Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by мализека »

Ако се ово стварно обистини, биће јако добро. :cheers: Мислим да Воши и Новом Саду дефинитибно припада квалитетан фудбалски стадион капацитета не мањег од 16.000 места за седење, тако да сам задовољан и са капацитетом. :) Све то звучи прилично рационално и реално, сада још да видимо да ли ће бити реализације. :mrgreen:
Karlsson
Posts: 2182
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Karlsson »

Meni se ne sviđa što tribine nisu spojene i nije mi jasno šta ti stakleni ćoškovi treba da predstavljaju?
fare
Posts: 2843
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by fare »

Znači da smo kojim slučajem mi bili u evropi i izborimo ponovo plej of igrali bi u bg? Majko moja :oops: neka krenu sa rekonstrukcijom odma da stignu do jula iduće godine da završe :D.
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by мализека »

Karlsson wrote:Meni se ne sviđa što tribine nisu spojene i nije mi jasno šta ti stakleni ćoškovi treba da predstavljaju?
Нешто ми се мота по глави...можда и није лоше да остане празан простор на сва четири угла стадиона. :| Капацитет од 17.000 је и сада превелик за Вошу, али можда ће (ја сам оптимиста :mrgreen: ) у скорој будућности бити потребан и већи капацитет па се релативно лако могу те "рупе" попунити са додатним трибинама и 1-2.000 столица, можда и више, откуд знам. :wink: Онда би добили Карађорђе капацитета близу 20.000. :mrgreen:
User avatar
churguzijanac
Posts: 2087
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by churguzijanac »

Meni se nesto ni ta maketa ne svidja,opet neki skarabudz od tribina, zapad kanda planiraju da malo nasminkaju, a istok da se radi.Te dve tribine treba da se ogledaju jedna u drugoj.Kad se vec pravi stadion , nama je mera 20.000 mesta, mislim kad igramo fucu, a za ovo sad 5.000 je previse.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Voja »

Ljudi.... meni nekako malo ovih cevi za 27 miliona evra :mrgreen: Nije da kritikujem,ali na sta lici ovo na ovih par slika?
Ne znam,nije moje da se mesam,postoje skolovani ljudi za to,ali po mom ukusu bi bio full komforan stadioncic sa sve 4 tribine kao sto je zapadna.Mislim da ne bi trebalo mnogo novca da se tako nesto odradi.... a ovo sa ovim cevima,i kada bi se zavrsilo licilo bi na stadion u izgradnji.... i pre svega,nekako previse jeftino sve deluje,vratilo bi nas par decenija unazad sto se izgleda tice... ko zna,mozda i gresim,ne razumem se u umetnost
Image
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3890
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Voja wrote:Ljudi.... meni nekako malo ovih cevi za 27 miliona evra :mrgreen: Nije da kritikujem,ali na sta lici ovo na ovih par slika?
Ne znam,nije moje da se mesam,postoje skolovani ljudi za to,ali po mom ukusu bi bio full komforan stadioncic sa sve 4 tribine kao sto je zapadna.Mislim da ne bi trebalo mnogo novca da se tako nesto odradi.... a ovo sa ovim cevima,i kada bi se zavrsilo licilo bi na stadion u izgradnji.... i pre svega,nekako previse jeftino sve deluje,vratilo bi nas par decenija unazad sto se izgleda tice... ko zna,mozda i gresim,ne razumem se u umetnost
Čekaj malo, diktator tek pre neki dan tražio nacrte, igraju se još deca crtanja.
Io odio Belgrado
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9894
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Voja »

Brentford FC planira novi stadion,a cini mi se da nam je osnova mnogo slicna

https://www.constructionnews.co.uk/pict ... ment-1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Image
User avatar
Stexman
Posts: 2599
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Stexman »

Mnogi kritikuju velicinu, u fazonu ne treba nam toliko mesta. Pa necemo praviti stadion od 6-7 hiljada mesta? Bolje da ima viska mesta nego manjka.

Meni sa ovih slika najvise smeta to sto su zadrzani ovi skrnavi ulazi koji bukvalno kostaju stadion nekoliko hiljada mesta! Plus naruzuju izgled tribine, da ne pricam o nemogucnosti organizovanja bilo kakve koreografije. I jos nesto mi je zapalo za oko u tekstu.
Pise kako ce se krenuti od JUZNE strane. Strane gde su trenutno svlacionice? To znaci da dok se radi stadion nece moci da se koristi.
Realno bi bilo da se krene od Severa, pa onda Istok(gde mislim da ce biti nove svlacionice) i tek na kraju Jug.

Ne deluje nesto lepo spolja ali meni je i ne bitno kako izgleda spolja vec iznutra. A to ce bez atletske staze biti ok, samo ovi ulazi da se urade drugacije.
exlimanac
Posts: 110
Joined: Wed Aug 21, 2013 1:31 pm
Location: DE-EU

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by exlimanac »

Po ovim slikama covek nemoze da nadje logicku vezu izmedju trenutnog stadiona i onoga sto se vidi na slikama idejnog resenja.Rekonstukciom se ovo ne moze dobiti.Ovo bi trebala biti izgradnja potpuno novog objekta...iliti rusenje veceg dela postojeceg objekta i potom izgradnja ovoga sa slike.
User avatar
Turija
Posts: 10806
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Kao i Voji i Churguzijancu, meni se uopste ne svidja kako bi izgledao novi stadion.
Izgleda mi kao sklepan na brzinu u nekoj vecoj varosici, za klub koji je usao u visi rang takmicenja.
Ne mogu da se osvrnem strucno na izgled i arhitekturu, ali na pitanje da li mi se svidja , imam pravo na utisak: ni malo mi se ne svidja.
Videli smo kako izgledaju moderni stadioni na SP.
Ovo mi izgleda kao da su ga crtala netalentovana deca. visih razreda osnovne skole.
Zamolio bih Protu za strucno misljenje, nevezano za nase utiske.
:cheers:
PS
Moze li neko da postavi maketu novog stadiona kojeg ce Orban praviti u Backoj Topoli?
Hvala.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4855
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by gospodinFKV »

Meni se svidja ta fora sa tribinama koje nisu spojene. Podseca dosta na engleske stadione. No, ne treba se tome jos nadati nesto previse. Ako se dobro secam, i Bata je imao ''nacrt''. :)
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3890
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Stexman wrote: Realno bi bilo da se krene od Severa, pa onda Istok(gde mislim da ce biti nove svlacionice) i tek na kraju Jug.
Nije realno uopšte.
Sever ako se ikad bude i radio ići će poslednji, treba iseliti sve te kafane i lokale a papirologija u Srbiji uvek kaska. A kako se se sve u Srbiji gradi iz čuvenih "faza", kad zaglave na jugu bez završetka na vidiku, biće ti drago što nisu prvo sjebali klincima sever.
Io odio Belgrado
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1116
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by naseljekolumbija »

АКО се ово направи, свакако ће бити бољи од садашњег што се тиче комфора и изгледа. Али, чини ми се да је чургузијанац рекао да треба исток да буде исти као запад(као и север и југ) и слажем се са тим. Једино ако су решили исток да издигну због тог срања иза?
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Dragojlo »

Zaboga, ako aktuelni gradonačelnik bude rukovodilac ovog projekta, bojim se da će na jednoj od tribina osvanuti natpis DELIJE od stolica,uups, sasvim slučajno... I da će biti dosta crvenih petokraka svuda... :greenbutt:
Post Reply