Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Maki
Posts: 1194
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Maki »

gospodinFKV wrote: Mon Dec 04, 2023 1:37 pm Mnogo gori od njega su dobili sezonu da se pokazu.
Mnogo gori od njega su dobili da sastave tim za sezonu.
Covek od :shit: pokusava pitu da napravi. To traje.

Steta je to sto mu je prvi prelazni rok zimski. Tu nema puno opcija, osim likova koji dolaze nazad iz Azije recimo.
Može li se znati koji su to mnogo gori dobili sezonu? Ko je uopšte imao čitavu sezonu?
I koja su to go**a u našem timu, od kojih valja praviti pitu. Ne vidim da je ijedan igrač tako beznadežan slučaj (osim kapitena) kao što je ovaj trener. Koliko mu to brašna, jaja i šećera treba da napravi pitu, i gde su ti kvalitetni sastojci za pitu bili za ostale trenere?
Pa on ne može ni poslednjeg na tabeli da nadigra, niti da sačuva mrežu.
Imamo solidan tim, sastavljen od iskusnih i mladih perspektivnih igrača. Ovakav skor 6 4 4 23:22 (+1) nije toliko loš, ali bi ga i neki gori trener napravio.
Nama trebaju pojačanja u svim sektorima, od igrača, do sportskog direktora i trenera, ako hoćemo u Evropu.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Red Marquis »

On nema desnog beka. Oba su živi očaj, moguće i dva najgora desna beka koja smo imali u ovom veku. Ima jednog defanzivnog veznog kojeg je dobio poslednjeg dana, ostalo sve igra tu poziciju da joj ne pripada. Ima brdo igrača koji su dovedeni roviti i manje više će i ostati takvi (U.Nikolić, Kajević, možemo tu sad pridodati i Bolingija). Nema pravog centarfora (drvo Vukić se ne računa) Vukanović možda to igra, ali mu to nije pozicija. N Zukić, ni Milosavljević ni U.Nikolić nisu pravi organizatori igre, tako da ni to nemamo. Nema rezervnog štopera da iole valja. Preskočiću golmana i levog beka ne zato što sam zadovoljan, nego što ima i većih muka od tih mesta.

Kad se sve sabere, mnogo je to. I to je dovoljno da se kaže da nema tu pite.
Io odio Belgrado
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

@Maki +1
A i kuvar nije baš Džejmi Oliver.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Red Marquis wrote: Tue Dec 05, 2023 4:38 am On nema desnog beka. Oba su živi očaj, moguće i dva najgora desna beka koja smo imali u ovom veku. Ima jednog defanzivnog veznog kojeg je dobio poslednjeg dana, ostalo sve igra tu poziciju da joj ne pripada. Ima brdo igrača koji su dovedeni roviti i manje više će i ostati takvi (U.Nikolić, Kajević, možemo tu sad pridodati i Bolingija). Nema pravog centarfora (drvo Vukić se ne računa) Vukanović možda to igra, ali mu to nije pozicija. N Zukić, ni Milosavljević ni U.Nikolić nisu pravi organizatori igre, tako da ni to nemamo. Nema rezervnog štopera da iole valja. Preskočiću golmana i levog beka ne zato što sam zadovoljan, nego što ima i većih muka od tih mesta.

Kad se sve sabere, mnogo je to. I to je dovoljno da se kaže da nema tu pite.
Potpisujem post.

Tesko je u toj situaciju i sklopiti tim, a tek napraviti igru i rezultat, da ne govorimo. Nazalost.

Kad bi igrace bilo kog superligasa ( osim prva cetiri, pa i pet) obukli u nase dresove, nikakve razlike ne bi bilo. Tu nijedan trener ne pomaze ( vidite kako se oni menjaju i kod tih klubova i uvek isto, kao pre).

Vosa je na tabeli realno na mestu koliko i vredi (od 5. mesta, pa nanize).
Bez pojacanja na zimu tako ce se i kretati. :oops:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ssnigd
Posts: 3439
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by ssnigd »

Neko i dalje zali za Batakom, jbg razliciti smo
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

Maki wrote: Tue Dec 05, 2023 12:37 am
gospodinFKV wrote: Mon Dec 04, 2023 1:37 pm Mnogo gori od njega su dobili sezonu da se pokazu.
Mnogo gori od njega su dobili da sastave tim za sezonu.
Covek od :shit: pokusava pitu da napravi. To traje.

Steta je to sto mu je prvi prelazni rok zimski. Tu nema puno opcija, osim likova koji dolaze nazad iz Azije recimo.
Može li se znati koji su to mnogo gori dobili sezonu? Ko je uopšte imao čitavu sezonu?

U tome je i poenta, zašto odmah da menjamo, tako nagle promene nam ništa ne donose, red je da neko dobije šansu na duže staze.

Možda tužno zvuči ali Ranko je u tri meča gde smo bili relativni autsajderi izvojevao pobedu. Slabo smo popunjeni. Imamo određeni kvalitet ali smo realno 6-7 tim po širini kvaliteta i tjt.
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Kako spuštamo kriterijum. Na početku sezone se samo pričalo o Evropi i bla, bla... A sada smo šesti, sedmi po kvalitetu igrača.
Malo naknadna pamet. Znam da niko ovde nije prorok da bi znao kako ćemo izgledati tokom sezone. Ja sam pre početka postavio pitanje ovde o tome šta predviđamo našem timu. Bilo je mnogo optimističnije tada. Moja prognoza je bila treće mesto ali sam posle revidirao na četvrto i dalje mislim da je sve ispod toga katastrofa. Zar treba ovi novi mladi navijači da se navikavaju na 6,7 mesto? Ajde da se malo uozbiljimo i tražimo od kluba da se vrati tamo gde bi morao i biti.
@ssnigd Ja ne vidim ovde ikog ko žali za Batakom. Ako se kaže da ovo ne valja zašto odmah pomisliti da je Batak ili slični bio bolje rešenje od Popovića?
@Deep Daj reci nama neobaveštenima na koje smo tri utakmice pobedili a bili smo relativni autsajderi?! TSC je ok a koje su ostale dve?
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

@Slanobarac

Napisao sam pobedu. U tri utakmice gde smo bili relativni autsajderi izvojevao je jednu pobedu. Izvinjavam se, nisam napisao najjasnije.

Ovaj tim je imao potencijal ali je nakradno sklopljen. Ako se sećaš ja sam napisao ili da se ovaj tom zapkruži i dovedi 3-4 kvalitetna igrača ili da se ponovo kreće ispočetka i pravi “rebuilding” tima. Jer ovo nije tim koji može da napreduje do te mere da nas iznenadi. Na ovaj tim se ili dovodi tri, četiri kvalitetna igrača ili se pozdravljaš sa 70%.

Ovo je istina i tjt.

Nama fale dva kvalitetna vezna fudbalera još.

Rajko i Zukić i pored toga što igraju bolje moraju da budu rezerve a ne starteri i ma koga koliko to bolelo jer je Zukić naše dete to je istina.

U našoj ligi je ubedljivo najvažnija pozicija veznjak, jer u slučaju da imaš slabije napadače, kontrolom ritma i većim posedom dolaziš do prilike da postigneš gol isto tako i ako imaš slabiju defanzivnu liniju ti ćeš kvalitetnim veznim redom i kontrolom lopte odnosno većim posedom manje izlagati i svoju odbranu potencijalnim napadima protivnika.

Bekovska linija kod nas najviše strada jer vezni red ne krpi dovoljno i olako dozvljavamo protivniku lopte u širinu ili još gore svojim greškama i lošim dodavanjem u veznom redu, bekovi plaćaju cenu.

Ako ništa mi imamo veliki problem koji je relativno lako rešiv, nama problemi kreću i završavaju se sa veznim redom, meni nije jasno da to mi ne vidimo već po koji prelazni rok.

Mi menjamo i dovodimo napadače, krila, bekove, štopere samo u veznom redu gde smo i najtanji mi nešto rotiramo, krpimo i pokušavamo. Jednostavno dovedi dva igrača koja vrede u veznom redu i krvna slika tima se menja.

Jednostavno mora da se uloži ako mislimo da preokrenemo sezonu, dva vezna mogu da se nađe i na zimu.

Mi hoćemo sa partizanom recimo da se trkamo a samo treba videti njihov vezni red. Recimo jedan Docić je kvalitetniji od celog našeg veznog reda kombinovano. Rajko je recimo super da bude osigurač, da nekad počne, nekad ulazi sa klupe ali da bude osigurač u vezi a ne čovek koji prilazi po loptu i da nam od njega zavisi kako će nam protok lopte i sama distribucija i građenje napada izgledati.

Naš vezni red nema loš pristup, igraju ljudi koliko mogu ali smo jednostavno tanji od dosta ekipa na toj poziciji.
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by slanobarac »

Jasno. Sve je tako. Meni ovaj amaterizam u klubu jede džigericu. Na šta smo mi spali Bože dragi? Ali nije to od juče, traje srozavanje kluba poodavno.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1189
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Mare_Liman »

Voja wrote: Tue Dec 05, 2023 12:01 am
Deep Purple wrote: Mon Dec 04, 2023 11:16 pm Da sam ja na Rankovom mestu naduvao bih na sledećoj konferenciji forumaše samo tako :mrgreen:
Meni je i veliki pomak sto covek posle svakog meca kaze bas ono sto je bilo na mecu. Evo i sad posle partizana je rekao da smo igrali samo 20 minuta posle partizanovog gola sto i jeste tacno. A recimo Duljaj kaze "bila je fenomenalna utakmica" :mrgreen: Kontam da bi i Batak tako nesto izjavio, a Mima... ima li neko da nije zaboravio Mimu? :)
Батак : Као што је колега и рекао била је феноменална утакмица за гледање, ми смо дошли овде да се надигравамо, што смо и радили током скоро целе утакмице, нажалост срећа је изостала у неким тренутцима, честитао бих својим играчима на борбености ми се окрећемо ономе што следи...
Мима : Пре свега мислим да су момци показали карактер, било је како добрих, тако и лоших ствари, сложио бих се са колегом да је била феноменална утакмица за љубитеље фудбала, опет фалило је среће у неким сегментима утакмице што је у том тренутку директно утицало на исход утакмице, а ми се наравно окрећемо ономе што следи, чекају нас битне утакмице у наредном периоду које треба да схватимо ко финале....
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1189
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Mare_Liman »

Deep Purple wrote: Tue Dec 05, 2023 10:07 am @Slanobarac

Napisao sam pobedu. U tri utakmice gde smo bili relativni autsajderi izvojevao je jednu pobedu. Izvinjavam se, nisam napisao najjasnije.

Ovaj tim je imao potencijal ali je nakradno sklopljen. Ako se sećaš ja sam napisao ili da se ovaj tom zapkruži i dovedi 3-4 kvalitetna igrača ili da se ponovo kreće ispočetka i pravi “rebuilding” tima. Jer ovo nije tim koji može da napreduje do te mere da nas iznenadi. Na ovaj tim se ili dovodi tri, četiri kvalitetna igrača ili se pozdravljaš sa 70%.

Ovo je istina i tjt.

Nama fale dva kvalitetna vezna fudbalera još.

Rajko i Zukić i pored toga što igraju bolje moraju da budu rezerve a ne starteri i ma koga koliko to bolelo jer je Zukić naše dete to je istina.

U našoj ligi je ubedljivo najvažnija pozicija veznjak, jer u slučaju da imaš slabije napadače, kontrolom ritma i većim posedom dolaziš do prilike da postigneš gol isto tako i ako imaš slabiju defanzivnu liniju ti ćeš kvalitetnim veznim redom i kontrolom lopte odnosno većim posedom manje izlagati i svoju odbranu potencijalnim napadima protivnika.

Bekovska linija kod nas najviše strada jer vezni red ne krpi dovoljno i olako dozvljavamo protivniku lopte u širinu ili još gore svojim greškama i lošim dodavanjem u veznom redu, bekovi plaćaju cenu.

Ako ništa mi imamo veliki problem koji je relativno lako rešiv, nama problemi kreću i završavaju se sa veznim redom, meni nije jasno da to mi ne vidimo već po koji prelazni rok.

Mi menjamo i dovodimo napadače, krila, bekove, štopere samo u veznom redu gde smo i najtanji mi nešto rotiramo, krpimo i pokušavamo. Jednostavno dovedi dva igrača koja vrede u veznom redu i krvna slika tima se menja.

Jednostavno mora da se uloži ako mislimo da preokrenemo sezonu, dva vezna mogu da se nađe i na zimu.

Mi hoćemo sa partizanom recimo da se trkamo a samo treba videti njihov vezni red. Recimo jedan Docić je kvalitetniji od celog našeg veznog reda kombinovano. Rajko je recimo super da bude osigurač, da nekad počne, nekad ulazi sa klupe ali da bude osigurač u vezi a ne čovek koji prilazi po loptu i da nam od njega zavisi kako će nam protok lopte i sama distribucija i građenje napada izgledati.

Naš vezni red nema loš pristup, igraju ljudi koliko mogu ali smo jednostavno tanji od dosta ekipa na toj poziciji.
+1

Баш што сам и пре спомињао, ви сте очекивали да ми прођемо један Апоел који је играо лигу шампиона коју годину пре тога са једним Буснићем, Лазаревићем, Јеличићем, Зукићем и ако је тад издоминирао, Вукићем и ако је на Кипру био добар и да не набрајам даље, па они једва имају квалитет да овде праве разлику ако је и уопште праве, далеко смо ми од Европе ако се не појачавамо играчима ко што су Матеус, Чумић па могу слободно рећи и Болинги да га ово није стрефило ко зна какав би исход био горе, мада питање да л би Вукановић дошао да се то није десило... Што би рекао председник ми тек у сезони 25/26 нападамо титулу, треба ту од онаквог тима, Вукадиновић, Мркаић, Новевски доћи до тима који је зрео за Европу па бар да се не обрука...
Last edited by Mare_Liman on Tue Dec 05, 2023 11:36 am, edited 1 time in total.
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

Ja mogu samo u svoje ime da pričam i za mene je Ranko najpozitivnija stvar koja nam se desila u klubu i ne posmatram sve kroz prizmu rezultata.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

@Maki
Sto se tima tice, napisao je Marquis sve sto bih ti i ja rekao. Nisu pojedinacni igraci tu toliki problem, koliko je problem to sto covek ima po dve nedovoljno dobre opcije na nekim pozicijama, rovite i isluzene na drugim. Mi imamo trenutno mozda 15ak igraca koji zasluzuju da uopste dodirnu ovaj dres, od toga bih vise od pola racunao kao igrace za klupu.

Sto se trenera tice, pisao sam jos pre koju godinu da je Lalatovic prvi trener posle Kize koji je dobio punu sezonu, kao i prvi trener posle Kosanovica 90ih koji je spojio dve, te kada kazem ''sezonu'' u ovom kontekstu, najvise mislim na trenere koji su dobili priliku da oblikuju tim u nekoj meri kroz prelazne rokove, u idealnom slucaju dva, a negde makar jedan.

Dakle, pre svih je tu Psiholjub. On nije izdrzao celu sezonu, ali je dobio dva prelazna roka. Stvari koje smo svi culi sa Vujadina su bile jezive i nije ni cudo sto je izgubio svlacionicu.
Krivokapic je recimo dobio zimski prelazni rok i ostatak sezone da nesto uradi. Ono je bilo zlo koliko je bilo lose.
Mima mozda nije gori trener, ali je imao istorijsku sansu koju nismo iskoristili. Dva prelazna roka, nova atmosfera, sveza krv. Corak.

Ranko nema neki skor jos uvek, ali s obzirom na to kakav tim je nasledio, ja zaista ne znam koji trener bi uradio nesto vise. Psiholjub bi mozda imao slican skor uz gol razliku 6:5, Mima i Batak bi imali 17 neresenih na tih 14 utakmica. Ostale kreature iz ''struke'' u ovoj ligi necu ni da spominjem.

Usput, slazem sa ostalim upisima, pa i sa delom tvog, da nije tu samo tim problem, a ni trener. Ovde sve bazdi na amaterizam, te je i to delom moja poenta - Ranko je ovde najmanji problem.
User avatar
rykerfcv
Posts: 872
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by rykerfcv »

Mare_Liman wrote: Tue Dec 05, 2023 11:32 am
Што би рекао председник ми тек у сезони 25/26 нападамо титулу, треба ту од онаквог тима, Вукадиновић, Мркаић, Новевски доћи до тима који је зрео за Европу па бар да се не обрука...
Uhvati me jeza cim se spomene Mrkaic,najgori napadac kojeg sam ikad video i gledao...

Sto se tice Ranka i njegova dva prethodnika koje igrace su oni trenirali?

Mi nemamo krstene igrace,tri tipa igraca dolaze u Vosu: 1.Roviti i konstantno povredjeni 2.Limitirani i to mnogo 3.Stariji igraci da "ozive" karijeru.

Naravno to nije ni krivica Ranka,Bataka i Mime ni samih tih igraca nego kao sto svi znamo veoma cenjenog ovde Marka Jovanovica.

Samo sto bi Batak i Mima na sve tri utakmice odmah stavili bunker i igrali bi iz kontranapada.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
hvylarn
Posts: 442
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by hvylarn »

Psiholjub, čovek može da vodi nižerazredne timove koji se bore da ne ispadnu. Jedino tako je njegov rezultat merljiv, za više nije kao i njegovo poznavanje fudbala. Batak isto bez konkretne ideje i igre. Za Mimu sam govorio da je trebalo dati još vremena, kao što je i bilo obećano, samo što i većina kaže, jednostavno čovek bez te energije, strasti za pobedom, što verujem da sutra i igračima smeta, jer pored stručnog znanja, glavni trener mora biti i veliki motivator, što smatram da je njemu nedostajalo. Jedino da je našao 20tak igrača, njemu sličnim pa da na taj pedagašoki način izvuče maksimum od njih.
Kod Ranka se nazire od svega po malo što je kod ovih prethodnih nedostajalo, jednostavno ne može se više se igračkim kadrom koji imamo. Kažete imamo solidan tim, a solidan tim nije za više od sredine tabele jer mnogi imaju isto tako solidan tim.
Opet po meni, ne treba menjati trenera, već treba menjati tim i dovoditi igrače po želji i meri trenera. Iako nam treba mnogo više, al makar jednog do dvojice kvalitetnih na zimu dovesti, ali da nisu neki Kajevići, Lukići koji razmišljaju o penziji jer takvih imamo i previše. Na leto oprostiti se sa više od pola tima i dovesti igrače koji mogu da naprave razliku.
Post Reply