Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
budababa
Posts: 4016
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

E Vojo, odgleda i ti Vojvodinu uzivo :lol: Hvala za info! 8)
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9964
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

budababa wrote:E Vojo, odgleda i ti Vojvodinu uzivo :lol: Hvala za info! 8)
I sam Herr Stepi je rekao:"Publika je tu,samo je treba isprovocirati da dodje" :wink:

Od golova veoma je lep bio Danijev za 3:0,izasao sam pred golmana i sa ivice 16 m plasirao loptu pod precku.A inace,neko iz mase je dobacio da je Mrdja dao u Stepanovicevu i danas tri maltene ista gola,pa ko je video tamo (nesto kao ukliz na dubinsku i samo produzavanje njenog leta ka golu) zna kakvi su danas bili njegovi golovi.Imali smo jos 3-4 suta (solidna) u okvir gola i jedno 6-7 daleko iznad gola.Prvo poluvreme trio Djurovski-Stjepanovic-Maksimovic (cini mi se) sasvim lepo funkcionisao,mada... protivnik je nedorastao tako da rano je suditi.Adjuru i nije mnogo pokazao za vreme provedeno na terenu,dok je Kiza (za koga domacini rekose da se i ne cuje dok trci,kao leptir je :lol: ) u nekoliko navrata pokazao da bi bio dobar i organizator igre kroz sredinu terena.Misa drugo poluvreme celo bio sidras,dosta me podsetio na Drakulica.... mada sam ja celo vreme mislio da je on organizator igre,da igra iza spiceva.... tako da sam malo zbunjen.Inace,Stepi se najvise na Misu drao u drugom poluvremenu i cini mi se da ima primedbi na njegove defanzivne zadatke,rekao mu je sve u lice,cini mi se na engleskom
Image
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Ипак, у Дебрецину
Иако је пре само два дана речено да Војводина неће отићи на припремну утакмицу са шампионом мађарске Дебреценом због проблема с визама , фудбалери и стручни штаб сутра ће кренути код наших северних суседа али без Кизита, Ађуруа и Хуциашвилија.
- Нисмо хтели да испаднемо некоректни, Дебрецену је овај окршај премијерни у сезони, нека врста главног теста за квалификације за Лигу шампиона . Они су већ најавили утакмицу. Решили смо да испоштујемо позив и ићи ће 18 играча и два голмана - рекао је спортски директор Миодраг Пантелић.
Дебрецен и Војводина одиграће припрему утакмицу у суботу од 19 часова, а са тројицом странаца ће остати радити неко од помоћника Златомир Загорчић или Лазо Грубор.

ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА
Расположени Мрђа
Херцеговац - Војводина 0:9 (0:7)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца 350, судија Хашка (Бачка Паланка), стрелци: Мрђа у 6. (из пенала), 28. 31. и 42. Алексић у 18. и 22. Максимовић у 34. Тумбасовић у 48. и Гроздановски у 73. минуту.
ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукаћ, М. Хрњез, Хорватић, Ђекић, Трифуновић, Лукић, Зелен, Вукановић, Грубашић, Куртеш. Играли су још: Сивчевић, Ђорђевић, Грубишић, Новчић, С. Хрњез, И. Јањић.
ВОЈВОДИНА: Дринић, Вуличевић, Павловић, Каран, Пековић, Поповић, Стјепановић, Алексић, Мрђа, Ђуровски, Максимовић. Играли су још: Ристић, Гроздановски, Кизито, Ловрић, Јовановић, Зоговић, Ађуру, Бабић, Митошевић, Станчетић, Шурбатовић, Хуцијашвили, Смиљанић, Стевановић.

Пре почетка утакмице Лазар Вјештица председник Међуопштинског фудбалског савеза Бачка Паланка-Бач-Бачки Петровац уручио је пехар капитену домаћих Грубачићу за освојено прво место у недавно завршеној сезони МФЛ Бачка Паланка, први разред.
Утакмица је одиграна по спарном и тешком времену тако да играчима обеју екипа нема много шта замерити. Новосађани су дошли у вођство у 6. минуту након што је у шеснаестерцу домаћих срушен Стјепановић, судија Хашка је показао на белу тачку, а сигуран извођач пенала био је Драган Мрђа. Током првих 45 минута фудбалери Војводине су доминирали и захваљујући пре свега расположенем Мрђи остварили високо вођство.
У другом полувремену тренери су знатно изменили своје саставе, па се у таквом односу снага домаћин нешто боље снашао него у првих 45 минута тако да се мрежа домаћих у овом периоду игру “само” два пута затресла.
М. Ђ. Кременовић
SlobaNN
Posts: 273
Joined: Fri Nov 14, 2008 12:02 am

Post by SlobaNN »

Dejan wrote:Ипак, у Дебрецину
Иако је пре само два дана речено да Војводина неће отићи на припремну утакмицу са шампионом мађарске Дебреценом због проблема с визама , фудбалери и стручни штаб сутра ће кренути код наших северних суседа али без Кизита, Ађуруа и Хуциашвилија.
- Нисмо хтели да испаднемо некоректни, Дебрецену је овај окршај премијерни у сезони, нека врста главног теста за квалификације за Лигу шампиона . Они су већ најавили утакмицу. Решили смо да испоштујемо позив и ићи ће 18 играча и два голмана - рекао је спортски директор Миодраг Пантелић.
Дебрецен и Војводина одиграће припрему утакмицу у суботу од 19 часова, а са тројицом странаца ће остати радити неко од помоћника Златомир Загорчић или Лазо Грубор.

ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА
Расположени Мрђа
Херцеговац - Војводина 0:9 (0:7)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца 350, судија Хашка (Бачка Паланка), стрелци: Мрђа у 6. (из пенала), 28. 31. и 42. Алексић у 18. и 22. Максимовић у 34. Тумбасовић у 48. и Гроздановски у 73. минуту.
ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукаћ, М. Хрњез, Хорватић, Ђекић, Трифуновић, Лукић, Зелен, Вукановић, Грубашић, Куртеш. Играли су још: Сивчевић, Ђорђевић, Грубишић, Новчић, С. Хрњез, И. Јањић.
ВОЈВОДИНА: Дринић, Вуличевић, Павловић, Каран, Пековић, Поповић, Стјепановић, Алексић, Мрђа, Ђуровски, Максимовић. Играли су још: Ристић, Гроздановски, Кизито, Ловрић, Јовановић, Зоговић, Ађуру, Бабић, Митошевић, Станчетић, Шурбатовић, Хуцијашвили, Смиљанић, Стевановић.

Пре почетка утакмице Лазар Вјештица председник Међуопштинског фудбалског савеза Бачка Паланка-Бач-Бачки Петровац уручио је пехар капитену домаћих Грубачићу за освојено прво место у недавно завршеној сезони МФЛ Бачка Паланка, први разред.
Утакмица је одиграна по спарном и тешком времену тако да играчима обеју екипа нема много шта замерити. Новосађани су дошли у вођство у 6. минуту након што је у шеснаестерцу домаћих срушен Стјепановић, судија Хашка је показао на белу тачку, а сигуран извођач пенала био је Драган Мрђа. Током првих 45 минута фудбалери Војводине су доминирали и захваљујући пре свега расположенем Мрђи остварили високо вођство.
У другом полувремену тренери су знатно изменили своје саставе, па се у таквом односу снага домаћин нешто боље снашао него у првих 45 минута тако да се мрежа домаћих у овом периоду игру “само” два пута затресла.
М. Ђ. Кременовић
Нека ми неко каже како је могао Тумбасевић дати гол када га нема на списку да је играо утакмицу :D и ко је онај Бабић
Samo napred Vojvodina!!!
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Bojan wrote:Da li mi neko moze odgovoriti koji igrac Vojvodine nalazi iza Djurovskog.Slika je 7.Unapred hvala.
Slaven Stjepanovic
Željko Brkić jedan je od nas!!!
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Post by DUB »

Мислим да је ова пракса играња по "селима" јако добра и да је најбитнија ствар у целој причи поновно успостављање сарадње са "малим" клубовима широм Војводине. Требало би свим тим клубовима јасно ставити до знања да је Војводина увек спремна да им изађе у сусрет (па макар и са другим тимом) приликом њихових јубилеја, прослава и сл. јер управо у тим клубовима стасавају неке будуће ведете нашег клуба а и људи из тих места ће почети да прихватају Војводину на један други начин. 20 година смо изгубили по питању "деловања у локалу" и мислим да је ово права прилика да поново изградимо тај давно изгубљени однос са базом из које су поникли многи великани нашег клуба.
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Post by DUB »

Ај прочитај још једном па се јави...

Мимо тога, ако ће нама Дебрецен да буде репер за јак и озбиљан клуб е онда 'ебига
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
User avatar
Jan
Posts: 374
Joined: Mon Jan 24, 2005 12:18 pm
Location: Novi Sad

Post by Jan »

...a da li ce se ondak ona utakmica sa Rabotnickim u nedelju u FC Vujadin Boskov igrati ili ne, posto se u subotu gostuje u Debrecinu?
VOŠA ZAUVEK !!!
User avatar
Turija
Posts: 10853
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Grbo, hvali ti na iscrpnom odgovoru, i mislim da sam uspeo da shvatim princip testiranja.Nisam imao vremena odmah da pitam, pa bih sad priupitao još dve stvari (nadam se da će zainteresovati i ostale forumaše) u vezi aerobnog kapaciteteta.
Da li se u tom procesu može poboljšati rezultat ,,na prijemu", ako bi srce smatrali glavnim urođenim ,,predajnikom"?Šta hoću reći : da li se treningom (povećanjem zapremine i oblika mišića) može poboljšati koeficijent prijema u mišićnoj ćeliji (iskorišćenja) kiseonika iz krvi - ili tu nikakva ,,fizika" ne pomaže (za određivanje granice zamora mišića)?
Drugo pitanje je vezano za još jednu narodsku percepciju.Dobro nam je poznat onaj ,,bapski" izraz: ,,ima lake kosti".Hoću da kažem sledeće:
koliko na rezultat merenja utiče težina kostiju, pošto u formuli figuriše ukupna težina igrača?Neko ima veću specifičnu težinu kostiju koja će mu matematički kvariti genetski ,,mišićni" rezultat?Koliko kod ljudi istog rasta varira koštana masa i koliko ona (procentualno) može da utiče na genetsku aerobnu sliku?
Sve ovo pitam u svrhu znaš već koju :koliko stručni rad može poboljšati genetiku?
Mi nažalost jednocifrene zarade ni ne smatramo zaradama za koje se vredi truditi (čak ni 20% ,,marže" nam ne predstavlja ništa, a u sportu sa +20% ćeš sigurno pobeđivati, ako se ne umešaju i drugi ,,faktori").Zato svaki procenat povećanja potencijala smatram bitnim činiocem, na kome treba stalno insistirati.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Turija wrote:Grbo, hvali ti na iscrpnom odgovoru, i mislim da sam uspeo da shvatim princip testiranja.Nisam imao vremena odmah da pitam, pa bih sad priupitao još dve stvari (nadam se da će zainteresovati i ostale forumaše) u vezi aerobnog kapaciteteta.
Da li se u tom procesu može poboljšati rezultat ,,na prijemu", ako bi srce smatrali glavnim urođenim ,,predajnikom"?Šta hoću reći : da li se treningom (povećanjem zapremine i oblika mišića) može poboljšati koeficijent prijema u mišićnoj ćeliji (iskorišćenja) kiseonika iz krvi - ili tu nikakva ,,fizika" ne pomaže (za određivanje granice zamora mišića)?
Drugo pitanje je vezano za još jednu narodsku percepciju.Dobro nam je poznat onaj ,,bapski" izraz: ,,ima lake kosti".Hoću da kažem sledeće:
koliko na rezultat merenja utiče težina kostiju, pošto u formuli figuriše ukupna težina igrača?Neko ima veću specifičnu težinu kostiju koja će mu matematički kvariti genetski ,,mišićni" rezultat?Koliko kod ljudi istog rasta varira koštana masa i koliko ona (procentualno) može da utiče na genetsku aerobnu sliku?
Sve ovo pitam u svrhu znaš već koju :koliko stručni rad može poboljšati genetiku?
Mi nažalost jednocifrene zarade ni ne smatramo zaradama za koje se vredi truditi (čak ni 20% ,,marže" nam ne predstavlja ništa, a u sportu sa +20% ćeš sigurno pobeđivati, ako se ne umešaju i drugi ,,faktori").Zato svaki procenat povećanja potencijala smatram bitnim činiocem, na kome treba stalno insistirati.
1.Povecanjem zapremine misica se stvara dodatno opterecenje za srce, a iz kog razloga?! Pa jednostavno sto vise misicne mase imamo to srce mora vise kiseonika da preradi, tako da u aerobnom procesu velika misicna masa samo otezava siutuaciju! Ponovicu, efikasnost prenosa kiseonika zavisi samo od kradiovaskularnog sistema (bitan je i broj crvenih krvnih zrnaca koji prenose kiseonik do aktivirane miscine jedinice), ali sama misicna jedinica nema veze sa efikasnoscu iskoristavanja kiseonika, ona je tu samo POTROSAC, za koje srce radi! U aerobnom treningu cilj nam je iskljucivo srce, drugo nista skoro da nas i ne interesuje, jer ono je to koje pokrece taj AEROBNI proces i ono je to od koga zavisi sve!

2.Najveca narodna zabluda je TESKE KOSTI!Svaki covek ima priblizno isti procenat mase kostiju i misica(razlika je neznatna), tj. teske kosti ne postoje!!!
A kosti apsolutno nikakve veze nemaju sa aerobnim procesom i nikako ne mogu da usporavaju sportistu, ono sto moze da mu otezava situaciju (gledano kroz aerobni proces) je velika misicna masa koja trosi kiseonik, posto je srcu tesko da prozivede kiseonik za toliku misicnu masu u aerobnom procesu koji traje duze vreme!!! Da li ste ikad videli maratonca sa velikom masom?!

Strucni rad ne moze poboljsati genetiku, ali moze pomoci da iskoristimo maksimalno ono sto imamo(makar dozvoljenim sredstvima ne moze da se poboljsa, ali zamislite dokle je otisla nauka kad su poceli da se prozvode vestacki DNK koji ti ubace u tvoj DNK, i to ubace tacno onaj deo DNK koji je vama slaba tacka-aerobna izdrz. ili eksplozivna snaga, brzina i sto je najbolje od svega ne postoji kontrola na svetu koja to moze da otkrije, jer je DNK toliko komplikovan da je prosto nemoguce otkriti...)
Ono gde strucni rad treba da bude kljucan je PRVA selekcija sportista tj. male dece(sto kod nas uopste nije slucaj, pa cak ni u Vosi), da se strucnim i detaljnim testiranjima pronadju talenti-onaj ko je brz i eksplozivan verovatno ce biti dobar fudbaler!
User avatar
Turija
Posts: 10853
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

OK!
Razjasnili smo sasvim dovoljno (nismo se baš dobro razumeli oko zapremine i mase mišićnog tkiva, jer ja sam mislio na istu masu, a različitu zapreminu, tj "nabildovanost " ali pošto ne utiče na rezultat, nije ni važno).
Možda je diskusija off topic, ali neće škoditi u ,,Pripremama" :wink:

PS
Zainteresovao sam se za temu, pa sam našao zanimljiv podatak za opštu sportsku kulturu:

Sadržaj masti u strukturi sastava tela
Jackson i Pollock
Fudbaleri 7.1 ± 2.3
Košarkaši 9.1 ± 3.5
Ostali 8.5 ± 2.7

Sadržaj mišića u strukturi sastava tela
N Martin i sar.
Fudbaleri 53.1 ± 5.5
Košarkaši 50.7 ± 4.8
Ostali 52.1 ± 7.8

Sadržaj kostiju u strukturi sastava tela
N Drinkwater i sar.
Fudbaleri 16.3 ± 1.5
Košarkaši 17.6 ± 2.2
Ostali 16.9 ± 2.5
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Dejan Karan je doziveo laksu povredu prepona, pa nije otputovao u MadZarsku...Steta, mada treba ocekivati njegov brz oporavak...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Dejan wrote:Dejan Karan je doziveo laksu povredu prepona, pa nije otputovao u MadZarsku...Steta, mada treba ocekivati njegov brz oporavak...
Eto zasto su nam potrebni novi stoperi.Ne igrajmo se sa vatrom da se od nje i ne opecemo(mislim na nas forumase jer u klubu izgleda rade da ovo srede).
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Turija
Posts: 10853
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Građanski List
Mađarski šampion testira Vojvodinu

Fudbaleri Vojvodine su juče otputovali na prvu jaču probu, u mađarski grad Debrecin, gde će danas uveče, s početkom u 19.30 odigrati trening utakmicu sa šampionom naših severnih suseda. Mada ih danas čekuje radna subota, trener ragoslav Stepanović igračima nije dao da planduju u petak, već im je odredio da treniraju.

- Isto će biti i posle takmice. Prespavaćemo u hotelu, pa ćemo posle doručka imati trening za opuštanje, posle kog ćemo se zaputiti u Novi Sad - objašnjava stepanović.

Kao iz puške, što se kaže, "šef" dočekuje aredno pitanje:

- Odmor? Ma kakav odmor. Nema odmora i mora da se radi, jer nam se brzinom svetlosti bliži vreme izlaska na međunarodnu scenu.

U Debrecin nisu otputovali Kizito, Hucišvili i Ađuru, koji nisu dobili mađarske vize, Stojka koji će se ekipi priključiti od nedelje, kao i povređeni Tumbasević i Karan.

- Još dvojica nam nisu baš fit, Lovrić i Kesić, ali istrčaće na teren. Što se odsutnih tiče, Brkić i Tadić su još na odmoru, pošto su bili sa reprezentacijom U-21 u Švedskoj.

Stepanović najavljuje da će od ponedeljka ubaciti u "petu brzinu":

- Prva faza je prošla i krenućemo oštrije, s tim što će rimarno biti i da vidimo šta smo dosad uradili, s kim najozbiljnije mogu da računam i koliko se igrači slažu, dopunjuju, sarađuju... Recimo, interesantno će biti da se sagleda kako će se u igri slagati i dopunjavati goilgeteri, Mrđa i Aleksić, koji u protekloj sezoni nisu baš često bili zajedno u timu. Hoću da vidim i Maksimovića, kog dugo nije bilo na terenu. Jasno, nepoznatu predsavlja i Stojka, ali sam uveren da će na vreme ipak sve doći na svoje.

Putnici

U Debrecin Je Stepanović poveo sledeće igrače: Kesić, Ristić, Grozdanoski, Mitošević, Lovrić, Zogović, Smiljanić, Mrđa, Stevanović, Vulićević, Peković, Pavlović, Popović, Maksimović, Đurovski, Stjepanović, Aleksić i Jovanović.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
budababa
Posts: 4016
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Ima li sanse da nahvatamo negde prenos? :? Na LiveScore-u nas nema u Friendlies, mozda neki drugi sajt? Vojo?

Na njihovom sajtu pise da se utakmica igra u 18.30h

http://www.dvsc.hu/lapok/programok.aspx
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Post Reply