Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Re: Uprava

Post by kej »

kafe bagdad wrote:За управу, ако неко из исте чита форум:

- СТОП аниматорима на стадиону, нисмо играоница него фудбалски клуб

- СТОП нумерисаним картама (сем ако то није услов мафије (УЕФА-е)), правите проблем редовним посетиоцима

- СТОП Банету Крстићу и сељани, та песма је настала као спрдачина у комбију на путу за стадион ЈНА (када смо добили 1:0) и крајње је време да оде у историју
пошто је индијанштина УЖАСНО воли

- СТОП циркусима попут дружења у центру града, индијанштина буја као коров
Pesma je nastala spontano, od strane navijača. Ostali navijači koji nisu indijanci su je prihvatili i pesma je na pravilan način zaživela. Ne vidim u njoj elemente seljačkog(osim ako ne aludiraš na sam bend ''Garavi sokak'', to je već subjektivno). Za mene je npr. stoprocentno seljački ono ''Došlo je vreme da uzmemo kup'', ovo baš i ne. Ok, ne mora sad da postane ritual Banetovo izlaženje na atletsku stazu pred svaku važniju utakmicu. Al' ne vidim zašto bi išla u istoriju ako se indijanštini dopala niti zašto bismo se odricali bilo čega što se dopadne indijancima. To su ljudi u prolazu.
I naravno, ovaj spiker više nikad ne sme da uzme taj mikrofon u ruke. Čovek bukvalno demotiviše, upropastio je kompletan doživljaj. Šta će nama spiker da nas animira, da započinje pesme? Onda se baca u neke patetike, ''sad je došao taj dan'', ''biti ili ne biti'' i ti fazoni. Bez zajebancije, to može da demotiviše i igrače kad slušaju tog ludaka kako urla na mikrofon i pumpa ih tim glupostima.
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
johnny sin
Posts: 20
Joined: Mon Aug 12, 2013 4:38 pm

Re: Uprava

Post by johnny sin »

ako zleimo pun stadion... mormao imati i "indijance"... mada ne bih tako nazvao ni jednog coveka koji voli i dodje da gleda i bodri Vojvodinu... pa za takve i jesu istok i zapad, takve i penzose... a svako ko ima zelju da bude ultra ima sever, navijacku tribinu... e sada sto dosta ljudi nece na sever, nevazni su razlozi, to je opet druga prica...
da bi stadion bio pun i treba ciri bu ciri ba, druzenje po centru, animiranje... svuda je to tako... treba i sesiri vosini da pocnu da se nose, mazu lica bojama... sve to nije ultra ako ko hoce da bude ultra zna se gde mu je mesto.. :cheers:
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Uprava

Post by Passion »

Ма шта да их не називамо индијанцима...Сви више прате лајв скор за партизан него што гледају утакмицу. Када сам још чуо реченицу од неког ''види се да ИМ фали Абубакар'' тотално сам одлепио. И ја таквима треба да устајем јер ''он има карту за то место''? Па ниси дошао у позориште мајку ти!
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Mare »

kafe bagdad wrote:За управу, ако неко из исте чита форум:

- СТОП аниматорима на стадиону, нисмо играоница него фудбалски клуб
Spiker da ali samo umereneo, ne onakvo deranje ko juče, mislim da se čovek u pojedinim momentima ponašao kao vođa navijača i tako video svoju ulogu. Znači nikako STOP već UMERENO.
kafe bagdad wrote:- СТОП нумерисаним картама (сем ако то није услов мафије (УЕФА-е)), правите проблем редовним посетиоцима
Zašto stop numerisanim kartama? Jednostavno tako je svuda u Evropi, pa onda npr. kad imaš sezonsku ne moraš da dolaziš dva sata ranije da bi zauzeo svoje mesto, nego ćete isto čekati, to je sasvim normalno i civilizovano, treba polako težiti tome, ovde naravno ne mislim na sever kao navijačku tribinu.
kafe bagdad wrote:- СТОП Банету Крстићу и сељани, та песма је настала као спрдачина у комбију на путу за стадион ЈНА (када смо добили 1:0) и крајње је време да оде у историју
пошто је индијанштина УЖАСНО воли
Prvo Bane je živa legenda, bez obzira na muzički pravac koji se nekom sviđa ili ne, o ukusima ne vredi raspravljati. Jedino što ne treba sad da ga svaku utakmicu dovlače. Drugo, šta ima loše u tome što je pesmu prihvatio ceo stadion a ne samo sever? Treće, ko uopšte spada u tu grupu indijanština??? Navijači blizanaca koji su došli na našu utakmicu sigurno neće pevati tu pesmu. To mi nije jasno, želimo da nas je što više i da vidimo pun stadion, a sramota je da mi na ovako bitnim utakmicama ne možemo da napunimo stadion, čak ni juče nije bio pun, a vamo svi su nam indijanci i ništa i niko ne valja.
kafe bagdad wrote:- СТОП циркусима попут дружења у центру града, индијанштина буја као коров
Tek ovo ne razumem??? Pa ovo je ono što privlači nove mlađe naraštaje, to je ono što klinci vole. I ovo se odnosi na onaj deo da hoćemo da nas bude što više, a ovakva okupljanja svakako idu u prilog grupi. Nikakv incident nije napravljen na putu do stadiona, pevalo se i išlo prema stadionu, šta ti tu smeta???
johnny sin
Posts: 20
Joined: Mon Aug 12, 2013 4:38 pm

Re: Uprava

Post by johnny sin »

potpuno se slazem sa Maretom... pa ne dovlace Krstica svaku utakmicu u pitanju su utakmice protiv serifa i burse, Evropa, pa vecina vas ovde vice istoriske utakmice... ako su istoriske mora malo i publika da se animira i dize na noge...
Passion, naravno da treba da ustanes, imas svoju kartu i svoje mesto.. i naravno da se vidi da im fali Abu...
posto je tema uprava, necu da ispadne da sam obozavalac nase uprave, ali mislim da su ovo stvari za koje im ne treba zamerati... zna se sta je glavni problem i zato UPRAVA NAPOLJE!!!!
User avatar
N13
Posts: 2101
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Uprava

Post by N13 »

Passion wrote:Ма шта да их не називамо индијанцима...Сви више прате лајв скор за партизан него што гледају утакмицу. Када сам још чуо реченицу од неког ''види се да ИМ фали Абубакар'' тотално сам одлепио. И ја таквима треба да устајем јер ''он има карту за то место''? Па ниси дошао у позориште мајку ти!
Druze, moras shvatiti da ni jedna osoba u Srbiji koja nije rodjena u NS nece navijati za Vojvodinu od pocetka zivota. Zasto bi? Ipak je takvo drustvo da si ucen da postoje dva kluba za koje se moze navijati. A mnoge te ljude zivotni put odvede u Novi Sad, neki zbog obrazovanja, neki zbog posla, neki zbog neceg treceg. I mnogi od njih vole fudbal i dodju na Karadjordje odgledati utakmicu. E sad oni su indijanci i treba ih izbaciti sa stadiona? Ne, ja bas mislim da nam takvi trebaju, da otvorimo ljudima oci, da ne postoje dva kluba... da postoje klubovi koji imaju dusu! Ako ces tako, i ja sam nekad bio taj "indijanac". Da ste me izbacivali sa stadiona, verovatno bih i ostao indijanac... ali na stadionu u toku meca shvatis nesto drugo. Iako samo par godina zivim u NS, ja za sebe mogu reci da sam Novosadjanin i izuzetno veliki Slaninar, navijac Vojvodine. A pored sebe znam jos takvih primera. Tako da, ako zelimo da se nasa prica siri, indijance moramo istrpeti, a oni ce sami shvatiti neke stvari. Nije u redu da zbog njih neki pravi navijac Vojvodine ostane bez karte za utakmicu, ali kad realno sagledas, kartu uzme onaj koji se i najvise potrudi da dodje do nje.
ssnigd
Posts: 3430
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Uprava

Post by ssnigd »

Milan wrote:
Djisa wrote:Jedna informacija iz kluba. Vule je jako besan na upravu, jer su mu ponudili novi ugovor, koji je manji nego sto je imao dosad, a I razocaran je jer se sve pita Kezman, a Balsa nema znanja ni snage da se ukljuci u odlucivanje, tako da ovaj bivsi grobar I onaj njegov Jankovic, polako postaju glavni u klubu. Slicna je situacija I sa Trajkovicem, a zbog toga je I Abu pobegao. Kazu da je atmosfera u klubu dosta losa sada.
Situacija u klubu je odavno alarmantna, a jedino sto nas odrzava od pucanja su ove igre u Evropi. Kezman i potrcko Uros se od pocetka guraju i pitaju za sve, bar koliko ja cujem. Ekipu od rasula cuva jos jedino Nikolic u svlacionici, a pitanje je i dokle ce on imati snage i zivaca za rad u amaterskim uslovima.
Ovo boldovano ipak dodatno govori i o nesportskom pritisku igraca za ulazak u grupe. Stoga se i moze razumeti ono useravanje u gace u prvom poluvremenu.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: Uprava

Post by kowalski »

Karte treba da budu numerisane samo ako postoji mogucnost da se izabere sektor, red, pa i sediste, a ne da dodjem na blagajnu i trazim sektor 4 ili 5, a oni mi kazu ima samo 1 i 2 pa se sutaj u dupe ako neces.

Oni koji idu u muzej samo kad je kvazikulturna noc muzeja, kao i oni koji dolaze na Vojvodinu samo kad ona postane "ponos srpstva" slobodno neka se i dalje zanimaju dosadasnjim aktivnostima. Takva omasovljenja su besmislena, i sustinski ne donose nista kvalitetno.
Image
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: Uprava

Post by kafe bagdad »

Пре свега, овде причам искључиво о западу као трибини. Моја визија је енглески запад од пре 30 ак година, са пар хиљада наоштрених старијих и млађих фанатика којима не треба вођа навијача него где ствари настају спонтано. У такву визију ми се не уклапају:

- Аниматори разних типова
- Бане Крстић и његове песме (ко воли нек слуша кући)
- Нумерисане карте и улазак на стадион у 8.25
- Циркуси у виду довођења играча у центар града на шетање и показивање
- Породични доласци на стадион уместо гледања бољег живота код куће
- Фотографисања заљубњених парова испред наших застава

итд. итд.

Више бих волео да се реновира Кабелов стадион и да нас има пар хиљада таквих тамо него 20 000 оваквих.

Како то да смо се ми из времена СФРЈ кад није постојао никакав маркетинг залепили за Вошу а садашњим клинцима треба милион циркуса
да би се десило исто. Проблем је у породици, тј. у мушким члановима истих а не постојању или непостојању циркуса.
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: Uprava

Post by kowalski »

A sto se tice spikera stadionskog, kamo npr Mladja i Dasko, kamo Dime i Skoric npr? Jeste da sve nabrojane boli bulja za sprski fudbal (pametno razmisljanje), ali bi uz malu nadoknadu ili samo za Vosu/Novi Sad ljudi na takvu uslugu klubu mozda pristali jednom u dve nedelje, i to bi sigurno izgledalo dobro, tj onako kako treba da izgleda u Novom Sadu. Ja ne mogu da verujem da nikom na pamet nije palo tako nesto i to za sitnicu kao sto je stadionski objavljivac, vec samo standardna srpska posla, sinovi na tatina mesta, i tako decenijama dok je glib sve glibaviji. Da bi se doslo na nesto bolje gde se nikada ranije nije bilo, treba i uraditi nesto sto ranije nije radjeno.
Image
johnny sin
Posts: 20
Joined: Mon Aug 12, 2013 4:38 pm

Re: Uprava

Post by johnny sin »

kafe bagdad wrote:Пре свега, овде причам искључиво о западу као трибини. Моја визија је енглески запад од пре 30 ак година, са пар хиљада наоштрених старијих и млађих фанатика којима не треба вођа навијача него где ствари настају спонтано.
hahahahahaa
[video]www.youtube.com/watch?v=D7xB88lWWCs[/video]
oduvek sam sanjao da budem kapetan od belu ladju...
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Uprava

Post by madda fakka »

Mare wrote:
kafe bagdad wrote:- СТОП циркусима попут дружења у центру града, индијанштина буја као коров
Tek ovo ne razumem??? Pa ovo je ono što privlači nove mlađe naraštaje, to je ono što klinci vole. I ovo se odnosi na onaj deo da hoćemo da nas bude što više, a ovakva okupljanja svakako idu u prilog grupi. Nikakv incident nije napravljen na putu do stadiona, pevalo se i išlo prema stadionu, šta ti tu smeta???
I ja ne razumem majke mi... To je gest podrske igracima + marketing kluba jer svi moguci internet portali su preneli vest (TV ne gledam novine ne citam) da je Abu dosao u NS da podrzi svoje bivse saigrace. Prema tvom rezonu kada je Vojvodina osvojila prvenstvo 1989 i kada su svi navijaci usli u teren da proslave jel to seljana? Ako sada osvojimo neki trofej ili udjemo u LE sta da kazemo jeee ili vuhu i svako svojoj kuci?

Spiker kao da je u nekom narodnjackom klubu samo je falilo da govori ko je koju pesmu narucio za koga... Posto je topic uprava mogli bi oni malo da i finansiraju mozda neki novi album sa pesmama ne moraju biti navijacke, ne mora biti punk, rock, reggae, (mjetal :) ) ali da se ukljuce Novosadski bendovi mozda neki konkurs da naprave pa pobednik dobija nagrade itd...
I Bog je Slaninar...
User avatar
West Ham
Posts: 249
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:50 am
Location: Liman

Re: Uprava

Post by West Ham »

Uz ogradu od poslednjeg detalja (promocija Kluba u Centru), potpisujem kafe bagdadove reči.
Sve relativizacije tipa "što se sviđa tebi, ne mora i meni", koje za svoje krajnje ishodište imaju upravo dominaciju onoga profanog, polusvesnog, žargonski seljačkog (narodskog) pogubne su po jedan klub kakav je naš, jednako kao i po kulturu jedne države. Tome se na vreme mora stati na put, jer ono smo što od sebe napravimo, neretko i kako se svetu prikažemo. Ovo nema veze ni sa ultrasima, huliganima, punk muzikom... u pitanju je odnos grupe ljudi prema samoj sebi. Vezivno tkivo navijača Vojvodine je, decenijama unazad, bio taj duh buntovništva. Navijanje za klub koji nikad nije i verovatno nikad ni neće napraviti nešto značajnije, koji uvek vode ko-zna-koji-i-čiji-ljudi, kontra silnima i moćnima... centralni je deo toga. Zapravo, njegov najbolji pojavni oblik. Iz tog razloga, Vojvodina je uvek privlačila subkulturnu omladinu, buntovnu po defaultu. To je karika koja danas nedostaje. Mini-komercijalizacija Kluba tokom poslednjih godina na Stadion dovodi generacije potpuno novih navijača, drugačijih po shvatanjima, ispoljavanju nezadovoljstva, očekivanjima. Prate se (što je odlično) igra, dešavanja u Klubu i slično, ali to sve više liči na nekad popularni cirkus Medrano. Himna tog novo-navijačkog, neobavezno-simpatizerskog izraza je ćiribu-ćiriba. Divljenje i poklanjanje najpopularnijima i najjačima nikada nisam poštovao, niti ću. Zato mi se, bez najmanje namere da bilo koga uvredim, ta pesma najiskrenije gadi. Jednako kao i kupa-finale-repovanje.
Suma sumarum, ukoliko želimo da budemo iole ozbiljan Klub sa ozbiljnim navijačima, ovakve i slične pojave moramo svoditi na teorijski minimum. Cenu komercijalizacije moramo platiti, ali iznos ne mora biti pun. Širenje je ne samo neminovno, nego i poželjno; Mečka Božana koja pije pivo u cheerleaders uniformi nije.
oi Oi Oi! The chozen few...
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1287
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Uprava

Post by MiSmoFKV! »

Passion wrote:Ма шта да их не називамо индијанцима...Сви више прате лајв скор за партизан него што гледају утакмицу. Када сам још чуо реченицу од неког ''види се да ИМ фали Абубакар'' тотално сам одлепио. И ја таквима треба да устајем јер ''он има карту за то место''? Па ниси дошао у позориште мајку ти!
Ko da si sedeo nedje u mojoj okolini. Samo sto je kod mene bili jos bisera, tipa oce li ispasti ovi nasi da gledamo barsu, i jeeeej partizan vodi 1:0. :frown:
kowalski
Posts: 786
Joined: Wed Dec 01, 2010 4:44 pm
Location: Tatooine

Re: Uprava

Post by kowalski »

Mare wrote: Tek ovo ne razumem??? Pa ovo je ono što privlači nove mlađe naraštaje, to je ono što klinci vole. I ovo se odnosi na onaj deo da hoćemo da nas bude što više, a ovakva okupljanja svakako idu u prilog grupi. Nikakv incident nije napravljen na putu do stadiona, pevalo se i išlo prema stadionu, šta ti tu smeta???
Okupljanja manje vise, ni ne misli se na okupljanje da bi se krenulo na utakmicu.

Nego, sta ti mislis, da li je u redu da tim narastajima koje pominjes, pa i najmladjim klincima koji reaguju na bilo kakvu buku i sarenilo, Vojvodinu i Vojvodinastvo u centru grada "prodaje" jedan Milan Cabric, uvaljujuci tom prilikom majice sa likom BB? Mislim kako da kazem, nema u takvoj "promociji" nista nezakonito i zabranjeno, ali nadam se da se razumemo.
Image
Post Reply