Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

NSKrajisnik wrote:Srbi imaju pravo da igraju za srbiju, boli me briga gde su rodjeni.
Opet zavisi od toga koju definiciju za pojam "Srbin" koristimo.

Ako pod Srbin podrazumevamo sve drzavljane Srbije onda tu spada i mnogo ljudi koji su po nacionalnosti ne-Srbi - Madjara, Albanaca, Muslimana (tzv. Bosnjaka), Hrvata, Goranaca, Slovaka, Rumuna, Rusina, Roma... pa cak i jedan Brazilac :wink: dok su etnicki Srbi koji nemaju srpsko drzavljanstvo (npr. rodjeni u dijaspori ili nekoj od bivsih SFRJ republika) ispada kao da nisu Srbi.

A ako pak gledamo samo etnicko poreklo onda igraci poput Alberta "ja sam muskarac" Nadja (poreklom Madjar), Igora Duljaja (Goranac), Milana Stepanova (Slovak), Ivice Franciskovica (Bunjevac) i mnogi drugi koji su u proslosti igrali za neku od reprezentativnih selekcija nase zemlje nikad ne bi imali pravo da zaigraju za reprezentaciju sastavljenu od cisto etnickih Srba...
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Post by laki »

Ja ne znam cemu ovoliko pametovanja, neka se niko ne uvredi! Ako neko igra za neku reprezentaciju to je zato sto oseca da pripada naciji za ciju zemlju igra. Kada sam ja, na zalost zapoceo ovu raspravu, aludirao sam na to da mi nije jasno koji su razlozi da neki Srbin smatra bih svojom zemljom. Sto se mene tice, nema problema ni kad Srbin koji je rodjen i odrastao u, npr Spaniji, igra za reprezentaciju Spanije. On je tu odrastao i za Srbiju ga vezuje samo poreklo, ali se oseca kao pripadnik neke druge nacije. Ali ne ide mi u glavu da iko moze da oseca bilo kakvu privrzenost, ili sl, drzavi kakva je bih... Ju kako smo smorili sa ovom temom.
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

laki wrote:Ali ne ide mi u glavu da iko moze da oseca bilo kakvu privrzenost, ili sl, drzavi kakva je bih...
Pa, neko ocigledno moze, cim ta drzava (kakva god da je nakaradna) postoji kao takva i eto uspeju cak i da sa'vataju 18 pojedinaca da sastave nekakvu fudbalsku reprezentaciju pa cak ponekad i da pobede nekoga...
ZmagoNS
Posts: 229
Joined: Tue Sep 01, 2009 7:02 pm

Post by ZmagoNS »

http://www.youtube.com/watch?v=l45_pOMw ... ded#at=542

101 najbolji gol ove godine,kompilacija,vrh! :D :shock:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Maradona: "FIFA, muzej dinosaurusa“

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=516629
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Post by njaks »

Radoye wrote:Maradona: "FIFA, muzej dinosaurusa“

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.p ... _id=516629
U poptpunosti se slazem, ali mislim da njega vise niko ne uzima za ozbiljno... :roll:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Joooooj majkoooo.....
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wEgkVM6P ... r_embedded[/youtube] :lol: :lol: :lol:

edit Minja: Vrh je na 2:00 ha ha ha ha
Image
limanfkv
Posts: 2872
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

Radoye wrote:
laki wrote:Ali ne ide mi u glavu da iko moze da oseca bilo kakvu privrzenost, ili sl, drzavi kakva je bih...
Pa, neko ocigledno moze, cim ta drzava (kakva god da je nakaradna) postoji kao takva i eto uspeju cak i da sa'vataju 18 pojedinaca da sastave nekakvu fudbalsku reprezentaciju pa cak ponekad i da pobede nekoga...
Meni najvise smeta sto se reprezentacije ponasaju kao najobicniji klubovi. Ako nemaju svoje, pojacavaju se kroz transfere tj. naturalizacijom. Sve to je odavno izgubilo bilo kakav smisao, tako da tu papazijaniju vise ne pratim. Koja je vise svrha takvog takmicenja????
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Zato i postoje ta pravila da ako je neko igrao za jednu reprezentaciju vise ne moze da igra za drugu (osim u slucaju novonastalih drzava gde moze da bira za koju ce od drzava-naslednica da zaigra). Inace bilo je i ranije "transfera" izmedju reprezentaclija, legendarni Di Stefano je valjda za tri razlicite reprezentacije igrao tokom svoje karijere. Puskas je nakon bega iz komunisticke Madjarske pokusao da igra za Spaniju ali vec tada njemu nisu dozvolili.

E sad - problem sa ovako postavljenim pravilom da se igre za mladje selekcije ne racunaju kao igranje za reprezentaciju prilikom primene ovog pravila je to da je sada povecan pritisak na mlade igrace da napustaju svoje klubove i svoje drzave jos kao tinejdzeri da bi fudbalsko usavrsavanje prolazili u podmlatcima klubova iz neke od fudbalskih velesila. Time se jos vise slabi fudbal u njihovim maticnim drzavama jer klubovi ostaju bez najtalentovanijih igraca i pre nego li su stigli sa njima da potpisu prvi profesionalni ugovor. Pored slabljenja fudbalske konkurencije, tu je onda u pitanju i direktna finansijska steta nastala gubitkom novca od potencijalnog transfera.

Cesto se desava da ti igraci kasnije ne prodju u sam vrh u svojim "novim" drzavama pa posle jednog-dva nastupa za mladje selekcije usledi transfer u neku drugoligasku ekipu, e onda u njima iznenada proradi "patriotizam" pa se sete odakle su dosli i pocni da se nude da igraju za reprezentacije zemalja svojih predaka.

Tako da ti "transferi" u neku ruku rade u oba smera - proble je u tome sto one najkvalitetnije uvek odnose najbogatiji (na primer - koliko "cistih" Nemaca igra za reprezentaciju Nemacke?) dok se nazad vracaju samo otpatci...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uLcTTT6K ... grec_index[/youtube]

Samo sto gol nije dao Kodro :wink:

Od Brane Ilica sam ocekivao ovakve igre



Vladimir Gudelj je prvi fudbaler na koga me je podsetio Brana Ilic... eh,da je bar u pola bio efikasan
Image
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Post by laki »

Voja wrote:Joooooj majkoooo.....
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wEgkVM6P ... r_embedded[/youtube] :lol: :lol: :lol:

edit Minja: Vrh je na 2:00 ha ha ha ha
Poslednji like je fefinitivno pobedio, sto se mene tice! :shock:
Image
User avatar
newnowapv
Posts: 589
Joined: Sun Dec 06, 2009 4:05 pm
Location: Telep

Post by newnowapv »

Voja wrote: Od Brane Ilica sam ocekivao ovakve igre
Heh, ovaj nas svaku cetvrtu ubaci kad je sam pred golmanom...
simicpk
Posts: 425
Joined: Thu Jun 11, 2009 2:07 pm

Post by simicpk »

User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

e ako ovako nesto ne bi vratilo publiku na nase stadione, onda nista nece:



:wink:
Post Reply