Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8909
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Evo jos jednom da ponovim i necu vise keve mi:

Meni licno ne bi bio problem da za Vosu igraju bivsi igraci crvenih i crnih, ali za njih mora da vaze druga pravila. Do sada smo cesto imali prilike da gledamo takve igrace u svojim redovima koji protiv drugog blizanca napaljeno grizu a protiv "svog" nestanu sa terena ili cak otvoreno sabotiraju (Nikola Lazeticu, gledam te!).

Za bivse igrace blizanaca mora da vazi bas da protiv "svojih" odigraju najbolje, i onda licno ne bih imao nikakve primedbe da nam ceo tim bode od takvih sastavljen bez ijednog naseg klinca poniklog na Boskovu.

Samo sto naravno taj film necemo gledati, jer svi su oni prvenstveno vojnici svog blizanca pa tek onda profesionalci. Zato ja njima na nevidjeno nista ne verujem, mada sam voljan da po prikazanom i da promenim misljenje ako oni to svojim pristupom igri i odnosom prema dresu Vose to zasluze (npr Milos Sestic).

Ali jedan je Sele, a Lazetica je mnogo.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Karlsson
Posts: 2189
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

student wrote:Vrlo usko i ograniceno misljenje nekih ljudi. Ako je neko igrao u BG znaci da je los covek,a ako je odrastao u FCVB - dobar? Ja cu za Vojvodinu navijati pa makar igrala derbi sa Borcem sa Klise, al bih je radije gledao u Ligi sampiona, a ako je za to potrebno da nam ekipa bude sastavljena od 11bivsih kapitena crvenih i crnih,neka bude tako, to su igraci Vojvodine i dok se god bore za nju imaju moju podrsku. A pitanje za ove sto se raduju golovima Ozegovica kao golovima u drugoj ligi Andore, kako se osecate kad se deca sa FCVB raduju golovima Ivanica isto tako, a golovima Bozinova i Vijere kao sto se vi radujete golu Ivanica? Jedini kriterijum za igranje u Vojvodini mora da bude kvalitet, a nigde u svetu necete videti da vam deca od 18godina budu glavni igraci i kapiteni osim u Srbiji. Sva ta deca,ako nisu u rangu Sergeja, a nisu, moraju na pozajmicu sezonu-dve, pa tek onda u prvi tim,iovako svi tvrdimo da nema mnogo razlike izmedju super i prve lige.

Bravo student!

Ne sumnjam ja da svi mi ovde obožavamo Vošu, ali me zaista brine što je tako različito posmatramo.

Jednostavno mi zvuči neverovatno da neko kaže da Ožegovićeve golove doživljava tako kako ih doživljava. Zar je zaista bilo onih koji se nisu naježili i radovali kad je dečko urnisao po Sampdoriji u Torinu ili kada je u avgustu matirao franjevce ili uradio one makazice? To meni samo govori da je mržnja prema blizancima veća nego ljubav prema Vojvodini.

I pošto vidim da mnogi ovde na avataru nose Ivanićevu sliku... zar nije dečko sam rekao da je kao klinac navija za Partizan? Zamislite da su ga prvi uzeli franjevci. Sada bi bio udarna snaga Partizana sa Živkovićem, bio bi idol grobarima, pričao bi o ispunjenju dečačkog sna... a mi bi govorili kako takve likove nikada ne bi primili u Vojvodini ili bi u najboljem slučaju bili ravnodušni prema njemu. Međutim sudbina je htela malo drugačije i sada je on legenda Voše u koju se svi njeni navijači kunu.

Zato pustite te priče ko za koga navija, za koga je navijao, gde je rođen itd. To zaista podseća na ona vremena kada su nacisti tražili nekakve čiste rase, kada su delili ljude na ovakve i onakve... užas!
Karlsson
Posts: 2189
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Radoye wrote:Evo jos jednom da ponovim i necu vise keve mi:

Meni licno ne bi bio problem da za Vosu igraju bivsi igraci crvenih i crnih, ali za njih mora da vaze druga pravila. Do sada smo cesto imali prilike da gledamo takve igrace u svojim redovima koji protiv drugog blizanca napaljeno grizu a protiv "svog" nestanu sa terena ili cak otvoreno sabotiraju (Nikola Lazeticu, gledam te!).

Za bivse igrace blizanaca mora da vazi bas da protiv "svojih" odigraju najbolje, i onda licno ne bih imao nikakve primedbe da nam ceo tim bode od takvih sastavljen bez ijednog naseg klinca poniklog na Boskovu.

Samo sto naravno taj film necemo gledati, jer svi su oni prvenstveno vojnici svog blizanca pa tek onda profesionalci. Zato ja njima na nevidjeno nista ne verujem, mada sam voljan da po prikazanom i da promenim misljenje ako oni to svojim pristupom igri i odnosom prema dresu Vose to zasluze (npr Milos Sestic).

Ali jedan je Sele, a Lazetica je mnogo.
Ne mora da znači Radoje! Seti se šta je pre par meseci Aškovski radio Partizanu. Mnogi igrači bi baš protiv bivših klubova izgarali, da bi dokazali njihovim trenerima da su se ogrešili o njih.

Pogledaj kako je Trujić kivan i razočaran Partizanom i Tomićem. Knežević još više. Kad bi njih uparili protiv Partizana verujem da bi svašta bilo.
CRD FCV
Posts: 1719
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Transferi

Post by CRD FCV »

Ако њихови играчи не могу да дођу код нас да ли то значи и да људи који навијају за њих не могу да промене мишљење и почну да навијају за Вошу? Ако је таква ситуација онда би навијача Воше било толико да би нам једна трибина била широка.
Колико се сећам Мрђа је звезди дао гол на маракани онда кад су трибине биле празне. Калуђеровић им је метнуо у купу ако се сећам добро. Јагош се кидао против истих. Абу који је имао авантуру код њих им је тресао мрежу у нашем дресу. Брана Илић се није обрукао против црних. И тако даље.

Требало би последњих неколико постова изместити у одговарајућу тему јер нису уско везани за трансфере.
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Transferi

Post by Протомајстор »

student wrote:al bih je radije gledao u Ligi sampiona, a ako je za to potrebno da nam ekipa bude sastavljena od 11bivsih kapitena crvenih i crnih,neka bude tako
Ајде чикам те, састави тај тим за ЛШ! Идемо: 1. Стојковић...
Karlsson wrote:Međutim sudbina je htela malo drugačije i sada je on legenda Voše u koju se svi njeni navijači kunu.
Zato pustite te priče ko za koga navija, za koga je navijao, gde je rođen itd.
Легенда је Воше зато што навија за Вошу и то је показао кад је најтеже, иако му је "судбина" управо одредила да оде у клуб из дечачких снова.
CRD FCV wrote:Мрђа је звезди дао гол на маракани онда кад су трибине биле празне. Калуђеровић им је метнуо у купу ако се сећам добро. Јагош се кидао против истих. Абу који је имао авантуру код њих им је тресао мрежу у нашем дресу. Брана Илић се није обрукао против црних.
Сва четири домаћа играча која си навео су рођени у Војводини :mrgreen: а тројица нису шкартови близанаца већ су доведени из иностраних клубова.
А Абу је нешто посебно, један је Абу (није се радовао кад нам га јесенас даде), као што је један Шеле.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9897
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Sustina je da ce se svaki fudbaler prodati za male novce.Igrace svaki partizanovac i zvezdas i u Javoru i Surdulici,samo ako su plate dobre i redovne. Vosa je cesto smesna i nama samim,zato sto se stice utisak da klubom godinama vec upravljaju u najmanju ruku amateri,i klub se cesto ponasa kao razmazeno dete kroz medije,i raznim saopstenjima,kuknjavama isl.samo rusimo ugled koji je sad vec mogu reci vekovima stvaran. I iz tog razloga nas mnogi igraci izbegavaju. Ali da smo recimo 30% organizovaniji,ozbiljniji u nastupima kroz medije,da imam malo jaci marketing,malo bolju hijerarhiju medju igracima.... garantujem da bi i mnogo vece zverke od Trujica i ostalih pozeleli da igraju za nas. I zasto onda takvima okrenuti ledja,ako poseduju kvalitet!? Evo konkretno Bajkovic,lik je bio Zvezdas do koske,tetovirao Prosineckog i ko zna sta jos vezano za Zvezdu... sada bi dosao da brani za nas.To ne govori o nama kao klubu,vec o njemu kao coveku. I da ima kvalitet,ne bih imao nista protiv da dodje,medjutim ovako sam protiv. A za mene se zna da godinama vec smatram da je mnogo kompleksa medju nama,ali jbg,takvi smo kakvi smo. Mnogi ovde vise mrze blizance nego sto vole Vosu,a bogme mnogi rekao bih i vise vole blizance,nego sto vole Vosu :wink:
Image
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1482
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Transferi

Post by Neizlecivi »

Pre dan ili dva Lakicevic je uradio intervju za sos, iz Beleka. Ponikao je u zvezdi, igrao tamo deset godina, do prvog tima gde mu je urucena ispisnica. Izjavio je da je dosao kuci sa ispisnicom i uplakan, da mu je veoma krivo sto je prosao sve u zvezdi i nikad nije dobio sansu. Rodjen je u Beogradu, tamo je odrastao, a danas nosi nas dres. Nikad nije uradio nesto da uvredi nase navijače, naš klub i bilo koga. Što se mene tiče uvek je maksimalno borben i dosta kvalitetan. Da li ni on ne bi trebao da ima mesta u našem klubu ?
Slazem se, neki igrači ne bi smeli da dolaze kod nas. I ako dolaze moraji biti pod velikom lupom, ali ako je igrač profesionalac, nemam sta da mu zamerim gde je igrao odrastao i za koga navija. Ovo nije fudbal ispred zgrade pa da se rade takve podele, nego profesionalni fudbal.
Jednostavno ne vapim ni za jednim njihovim igračem, ali ukoliko dolazi, od mene sve dok poštuje klub i bori se za njega i do tada nas nikad nije pljunuo, nece dobiti zvizduke, a kamoli zbog toga da prestanem da gledam moj klub.

Opet-nemam neku zelju za njihovim, ali moj stav je ovakav.
Karlsson
Posts: 2189
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

@Proto

A znači da su Jojić i Danilo Pantić došli tebi bi to bilo OK, jer su oni iz Vojvodine? Bez obzira što su otvoreni grobari?

A šta misliš o Kataiju?

Ćomi je priznao da je kao klinac navijao za Partizan. Ali to je nebitno, to je klinačka faza, on je naš, naše dete i Voša je njegova najveća ljubav. I ja sam kao klinac prolazio kroz slično zbog uticaja pojedinih članova porodice.

Hoću da kažem da mi je smešno da zbog naših opravdanih negativnih emocija prema blizancima zatvaramo vrata svim igračima koji su deo karijere proveli tamo.

Pa šta su nam ti ljudi zgrešili? Oni samo odrađuju profesionalno posao od kojeg žive.

Ko zna koliko njih je navijalo za jednog blizanca pa završilo u školi drugog. I naravno moraju da ćute o tome, poštuju klub za koji igraju i daju svoj maksimum.

Ništa više ni manje ja očekujem od Trujića, Ožegovića i ostalih u dresu Voše.
Karlsson
Posts: 2189
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Eto, i taj Lakićević sada ne samo da je važan prvotimac, već i naša potencijalna zlatna koka od koje klub može dobro da profitira ukoliko budemo znali da ga prodamo.
User avatar
salefkv
Posts: 603
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: Transferi

Post by salefkv »

@Karlsson samo bih nevezano za vasu raspravu dodao da posedujemo manje od 50% Lakicevica, koliko se secam 50% ide Donjem Sremu, nepoznat deo menadzeru i mrvice nama... Da se ja pitam, zbog toga mi verovatno ne bi ni igrao(iako je bio bolji od Jovice), ali trenutno nemamo tu drugog beka... Vezano za raspravu-takodje nemam nista protiv da "njihovi" igraci igraju za nas dokle god gaje profesionalni odnos prema klubu.
CRD FCV
Posts: 1719
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Transferi

Post by CRD FCV »

Протомајстор wrote:А Абу је нешто посебно, један је Абу
Можда би једног дана исто то рекао за неког другог, у овом случају Бабовића.

Колико сам видео Калуђеровић од ове године игра за Рад. Мишљења сам да смо требали да га доведемо међу наше редове јер је показао да има квалитет и знање, приде му је "тек" 28. година.
Karlsson
Posts: 2189
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Šteta za Lakićevića, jer njemu cena može samo rastiti

I Mudrinski i Kaluđerović su bili slobodni igrači. Nejasno mi ja da smo tako olako ih zaobišli, s obzirom da je otišao Mrdaković, možda i Meri, Pavkov nije taj kvalitet, a Ćurko tek treba da se dokazuje.

Osim Ožegovića nemamo ozbiljnijeg špica.
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Transferi

Post by Beonic »

Karlsson wrote:Šteta za Lakićevića, jer njemu cena može samo rastiti

I Mudrinski i Kaluđerović su bili slobodni igrači. Nejasno mi ja da smo tako olako ih zaobišli, s obzirom da je otišao Mrdaković, možda i Meri, Pavkov nije taj kvalitet, a Ćurko tek treba da se dokazuje.

Osim Ožegovića nemamo ozbiljnijeg špica.
Pored njih dodao bih i naseg bivseg igraca i Novosadjanina, Voju Ubiparipa, koji je potpisao za Novi Pazar.
Svakako sva trojica bolje opcije nego drvo iz Nisa koje mozda dolazi.
Veliki propust sto bar nismo pokusali da ga vratimo.
Karlsson
Posts: 2189
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Da i Ubiparip takođe. Za naše uslove u najmanju ruku solidni napadači i ne verujem da primaju veće plate nego što je Mrdaković.

Vidim Kaluđerović je potpisao samo na šest meseci, pa ukoliko se pokaže za to vreme u Radu što da ne.
limanfkv
Posts: 2850
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Transferi

Post by limanfkv »

Supic da se vrati.
Post Reply