17. kolo: Vojvodina-Buducnost (Ban. Dvor) 1:0

User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

17. kolo: Vojvodina-Buducnost (Ban. Dvor) 1:0

Post by Владика »

mesto- Novi Sad
stadion-Karadjordje, Gradski, Vojvodina..(kako ko voli)
vreme-13h, izgleda da će biti snega
cena karte-0

Složicete se samnom da je ovaj mali vojvodjanski derbi izuzetno poseban i znacajan. Tu ne mislim samo na bodove! Najverovatnije po poslednji put na teren u crveno-belom dresu ce istracati Marko Jovanovic, Milan Stepanov, Ljubisa Vukelja... a i gosti iz Dvora ce odigrati i poslednji mec pre fuzije sa Proleterom iz koje treba da se izrodi F.K. Banat iz Zrenjanina!
U slucaju da Vojvodina ne pobedi zahuktale Dvorane( Dvor je juce deklasirao Zemun sa 3-0) ambis druge lige ce se opet nadviti nad nezadovoljnom cetom Zorana Marica.
Ako vam sve ovo nije dovoljno da dodjete na stadion treba da znate da se prvenstvo nastavlja tek u martu!
Last edited by Владика on Fri Dec 16, 2005 3:07 am, edited 1 time in total.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Izjava kapitena Dvorana pre utakmicu sa Vosom.

Vojvodinu ste pobedili u drugom kolu prvenstva. Kraj sezone protiv Novosađana je na njihovom terenu. Šta očekujete?
- Vojvodina je mnogo ozbiljan klub i ima veoma dobru ekipu. Mi smo ih teško, ali zasluženo pobedili u drugom kolu. Sigurno da su oni favoriti kao domaćini, ali se nećemo lako predati. Imaju nekoliko izuzetnih pojedinaca, pre svega sjajnog golmana Todića, mladog reprezentativca Stepanova, Vukelju i još nekoliko izuzetnih igrača. Mi smo poslednja dva meča pobedili, pokušaćemo protiv kvalitetne Vojvodine da ostanemo neporaženi na kraju jesenjeg dala fudbalskog prvenstva - istakao je Milošević.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Evo kako je Ice video prethodni mec izmedju nas i Dvorana!

Evo vratih se pre pola sata iz Dvora i nisam nesto ni pod emocijama jer je ovo bilo ocekivano.
Sta reci?
Kao prvo mi smo dosli da izvucemo 0:0 i to nam je bio i osnovni cilj i mozda bi tako i bilo da nismo primili kiks-gol.Ali pitanje je da li bi to bilo dobro jer bi onda usledile price tipa kako je to obecavajuci rezultat protiv jakog Dvora.
Ma Dvor je takodje bio ocajan i mogu da kazem da je ova utakmica uz onu koju smo prosle jeseni igrali sa Kulom kuci najgora koju sam gledao u zivotu.
Postavka igre-blago receno katastrofa!Kao igramo sa tri spica Vukelja,M.J. i Buac,ali je koncepcija bila strasno defanzivna i mi u prvih 15 minuta nismo maltene ni centar presli a za celo poluvreme smo imali 1(i slovima jedan) sut na gol!
Neke izrazite sanse nismo ni imali,nije doduse ni Dvor do vodeceg gola,a onda je moglo da bude i gore po nas jer je po obicaju doslo do raspada sistema po primanju gola i usledili su smesni potezi od strane nasih igraca.
Ali moram da naglasim da igracima ne mogu nista da zamerim.
Oni TRENUTNO ne mogu vise,sto ne znaci da ne vrede i ja mislim da imamo tim za 4 mesto u ligi.
IGRACI JEDNOSTAVNO IGRAJU KAKO IM JE NAREDJENO I SADA SAM STO POSTO SIGURAN DA JE KLUB SABOTIRAN IZNUTRA I DA JE NEKOME U INTERESU STO LOSIJI REZULTAT EKIPE.
Sve mi se cini da neko zeli da nas sledece godine kupi u drugoj ligi za male pare i da se sve ovo radi zbog toga.
Bas sam pazljivo posmatrao lica nasih igraca i oni su dali sve od sebe,ali u takoj postavci igre,u sistemu koji nama ne odgovara izgubio bi i Real.
Zasto stalno menjamo trenere i stalno bez obzira na sve guramo jedan te isti,a u stvari pogresan sistem igre?
Zasto uvek prodje dosta vremena od odlaska starog do dolaska novog trenera?Da li se to ceka da se dovede trener koji ce pristati da bude marioneta?Da li je Bobe Pavkovic otisao zato sto se tome usprotivio?
Ni treneri ne gube mnogo jer im u biografiji stoji da su bili trener Vojvodine.
KO SU TI LJUDI IZ SENKE KOJI SU OCIGLEDNO I DALJE U VOJVODINI I KOJI JOJ NE DAJU MIRA I VUKU JE NA RUB PROPASTI?DA LI NEKO MOZE DA NAVEDE NEKO IME?
Ridjosic,Rabrenovic,Jevtic.....
Oni sigurno nisu u pitanju,to su samo marionete,ko su oni koji su zaista odgovorni?
Ljudi,neko mora biti kriv,igraci to ne mogu biti uvek.Ne prebacujmo uvek krivicu na njih.Mislim da su se danas korektno ponasali prema navijacima,doduse nisu dosli na kraju do nas,ali verovatno bi ih svi ispljuvali,a nisu oni krivi kad im je naredjeno da se brane.
Formacija nasa u Dvoru:Todic na golu,tri zadnja igraca Lazarevic,Stepanov i Nastic,Kacar i Mandic(!?) zadnji vezni,po bokovima Kizito i Vukelja,u sredini napred Milosavljevic a napred povuceni Buac i jedini istureni M.J.Formacija 3-5-2,u stvari 3-4-1-1.Neka me neko ubija ako nismo ovako danas igrali.
Katastrofa1Sta ce nam dva zadnja vezna?I kacar i Mandic?Zasto Mandic nije igrao po boku kao i uvek?Zasto nije bilo Pavlovica?Zasto nije bilo ni Milutinovica?Odigrao je protiv Cacka lose,pa neka, mi veznjaka i nemamo,novajlije su neuigrane a Dundjerski povredjen i dobro bi dosao danas.
Zasto je jedini igrac koji uvek mora da igra 90 minuta i ima neograniceni kredit Kizito iako od kada je dosao u Vosu nije nista pokazao?
Kada sam rekao da su se igraci ipak trudili,pogresio sam jer Kizito to nije radio.Nije uopste mogao da potrci a u prvom poluvremenu nije napravio NIJEDAN prodor po boku,ne znam da li je i loptu dodirnuo.
Zasto smo igrali sa samo jedni pravim veznim igracem(milosavljevic) i to je taj igrac odigrao tek svoju prvu utakmicu za Vosu?
Pa mi nismo bukvalno NIJEDNU akciju mogli da sastavimo a neke poluprilike smo imali iz prekida.
Da li je NAVODNA igra sa tri spica trebala unapred da posluzi kao ALIBI za eventualan poraz i defanzivnu igru?
Ponavljam po mom misljenju igraci nisu krivi(sem Kizita,a doduse on nije prosao pripreme pa nije ni on zapravo),jednostavno ne mogu ni oni da se snadju bas u svemu.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Za mene očekivana korektna izjava od strane Miloševića.
Njega sam ranijih godina često viđao na našem stadionu.Čini mi se da kad god je bio slobodan došao je u Novi Sad da gleda Vojvodinu. A, ja sam se još onda čudio kako ga Vojvodina nije dovela u svoje redove.Imao je tada (kao drugoligaški igrač), a i sada, potreban kvalitet za Vošu.To se kasnije i dokazalo u njegovim igrama na prvoligaškim terenima.Čini mi se da mu je Vojvodina dobrim delom u srcu i da izjava nije posledica samo lepog vaspitanja.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Re: 17. kolo Vojvodina - Buducnost Banatski Dvor

Post by Duke »

podbara wrote: Najverovatnije po poslednji put na teren u crveno-belom dresu ce istracati Marko Jovanovic, Milan Stepanov, Ljubisa Vukelja...
S tvoje tastature u Božje uši... :D
You'll never walk alone!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9947
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 17. kolo Vojvodina - Buducnost Banatski Dvor

Post by Voja »

Duke wrote:
podbara wrote: Najverovatnije po poslednji put na teren u crveno-belom dresu ce istracati Marko Jovanovic, Milan Stepanov, Ljubisa Vukelja...
S tvoje tastature u Božje uši... :D
Dva napadaca.... :cry: Jadni mi.... koliko ce nam samo nedostajati,oni i njihovi golovi :oops:

Sad se setih jedne recenice od nekog naseg komentatora:
"Davids retko kada daje golove,daje ih samo kada je potrebno,a u fudbalu je to uvek potrebno...."

Mogla bi se ta recenica preneti i na igru naseg ubojitog spic tandema :lol:
Image
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

podbara wrote:Evo kako je Ice video prethodni mec izmedju nas i Dvorana!

Zasto je jedini igrac koji uvek mora da igra 90 minuta i ima neograniceni kredit Kizito iako od kada je dosao u Vosu nije nista pokazao?
.
Nadam se ice da je sada pokazao :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Oprez

Post by Djumi »

Za ovu utakmicu bi se trebali pricuvati "postenih" ljudi :!:

Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Završava se prvi deo Meridian Super Lige Sportska centrala

U subotu će se spustiti zavesa na superligaške fudbalske terene u Srbiji i Crnoj Gori. Na programu su preostale četiri utakmice 17. kola, a derbijem se može nazvati duel u Kuli gde Hajduk dočekuje ekipu Voždovca. Očekuje se tvrd meč pošto Kuljani teško gube bodove na svom terenu, a "zmajevi" na strani umeju da bude veoma neugodni.
Crvena zvezda posle šokantne eliminacije sa evropske scene dočekuje ekipu Jedinstva i ima priliku da pobedom makar donekle zaleči rane i sa tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan ode na zimsku pauzu. Bijelopoljci sa gostovanja još nisu otišli neporaženi i bila bi senzacija da na "Marakani" prekinu taj niz.
Vojvodina će ugostiti ekipu Budućnosti iz Banatskog Dvora želja da trijumfom okonča relativno uspešnu polusezonu, dok u Gornju Varoš, ranjenoj ekipi Zemuna, na megdan dolazi ekipa Rada.

Subota, 17. decembar:
13:00h Crvena zvezda - Jedinstvo
13:00h Vojvodina - Budućnost Banatski Dvor
13:00h Zemun - Rad
13:00h Hajduk Kula - Voždovac

Trenutna tabela:


1. Crvena Zvezda 16 13 1 2 42:17 (+25) 40 bodova
2. Partizan 17 13 1 3 30:13 (+17) 40
3. Voždovac 16 10 3 3 32:16 (+16) 33
4. OFK Beograd 17 10 1 6 22:11 (+11) 31
5. Zeta 17 10 1 6 27:23 (+4) 31
6. Vojvodina 16 7 4 5 14:12 (+2) 25
7. Hajduk Kula 16 6 6 4 20:19 (+1) 24
8. Budućnost (BD) 16 7 1 8 15:19 (-4) 22
9. Borac Čačak 17 5 5 7 16:21 (-5) 20
10. Smederevo 17 6 2 9 16:22 (-6) 20
11. Zemun 16 5 4 7 17:22 (-5) 19
12. Rad 16 5 1 10 17:22 (-5) 16
13. Budućnost (P) 17 3 7 7 14:21 (-7) 16
14. Habitpharm 17 3 6 8 9:15 (-6) 15
15. Obilić 17 2 4 11 14:31 (-17) 10
16. Jedinstvo 16 3 1 12 12:33 (-21) 10

Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Jako vazna utakmica za nas!Ukoliko nebudemo pobedili vracamo se borbi za opstanak,da nam je ovo neko rekao pre dva kola verovatno mu niko nebi verovao...Za razliko od mnogih mislim da je lose po nas sto se ova dva kola igraju sada!Ako Vukelja i ekipa nemaju vise motiva neka slobodno neigraju,ima ko je zeljan igre i dokazivanja :!:

Po meni bod nam nista neznaci moramo od pocetka kidisati ka protivnickom golu i borbenom,disciplinovanom igrom doci do 3 vazna boda :!:

Sve osim bilo kakve pobede je ravno katastrofi :!:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9947
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Pobedom u ovom mecu Dzimi Maric kod mene dobija prelaznu ocenu (na staklenim nogama) u ovoj polusezoni.... Bilo koji drugi rezultat bi bio direktan povod za smenu trenera.To je moje misljenje!!!
Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Iskoristio bih ovaj post da vas sve podsetim da akcija IGRAC SEZONE jos traje pa shodno tome posle utakmice ostavite svoje glasove!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Najava iz Dnevnika

Post by Владика »

ez obzira na to što će u današnjem meču biti lišen usluga Saše Dobrića i Džozefa Kizita, trener fudbalera Vojvodine Zoran Marić nada se uspehu. Spreman je da sa raspoloživim snagama pripremi zamku zahuktalom gostu koji u poslednje vreme igra kao preporođen. Za današnji duel odredio je 18 kandidata.

- Gledao sam Budućnost u utakmici sa Zemuncima. Odlično su Dvorani organizovani i u svakom trenutku tačno znaju šta hoće. Nema sumnje da je to dobrim delom i zasluga novog stručnog štaba. No, posle dva uzastopna poraza naša je obaveza da pobedimo pred domaćom publikom. S tri boda mnogo mirnije bismo otišli na zimsku pauzu i planirali za proleće - istakao je Marić.
Izostanak standardnih veznih igrača Dobrića i Kizita strateg Novosađana pokušaće da nadomesti na sledeći način:
- Nemamo veliki izbor levonogih igrača. Zato je prirodna zamena za Kizita Borko Pavlović. Kada je o Dobrićevoj zameni reč, tu će najverovatnije doći do pretumbacije u postavi. Milutinović će igrati u sredini, a Nastić uz liniju - nagovestio je Marić.

Crveni kartoni dobijeni u Čačku nisu jedina poteškoća trenera Vojvodine.
- Jovanović i Despotović su zbog povreda tek u petak trenirali punom snagom. Obojica su u kombinaciji i verujem da će spremni dočekati utakmicu - istakao je Marić.
Vojvodina bi današnji meč trebalo da počne u sastavu: Todić, Stošić, Stepanov, Pekarić, Mandić, Nastić, Milutinović, Vukobratović, Pavlović, Jovanović, Vukelja.
Rukovodstvo kluba odlučilo je da za današnju utakmicu u Novom Sadu ne naplaćuje ulaznice. Početak je u 13 časova. S. S.

Radio prenos
Radio Novi Sad (87, 7 megaherca) kombinovano će prenositi današnje mečeve: Vojvodina - Budućnost (BD) i Hajduk - Voždovac. Od 13 časova iz Novog Sada javljaće se LJubenko Zvizdić, a iz Kule Miodrag Đerić.

Poslastica za kraj

Fudbaleri Budućnosti posle dve uzastopne pobede nad kvalitetnim protivnicima OFK Beogradom i Zemunom završavaju jesenju sezonu mečom s Vojvodinom u Novom Sadu.
Sigurno da Dvorani žele da se od ove kalendarske godine oproste onako kako su i počeli, dobrim rezultatom. Međutim, s druge strane Vojvodina je ove jeseni mnogo mečeve odigrala sjajno, posebno sa Crvenom zvezdom i sigurno je tim trenera Marića favorit na papiru. Lopta je okrugla i nikad se ne zna, a Dvorani posle dva dobra rezultata ne dolaze u Novi Sad s belom zastavom.

Golman Budućnosti Miloš Radanović pred ovaj meč je istakao:
- Vojvodina ima kvalitet, dobre pojedince, odličnog trenera i solidne rezultate. Novosađani su uspeli posle deset godina da pobede Zvezdu, što dovoljno govori o njima. Imaju golmana Todića, Stepanova kao i neugodne Jovanovića i Vukelju, a tu je i odlični vezista Dobrić. Međutim, i mi imamo adute i pokušaćemo da se suprotstavimo Vojvodini onako kako najbolje budemo umeli, jer želimo ovu jesenju sezonu da završimo dobrim rezultatom - rekao je Radanović.

Šef stručnog štaba Dvorana Nikola Rakojević, u svaki meč ulazi s određenim optimizmom.
- Gledao sam Vojvodinu nekoliko puta, imaju jak tim, igraju moderno i krasi ih izuzetno brza i kolektivna igra. Međutim, svaki klub ima i vrlina i mana, a mi ćemo pokušati da iskoristimo svaku grešku Vojvodine. Ako moji igrači ispune ono što sam im predočio možemo očekivati dobre vesti za naše navijače iz Novog Sada - istakao je Rakojević.

Dvorani su s Vojvodinom igrali tri zvanična meča, dva puta pobedila je Budućnost, a jednom Vojvodina. Žreb je uvek tako hteo da jesenju sezonu pred svojom publikom Budućnost otvara protiv Vojvodine, a prolećnu obrnuto.
Budućnost će nastupiti u sledećem sastavu: Radanović, Pjevač, Kutlačić, Andrić, Savić, Milošević, Zafirović, Drinčić, Stojaković, Mićić i Kasum.
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

1:0, Vukelja... Dovoljno... Odgovara (ne)prikazanom na terenu u potpunosti.

Bilo je tvrdo, ali opet stara priča - damo gol, zatvorimo dupe, dupe uza zid i čekamo kraj. Nije Banat odigrao Bog zna šta, na kraju smo imali i sreće da je lik pogodio svog čoveka s 5 metara kada je lopta već vidjena u mreži. Nekoliko obećavajućih naših kontri, sjajna šansa MJ-a, ali je ipak ostalo 1:0.

Pala je i gostujuća zastava 'Julci', malo cimanja s obezbedjenjem, na kraju su navijači ušli u teren i poskidali (bukvalno) igrače u gaće!

I to je to... Sledi pauza, nadam se da više nećemo gledati neke konje u ekipi i da će Džimi obaviti dobar posao i spremiti momke za juriš u Evropu!

PS Hajdi Klum je kurva!
Last edited by Duke on Sat Dec 17, 2005 11:22 pm, edited 1 time in total.
You'll never walk alone!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Dobro je što ćemo se do 18 februara malo odmoriti. Dobro je za nas, i za igrače, a i za Stručni Štab.Kako se u poslednje vreme strmoglavo vraćamo prepoznatljivoj igri dobro je i što će neki, nadam se , otići..Fala Bogu nagledali smo ih se svih ovih godina.Pamtićemo ih po tome, što su nas, uglavnom, nervirali.Nadam se da ovi koji planiraju da dođu neće ličiti na one koji planiraju da odu.
Klizav teren, zadovoljavajući broj gledalaca po lepom ali prohladnom vremenu, ukradena zastava malobrojnim neiskusnim gostima i blede partije Vojvodine i Banata obeležile su ovu utakmicu.
Vojvodina je nastupila u najavljenom sastavu i mlako, od samog starta.Gosti su u prvom poluvremenu previše respektovali Grad i teren i primili gol bez prave šanse.Loptu koja je nekako došla do njega, Vukelja je sproveo u mrežu, ne baš jakim i preciznim šutem, ali dovoljnim da zbog blizine gola završi iza leđa gostujućeg golmana.Čini mi se da je hladno vreme i malo posla, zaledilo i usporilo Radanovića u reakciji, tako da je Vukelja došao do još jednog gola za visoko mesto na listi strelaca.
Vredno je zabeležiti lep prodor Nastića po desnoj strani, promašene dve polušanse Em Džeja i dva loša šuta Ronalda iz izglednih poluprilika.Dobre igre Stošića i Pekarića u odbrani i sugurne intervencije Todića.Solidnog Mandića i neumornog Milutinovića.Slabu partiju Pavlovića & ostalih drugova i zaspalog ili promrzlog Marića na klupi, kada je zaista prakasno (na samom kraju utakmice) izvršio druge dve izmene gore pomenutih MJ&R sa Buačom i Despotovićem, A, dotle, gol nam je visio u vazduhu čitavo drugo poluvreme.Da je Banat bio prisebniji, mogao ih je dati 2 iz tipičnih zicera.
Vredno je pomenuti odličnu reakciju Buača na samom kraju utakmice, kada MJ nije ispratio akciju svog kolege, a lopta prošla duž cele gol linije i završila u gol autu.
Na kraju zadovoljan sam samo bodovima za miran zimski san i što su igrači podelili dreseve najvernijim navijačima koji su ušli u teren (bez incidenta kao italijanski navijači u Kalču) da proslave kraj relativno uspešne polusezone.
Sada dolazi vreme za druge teme.Najvažnija je, što je rekao Djumi, DOSELKCIJA.Nadam se da ćemo doći do nekih para i igrača i da neopravdane nametnute kazne nećemo platiti.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked