"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
King
Posts: 298
Joined: Sun Jan 18, 2009 1:32 am

Post by King »

veso

Post by veso »

EDIT: Pogledaj i pročitaj Privatne Poruke!

Zeljafcv
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

car jovan wrote:
ice wrote:Baš bi nam Mrđa puno pomogao. :roll:
Ko priča o atmosferi, Janković bi nam igrački sigurno značio, ne nešto specijalno, ali bilo bi bolje sa njim, dobili bi na određenoj kreativnosti i probojnosti.Naravno, trebaće njemu dosta vremena da se vrati i pitanje je da li će to uspeti, ali nije to poenta već stvar da nam treba još jedan kvalitetan igrač iza napadača koji poseduje i dobru tehniku.
A što se tiče Krasića, on igra već duže vreme slabije, a eto polako ali sigurno mu se pridružuje i Jovanović.Grčka, Farska ostrva i sada Slovenija, sve gore od goreg, teško ćemo ovako protiv Italije.
Не помогао би нам Клео :roll: Ал с тобом се не вреди расправљати,ти ћеш опет после нешто да напишеш,зар не видиш шта београдска говна раде већ десет дана серу у журналу како не игра Тошић.Значи Красић и Јовановић нису играли у близанцима дај да их избацимо,ту су Бамби и Јанковић.Ал ти опет видиш теорију завере,чуди ме да ти опет није крива управа Војводине за реми са Словенијом.
Zabranjeno pisati (reč je razvila čoveka) ? :wink:
Eh, uprava Vojvodina nema sa ovim veze, ali ima veze sa određenom svotom eura koja manjka.
Čekaj, kako sada ne valja Žurnal, kada piše afirmativno o našem prešjedniku i Lazetiću onda valja, onda ja nisam u pravu?Treba malo uskladiti te izjave. :lol:
Znači Žurnal je kriv što Krasić igra očajno još od pripremnih utakmica pre svetskog prvenstva?Pa on je samo protiv Nemačke odigrao dobro, inače mu ništa ne polazi za nogom.A Tošić sa druge strane zaista pruža dobre partije, ne treba njemu nikakva reklama.Nema tu sentimentalnosti, uostalom neko to napisa i za Lazetića u našem slučaju, samo se taj momak još nije dokazao u našem dresu na terenu i to ćemo tek da vidimo.
I naravno da bi sa Kleom bilo bolje, verovatno bi smo pobedili bar 2:1, goru igru od one Lazovićeve sinoć je zaista teško pokazati.Žigić je opet dva puta imao čiste situacije sa loptom u nogama, ali se spetljao, jedino glavom može da ugrozi gol.
I ne razumem tu logiku pojedinaca, oštro su protiv Klea jer dolazi iz grobarskog smeća, a podržavaju Lazetića koji dolazi iz drugog smeća?A razlika je ta što Kleo ne dolazi u naš klub i nije se ogrešio o njega.
Ali ja tačno znam šta je u pitanju.
Sada je popularno davati izjave tipa ne treba nam Kleo i reprezentacija pripada Srbima, to je u navijačko-rodoljubivom fazonu (nešto kao ono da se PRED Uskrs ne ide na utakmice, ali zato NA Prvi maj može,iako naravno niko ne propušta ni te utakmice PRED Uskrs samo na drugim tribinama,dakle ne mora se biti sa porodicama kao što se priča), taman da sačuvamo naš prepoznatljiv navijački imidž, a kada je Lazetić u pitanju, pa naravno da je dobrodošao jer ga je doveo početak svega naš vrli prešjednik.Mislim, Bože moj, ko sme da protivreči našoj sveopštoj dobroti kada je on za pojedince toliko toga učinio?
Sve ovo je ništa drugo do licemerje.
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Post by Junior »

Mora Mario da skine dres kad da gol,jace je od njega :lol:
veso

Post by veso »

stvarno bezobrazluk,mrdja ni na klupi,pa on je profesor fudbala za onog manekena lzzovića,da li je mojsov igrao za makedoniju.
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Post by Junior »

Nije,a verovatno nece ni protiv Cukarickog.
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Ice, ne slažem se sa tobom. Juče smo taktički bili poraženi. To su činjenice, da se taktika nije spremila na osnovu karakteristika i mogućnosti igrača koji su je igrali, nego napamet. Napamet i bez imalo osećaja. Nisu Krasa i Lane krivi što je selektor(i) prmenili strane našim bekovima. Igrali smo neku vrstu 4-4-2 sistema, sa Rukavinom koji je izigravao beka napadača, sa zadatkom da ore desnu stranu i centrira, ovo drugo je očajno radio. 2 štopera, i Luković koji je ostajao nazad zbog Jovanovića. Vezni red su nam sačinjavali, na jednoj strani, suprotnoj od Rukavine, bio je Jovanović koji je imao zadatak da probija celu stranu, u punom trku sa bezbroj takvih ponavljanja, da centrira, što mu ne leži, jer je to ranije bio posao Krasića, koji je tata za takve stvari. Drugi vezni igrač je bio Kuzmanović, zadnji vezni koji je imao zadatak da pokriva prostor kada Rukavina ode napred i da kvari igru Slovenije. Treći vezni je bio Stanković, koji je imao u takvom sastavu zadatak da trči, da šutira, odigrava duple pasove, uklizava, da bude klasični univerzalac, što bi rekli pravi centralni veznjak. Kao i po običaju, jako sporo i slabo je to odradio. Četvrti vezni igrač je bio Tošić, kasnije Krasić, čiji je zadatak trebao da bude, da spaja vezni red sa napadom, što igračima takvog profila kao što je Krasić ili Tošić, koji traže liniju uz aut za proboj ne odgovara. Po meni Jovanoviću bi to mnogo više ležalo. Lazović je igrao napadača iza visokog Žigića. To je to što se tiče naše taktike.

Greške:
Rukavina, nije odgovorio zahtevima zbog svoje ograničenosti da upotrebljivo centrira. Jedan dobar je napravio i tako je pao gol.
Stanković, nije univerzalac, Kuzma bi to mnogo bolje odigrao.
Krasić, traži celu stranu kako bi probio i centrirao, liniju, zna da napravi sam sebi višak.
Jovanović, nije igrač koji traži striktno liniju, on voli kada pored sebe ima podršku beka, kao i jednog centralnog veznog, pa da se njima pravi višak, ne voli sam kao Krasić.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Naravno Zeljofcv, slažem se sa tobom, mnogo toga nije štimalo u postavci igre i daleko je od toga da ja Jovanovića i Krasića označavam kao neke krivce.Puno su oni dali za reprezentaciju u proteklom periodu.Ali to ne znači da uprkos svemu oni nisu u dosta lošoj formi i nažalost izgleda da to neće da priznaju sebi (a to je veći problem od loše forme,eto primera Mede kod nas) .U svakom slučaju, za trenutnu lošu situaciju što se tiče reprezentacije zna se ko je najviše odgovoran i šta se sve dešavalo zadnjih meseci.I svakako da ima igrača koji su trenutno mnogo veća rak-rana od spomenutog dvojca.Jednostavno, njihovu igru pratimo iz nekog drugog ugla, na to su nas navikli.Ja sam i napisao da nam najveći problem leži u sredini veze i napadu.
Što se tiče Klea, da se ne lažemo igrački bi nam značio, ali u vez toga je u poslednje vreme pokrenuto toliko različitih priča da ja sumnjam da će on ikada i igrati za reprezentaciju Srbije, a i šta mu to treba, nije valjda blesav?Samo sve te priče u vezi njega sigurno ne vuku motivaciju iz brige za dobrobit reprezentacije, to je bar sigurno, neki razni interesi su tu u pitanju.A tvrdnje da bi on zauzimao mesto nekom mladom igraču su jednostavno urnebesno smešne jer bi samo zauzimao mesto Pantelinju, Lazoviću i sličnima.
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Apsolutno se slazem sa Zeljom.

Mi sa formacijom 4-4-2 nema sta da trazimo.

Treba izbaciti Lazovica i ubaciti Ninkovica,polako i kapitena da se resimo...


Ivanović_______Vidić____Luković______Kolarov


_________________Kačar


________Kuzmanović_____Ninković

Krasić_____________________________Jovanović

__________________Žigić


Nemamo špiceve koji valjaju samim tim nema potreba da igraju 2 kad im je ucinak 0.

Krasic i Jovanovic u startnih 11 ako se vrate u formu,inace Tosić mora da igra umesto jednog od njih.

Takodje videcemo kakav ce biti Jankovic kada se oporavi...
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Što se tiče Tošića, eto stavili su ga u igru baš kada nije trebalo jer nije bio najspremniji, zaista loša odluka našeg stručnog štaba.
Kačar je inače poprilično zapostavljen u reprezentaciji, a i Kolarov kada je zdrav često bude u drugom planu mada je u odnosu na Lukovića i Obradovića " avion " .Iz svega toga se vidi da ipak neki igrači imaju određenu prednost u odnosu na druge i da ih neko gura.
A kapiten bi zaista trebao da prepusti svoje mesto nekom drugom dok još ima vremena za to.
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Ice, naravno da ne vuku iz brige za dobrobit reprezentacije. Uzgred, kada bi ti napisao šta sam sve pročitao na jednom grobarskom sajtu o Kleu prošle sezone, mislim da bi drugačije gledao na celu stvar. Baš pred prošlu prvenstvenu protiv nas, kada su nam gol iz nepostojećeg ofsajda poništili. Te ne zna da primi loptu, te ne zna da pretribla, samo je znao da postigne gol kada je sam ispred golmana i iz skoka. Onda se i Voja nasmejao i napisao da bi to i Govedarica umeo. Tako da se on ne razlikuje mnogo od Pantelije, Žigića, Mrđe. Što se tiče igračkih kvaliteta, oni su mu takmac. Sad se setih šta je sa Depotovićem? Međutim, sam znaš na koji način to ovde funkcioniše, jer si i ti pisao ovde na Forumu šta se dešava kada jedan igrač bljesne i kako se onda stvari u glavama likova poput Đurića, Bate, Lukića, Karadžića menjaju. Čim stigne bilo kakva ponuda iz inostranstva za nekog igrača, šta se sve dešava sa tim igračem.


Igore, taj sistem isti kao Milinković sa Vojvodinom protiv Javora :wink:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Jeste. :D

http://www.football-lineups.com/match/64983/

Evo , ovako treba da nam igra reprezentacija pa i nasa Vosa, naravno po meni.

U zavisnosti od protivnika prilagoditi formaciju. Da li kao Nemci ili kao mi.

Znaci 4-1-2-3 ili 4-2-3-1. I Vosa i Srbija oskuduju sa napadacima a ima dosta "kvalitetnih" igraca u sredini terena i to treba da iskoriste. :idea:
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ne čude me te tvrdnje njihovih navijača, njima čim ne ide kako su oni zamislili, krivi su im svi redom, pa tako od dizanja u nebesa stižu do pljuvanja redom.
Naravno, ko zna kako će i taj Kleo igrati posle i pogotovo kada se proda, trenutno on je ipak u sasvim solidnoj formi.Pa i prošle sezone kada mu baš i nije tako išlo, on je ipak rešio oba njihova susreta sa ciganima veoma lepim golovima.Malo se previše naglašava to kako je on u prošloj sezoni bio u očajnoj formi, kada to ipak nije slučaj, možda su ga baš ti njegovi navijači time najviše krstili, a oni nisu nikakav merodavan pokazatelj.Da ga forsiraju u medijima stoji, ali oni su svoj cilj ispunili, mislim da im reprezentacija nije neophodna za dalju njegovu promociju, čak bi time preuzeli određeni rizik.Ipak je realno Kleo trenutno u dosta boljoj formi od svih ostalih naših napadača, možda će kasnije igrati slabije, ali mi smo trenutno u takvoj situaciji da bi nam svaka pomoć dobro došla, odnosno svaki pokušaj da se pronađe određena pomoć koja bi nam značila.Postoji realna opasnost da ne vidimo Ukrajinu i Poljsku, a to bi bio ponovni ulazak našeg fudbala u onaj najdublji ambis.
U svakom slučaju, ne treba žuriti sa nekim odlukama, videćemo kako će taj Kleo da igra i u Ligi šampiona, ako i tu nešto pokaže, onda svakako ne može biti loša odluka da proba da pomogne i našem državnom timu.

Inače, trenutno veći problem od Klea je po meni to što je Tomić dobio poziv u nacionalni tim, a niko to da spomene.Daleko je on po kvalitetu od toga da zaslužuje takav poziv.
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2072
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Zeljafcv wrote:Igrali smo neku vrstu 4-4-2 sistema, sa Rukavinom koji je izigravao beka napadača, sa zadatkom da ore desnu stranu i centrira, ovo drugo je očajno radio. 2 štopera, i Luković koji je ostajao nazad zbog Jovanovića. Vezni red su nam sačinjavali, na jednoj strani, suprotnoj od Rukavine, bio je Jovanović koji je imao zadatak da probija celu stranu, u punom trku sa bezbroj takvih ponavljanja, da centrira, što mu ne leži, jer je to ranije bio posao Krasića, koji je tata za takve stvari. Drugi vezni igrač je bio Kuzmanović, zadnji vezni koji je imao zadatak da pokriva prostor kada Rukavina ode napred i da kvari igru Slovenije. Treći vezni je bio Stanković, koji je imao u takvom sastavu zadatak da trči, da šutira, odigrava duple pasove, uklizava, da bude klasični univerzalac, što bi rekli pravi centralni veznjak. Kao i po običaju, jako sporo i slabo je to odradio. Četvrti vezni igrač je bio Tošić, kasnije Krasić, čiji je zadatak trebao da bude, da spaja vezni red sa napadom, što igračima takvog profila kao što je Krasić ili Tošić, koji traže liniju uz aut za proboj ne odgovara. Po meni Jovanoviću bi to mnogo više ležalo. Lazović je igrao napadača iza visokog Žigića. To je to što se tiče naše taktike.
Uzivo to i nije bas tako izgledalo...
Rukavina nije bio toliko ofanzivan, ubacivao se ali daleko od nekog ofanzivnog beka, cak naprotiv toliko puta nije uspeo da otvori stranu Tosicu, a kasnije i katastrofalno losem Krasicu!
Lukovic mnoooogo, mnogo ofanzivniji od Rukavine, i vise je bio na protivnickoj polovini nego na nasoj, i u prvom poluvremenu poprilicno dobro odigrao za razliku od drugog... U svakom slucaju po onom sto sam ja video ni malo nije bio defanzivan, naprotiv rekao bih da je bio bas ofanzivan...
E sad, Lane i to probijanje u trku-ni tu se bas ne slazem, Antic ga je i stavio na krilo bas zbog te njegove brzine i probijanja u trku... Cak sta vise Antic mu je govorio da loptu uvek prima na oko 40 m od protivnickog gola, bas zbog njegovih brzinskih sposobnosti...
Kuzmanovic je juce dosta vise ucestvovao u kreiranju igre i sutiranju od Stankovica (seti se samo onog udarca u raslje koji je golman Slovenaca jedva izvadio), sasvim korktno odigrao, za klasu bolje od Stankovica(od kog iskreno nisam video ni jedan jedini sut)!
Opet, ne bih se slozio ni sa tim da je Tosicu i Krasicu bio zadatak da spajaju vezni red sa napadom, njihov zadatak je bio da probiju po boku i nista vise (da bi to kasnije Zigic iskoristio nekim udarcem glavom il pak spustanjem lopte nekom od saigraca)...
User avatar
postman
Posts: 260
Joined: Sun Aug 16, 2009 8:24 pm
Location: Klisa

Post by postman »

Mislim da mi sigurno necemo videti evropsko prvenstvo,najvise stoga sto je atmosfera koja je krasila reprezentaciju i sve oko nje drasticno losija a ona je pokrivala sijaset slabosti koje se nisu pokazivale a i zato jer su nam neki vrlo bitni igraci kao sto su Jovanovic i Krasic primetno van forme a i ne zaboravimo,dva vrhunska beka po svetskim kriterijumima povredjena (Ivanovic,Kolarov).Kacar mi je totalno neubedljiv sto se tice igranja u reprezentaciji i moje je misljenje da je igracki stagnirao pa cak i nazadovao u poslednjih godinu dana (mada,moram priznati i da je bio dosta povredjen a i,mnogo ga,brate,seljakaju sa pozicije na poziciju.Jeste on neki "all-round" igrac ali treba vec jednom da se zna,da li je on zadnji vezni,centralni vezni,poluspic...)Kuzmanovic - igrac manje,gotovo uvek.Tako mogu i ja da igram veznjaka,bez ijednog proboja,bez ijednog pokusaja da se predribla igrac,samo dodam prvom do sebe i ja sam resio problem.Napadaci - to je stara boljka,nijedan nije nekog kvaliteta ali nezgoda je sto novih nema ni na vidiku.Medju blizancima nema nista kvaliteno a nas Aleksic je po meni ,vec unistio karijeru,od njega nista nikad nece ni biti (a moglo je...).Odbrana nam je bolji deo tima i dalje ali kad se gazda Vidicu igra (kao sinoc).Ninkovic MORA da igra,mi kreativnih veznih nemamo niti nasi treneri znaju da ih naprave,samo gomilu stopera i zadnjih veznih koji kao "kvare" igru .Sad tudju ili nasu ,nebitno je .Sve u svemu,ja sam pesimista i mislim da mi mnogo bolje ni ne mozemo osim ako se ne dese neke krupne stvari (ceo FSS da ostavku,dodje Murinjo da trenira reprezentaciju ili Drogba i Forlan dobiju nas pasos i dozvolu da igraju za nasu zemlju).
Toliko,ne zamerite.
I da...
KLEO ima mesta u ovom srpskom timu,bolji je od svih napadaca zajedno (trenutno u kakvoj je formi,sto ne znaci da nece,recimo,dogodine biti u takvom jadnom negativnom periodu da nece moci " vola da ubode") jer mi se dopada njegov stil,bez ikakvih komplikacija - primim,dodam,otkrijem se,primim loptu,sutnem na gol i gotovo...
...Nema tu neke filozofije
Post Reply