Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
ssnigd
Posts: 3407
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Uprava

Post by ssnigd »

Odgledan emisiju i ono, ja ja pa ja, pa opet ja ja pa ja, niko drugi sem mene i mog tima ne zna. Pa malo promocije za Vucica i njegov predani dvadesetpetocasovni rad na napretku Srbije, daj bre povraca mi se od takvih ljudi. Kada se povredi ego kako ljudi izgube kompas.
Dajte bre ljudi, pa ko hoce da ide iz kluba koji voli i u koga se kune tako lako posle datih 500K evra.
A sto se tice Vujadin Boskova da nije uknjizen i da su to gluposti da ce se on rusiti, ne bojim se ja da ce se on lako uknjiziti ako se budu strane dogovorile da se tamo nesto drugo sagradi :wink: Cija sila toga i pravda.

PS. Sudije te namestaju, i sve satro zbog Lalatovica i licnog sukoba sa kumovima kako kazete Piperom i Nikolicem. Jeste vi ozbiljni, gospodine Zbiljicu? A Kokeza posten, preposten, ma strasno.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Uprava

Post by Rivelinjo »

Radoye wrote: Sa druge strane, sto su bolji takmicarski rezultati, to ce klub biti interesantniji sponzorima, vise ce ga publike pratiti, igraci ce imati bolju prodju i vecu cenu - sto znaci da su rezultati put do finansijskog uspeha.
Sa ostalim se (u načelu) slažem i kamo sreće da je tako. Ali ovo u mafijaškoj zemlji nije tačno. Isto kao i sa novinama: pare se daju dirigovano, podobnima. Na taj način se sve kontroliše. I para ima veoma malo u siromašnoj zemlji.

Eventualno bolji plasman u nekom Evro takmičenju, ali budžet pravljenja tima koji pravi takav plasman je opet veći od novca koje bi strane firme platile da se reklamiraju na Vošinom dresu. Na žalost.

Tako da bi i najpoštenija uprava morala pristati da igramo po diktatu mafije, ili da budemo u poslednjoj ligi i da igrači i uprava igraju iz hobija. Mada se i u beton ligama namešta, tako da bismo i tu sa poštenim pristupom bili u blago hendikepiranom položaju.

Prodaja igrača (i utakmica) su načini na koje se ovde finansiraju klubovi. Ne može vremešni Kačar (kao svojevremeno Dunđerski) da igra u prvoj postavi, kad treba "afirmisati" mlade za prodaju - što više, što brže. Liga nam je beton, to svi napolju znaju. Na primer, biti najbolji strelac naše lige ne nosi nikakvu težinu napolju. Jedino ako je dovoljno mlad igrač, a deluje da ima potencijal je ono što privlači strance da kupuju naše igrače. To i činjenica da u boljim ligama sa 20 godina igrač igra samo u B timu, a naš sa 20 godina ima već dve sezone prvoligaškog (iako je beton liga, ali opet) takmičarskog iskustva i to, ako iole valja i odskače, kao jedan od nosilaca igre.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4832
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Rivelinjo wrote:Na primer, biti najbolji strelac naše lige ne nosi nikakvu težinu napolju. Jedino ako je dovoljno mlad igrač, a deluje da ima potencijal je ono što privlači strance da kupuju naše igrače. To i činjenica da u boljim ligama sa 20 godina igrač igra samo u B timu, a naš sa 20 godina ima već dve sezone prvoligaškog (iako je beton liga, ali opet) takmičarskog iskustva i to, ako iole valja i odskače, kao jedan od nosilaca igre.
Prodaja talenata iz Srbija pociva na nekoliko principa:

1. Igre za mladje selekcije reprezentacija (Boske svojevremeno, Gacinovic, Kolarov, Bane Ivanovic, Milan Stepanov,...)

2. Izlazak na evro scenu (Ivanic, Radoja, preletanovic, itd itd...)

3. Igranje za jedan od dva kluba za koje su culi iz Srbije (nema potrebe da navodim koji su, a oni nazalost mogu i balvana da uvale za pare zbog imena)

4. Menadzeri koji proguraju decu napolje, bez da su okusili srpski ''fudbal''...
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Re: Uprava

Post by Brane »

gospodinFKV wrote: 3. Igranje za jedan od dva kluba za koje su culi iz Srbije (nema potrebe da navodim koji su, a oni nazalost mogu i balvana da uvale za pare zbog imena)
mislim da ovo vise nije tacno. I najvece gluperde su vec skontale da su ovi suplji k'o crkveno zvono. Za ostalo se slazem.
A da li ima para u fudbalu ne treba uopste sumnjati. Ne bi se ovolike hijene skupljale oko kluba da nema mogucnosti zarade.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2075
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Uprava

Post by churguzijanac »

Svaka krizna situacija je zapravo velika sansa da se naprave korenite promene.Pitanje je samo koliko ce novi ljudi biti sposobni i zeleti tako nesto da sprovedu.Ove pedere sa menicama treba izigrati na isti nacin na koji oni pokusavaju da uniste klub.
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Re: Uprava

Post by carlons »

Brane wrote: mislim da ovo vise nije tacno. I najvece gluperde su vec skontale da su ovi suplji k'o crkveno zvono. Za ostalo se slazem.
A da li ima para u fudbalu ne treba uopste sumnjati. Ne bi se ovolike hijene skupljale oko kluba da nema mogucnosti zarade.
Ogroman novac se vrti u fudbalu i postoji veliki prostor za malverzacije, naročito u banana državama. Međutim, klubovi sami po sebi nisu profitabilni jer više troše nego što zarađuju. Ako se saberu dugovi svih klubova na svetu oni uveliko prevazilaze prihode. Sećam se pre otprilike desetak godina, svi klubovi SerijeA su bili u debelom minusu. Mada, verovatno većina klubova služi za pranje novca, tako da nije ni bitno kako posluju...
User avatar
Stexman
Posts: 2591
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post by Stexman »

Ma namerno se prave veliki troskovi da bi se prijavio sto manji prihod, sto opet povlaci manji porez...
I te kako ima prihoda, medjutim kod nas je problem sto troskovi koji se prave nisu vezani za fudbal vec za kojekakve banalnosti. Da ne kazem bahanalije.
Kad bi se troskovi stvarno upucivali u razvoj kluba mislim da bi moglo da se pristojno gura.
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Uprava

Post by Rivelinjo »

Stexman wrote:Ma namerno se prave veliki troskovi da bi se prijavio sto manji prihod, sto opet povlaci manji porez...
I te kako ima prihoda, medjutim kod nas je problem sto troskovi koji se prave nisu vezani za fudbal vec za kojekakve banalnosti. Da ne kazem bahanalije.
Kad bi se troskovi stvarno upucivali u razvoj kluba mislim da bi moglo da se pristojno gura.
Možda sam naivan, ali - neka me isprave iskusniji ako lupam:

Ja bih uzeo presek prethodnih 5 (ili 10) godina:

Koliko treba za sve plate, premije, održavanje terena... sve što je neophodno za funkcionisanje kluba.
Dodao prosek plaćenih transfera (ako ne zaključim da je politika 100% iz svog omladinskog pogona prava stvar za moj klub).

Onda, sa druge strane, video kolika je prosečna godišnja zarada od prodaje igrača, prodaje ulaznica, sezonskih, dobijenog novca od sponzora (ako ne zaključim da će sve velike firme dobiti zabranu da se reklamiraju na Vošinom dresu jer neće više da bude u dilu ni sa jednim od blizanaca, ikad).


Na kraju podvučeš crtu i vidiš je li to izvodljivo, ili nije.
Ako nije, da li se bez nekih od troškova može izgurati?
Da li je realno da očekujem porast prihoda po bilo kojem osnovu?
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Re: Uprava

Post by Jole »

Turija wrote:
Voja wrote:Ne znam gde je covek,cime se bavi,da li je uopste u fudbalu.... ali kada premotam sve bivse igrace koji su nosili nas dres,jedini koji me stasom,ponasanjem,drzanjem i pojavom asocira na moguceg predsednika FK Vojvodina je Damir Stojak. Gospodski i dostojanstveno,kao sto bi i sam klub trebao biti
Moramo oslonac Kluba prebaciti na tu srednju generaciju Vosinih legendi u punoj snazi, a sa zavrsenim igrackim karijerama.
Sta rade recimo Tanjga, Govedarica, Lane...?
Ne znam koliko su oni spremni da se angazuju, dovedu igrace na svoj imidz i sa Davidovim odgovorno i posteno upravljaju Vosom (a i Mihajlovic bi se mogao oduziti pokojnom Vujketu i zivoj Vosi za svoju sportsku i zivotnu karijeru u Italiji, da je bar malo postenja i savesti).
Ako ce doci biznismeni, kao sto su dolazili o odlazili do sada, bolje da ne dolaze.
Prebaci na 7:10 i videces sa kim i gde je Tanjga ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Ca7nBJgxVd4" onclick="window.open(this.href);return false;
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
User avatar
Turija
Posts: 10782
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Jole wrote:
Turija wrote:
Voja wrote:Ne znam gde je covek,cime se bavi,da li je uopste u fudbalu.... ali kada premotam sve bivse igrace koji su nosili nas dres,jedini koji me stasom,ponasanjem,drzanjem i pojavom asocira na moguceg predsednika FK Vojvodina je Damir Stojak. Gospodski i dostojanstveno,kao sto bi i sam klub trebao biti
Moramo oslonac Kluba prebaciti na tu srednju generaciju Vosinih legendi u punoj snazi, a sa zavrsenim igrackim karijerama.
Sta Brade recimo Tanjga, Govedarica, Lane...?
Ne znam koliko su oni spremni da se angazuju, dovedu igrace na svoj imidz i sa Davidovim odgovorno i posteno upravljaju Vosom (a i Mihajlovic bi se mogao oduziti pokojnom Vujketu i zivoj Vosi za svoju sportsku i zivotnu karijeru u Italiji, da je bar malo postenja i savesti).
Ako ce doci biznismeni, kao sto su dolazili o odlazili do sada, bolje da ne dolaze.
Prebaci na 7:10 i videces sa kim i gde je Tanjga ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Ca7nBJgxVd4" onclick="window.open(this.href);return false;
Bolje da nisam video.
Vojo, +1.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
ernesto
Posts: 1214
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Uprava

Post by ernesto »

http://www.zurnal.rs/fudbal/super-liga/ ... suboticana" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Milan
Posts: 4232
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

Jole wrote:
Prebaci na 7:10 i videces sa kim i gde je Tanjga ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Ca7nBJgxVd4" onclick="window.open(this.href);return false;

Bog te mazo, kakav je ovo skup?!
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Ken mahniti
Posts: 310
Joined: Thu Jun 09, 2011 9:15 pm
Location: Salajka

Re: Uprava

Post by Ken mahniti »

Ljube Dundjerski novi sportski direktor Spartaka!Jel mi sem Davidova i A.Dundjerskog imamo bilo koga jos u klubu?
Bane
Posts: 83
Joined: Sat Dec 31, 2011 12:50 pm

Re: Uprava

Post by Bane »

Jutros sedim u kafani i čujem priču da Petar Matijević hoće da preuzme klub....jeste kafanska priča al jebiga baš ima malo informacija pa sam morao da napišem....kad će više ta sreda....
User avatar
Salvador
Posts: 1085
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Uprava

Post by Salvador »

Kakav crni petar matijevic, samo nam je taj trovac falio...
Post Reply