Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
WestSide
Posts: 188
Joined: Thu Jul 23, 2009 8:27 pm
Location: Istok:)

Post by WestSide »

Da mi imamo normalnu upravu na tim limenkama bi pisalo i ime nase Vojvodine. To je marketing, nista drugo.

P.S. Ja oduvek pijem Jelen, tako da mi ovo ne predstavlja nikakav problem :)
Jelen pivo, malobrojni znaju zasto...
ZmagoNS
Posts: 229
Joined: Tue Sep 01, 2009 7:02 pm

Post by ZmagoNS »

ne pogadja me prvenstveno jer je lav najvece smece od piva u istoriji svih piva! :D :D :D bez ljutnje! :D
a i akcija je vise mazanje ociju nego bilo sta drugo.. radi se o promotivnim limenkama,kojih ce nastancati,cirka,po 2 miliona,tako da ce prihod klubova biti minoran,ali ce njihov marketinski potez biti ogroman..
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Realno, zašto bi bilo koja firma bila spozor Vojvodine? Ko će još u uslovima opšte besparice sponzorisati Vojvodinu? Nije sve tako jednostavno kao što nama izgleda. Iz priče ljudi koji rade u marketingu, vidi se da se stvarno trude i da žele sve najbolje. Raditi u marketing službi Vojvodine je, po meni, jedan od gorih zanimanja! Nisu oni najveći problem, nego već dobro znani likovi, u/oko kluba kojima je lični interes za $%$%$% važniji od interesa kluba. Problem je što se lični interesi često ne poklapaju sa interesima kluba! Nama trebaju pravi iskreni Vojvodinaši u svim strukturama kluba, čiji lični interes će da bude Vojvodina i samo Vojvodina! Do tada nama će se ponavljati ovakva priča...
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Slažem se sa tvrdnjama da je retko ko lud da nas sponzoriše.Međutim, to nema veze sa čelarevskom pivarom, nije poenta u tome što ne sponzorišu nas, već što sponzorišu ove dve tvorevine, a to baš i ne bi trebalo da bude tako.Pogotovo ako imaju saradnju sa FSS-om i sponzori su kupa Srbije.Mislim da tu ima i sukoba interesa, ali ovo je Srbija pa je sve moguće.Definitivno bojkotovati Lav, mada je to meni oduvek bilo odvratno i previše slatko pivo, a svake godine je sve nekako još gore.
User avatar
torrente
Posts: 512
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Post by torrente »

ljudi priča baš i ne ide u pravom smeru,tj.vrtimo se u krug.Naša Voša nema marketing nikakav ,niti će ga u dogledno vreme imati.Tako da ova tema može lagano da ide u off.Niko ne mari na sugestije niti na savete u vezi marketinga...Bilo ko sa ovog foruma ko se iole razume u marketing bi napravio bilo kakav pomak na bolje,ovako...priča je prazna!!!
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
021
Posts: 860
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Apropo zabrane unošenja vuvuzela na stadion:

Nije u našem duhu da se bilo šta, a posebno tako banalna stvar, zabranjuje. Trebalo je pustiti, verovatno bi se par klinaca o’ladilo posle prva dva kola. Ovako, zabrana mi deluje ružno i konzervativno (što inače mrzim). Osim toga, stotinak vuvuzela na Zapadu sasvim efikasno bi utišali navijače blizanaca. Ko zna, možda bi neko, privučen takvom mogućnošću, i došao na stadion. Skoro sam čitao da je jedan hrvatski klub, Slaven Belupo čini mi se, davao besplatan ulaz svakome ko ponese vuvuzelu na utakmicu. Takav potez smatram daleko simpatičnijim od zabrane, mada bi ipak bilo najpoštenije da publika sama odluči da li im vuvuzele trebaju ili ne.

Inat je čudo – obično je ono što je zabranjeno najslađe. Evo, meni je kad sam za to čuo prosto došlo da uzmem vuvuzelu. A imao sam prilike da trubim – verovali ili ne, vrlo je zabavno i neiritantno. To je jedan pravi pravcati instrument, koji se može svirati na bezbroj načina.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

021 wrote:Apropo zabrane unošenja vuvuzela na stadion:

Nije u našem duhu da se bilo šta, a posebno tako banalna stvar, zabranjuje. Trebalo je pustiti, verovatno bi se par klinaca o’ladilo posle prva dva kola. Ovako, zabrana mi deluje ružno i konzervativno (što inače mrzim). Osim toga, stotinak vuvuzela na Zapadu sasvim efikasno bi utišali navijače blizanaca. Ko zna, možda bi neko, privučen takvom mogućnošću, i došao na stadion. Skoro sam čitao da je jedan hrvatski klub, Slaven Belupo čini mi se, davao besplatan ulaz svakome ko ponese vuvuzelu na utakmicu. Takav potez smatram daleko simpatičnijim od zabrane, mada bi ipak bilo najpoštenije da publika sama odluči da li im vuvuzele trebaju ili ne.

Inat je čudo – obično je ono što je zabranjeno najslađe. Evo, meni je kad sam za to čuo prosto došlo da uzmem vuvuzelu. A imao sam prilike da trubim – verovali ili ne, vrlo je zabavno i neiritantno. To je jedan pravi pravcati instrument, koji se može svirati na bezbroj načina.
A meni je on recimo, nepojmljivo iritantan. A naslušao sam se toga ovih meseci i previše, što na prvenstvu, što od likova koji su ih duvali svakodnevno ispred moje zgrade. Ako bi vuvuzele počele da zuje na našim stadionima, mene stadion ne bi više video.

A najvažnije, decibeli koje dostižu, su iznad granice normale. 127 decibela mogu da dostignu, čak su glasnije od mlaznog aviona pri uzletanju :!:
Evo, crno na belo...http://www.aolnews.com/the-grid/article ... s/19515894

Treba ih zabraniti i na ulici, ne samo na stadionu. Srećom, ta pojava već sad jenjava pa nema razloga za brigu.
Io odio Belgrado
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Jedan od retkih postova od 021 sa kojim se NI-KA-KO! ne slažem. Ja sam kod kuće otvorio šampanjac i nazdravio čoveku koji je tu odluku doneo. Na tekmi sa Hajdukom(valjda) je bio klinja koji je svo vreme duvao u nju. Pa to je strašno! A kada sam pokušao da zamislim duvanje hiljade ljudi na SP... zju, pa to te natera da se o'ma' sam prijaviš kod čika u belim mantilima...

Smrt vuvuzelama! :mrgreen:
POŠTO OBRAZ ???!!!
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Post by DUB »

Red Marquis wrote:Ako bi vuvuzele počele da zuje na našim stadionima, mene stadion ne bi više video.
Takođe.

Ja bi uveo globalnu zabranu, strpao ih sve u jednu ogromnu kapislu i organizovao svečano ispaljivanje u kosmos u nepoznatom pravcu.
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Evo da kazem jednu lepu rec za marketing :-) Ne desava se cesto pa valja napomenuti.

Jel znate onaj stampani booklet sto se delio uz kupljene karte na prvoj utakmici protiv jagodinaca. Onaj sa uvodnom recju alfe und omege kluba i slicicama igraca.
E juce u trenucima dokolice sto na aerodromu, sto u avionu moj naslednik je ucio napamet kompletne biografije igraca i negde na po puta ka Parizu kaze on meni:
"Tata onaj covek tamo igra za Vojvodinu."
Jes', mora biti. Al' ajd da i ja vidim. Okrenem se da vidim i sad da je to bio Mario ili Brka ili Meda, neko koga bi poznao bez po muke, pa da dam i ja svoje skromno misljenje. Nego, moj sin veli to je Abu!?
Uf, jes' gledali smo ga jednom uzivo ali sa 100m bas i nisam siguran da bi ga poznao.
Daj taj pamflet derane da i ja vidim. Lici. Sto bi rekli 50% da nije a 75% da jeste.
Krenemo mi onako porodicno, opusteno kroz avion do WC ne bi li se priblizili coveku :lol: a da ne izblamiramo i njega i nas.
Kad smo prisli dovoljno blizu vidimo mi Vosin grb na IPhone 8)
I tako, isprica nam nas Oumaru da smo zgazili BSK, potpisao se mom sinu u onu knjizicu i navukao malo paznje i okoline aviona na sebe :lol: Posle smo se mi izgubili a neka baba ga spopala. Zaboravio sam da ga pitam jel to ide na utakmicu reprezentacije.

Kao sto rekoh, jedan plus za marketing jer je pamflet ocigledno koristan.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Bravo za ostro oko naslednika :!: :D
User avatar
Alan Ford
Posts: 397
Joined: Fri Oct 24, 2008 6:13 pm
Location: Novi Sad - Vojvodina

Post by Alan Ford »

Brane wrote:Kao sto rekoh, jedan plus za marketing jer je pamflet ocigledno koristan.
Pohvale za marketing i od mene. Mislim da jedino Smaja ne deli nase misljenje :lol:
...to mladost spiri u dahu kao secer u prahu sa bundevare...
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Alan Ford wrote:
Brane wrote:Kao sto rekoh, jedan plus za marketing jer je pamflet ocigledno koristan.
Pohvale za marketing i od mene. Mislim da jedino Smaja ne deli nase misljenje :lol:
Copy-paste :lol:
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Sta vredi, kada je Rabren glavni protivnik otvaranja klupskog sopa u Novom Sadu. Moze u Vojvodini biti najbolja marketing ekipa, ali kada vam je nadredjeni prepreka, verovatno zato sto ima razne procente od opreme! Znamo svi kako je prosao Despot, kada je trazio dres :lol:
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

:wink: Ma za sve to su krivi zvezda i partizan, Tole, Mrdja, Djenova, Kurta i Murta. Dok se mi nerviramo i pišemo ovde, "brkati" će i dalje burgijati i terati po svome. Ja ne vidim problem u Rabrenu, nego u onome ko ga plaća... ima i on nadređenog!

Ponavljam dokle god nam u klubu budu sedeli paraziti kojima se lični interes ne poklapa sa interesima kluba nama će se ovakve slične i gore stvari dešavati. Kada će klub konačno početi da radi zbog nas koji ga volimo i pratimo?! Bog te mazo, govori se već 7 godina o rekonstrukciji stadiona, a oni ni 1 sijalicu neće, ne znaju, ne mogu da postave. Kako da privučemo gledaoce kada nam je eksterijer i enterijer stadiona kao u štali. Reći će grad nam je kriv. Ma nemoj, da neće možda da razbijaju sijalice, ruše tribine, reflektore, zapale zvanični shop? Kako da ne, dozvolićem im. Samo da podsetim da je na prethodnoj skupštini kluba doneta odluka da se otpočne rekonstrukcija stadiona, bez obzira na protivljenje grada. Baš da vidmo oće li se to sprovesti. Hoću da nosim suncobran i peškir sa logom FK Vojvodine kada idem na kupanje, hoću da imam originalan dres, hoću da nosim trenericu FK Vojvodina, kačket... Napraviti klubski shop nama spolja izgleda jako jednostavno: zakupiš lokal, odštampaš što treba ("Foto Oko" nam je sponzor i mislim da bi oni sa oduševljenjem preuzeli na sebe projekte) i zaposliš 3, 4 trgovca. Molim lepo, pređite više sa reči na dela. Svima nam je dosta demagogije.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Post Reply