16. kolo: Vojvodina-Napredak 2:0

mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

16. kolo: Vojvodina-Napredak 2:0

Post by mihailov »

O ovoj utakmici nema nista posebno da se diskutuje,pobeda je imperativ!
U prethodnoj utakmici Krusevljanima je presudio Kacar.To je bio njegov 1.prvenstveni pogodak,tj,tu je zapoceo seriju sjajnih partija postigavsi gol u poslednjim trenucima meca.Nadamo se da ce se serija nastaviti i naravno da ce mu se prikljuciti jos igraca,npr.Despot 8)
P.S.Napomena je i da Despot ima parne kartone,pa moze da bira
Napred Voso!
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Ovo je utakmica sa više tenzije nego predhodna jer igrači za razliku od prošle sezone vijaju neki drugi cilj. Sada nisu bitni samo bodovi već pobede. Nadam se da se koncepcija igre pod ovim pritiskom neće menjati i da će se krenuti od starta muški bez kalkulisanja jer smo već krenuli da gradimo svoj stil igre koji daje rezultate i ne treba odustajati od toga.
" Dečko je pun zmajova! "
User avatar
021
Posts: 860
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Posle skoro mesec dana konačno jedna utakmica u Novom Sadu. Sigurno je da ćemo u subotu biti suočeni sa istim problemom kao i u većini utakmica koje Voša igra kao domaćin, a to je kako razbiti bunker. Vreme je da se efikasnost dovede na zadovoljavajući nivo. Puno bi nam značilo za samopouzdanje u narednim utakmicama nekoliko golova u mreži Napretka. Treba odigrati bez nervoze, ne smemo dozvoliti da u finišu moramo juriti pobedu. Despotović je protiv OFK-a dobio žuti karton za misses next match. Videćemo šta će odlučiti Brzić, a ja bih u slučaju da Despot pauzira ovu utakmicu najviše voleo videti Buača, a što da ne i Aleksića u špicu napada. Biće greška ako Drakulić počne utakmicu. Bolje krenuti sa mlađim, bržim i svežijim igračima, pa ako baš ne bude išlo do poluvremena, onda izmena, a nikako obrnutim redosledom. Napredak je solidna i vrlo borbena ekipa, nipošto ih ne treba potcenjivati. Otkako su promenili trenera igraju mnogo bolje. No, ako naš pristup igri bude kao u ranijim mečevima, dobar rezultat neće izostati. Posle ovoga sledi neugodno gostovanje u Lučanima, a onda verovatno i meč sa ciganima, kao kruna ove polusezone. Zato će ova utakmica sa Napretkom imati poseban značaj. Duga pauza je ostavila posledice na ekipu i sada je važno produžiti pobedničku seriju i vratiti se u staru formu.
User avatar
Turija
Posts: 10837
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Povodom gostovanja Napretka u Novom Sadu, najveću korist Vojvodina bi imala kad bi uspeli ubediti Pavlovića da (na zimu) obuče naš dres :D

Što se tiče tekme, voleo bih da nas posluži vreme. Mislim da tada naša pobeda neće doći u pitanje, bez obzira u kakvoj formaciji izađemo na teren.Ono što ne sme izostati, to je borbenost. Čini mi se da smo, u poslednje vreme, nju apsolvirali i da je ona postala već poslovična za ovu ekipu Vojvodine.Najzad, fudbalska subota u Novom Sadu, te očekujem i puniji stadion, bez obzira na sve negativne događaje vezane za fudbal. Na sreću, Voša je ona svetla strana fudbalskih događanja, pa verujem da će i Novosađani početi to da prepoznaju i da će doći da pozdrave i vide na delu svog sugrađanina, NAJBOLJEG IGRAČA I GOLGETERA NAŠE LIGE:
GOJKA KAČARA :!: :!: :!:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Turija wrote:Povodom gostovanja Napretka u Novom Sadu, najveću korist Vojvodina bi imala kad bi uspeli ubediti Pavlovića da (na zimu) obuče naš dres :D

Što se tiče tekme, voleo bih da nas posluži vreme. Mislim da tada naša pobeda neće doći u pitanje, bez obzira u kakvoj formaciji izađemo na teren.Ono što ne sme izostati, to je borbenost. Čini mi se da smo, u poslednje vreme, nju apsolvirali i da je ona postala već poslovična za ovu ekipu Vojvodine.Najzad, fudbalska subota u Novom Sadu, te očekujem i puniji stadion, bez obzira na sve negativne događaje vezane za fudbal. Na sreću, Voša je ona svetla strana fudbalskih događanja, pa verujem da će i Novosađani početi to da prepoznaju i da će doći da pozdrave i vide na delu svog sugrađanina, NAJBOLJEG IGRAČA I GOLGETERA NAŠE LIGE:
GOJKA KAČARA :!: :!: :!:
Potpisujem!Predrag Pavlovic je ono sto nama treba.Zamislite tandem Kacar-Pavlovic?Mada,imao je on ponuda jos letos iz nase lige,mislim da ima isti stav kao Kacar :roll:
Napred Voso!
limanfkv
Posts: 2862
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Na ovoj utakmici se Pavlovic mora "uhapsiti", setite se Indjije i Koca ... Nadam se da ce konacno naci koja lopta vise u protivnickom golu! Na poziciji umesto Despota najvise bi voleo da vidim Buaca, jer to je njegovo pravo mesto , Rankovu poziciju je igrao pre Vose,bar u Kabelu dok sam ga gledao i odlicno se snalazio.Uostalom igrao je i na Marakani kada smo porazeni 4-2 (utakmica pre kupa).
User avatar
Turija
Posts: 10837
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ja bih jako voleo da sutra počne utakmicu Saša Drakulić :!:

Prvi i najznačajni razlog je taj da vidimo koliko minuta Saša može odigrati na visokom nivou i koliko je opasan.Da li je to 20-30 minuta, kako je uglavnom uvreženo mišljenje među navijačima.Ja smatram da može bar duplo (ako iz utakmice u utakmicu trpimo Tadića od 45 do 80 minuta i to bez učinka, korisno bi bilo proveriti bar isto toliko minuta i Drakulićevu snagu).
Drugo, imali bi pravu sliku sa stanjem u špicu (pred zimski prelazni rok), ako Despot ode.Jedini provereni centarfor koji ostaje je Drakulić.Korać je mlad i povređen, Aleksić premlad, Buač igra već 2 godine krilo, a od Sepuje se još uvek samo opravdano puno očekuje.
Treće, mislim da bi Kačaru, u tandemu sa Drakulićem, bilo mnogo lakše da trese glavom protivničke mreže, pogotovo iz prekida, kad u 16m uđu još visoki Đurić, Pekarić, pa i Stošić.
Četvrto, vrlo slično prvom, ali ipak mnogo različito:
MOŽE LI SAŠA DRAKULIĆ DA ODIGRA CELU UTAKMICU :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Mislim da je Drakulic od velike vaznosti za nas tim, ali mislim da je bolje kada udje sa klupe...samo sto bi to trebalo da se desava oko 60 minuta.

Ako Tadic bude igrao, bilo bi dobro u slucaju da postigne gol, mozda bi ga to ponovo vratilo u zivot.

Ocekujem pobedu sa makar dva gola razlike :wink:
ssnigd
Posts: 3440
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Ako su u pitanju menadzeri raznih klubova koji posmatraju Ranka, vrlo je verovatno da ce on igrati sutra u Novom Sadu gde ce moci da ga vide na delu, nego u sredu u selu zvanom Lucani. To sad zavisi od kluba sta im je bitnije i gde je Ranko potrebniji.

Treba imati na umu da u sredu igramo u Lucanima, pa verovatno naredni vikend sa cigusima, sto znaci 3 vrlo bitne tekme za 7,8 dana. Treba zato selektivno odmarati igrace, praviti tim na osnovu toga, hvala Bogu imamo dugacku klupu i zato bi bilo lepo da momci sutra u prvih 20, 30 minuta odrade jedan presing po terenu daju 3 komada i rutinski odrade utakmicu. Svaku tekmu strepim do kraja sta ce se desiti hocemo li pobediti, naravno da su tako dobijene i najsladje ali ja bih ipak voleo jednu mirniju sa ubedljivom Vosinom pobedom :!:

Apsolutno se slazem sa Turijinim razmatranjem u vezi Drakulica, jer ce Kacar pored njega biti vise spic,a Drakula plejmajker koji ce ga hraniti loptama, pa odbrana napretka nece znati koga pre da cuva. Sto se mene tice Stojcev pre Tadica.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Mislim da je Drakulic od velike vaznosti za nas tim, ali mislim da je bolje kada udje sa klupe...samo sto bi to trebalo da se desava oko 60 minuta.

Ako Tadic bude igrao, bilo bi dobro u slucaju da postigne gol, mozda bi ga to ponovo vratilo u zivot.

Ocekujem pobedu sa makar dva gola razlike :wink:
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Izgleda da ce Tadicevu poziciju zauzeti Kizito,koji ocigledno iz utakmice u utakmicu dobija sve ofanzivniju ulogu.Isto tako najverovatnije krece Drakulic,a par stopera cinice Djuric i Stosic.Pekarica ce Brzic najverovatnije sacuvati za sredu.To znaci da ce Kacar ponovo igrati zadnjeg veznog i ponovo biti najveca pretnja po gol gostiju.Na golu ce stajati Kahriman i to je cini mi se trenutno ipak bolja varijanta,jer pokazuje zavidnu formu,a i ocigledno celnici kluba zele da mu dignu cenu pred zimski prelazni rok.Vraca se i Popovic koji ce sa Veseljkom,Buacom i vec pomenutima Kizom i Kacarem ciniti vezni red.Bekovski tandem:Sarac i Milutinovic
Ulaz ce biti slobodan,sto ne verujem da ce doprineti vecem broju gledalaca :roll:
Napred Voso!
User avatar
021
Posts: 860
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Nažalost Turija, siguran sam da su Drakulićeve mogućnosti vrlo ograničene. Najveći problem je što je spor, ne može bukvalno nikoga da pretrči, a to ne prolazi, posebno kada se igra sa jednim napadačem. Pogledaj bilo koji evropski tim i kakve tamo "životinje" igraju u napadu i da li neka ozbiljnija ekipa ima špica od 36 godina koji počinje utakmicu. Gledajući Drakulu na terenu, izgleda mi kao da je čovek došao u Vojvodinu da se rekreira na zvaničnim utakmicama. Zato, bez obzira na sve, ne mogu se oteti utisku da je pomalo neozbiljno što on treba da nam igra važnu ulogu u ekipi. Naravno, pokazao je i da može biti od velike koristi, ali samo ako šansu dobija onda kada treba i u optimalnoj meri. Znači u situacijama gde se juri rezultat (i to protiv slabijih ekipa), kada lopta ne izlazi sa protivničke polovine terena, njegovo iskustvo i snalažljivost u gužvi mogu doneti dobar rezultat.
Sutra je must win match, pritisak će u slučaju nepostignutog gola rasti kako se utakmica bude bližila kraju i stvarno ne bih želeo da se "opečemo". Protiv Drakulića lično nemam ništa, samo mislim da postoje bolje i lošije taktičke varijante i imam specifičan pogled kada su u pitanju neke stvari u fudbalu. Takođe me jako brine naša leva strana, a i to je u korelaciji sa ovim.
Despot svakako sutra treba da pauzira, potrebniji nam je u Lučanima, a valjda ćemo nekako uspeti da izađemo na kraj sa ovim Napretkom bez obzira kojih 11 igrača počinu meč. Na papiru možda postoji idealna postava, ali na terenu uvek igra samo ona trenutna!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9950
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Neverovatno je kako opet neki koji su pljuvali Drakulica u prvih nekoliko kola sad uzdizu njegovu igru.Prosto ne mogu da verujem.Moj stav ostaje isti,covek je pre dve sezone ulaziokao rezerva u drugoligasu ui to u zadnjih 15min.I to su cinjenice.E sad,na stranu da Drakulic nije imao i da jos uvek nema fudbalske kvalitete,pa nije on zaboravio fudbal,a bio je vrhunski igrac,medjutim.... zivot i sadasnjost su posatli strahovito brzi,i tu za spore mesta nema.Jedino sto mogu da kazem da sam primetio i to sam komentarisao sa Turijom jos na utakmci sa OFKom cini mi se,Drakula neizmerno voli Vojvodinu,i ta njegova ljubav se primeti na svakom koraku.... i jedino zbog toga mi je drago,sto je on nas clan!!!!

Sto se utakmice sa Napredkom tice.... nijeto mec koji se mora dobiti,nije to utakmica od koje nam titula zavisi,nije to utakmica koja ce se pamtiti,jednostavno,to je jedno kolo koje treba rutinski odraditi i pripremiti s za sledece kolo,i mec koji ce biti mnogo bitniji.Em gostujemo,em je sreda....

a posto je zvezda porazena od Boltona i ta hapsenja sto su u modi,bojim se da se ne odlozi zadnje kolo....
Image
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

VOJVODINA

Kahriman, Mir. Milutinović, Pekarić, Đurić, Šarac, Tumbasević, Popović, Buač, Kizito, Kačar, Drakulić.

Stadion: Karađorđe.

Sudija: Dragan Krstić (N. Beograd). Pomoćnici: M. Goronjić i M. Ristić.

NAPREDAK

S. Stamenković, Đorđević, Mijatović, Projić, Srećković, Gogić, Šljivić, Petronijević, Novković, P. Pavlović, Milovanović.
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Voja wrote:Neverovatno je kako opet neki koji su pljuvali Drakulica u prvih nekoliko kola sad uzdizu njegovu igru.
Drakulu mogu osporavati i po pitanju brzine i godinama ali po igračkim kvalitetima ne. Neka se uporedi sa bilo kojim špicem u ligi, njegovi potezi i ne treba zaboraviti da on nije igrao sve utakmice a one koje je igrao sem ove ulazio je sa klupe i opet ima 4 gola. To sigurno nešto govori.
" Dečko je pun zmajova! "
Locked