"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
dulajlo
Posts: 261
Joined: Mon Aug 10, 2009 1:29 pm

Post by dulajlo »

postman wrote:...Nema tu neke filozofije
Zapravo, mesta za filozofiju ima koliko hoces.

Igrali smo nereseno protiv slovenaca. Kod kuce. Pa sta?

Treba biti dzentlmen i cestitati protivniku. Treba biti dzentlmen i uociti i priznati gresku. Po mogucstvu nesto nauciti iz nje. Poraz vredi bar podjednako koliko i pobeda ali samo ako iz njega naucis nesto a mi sistematski ne uspevamo to da uradimo kao nacija. Uvek su nam za poraze krivi drugi (sudije, FIFA/UEFA, fortuna, Tole...).

Zar i medju navijachima Vojvodina ima toliko ljudi koje puca kompleks nize vrednosti pa iz sopstvene nerealizovanosti, kroz identifikaciju sa reprezentaicjom, zele da bar u necemu budu (naj)bolji?

Ako nismo bolji (u ovom trenutku) od Slovenije, nismo bolji. Nismo bili bolji od Australije ili Gane onomad. To je realnost i bilo ko ko pricha drugachije ima problem da se sa realnoshcu suochi.

Kad ste bili klinci pa igrate fudbal jedna ulica protivu druge i ovi iz susedne vas redovno dobijali da li biste na utakmicu pozvali starijeg brata od strica iz Gajdobre koji je preko leta kod vas da igra za vasu ulicu? Da, on mozda jeste igrao za FK Soko Nova Gajdobra, i mozda ce vam njegov gol doneti toliko zeljenu pobedu, ali ce vasa ulica i dalje ostati losija u fudbalu, osim sto ce ovoga puta i biti jadnija.

Ne treba nam Kleo, grobarski stariji brat od strica.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ali šta ako vas je ta druga ulica pobeđivala samo zato što je i ona imala po kojeg starijeg brata?
Da se ne lažemo, mnoge reprezentacije i zemlje imaju itekakvih problema što se tiče fudbala (pogledajte Francuze,da ne pričam o drugima jer ima dosta primera) , ali su još ranije odlučili da to delimično rešavaju dovođenjem igrača sa strane, odnosno drugih nacionalnosti.Razlikuju se od nas po tome što imaju samo više novca, to je još jedan plus za nas jer je u besparici mnogo teže imati i dobar fudbal i sport.Zašto oni ne igraju samo sa igračima koji su njihovi državljani?
Pa osim Brazila i Argentine (čije su nacije ionako mešavina raznih naroda) svi su to već radili (dakle i naše najbliže komšije pa i ovi Slovenci koji najmanje u timu imaju pravih Slovenaca) .
Zašto bi smo mi opet bili drugačiji, zašto Srbija mora opet da udari kontru celom svetu?Nije li se tako nešto uvek loše završavalo po nas?

Sa druge strane tu je opet i priča o licemerju, neki koriste Kleo da bi napakostili nekom drugom, iako bi i sami u datoj situaciji postupili isto.
Sve u svemu, baš zbog svega ovoga, Kleo nam je neophodniji nego ikad!
Last edited by ice on Wed Sep 08, 2010 4:54 pm, edited 1 time in total.
User avatar
postman
Posts: 260
Joined: Sun Aug 16, 2009 8:24 pm
Location: Klisa

Post by postman »

Dulajlo,slazem se sa tobom apropo ulice i starijeg brata,ali ako je samo dovoljno : "Vazno je ucestvovati" ! Onda i za Vosu treba da igraju samo klinci iz nase skole.Bicemo bar u sredini tabele,sigurno.Ako trazimo neke rezultate ...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

postman wrote:Dulajlo,slazem se sa tobom apropo ulice i starijeg brata,ali ako je samo dovoljno : "Vazno je ucestvovati" ! Onda i za Vosu treba da igraju samo klinci iz nase skole.Bicemo bar u sredini tabele,sigurno.Ako trazimo neke rezultate ...
To je ono o čemu sam pisao, ne smetaju nam Lazetići u Voši (ali Kleo u reprezentaciji itekako) valjda samo zato da bi se drugima udarila kontra i naravno podržala naša vajna uprava.Da, zaboravih i takozvana rodoljubiva osećanja kojima se mnogi busaju u grudi.Veoma je popularno biti rodoljub po zanimanju (ne mislim konkretno ni na koga sa foruma) .

I niko ne priča o gomili stranaca u našoj reprezentaciji, reč je o samo jednom koji ne mora da postane pravilo.
User avatar
dulajlo
Posts: 261
Joined: Mon Aug 10, 2009 1:29 pm

Post by dulajlo »

Princip Ice. Princip bi trebao da bude vazniji od pobede. Ako mozemo da se slozimo oko jedne stvari:

Reprezentacija je skup najboljih igraca neke drzave.

onda mesta za Klea ili bilo koga drugog u reprezentaciji nema. To sto su ostaliodlucili da to drugacije tumache je njihova stvar i ide njima nadushu.

Ako neko dobije drzavljanstvo zato sto ga je zasluzio (a zna se kako neko moze da dobije, pise u zakonu), onda je on raspolaze za mesto u reprezentaciji ravnopravno sa ostalim igracima. Kada drzavljanstvo dobijas preko reda, da bi se popunila shupljina u trenutnoj fudbalskoj reprezentaciji, kao sto se sada radi, to je... to je za pi*ke.

Sto se tice ostalih drzava, njihovi stranci su u velikoj meri odrasli u drzavi za ciju reprezentaciju igraju, i stekli pravo na drzavljanstvo redovnim putem. Nisu dovodjeni kao instant reshenja kao stho nam se Kleverson namece.
User avatar
dulajlo
Posts: 261
Joined: Mon Aug 10, 2009 1:29 pm

Post by dulajlo »

@ice i postman

ali nije reprezentacija isto sto i klub

1. za reprezentaciju igraju najbolji igraci neke drzave

2. za klub igraju bilo koje bice sa 23 para hromozoma a da je muskog pola

ne moze se porediti Vojvodina i reprezentacija
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Dulajlo,
Ja ti opet postavljam pitanje, a zašto samo Srbija treba da se drži principa i zašto ona uvek da ide mimo sveta?
A što se tiče kluba, pa nije reč o hromozomima već o zauzimanju mesta mladim igračima od strane metuzalema, plus još činjenica da ti u klubu igra fudbaler koji je prethodno dobro popljuvao po njemu.
To su veoma bitne stvari i treba biti precizan kada su neke stvari u pitanju.
User avatar
dulajlo
Posts: 261
Joined: Mon Aug 10, 2009 1:29 pm

Post by dulajlo »

ja sam ti odgovorio. procitaj pazljivije sta sam napisao.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Isto važi i za tebe.
Niko ne poredi Vojvodinu i reprezentaciju već princip razmišljanja iz kojeg se rađa licemerje, a ako to ne možeš da razumeš onda je to tvoj problem.
A razmisli ima li ikakvog smisla udarati kontru ne zbog nečijeg mišljenja već samo zato što ti se neka osoba ne sviđa.Tek je to onda ozbiljan problem.
User avatar
postman
Posts: 260
Joined: Sun Aug 16, 2009 8:24 pm
Location: Klisa

Post by postman »

OK ! Postujem sto neko ne vidi Klea u reprezentaciji iz raznoraznih razloga,ali s druge strane stvari nisu bas ciste ni u slucaju Kuzmanovica I Subotica i gomile nase dece u dijaspori.Oni jesu Srbi po nacionalnosti ali nisu ni rodjeni u nasoj zemlji,nisu ni ziveli u njoj a ni jezik ne govore bas najbolje. I tu bi valjalo ubaciti razne principe ali ne samo one koji nama odgovaraju.
User avatar
King
Posts: 298
Joined: Sun Jan 18, 2009 1:32 am

Post by King »

Bolje da pišemo o košarkašima,a ne o ovim slepcima.... :D
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3922
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

King wrote:Bolje da pišemo o košarkašima,a ne o ovim slepcima.... :D
Forumi(ne samo ovaj) služe većinom za kritike. Šta tu onda da se kaže za košarkaše, osim bravo i svaka čast? :D

Što se fudbalera tiče, godinama tvrdim da ništa nećemo uraditi dok nam Stanković igra u vezi. Jedini dobar meč ove godine (naravno protiv Nemaca), je dobijen sa pojačanim veznim redom, i samo sa Žigićem u napadu. Tako smo dobijali i prostor za krila, kao i povezane redove. Ljudi kritikuju Žigića, a u ovakvom nekreativnom timu, imati igrača koji omogućava da bez igre dođeš do šansi za gol je suvo zlato. Pogotovo kad Ninković sedi na klupi, jedini koji sa Kuzmom može nešto da uradi na sredini terena.

Kleo nije igrač koji je sam u stanju šansu da stvori, a nama jedino takav bi pomogao. Čija će to lopta da Dačićevog državljanina dovede u šansu?
Io odio Belgrado
User avatar
Salvador
Posts: 1100
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Post by Salvador »

dulajlo wrote:
postman wrote:...Nema tu neke filozofije
Zapravo, mesta za filozofiju ima koliko hoces.

Igrali smo nereseno protiv slovenaca. Kod kuce. Pa sta?

Treba biti dzentlmen i cestitati protivniku. Treba biti dzentlmen i uociti i priznati gresku. Po mogucstvu nesto nauciti iz nje. Poraz vredi bar podjednako koliko i pobeda ali samo ako iz njega naucis nesto a mi sistematski ne uspevamo to da uradimo kao nacija. Uvek su nam za poraze krivi drugi (sudije, FIFA/UEFA, fortuna, Tole...).
Ja se potpuno slažem sa tobom, ali imali smo svetski kup da izvučemo lekcije, a sada se sve greške još više produbljuju. Ta čitava logika o kojoj ti pričaš radi kod nekih drugih (kao što su Slovenci npr.), a očigledno ne kod ekipe koja o tome kod nas odlučuje.
Na kraju, ono što mene pogađa i zbog čega mi nije lako da gledam onakvu predstavu kao juče je činjenica da mi imamo veću i brojniju populaciju koja generalno više prati fudbal, kao i igrače koji su realno mnogo plaćeniji i poznatiji nego slovenački. Pa ipak, očigledno je da sama organizacija i koncept slovenačkog tima ima nešto mnogo kvalitetnije u poređenju sa našim. I to nije jedna utakmica, već se redovno ponavlja. E to je ono što ne treba ignorisati i gde treba tražiti koren problema.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9979
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ala opletoste vi momci ovde :))))

Igrali nereseno,pa sta??? Necu se valjda i zbog njih nervirati??? Gana im je bila najbolja sansa da pridobiju moje simpatije,a iskreno,nadao sam se da smo prelezali sve decije bolesti i da ce nam taj mec biti vetar u ledja.... a oni samo,pisali uz vetar.Tako da,Ganci su nam pokazali,da je nas tim ustvari kao brod zahvacen olujom,bez pravca i smera,samo se vrti u krug.... I malo ako se usmerimo kako valja,to je ustvari sve na sirovu snagu,na poslednji trzaj.... Ako uskoro ne stignu spasioci,potonucemo!!!

U timu je doslo do zasicenja,i vreme ja za promene.... e sad kakve!? Najpre strucni stab.... Vec sam pisao o greskama na svetskom prvenstvu,kad Obradovic ima prednost u odnosu na Kolarova,kad se izvode najbolji na terenu,kad sujeta pocne da se ispoljava.... sad,nisam 100% siguran,ali mislim da juce Mrdja i nije bio u protokolu.... pa molim da neko proveri ovaj info.A izaci u mec koji moras da dobijes bez "treceg" spica na klupi,i uostalom,bez plana B je sa stanovista struke,cist amaterizam.E sad,dolazimo do jednog dela,gde je Voja prilikom izbora Antare rekao da je on jedan prosecan trener,al je pod opsadom "odusevljenja" vecine pokorio se i nastavio afirmativno da pise o "plavima"... dolazimo do drugog zanimljivog momenta,opet glavna uloga Voja,opet njegova tvrdnja da Subotic nije za reprezentaciju,da ima obavezan kiks po mecu... videsmo.... treca zanimljiva cinjenica,Voja se "kleo" u Stojketa,njemu je Stojke nekako bio simbol ove reprezentacije.... skinut je... izgubismo... nema vise te prepoznatljivosti.... Onda opet taj famozni plan B povodom koga sam dosta pisao i dok je nas Stepi vodio... procitani smo od strane svih i to je to... zaustavite Krasu i Laneta i kraj,imas najmanje 0:0!!! A gospodin Radomir nema rezervnu varijantu.Nije da je nema sto je ne zeli,jer ko ne bi cuvao mesto sa toliko platom,vec je nema zato sto ne zna.

Mislim da Lane najveci problem ima u tome sto mu je posle saznanja u Standardu da ce definitivno otici bez obestecenja,oduzeta uloga LIDERA.Lane kao lider je najjaci.Iz Standarda je takav dosao i u reprezentaciju.I bio je odlican.A posle,srozali su ga u Belgiji,poceli da ga ignorisu,da mu ne daju lopte... kad je presao u Liverpul,tamo po prirodi nije mogao da dobije vodecu ulogu.Neko je u jednoj kolumni u Blicu cini mi se,lepo primetio,da je Lane pokusao da uzme loptu prilikom jednog slobodnjaka za Liverpul,a Dzerard ga samo pogledao...e to je to... Sve dok se Lane ne izbori za jednog od lidera Liverpula,isto toliko ce biti los u reprezentaciji,koliko i sada.Dalje,mislim da je on takav igrac da ga u timu moras tretirati od prvog minuta kao "igraca manje",lisiti ga defanzivnih zadataka i dati mu slobodu na protivnickoj polovini,i tad je Lane najjaci.Ovako,Antara se sad trudi da mu da ulogu iz Liverpula,a tamo se trazi trcanje u oba pravca.... i tu se Lane strasno trosi... pa nije ni cudo sto ga posle u kontrama ne slusa lopta.Mislim da nije zaboravio da igra fudbal,samo ga treba osloboditi stega.Ronaldinjo je najbolji primer povrtaka otpisanog.Dalje,iako ste svi za Klea,smatram da mi u napadu i nemamo najvise problema.Nama je sredina terena smrt za ovakvu ekipu.Mario bi tu legao kao kec na desetku.Ne mislim bukvalno na Maria,ali takav profil igraca... sto da ne i Sasa Ilic.... mislim,da kad bi pronasli tako profilisanog igraca,da bi imali mnogo vise koristi nego od pozivanja Klea.Da mi imamo 10 dobrih lopti za spiceve tokom meca,bilo bi golova.

Neznam,sve u svemu.... ocekivan rezultat sinoc,i mislim da cemo tesko izaci ne iz rezultatske krize,nego iz krize igre.
Image
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Post by Grof Žekula »

Vojo - Mrđa nije juče bio u protokolu.
Post Reply