Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Протомајстор »

Turija wrote:Zamolio bih Protu za strucno misljenje, nevezano za nase utiske.
Па нема ту шта стручно да се коментарише на основу идејног пројекта, то је више ствар укуса. Као што видимо, некоме се допада, некоме не. Неки овде сматрају и да није савремен, ја не мислим тако.
Ово решење доста личи на мој студентски рад из прошлог миленијума (има га негде овде на теми), па ми се лично веома допада. Северна и јужна трибина су исте висине са постојећом западном, тако да ће стадион, ако се усвоји овај пројекат (пројеката имате колико хоћете), природно происходити из западне трибине. Север ће личити на постојећи, само ће бити померен ка голу, кривина ће му бити испеглана и биће покривен косим кровом, који ће се пењати ка спратној источној трибини.
Ови углови уопште нису провидни ни празни, већ су то солитери са пословним просторима, који су уједно и носачи кровне конструкције. Тако сам и ја некада испројектовао. У једном солитеру је био хотел, а у другом зграда Прекршајног суда који се неминовно руши. Ко зна шта ће сада бити? То ће зависити од заинтересованости улагача. Локација је топ и могу Напредњаци добро да се омрсе. Али нека им, само кад су се определили за ово решење. Стадион се ипак измешта, али онај за атлетику :cheers:

Морам рећи да сам срећан што Карађорђе остаје где јесте и што ће се улепшати. Једва чекам да видим Франкенштајн трибину како је руше као ову кућицу на мом аватару. Због ње сам и сузу пустио, и овде ћу да је пустим, али од радости :cheers:
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by мализека »

Морам нешто да питам оне који су много боље информисани од мене. :) Рекоше да ће стадион да кошта 27 милиона евра, што је прилична сума. Чини ми се да ће они да руше и западну трибину?! Искрено, мислим да ће то требати да се уради пре или касније, због униформности свих трибина и УЕФА прописа. Онда је боље да се уради пре, него касније. :cheers: Наравно, остаје питање како то намеравају да ураде...трибину по трибину или све одједном и да ли ће Воша моћи да игра на свом Карађорђу током радова? :|
Морам да признам да сам мишљења да власт овај пут не фолира као раније и да неће красти толико да се стадион не заврши. По мени, разлог за то је врло једноставан: ми више немамо где да играмо међународне утакмице и за коју годину ћемо да постанемо црна рупа у фудбалској Европи. Јбг, у целој Србији не постоји крштен стадион капацитета већег од 10.000 места (ни Крушевац није Бог зна шта). Требају им прво она два у Бг, па онда и Карађорђе и Чаир, да би фудбал уопште могао колико-толико да функционише у овој земљи. Виде и они да смо већ сада најгори и да нам неће више гледати кроз прсте због најгоре инфраструктуре у Европи...јбт, па и Албанија ће ускоро бити боља од нас. :frown:
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Протомајстор »

Stexman wrote:Pise kako ce se krenuti od JUZNE strane. Strane gde su trenutno svlacionice? To znaci da dok se radi stadion nece moci da se koristi.
Нешто ми паде на памет, ако се исправи јужна трибина, она неће ни качити свлачионице, а ни прекршајни суд. Није ваљда да остаје!?
мализека wrote:Рекоше да ће стадион да кошта 27 милиона евра, што је прилична сума. Чини ми се да ће они да руше и западну трибину?!
Треба доста средства и за терен, који се мора мењати, а то подразумева и померање према западу, вероватно и проширење димензија, затим иновирање дренажног система, увођење грејања и ко зна чега према новим стандардима. За то време ћемо негде другде на домаћинства. Запад ће играти улогу садашњег истока, који ће добити Вип и Прес ложе, јер нема простора за проширење обе трибине
мализека wrote:Морам да признам да сам мишљења да власт овај пут не фолира као раније и да неће красти толико да се стадион не заврши.
Ти си баш мали зека? :mrgreen:
User avatar
Milan
Posts: 4260
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Milan »

Ovo je sve na veoma dugom stapu. Ono cega se ja pribojavam je rusenje stadiona pod parolom "gradimo novi", svi se poraduju i onda se odjednom stvari iskomlpikuju i mi ostanemo bez stadiona u centru. Slicno se desilo sa reflektorima...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3890
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Milan wrote:Ovo je sve na veoma dugom stapu. Ono cega se ja pribojavam je rusenje stadiona pod parolom "gradimo novi", svi se poraduju i onda se odjednom stvari iskomlpikuju i mi ostanemo bez stadiona u centru. Slicno se desilo sa reflektorima...
Ja stvarno ne znam kako ovaj opravdani strah ne dele svi. Ide se sa premisom...e, sad je eto, ON ozbiljan. Dosad što je zasrano, zasrano je, ali sad će biti okej jer je ON čvrsto rešio da uradi nešto. Užas.
Io odio Belgrado
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by мализека »

Протомајстор wrote:Ти си баш мали зека? :mrgreen:
Јесам. :mrgreen: Нада умире последња. :dance2:
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Baltazar »

Toliko je nerealno da se ovo sprovede u delo da to nije normalno. A i ne bih voleo da se desi jer bi postali preduzeće SNS-a, ako to već nismo postali. Ne dajte da nam neko zamazuje oči. Na ovaj način nikada nećemo stati na noge i biti pošten klub. Nikada!
Vojvodina, jedna jedina!
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Marcello »

Baltazar wrote:Toliko je nerealno da se ovo sprovede u delo da to nije normalno. A i ne bih voleo da se desi jer bi postali preduzeće SNS-a, ako to već nismo postali. Ne dajte da nam neko zamazuje oči. Na ovaj način nikada nećemo stati na noge i biti pošten klub. Nikada!
Pa, mi već dosta dugo nismo pošten klub. Zapravo, isti smo kao i svi u ovoj močvari od zemlje. Dovoljno je pogledati ložu...cca 20-25 godina unazad. Sve sam ološ i hohštapler.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
PelezinhoFkv
Posts: 210
Joined: Tue Aug 19, 2014 8:57 am
Location: Liman, Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by PelezinhoFkv »

Na Novom naselju će se graditi dvorana i stadion za atletiku
http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/ ... etiku.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ovo indirektno ima veze i sa stadionom ...

"Gradska uprava stavila je na javni uvid urbanistički plan dela Novog naselja gde će se graditi atletski stadion i dvorana, i raspisala tender za izbor projektanta ovih sportskih objekata, saznaje 021.rs. " ... " Naime, gradnja ovih sportskih objekata na Novom naselju je donekle i posledica najave da će stadion "Karađorđe" nakon najavljene rekonstrukcije ostati bez atletske staze, a zbog gradnje obližnjeg tržnog centra "Promenada" već su nestali tereni koje su atletičari koristili."
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
afroditi
Posts: 46
Joined: Sat Sep 03, 2016 12:53 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by afroditi »

Intervju od pre 6 i po godina sa arhitektom potpisnikom idejnog projekta rekonstrukcije našeg stadiona. Đorđe Bajilo je projektovao i Promenadu pored stadiona.
https://www.ekapija.com/people/517431/d ... a-uzivanje
Na pitanje da li navija za "Zvezdu" ili "Partizan" odgovara – isključivo za Vojvodinu. Što zbog ljubavi prema fudbalu, što zbog istraživanja arhitektonskih rešenja. Đorđe Bajilo bio je na više od 100 stadiona u celom svetu, a gledao je oko 50 utakmica dok je diplomski rad bio projekat Stadiona Vojvodine u Novom Sadu.
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

afroditi wrote:Intervju od pre 6 i po godina sa arhitektom potpisnikom idejnog projekta rekonstrukcije našeg stadiona. Đorđe Bajilo je projektovao i Promenadu pored stadiona.
https://www.ekapija.com/people/517431/d ... a-uzivanje
Na pitanje da li navija za "Zvezdu" ili "Partizan" odgovara – isključivo za Vojvodinu. Što zbog ljubavi prema fudbalu, što zbog istraživanja arhitektonskih rešenja. Đorđe Bajilo bio je na više od 100 stadiona u celom svetu, a gledao je oko 50 utakmica dok je diplomski rad bio projekat Stadiona Vojvodine u Novom Sadu.
:lala: :thankyou:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4855
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by gospodinFKV »

Svakom novinaru koji postavi famozno pitanje ''zvezda ili partizan'' bih odsekao ruke do lakata, i da vidis kako bi se novinarstvo iscistilo od kukolja... :devil:
User avatar
novosadjanin
Posts: 1354
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by novosadjanin »

afroditi wrote:Intervju od pre 6 i po godina sa arhitektom potpisnikom idejnog projekta rekonstrukcije našeg stadiona. Đorđe Bajilo je projektovao i Promenadu pored stadiona.
https://www.ekapija.com/people/517431/d ... a-uzivanje
Na pitanje da li navija za "Zvezdu" ili "Partizan" odgovara – isključivo za Vojvodinu. Što zbog ljubavi prema fudbalu, što zbog istraživanja arhitektonskih rešenja. Đorđe Bajilo bio je na više od 100 stadiona u celom svetu, a gledao je oko 50 utakmica dok je diplomski rad bio projekat Stadiona Vojvodine u Novom Sadu.
Ovo mogu da potvrdim "iz druge ruke". :wink:
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1116
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by naseljekolumbija »

Нове информације :)
http://mondo.rs/a1124012/Sport/Fudbal/F ... jekat.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1633
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by ogi »

10.08.2018. | 19:22
Neka renoviraju upravu i igracki kadar inace ce ispasti iz lige
Jedan od komentara na vest..nije daleko od istine...
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
Post Reply