno postoji i opcija kao sa Ferencvarosom, gde bi sponzor preuzeo sve obaveze oko stadiona, odrzavanja ,racuna itd itd.
A ti i slicni nabijte tu vasu politicku konotaciju tamo gde sunce ne sija,ide pa navijajte za smRad ,verujem da oni ne bi imali nista protiv.
User avatar
Pera Centar
Posts: 828
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Pera Centar »

Misljenja sad da stadion obavezno treba da menja ime.

Davanje naziva Karadjordje je bilo u tadasnjem trendu, da ne kazem nesto gore.

Ti Karadjordjevici su nam vek(20-ti) zacrnili, a jos plus austrougarski kaplar Karadjorde da da ime nasem stadionu.

Stadion Vojvodine i tacka :D
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1115
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by naseljekolumbija »

Само кад сте вас двојица политички неутрални. Аустроугарски каплар је твој тита а ти његов пионир. А ти "паметни" немој никог да тераш. Нико овде неће никог да тера
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3878
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Tipično srpski.
Stadion gradimo od imena. Ostalo će lako da se ostvari.

Nego, kad će ta maketa? Nemojte da nikog poguravate da nešto krenu, sledeće godine kad prođu izbori, kad budete čuli gruvanje i pomislite da je grmljavina, to će biti pucanje njihovog penisa za nas i stadion.
Io odio Belgrado
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by pedjans »

Kako vreme prolazi, cela stvar sve više smrdi.

Preživeo bih bilo kakvo ime stadiona (ni Karađorđe mi se ne sviđa, pa trpim), ali da ga bude ili da bar ostane ovaj, najbolje renoviran.

S obzirom da nema projekta a nije jasno ni iz kojih sredstava bi se finansirala izgradnja (za novosadske prilike neverovatnih 25 miliona evra) novog stadiona, sve je više nego sumnjivo.

Najgore a najverovatnije rešenje je da će se stadion vrlo brzo srušiti, a onda gledati šta dalje. To bi nas ostavilo bez ikakvog stadiona bar 4-5 godina, a ko zna kad i gde bi bio izgrađen novi, i da li bi bio izgrađen.

Ukratko: ako ne bude postojao projekat i opredeljena sredstva u trenutku rušenja, biće to katastrofalan znak.

I naravno, ponoviću: iako se gadim lopovske i nesposobne družine na vlasti biću prvi koji će im skinuti kapu ako nam ipak nekim čudom budu izgradili novi stadion po međunarodnim standardima. Ali...
User avatar
Stexman
Posts: 2591
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Stexman »

Ja se bojim da ce ova silna kuknjava da cemo ostati bez stadiona iznedriti ideju da se stadion napravi na nekom drugom mestu, da eto mi ne bi bili bez Karadjordja 5-6 sezona. Neka ga renoviraju kao sto su i bili planovi. Tribina po tribina... ili neka ostave samo zapad, teren priblize njemu a ove tri neka rade, pa kad zavrse onda neka resavaju zapad.
User avatar
Turija
Posts: 10786
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Samo kratak komentar, sa sportskog aspekta.
Sve lepo (u bogatoj istoriji Kluba), igre, igrace i timove za pamcenje, 2 domace Titule, evropske trofeje i velike gostujuce evropske timove, pune i prepune sve tribine Vosinih navijaca (30.000 protiv Seltika i na atletskoj stazi), doziveli smo na ,,Stadionu Vojvodine", sa tim imenom i na tom mestu.
Da li to treba da zaboravimo, precrtamo i zasto?
Kako god se on zvao, za mene je stadion Vojvodine i stari Novosadjani ga tako pamte, sto je pokazala i anketa na portalu 021.
A, posto bi Novi Sad trebao, adekvatno, da se oduzi Tozi, za sve ono sto je prikazivao na ovom stadionu i u reprezentaciji:
,,Stadion Vojvodine "= ,,Stadion Todor Veselinovic- Toza".
Takodje, mislim da je jedino, realno i pametno, resenje njegova parcijalna i fazna rekonstrukcija.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3878
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Turija wrote: Takodje, mislim da je jedino, realno i pametno, resenje njegova parcijalna i fazna rekonstrukcija.
Od prvog dana se za to zalažem. I da krenu od juga. Možda jednom i uspeju da naprave od te tribine nešto, pa ako to bude ličilo na nešto, teraj dalje.
Io odio Belgrado
User avatar
slanobarac
Posts: 3585
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Parcijalna izgradnja bi bila izvodljiva i to bi razuverilo neverne Tome da neće biti izmeštanja stadiona. Jug i istok u jednom cugu, pomereni ka bulevaru i tc. Time bi dobili da možemo i zapad pomeriti i dići na isti nivo. Ispod garaže a gore krov. Znači rušenje kompletne konstrukcije a ne da nešto karabudžimo postojeće tribine(zapad).
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Cane
Posts: 1082
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Cane »

naseljekolumbija wrote:Само кад сте вас двојица политички неутрални. Аустроугарски каплар је твој тита а ти његов пионир. А ти "паметни" немој никог да тераш. Нико овде неће никог да тера
Iz čisto principijelnih razloga apsolutno podržavam sadržinu ovog posta, bilo bi lepo da neki svoju privrženost Voši bar nekada probaju manifestovati dovođenjem nekog novog u redove navijača i simpatizera FKV, a ne teranjem napolje onih koji su tu. Hvala lepo.
User avatar
Pera Centar
Posts: 828
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Pera Centar »

Cane wrote:
naseljekolumbija wrote:Само кад сте вас двојица политички неутрални. Аустроугарски каплар је твој тита а ти његов пионир. А ти "паметни" немој никог да тераш. Нико овде неће никог да тера
Iz čisto principijelnih razloga apsolutno podržavam sadržinu ovog posta, bilo bi lepo da neki svoju privrženost Voši bar nekada probaju manifestovati dovođenjem nekog novog u redove navijača i simpatizera FKV, a ne teranjem napolje onih koji su tu. Hvala lepo.
Predpostavljam da ste vas dvojica iz grupe koja vice: "Lalate majstore....vodi...nas do titule".

Karadjordje jeste bio austrougarski kaplar ja tu nista ne mogu.A Karadjordjevici su zatirali Srbe kao naciju, cak i vise nego gore spomenuti Tito.

Tako da ne znam koji je vas problem.Za mene je stadion Vojvodine jedino prihvatljivo.

Cenim vase misljenje da stadion treba da se zove Karadjordje, ali je to vise iz ne poznavanja materije(da ne kazem istorije).
User avatar
Djisa
Posts: 1215
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Djisa »

Pera Centar wrote:
Cane wrote:
naseljekolumbija wrote:Само кад сте вас двојица политички неутрални. Аустроугарски каплар је твој тита а ти његов пионир. А ти "паметни" немој никог да тераш. Нико овде неће никог да тера
Iz čisto principijelnih razloga apsolutno podržavam sadržinu ovog posta, bilo bi lepo da neki svoju privrženost Voši bar nekada probaju manifestovati dovođenjem nekog novog u redove navijača i simpatizera FKV, a ne teranjem napolje onih koji su tu. Hvala lepo.
Predpostavljam da ste vas dvojica iz grupe koja vice: "Lalate majstore....vodi...nas do titule".

Karadjordje jeste bio austrougarski kaplar ja tu nista ne mogu.A Karadjordjevici su zatirali Srbe kao naciju, cak i vise nego gore spomenuti Tito.

Tako da ne znam koji je vas problem.Za mene je stadion Vojvodine jedino prihvatljivo.

Cenim vase misljenje da stadion treba da se zove Karadjordje, ali je to vise iz ne poznavanja materije(da ne kazem istorije).
Ajde da se manemo politike i istorije. Vojvodina je jedina bitna!
Kup je nas!
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by pedjans »

Slažem se da treba da se manemo politike.

I ja bih više voleo rekonstrukciju i adaptaciju ovog stadiona nego izgradnju potpuno novog, ali mislim da ekipa koja će se ugrađivati u posao oko stadiona to i ne razmatra.
User avatar
Grouch
Posts: 206
Joined: Tue Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Grouch »

icebaby wrote:@Grouch
Izvini a zasto ne treba da se menja ime stadiona?
Zasto nas stadion mora pored toliko legendi ,pa i osnivaca kluba na kraju krajeva , da nosi ime coveka koji NIKAKVE VEZE sa Vojvodinom kao regijom , a pogotovo fudbalom nema??!
Iskreno, koga boli k***c kako se zove tribina.. navedi mi neki stadion u svetu a da znas bez varanja preko neta, da mi kazes kako se zove koja tribina?
U Madjarskoj je jedna kompanija preuzela odrzavanje i upravljanje Fradijevog stadiona i isti se zove GRUPAMA Arena, eto toliko o tradicijama..
Realno i bez mozganja , kada se vec fudbalski centar u Vjeterniku zove VB, onda stadion realno ima 3 opcije koji imaju veze sa mozgom, a to je, Kosta Hadzi, Toza Veselinovic ili jednostavno , Stadion Vojvodina. Naravno postoji i opcija kao sa Ferencvarosom, gde bi sponzor preuzeo sve obaveze oko stadiona, odrzavanja ,racuna itd itd.
A ti i slicni nabijte tu vasu politicku konotaciju tamo gde sunce ne sija,ide pa navijajte za smRad ,verujem da oni ne bi imali nista protiv.
@icebaby
Ajde ti malo da promeniš taj bezobrazan ton za početak.Ne zaslužuješ nikakvu raspravu i citiranje ali zbog bitne teme neke stvari moraju da ti se razjasne.Prvo,"politička konotacija"(nazivanje stadiona po Karadjordju) koju spominješ nije moja, nego uglednih ljudi tadašnjeg Novog Sada koji su i osnovali FKV i to vodeći se tom istom "političkom konotacijom".Po tvojoj logici onda treba ugasiti i klub pa osnovati neki drugi jer ti smeta konotacija.Uostalom,jedan od ljudi koji je učestvovao u svemu u to vreme u vezi kluba pa i u imenu stadiona je čovek koga spominješ - K.Hadži.Kako onda predlažeš nekog koji je bio medju glavnima u imenovanju stadiona po tebi tako užasnim imenom,da se po njemu zove?Onda je i taj Kosta neki zlikovac kad je po tom užasu nazvao stadion.Teško je tvoju logiku ispratiti.Što se tiče imena tribina,znam dosta,pogotovo u Engleskoj,a da živim napolju i da pratim i idem po stadionima kao ovde znao bi ih sve.Ali ti opet promašuješ poentu.Imena tribinama dajemo da bi odali počast našim legendama a ne da neki navijač iz Kruševca zna kako se zovu.Što se tiče Ferencavaroša,ni tu nisi otkrio toplu vodu,ima milion stadiona,verovatno sad i većina koji nose ime sponzora.Ja sam protiv ali većina nek odluči kad dodje vreme za to.Karadjordje ima velike veze sa "Vojvodinom kao regijom" kao i sa ostatkom Srbije a ako misliš drugačije,pokreni neku peticiju da se imena hiljada škola,ulica,trgova pa i mesta preimenuju.Sigurno nije imao veze sa fudbalom,tu si u pravu ali nije imao ni,na primer,Kralj Boduen pa to Belgijancima nije smetalo da daju njegovo ime nacionalnom stadionu.
@pera centar:Karadjordje je ubijen 1817. i nema nikakve veze s tim šta su radili Karadjordjevići u 20. veku.
@pedjans:nisam baš ubedjen da je 25 miliona evra neverovatna cifra za grad.Kad se to razbije na 3-4 godine koliko se planira i gradi stadion(uostalom neke stvari mogu da se plaćaju i duži vremenski period ili da se prebija sa poslovnim prostorom) i nije toliko nezamislivo samo kad bi se htelo i kad se ne bi bacale pare.Gradnja nove televizije je odličan primer idiotluka kad u gradu imaš nekoliko praznih zgrada u koje možeš da ih smestiš(pa i u sam Spens ili nov stadion) a ti gradiš novu.Da ne spominjem da je od Promenade dobijeno oko 30 miliona evra od čega se mogao napraviti nov stadion(od kojeg bi dobili poslovni prostor koji se može prodati i vratiti deo para) i obnoviti Spens uz možda malo dodavanja iz budžeta i time rešiti 90% sportske infrastrukture u narednih par decenija.Ali ni ne treba grad sve da plaća,red je i da država odreši kesu.Grad treba da plati ozbiljan projekat i da od države traži pare koje su sami obećali(što opet ne mora biti 100%).
Elem,ostavimo se trenutno gluposti oko imena,nit je to sad previše bitno niti je na dnevnom redu,kao što neko gore reče,da ne gradimo stadion od imena.Bitna stvar je izgradnja novog stadiona,krajnje je vreme,2020. će uskoro,sadašnji stadion je zastareo još pre bar 40 godina i nisu to za državu neke pare.Još bitnija stvar da se ne dozvoli nikakvo karabudženje u bilo kom smislu,pre svega ne pristajati ni za živu glavu ni na kakvu rekonstrukciju betonskog Frankenštajna jer će ga tako za neku siću našminkati(npr kao u Subotici) pa ćemo imati Frankenštajnovu mladu,javnosti će zamazati oči a nas zakopati za ko zna još koliko godina.Sve mora da se sruši do temelja.Za početak,kao što sam već napisao,daj da vidimo šta nam treba,pa da se radi projekat da se ne gubi vreme na nešto što sigurno može da se uradi.
User avatar
Djisa
Posts: 1215
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Djisa »

Grouch wrote:
icebaby wrote:@Grouch
Izvini a zasto ne treba da se menja ime stadiona?
Zasto nas stadion mora pored toliko legendi ,pa i osnivaca kluba na kraju krajeva , da nosi ime coveka koji NIKAKVE VEZE sa Vojvodinom kao regijom , a pogotovo fudbalom nema??!
Iskreno, koga boli k***c kako se zove tribina.. navedi mi neki stadion u svetu a da znas bez varanja preko neta, da mi kazes kako se zove koja tribina?
U Madjarskoj je jedna kompanija preuzela odrzavanje i upravljanje Fradijevog stadiona i isti se zove GRUPAMA Arena, eto toliko o tradicijama..
Realno i bez mozganja , kada se vec fudbalski centar u Vjeterniku zove VB, onda stadion realno ima 3 opcije koji imaju veze sa mozgom, a to je, Kosta Hadzi, Toza Veselinovic ili jednostavno , Stadion Vojvodina. Naravno postoji i opcija kao sa Ferencvarosom, gde bi sponzor preuzeo sve obaveze oko stadiona, odrzavanja ,racuna itd itd.
A ti i slicni nabijte tu vasu politicku konotaciju tamo gde sunce ne sija,ide pa navijajte za smRad ,verujem da oni ne bi imali nista protiv.
@icebaby
Ajde ti malo da promeniš taj bezobrazan ton za početak.Ne zaslužuješ nikakvu raspravu i citiranje ali zbog bitne teme neke stvari moraju da ti se razjasne.Prvo,"politička konotacija"(nazivanje stadiona po Karadjordju) koju spominješ nije moja, nego uglednih ljudi tadašnjeg Novog Sada koji su i osnovali FKV i to vodeći se tom istom "političkom konotacijom".Po tvojoj logici onda treba ugasiti i klub pa osnovati neki drugi jer ti smeta konotacija.Uostalom,jedan od ljudi koji je učestvovao u svemu u to vreme u vezi kluba pa i u imenu stadiona je čovek koga spominješ - K.Hadži.Kako onda predlažeš nekog koji je bio medju glavnima u imenovanju stadiona po tebi tako užasnim imenom,da se po njemu zove?Onda je i taj Kosta neki zlikovac kad je po tom užasu nazvao stadion.Teško je tvoju logiku ispratiti.Što se tiče imena tribina,znam dosta,pogotovo u Engleskoj,a da živim napolju i da pratim i idem po stadionima kao ovde znao bi ih sve.Ali ti opet promašuješ poentu.Imena tribinama dajemo da bi odali počast našim legendama a ne da neki navijač iz Kruševca zna kako se zovu.Što se tiče Ferencavaroša,ni tu nisi otkrio toplu vodu,ima milion stadiona,verovatno sad i većina koji nose ime sponzora.Ja sam protiv ali većina nek odluči kad dodje vreme za to.Karadjordje ima velike veze sa "Vojvodinom kao regijom" kao i sa ostatkom Srbije a ako misliš drugačije,pokreni neku peticiju da se imena hiljada škola,ulica,trgova pa i mesta preimenuju.Sigurno nije imao veze sa fudbalom,tu si u pravu ali nije imao ni,na primer,Kralj Boduen pa to Belgijancima nije smetalo da daju njegovo ime nacionalnom stadionu.
@pera centar:Karadjordje je ubijen 1817. i nema nikakve veze s tim šta su radili Karadjordjevići u 20. veku.
@pedjans:nisam baš ubedjen da je 25 miliona evra neverovatna cifra za grad.Kad se to razbije na 3-4 godine koliko se planira i gradi stadion(uostalom neke stvari mogu da se plaćaju i duži vremenski period ili da se prebija sa poslovnim prostorom) i nije toliko nezamislivo samo kad bi se htelo i kad se ne bi bacale pare.Gradnja nove televizije je odličan primer idiotluka kad u gradu imaš nekoliko praznih zgrada u koje možeš da ih smestiš(pa i u sam Spens ili nov stadion) a ti gradiš novu.Da ne spominjem da je od Promenade dobijeno oko 30 miliona evra od čega se mogao napraviti nov stadion(od kojeg bi dobili poslovni prostor koji se može prodati i vratiti deo para) i obnoviti Spens uz možda malo dodavanja iz budžeta i time rešiti 90% sportske infrastrukture u narednih par decenija.Ali ni ne treba grad sve da plaća,red je i da država odreši kesu.Grad treba da plati ozbiljan projekat i da od države traži pare koje su sami obećali(što opet ne mora biti 100%).
Elem,ostavimo se trenutno gluposti oko imena,nit je to sad previše bitno niti je na dnevnom redu,kao što neko gore reče,da ne gradimo stadion od imena.Bitna stvar je izgradnja novog stadiona,krajnje je vreme,2020. će uskoro,sadašnji stadion je zastareo još pre bar 40 godina i nisu to za državu neke pare.Još bitnija stvar da se ne dozvoli nikakvo karabudženje u bilo kom smislu,pre svega ne pristajati ni za živu glavu ni na kakvu rekonstrukciju betonskog Frankenštajna jer će ga tako za neku siću našminkati(npr kao u Subotici) pa ćemo imati Frankenštajnovu mladu,javnosti će zamazati oči a nas zakopati za ko zna još koliko godina.Sve mora da se sruši do temelja.Za početak,kao što sam već napisao,daj da vidimo šta nam treba,pa da se radi projekat da se ne gubi vreme na nešto što sigurno može da se uradi.
To je bilo vreme kad je to su se ljudi utrkvali da se udvore kralju pobedniku I svetskog rata. Tad je sve bilo vezano za Karadjordjeviće. Kao što je posle II svetskog rata bilo utrkivanje Drugu Titu i partiji, kao što je …… itd. Shvatili ste poentu. Karadjordje je bitan za Novi Sad, samo po imenu. Čovek nije kročio u njega. Zato, ima nas koji smatramo da je ime promašeno i da je produkt nekog prošlog vremena. Ili istoriju cenimo ili ne cenimo. Ako smo promenili imena ulica i trgova koje je Tito napravio, onda je to u redu, jer nam se svidja? A ako menjamo nešto drugo, onda gazimo tradiciju? Po toj logici bi trebali sad da stavimo stadion Aleksandra Vučića jer je on odobrio gradnju, kao uostalom i sve u ovoj našoj jadnoj zemlji koju nazivamo svojom. Istorija je nauka i ne treba je tumačiti po sopstvenim željama i potrebama, nego činjenicama.
Kup je nas!
Post Reply