18. kolo: Napredak (KŠ)-Vojvodina 2:1

chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Da ne poznajemo dobro nase rukovodstvo jos bi pomislili da je ovo zaista tako ozbiljno kao sto zvuci :lol:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ovo proslo kolo je definitivno pokazalo da ako mi slucajno i osvojimo titulu ove sezone,ona za mene nece imati ama bas nikakav znacaj,mozda tamo za jedno 50 godina,kad cu moci da lazem unuke,kakav smo strasan tim imali.Jedini znacaj ta ista titula bi imala,ako bi odmah po njenom osvajanju izborili ucesce u ligi sampiona :lol:

A sto se Ljupka tice,kad je potpisao za nas neko je napisao samo jednu jedinu recenicu,al ne znam na kom forumu,koja sve govori... pokusacu da je pronadjem,iako sam strasno smotan u tom pretrazivanju.
Image
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

Klasika.Opet su svi sa Marsa pali.Ljupko nije na pripremama primetio da Mrđa ništa ne radi,valjda očekujući da igrač takve(reprezentativne :roll: ) klase se čuva za prvenstvo? A da je Mijat grub samo na prijateljskim mečevima, a inače igra kao Vidić...Naravno nisu samo ova dva balvana kriva...
Ja mislim da je ipak problem u nečemu drugom.Nisam ni pre sumnjao, ali sad je sigurno, od njih 25 u prvom timu, barem njih 20 uopšte ni ne misli da Voša ima šanse za titulu. I to misle od prvog kola i to će sami sebi dokazati da su u pravu u poslednjem kolu kad uzmemo toliko teško osvojivo treće mesto. Na to ukazuje ovakav palanački fudbal njihov u Kruševcu, i na svim ostalim gostovanjima ove sezone...Da nam je trebala ova pobeda za nešto dobili bi ih lagano, jer smo bolji od Napretka.Ali nisu nam potrebni bodovi, jer oni ni ne jure tu titulu.
Da se razumemo, ja nisam od onih koji ih je hvalio ove sezone, jer nisam ni imao zbog čega, ja sam svoju dvadesetogodišnju želju za titulom bazirao na tome da možemo da budemo najmanje loši, jer su stvarno cz i pfc očajni ove godine, ali ništa od toga...Ljudi pljuju po Ljupku kao da su drugi bili bolji, kao da je sa Bekvalcem Voša gazila u gostima...pa Javor je učinkovitiji od nas na gostovanjima...
Ko je kriv onda? Mnogo je tu stvari, svi ti naši fudbaleri znaju noviju istoriju osvajanja titula i da se niko nije umešao u dvomeč blizanaca, svi oni gledaju tv, čitaju novine, pune im se glave o pojačanjima jednih i drugih, mediji i navijači tih timova traže, zahtevaju te titule, drobi se o derbiju, a fudbal beda na njemu, uvek bio i ostao...A njih(igrače Vojvodine) niko zapravo ni ne računa...jer ni naša uprava to ozbiljno ne misli, i oni to znaju. Dovode besplatne igrače i menjaju trenera svakih šest meseci, dok se oni ne pobune oko sastava tima i ko je prioritet za prodaju.Jer, verujte, mi možemo da izgubimo gde hoćeš, ali ako ne vidiš da su oni ginuli na terenu, onda znaš da oni ni nemaju za šta da se bore...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

777 wrote:
lalens wrote:
Slavodobitnik wrote:Otvoreno pismo Dragoslavu Stepanovicu.

Gospodine Stepi,
Vi ste trener sa velikim Vi. Iako ste srcem mozda uz jedan los klub,to nama navijacima ne daje za pravo da vas vredjamo i ne zelimo. Jer,vi ste fudbalski gospodin,trenerski majstor...koji od nicega napravi NESTO. Za razliku od nekih koji od necega naprave NISTA. A takvih se u nasem klubu namnozilo.
I zato,u danu kada ste raskinuli ugovor na svoju stetu (proverno) i najgrublje izigrani od rukovodstva FK Vojvodina (provereno jos vise,mamicu im) ,ne gubite nadu. To je samo sacica ljudi. Mi,neki posteniji ljudi bili smo za Vas. da Vam se pruzi sansa. Da nasa Vosa pokusa da osvoji titulu. Umesto Vas dobili smo "slucajnog prolaznika". U zadnje vreme cistog prodavca magle i nekadasnjeg patriotu. Coveka koji ce otici iz kluba pre nego sto je i dosao. tacnije,bice oteran od istih onih koji ce ga i dovesti. Ono sto je nas bivsi Vukelja na terenu,on je na klupi. Nekada nesto,sada nista, a uskoro ce biti "pozajmljen" nekom klubu iz druge lige. Cenim,vec kroz par meseci.
I gospodine Stepi,ne zaboravite. Niste jedini koje je nas klub izigrao. Pardon,ljudi u njemu. Izigrao je on puno velikih imena. Nije im dao sansu. Zato ste Vi i ljudi koji su na taj nacin pocasceni jos veci u mojim,nasim ocima...
Od srca hvala nasem rukovodstvu.


Ajde ti to malo u jednini i u svoje ime. Ja bas ne bih pisao takve hvalospeve o coveku koji je do sada vodio i trenirao poslednjeplasirani tim jelen super lige. Mozda je on bolji od Ljupka mozda ne to nikada necemo saznati. Ako cemo iskreno Ljupko zna kako se osvaja titula i to sa Vosom a Stepanovic to nije postigao
Lalens - NE PROVALJUJ MAJKE TI!!!
Kakva bre titula,kakvo znanje.Nestaće Ljupko već posle Kruševca!

P.S. E, TO JE VOJVODINA I NJENA UPRAVA KOJU ZNAM!!!VEĆ SAM POMISLIO DA ĆE URADITI PRVU PRAVU STVAR POSLE NIZA GODINA DOVOĐENJEM STEPIJA.HA,HA,HA,........KAKO SAM GLUP :lol: :lol: :lol:
Evo ga,pronasao sam ovaj post koji mi je duboko ostao u secanju i ta recenica "nestace Ljupko vec posle Krusevca" odzvanjala mi je u usima cele pripreme,pa sam cutao i nista nisam komentarisao,ali eto.... covek je odmah shvatio sustinu i epilog!!! :roll:
Image
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

budababa wrote:Sve ide po scenariju...
Mondo wrote:U Vojvodini već upaljen alarm

Gromoglasno su u Vojvodini najavljivali poteru za Partizanom i čak poručivali da će se titula fudbalskog prvaka preseliti u Novi Sad. Međutim, već na prvoj utakmici u nastavku sezone "lale" su uvenule i to protiv poslednjeplasirane ekipe Jelen Superlige.

Poraz od 2:1 nije toliko zabrinuo trenera Ljupka Petroviča i upravu, koliko očajna igra na stadionu u Kruševcu. Dovoljno povoda da se odmah upali "crvena lampica" i da čelnici Vojvodine održe hitan sastanak sa igračima.

"Ako onaj ko je došao sa strane ne donosi prevagu u duelima Vojvodine sa njenim rivalima, onda mu u njoj nije ni mesto! Mi imamo dovljno svoje supertalentovane dece, spremne da se bore za klupski dres, do poslednjeg daha", izjavio je predsednik Vojvodine Vojislav Gajić "Sportu".

Gajić je poručio da je spreman na sve korake neophodne da tim dobije karakter i bude takmičarski efikasan.

"Ne činim ovo zbog sebe. Iako sam poznat kao čovek koji se ne povlači lako, ja ne moram da budem predsednik Vojvodine, ali ona mora da bude evropski klub", ističe Gajić.

Trener Ljupko Petrović igru svog tima ocenjuje kao "tragičnu" i dodaje. "Ne možete sa tri i po igrača igrati i dobijati utakmice, a ja sam ih upravo toliko imao u Kruševcu".

"Šokiran sam kako smo izgledali...Smeta mi komotan odnos pojedinih igrača. Deluju na terenu bezbrižno i komotno kao da im je tata kupio mesto u timu. Takvim ću dati do znanja da to kod mene ne prolazi. Znam da ne treba žuriti već posle prvih 90 minuta, ali nešto se mora preduzeti", istakao je Petrović.

Predsednik Vojvodine zatražio je i pisani izveštaj stručnog štaba o utakmici u Kruševcu. Rok je sreda.
Eee,moj Ljupko!Puno ti pricas,a malo radis.Ako posle ove izjave Mrdja,Tadic i Mijatovic opet budu starteri,onda cu biti siguran da si nula od coveka i jedva cekati da ti vidim ledja.
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Ma treba razjuriti bagru, Vlatko je poceo vise da se manekenise, nego da igra! U pocetku je bio svima simpatican, a sada je postao klasican folirant(vazna je frizurica, kola, nova devojka u nedelju i utakmica Inter-Roma, stalno je nesto kao povredjen)
Mrdja i Duca zacementirana mesta u timu, bez ikakvih osnova, Mijat klasican drvoseca, Djurica opila slava, Lakica forsiramo pored mnogo perspektivnijeg Smiljanica, Popa i Stosica sve na silu trpimo, kao nasi su ceka se inostrani klub, pogotovo ovaj drugi ne znam cime je toliko zaduzio klub!? Samo da novim promenama ne dobijemo Lazetica i Djurovskog :roll: Inace cime je Mrdja u prednosti u odnosu na Misu i Danija :?:

ps. A ti Vojo bi mogao malo da se ugledas na te krusevljane, poslednji su na tabeli, radi im u klubu ko sta hoce, ali o5 ljudi dolaze na stadion! U subotu lepo put NS-a, pa na utakmicu, ne samo ti vec svi koji pricaju da im je Vosa u srcu...A te price i razlozi ko koga, i zbog cega nece da gleda, okaci te macku o rep :!: Nista licno, samo eto ti prilike da unucima pricas kako si i redovno odlazio na stadion Karadjordje iz ljubavi, iako si znao da ljudi iz uprave vuku pogresne korake. Kako je covek zbog ljubavi u stanju svasta da uradi, pa i da se zadovolji da gleda Brkica, Buaca i Smiljanica kako pored ostalih olosa igraju srcem za klub! Kako su ljudi i pored svega sa puno ljubavi redovno pratili voljeni klub, a ne unucima da pricas kada dodje do prepreke da odustanes od najvece ljubavi zbog nekih prolaznih i ne bitnih likova :!:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Somborac wrote:A ti Vojo bi mogao malo da se ugledas na te krusevljane, poslednji su na tabeli, radi im u klubu ko sta hoce, ali o5 ljudi dolaze na stadion! U subotu lepo put NS-a, pa na utakmicu, ne samo ti vec svi koji pricaju da im je Vosa u srcu...A te price i razlozi ko koga, i zbog cega nece da gleda, okaci te macku o rep :!: Nista licno, samo eto ti prilike da unucima pricas kako si i redovno odlazio na stadion Karadjordje iz ljubavi, iako si znao da ljudi iz uprave vuku pogresne korake. Kako je covek zbog ljubavi u stanju svasta da uradi, pa i da se zadovolji da gleda Brkica, Buaca i Smiljanica kako pored ostalih olosa igraju srcem za klub! Kako su ljudi i pored svega sa puno ljubavi redovno pratili voljeni klub, a ne unucima da pricas kada dodje do prepreke da odustanes od najvece ljubavi zbog nekih prolaznih i ne bitnih likova :!:
He,he... eto vidis koliko nas ima,toliko izgleda ima i razlicitih pogleda na svet.Svaka tebi cast,ali ja to nekako sve gledam iz nekog drugog ugla.
Evo,pokusacu iz dva (svoja) ugla da ti docaram moja osecanja:
Recimo da postoji neko sveto mesto,koje neizmerno volis,koji ti mnogo znaci,i ajd recimo,za koje bi i zivot dao.I sad,pojavi se 50-60 ljudi dodje na to mesto i pocne da ga rusi.Da li bi tvoja podrska njima sacuvala to mesto ili bi te napravila saucesnikom??? Eto,jbg,ja tako razmisljam.

Ne znam koliko godina imas,ali recimo... zaljubljen sam (ili ti,ili bilo ko od nas) u devojku,strasno je volim,i ona voli mene,velika je ljubav u pitanju.Devojci se nesto desi,i treba joj pomoc i to recimo donacija organa ili nesto slicno... da li bi pristao?Evo... u toj verziji,ja bih... bez sekunda razmisljanja!!!
A u drugoj verziji,se devojka samo pretvara da te voli,a ustvari te vara i iskoristava,da li bi i tada dao donaciju!?

Dakle... kao sto rekoh,nije u pitanju nikakvo dokazivanje ljubavi,vec samo neko uzajamno postovanje.Cinio je Voja i mnogo vece stvari od dolaska na utakmicu,ali iz respecta,a raditi nesto iz ljubavi,da bi bio namagarcen... ma daaaaaj.... ustvari,ja ti ne branim... idi na utakmice.
Voja ce doci sa lepsim fudbalom!!!
Da li si se ikad zapitao zasto je meni Barsa najdrazi strani klub na svetu,zasto dok cela Evropa gleda desetine dostupnih meceva vikendom Voja juri Standard koji je do pre mesec dana bilo nemoguce naci na satelitu,zasto je pre nekoliko godina jurio utakmice Utrechta,iliti recimo devedesetih godina Burgosa (ako si i cuo ikad) u Spaniji :wink:,i za vreme stare Juge simpatisao Velez iz Mostara.... odgovor je prost,VOLIM SAMO FUDBAL i nista vise (ko razume,shvatice) :wink:
Image
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Hm,totalno ocekivano.Sta reci?Necu ja uopste puno toga da pricam da me ne bi svi redom napadali.
Meni uopste nije jasno kako se mi nalazimo na tom drugom mestu,zasluzujemo da se borimo za opstanak.Jesmo drugi,ali smo nikada gori.Titula nam se ne nudi,nego prakticno skida gola pred nama kao devojka pod alkoholom i afrodizijakom,a mi je teramo od sebe.Cigani i grobari nikada gori i mogu reci posle duzeg vremena bez vece protekcije,ali mi se trudimo da i kada dotaknemo dno idemo jos nize,pravo u srediste Zemlje.Mi smo najgori uzas i sramota ove nase lige.Zasto?Pa zato sto samo kod nas igraju igraci koji imaju 100 % zagarantovano mesto u timu,koji nisu nasi nego menadzerski,koje niko nece i koji izgleda nikada nece ni napustiti nas klub.A da,njih navodno traze italijanski prvoligasi i nude milion i 700 000 eura.Ali nama su toliko vredni da ih ne damo.Ceo Novi Sad ih ceni pa su glavne face na facebook-u,a manekenski gradjene devojke se prosto lepe za njih.
Popovic je ubedljivo najgori kapiten u celoj istoriji FK Vojvodina,a verovatno i igrac(ako ne racunam neke koji su pokusali i ostali najvise sezonu pa otisli a da se nisu naigrali).Taj igrac nema veze sa fudbalom,nista korisno ne moze da uradi,osim za nas prakticno posteno ni za koga drugog nije ni igrao(nije ni cudo sto je hteo i da napusti fudbal),ali moram mu priznati da je pametan momak.Odlicno zna da se svercuje i da bude neprimetan a da krivica za losu igru ne padne na njega.Nazalost,stekao je neki ugled dok nam je vezni red bio dobar sa Davidovim i Kacarom i uz pomoc bogatog caleta mesto u timu mu je zacementirano.Sta mislite zasto je Trivunovic morao da ode,a Mutavdzic nije doveden,a plus Tumbasovic je sve dalje cak i od klupe?Ali on ima potencijala da nas muci i igra za nas do svoje 35.godine i drzimo zato gace jer smo naj....i.Uz put momak ima puno "advokata" i zastitnika lika i dela,tako da za njega nema zime.
Grozdanoski kako trenutno igra je mozda jos gori od Popovica iako je to tesko izvodljivo.On se meni od kada je dosao nikada nije svidjao,ja mislim da ni sve gatare ovoga sveta ne bi ustanovile koja je njegova prava pozicije u timu,sto i ne treba da cudi jer momak jednostavno nema pojma.Jos od one lopte nebu pod oblake u izglednoj sansi u Smederevu, na pocetku proslog prolecnog dela se videlo ko je i sta je a ocigledno da takve stvari redovno ponavlja.Ja mislim da je on jedan obican cirkusant a i mnogo lici na Popovica i po toboznjim izmisljenim inostranim angazmanima.Da deli neke korisne lopte,o tome nema ni govora.Pa kako mi i mozemo da ocekujemo neku kreativnu igru sa tandemom Grozdanoski-Popovic koji em su losi,a em ne moraju da brinu za mesto u timu ma sta uradili?
O Mijatovicu su mnogi vec sve rekli,to je nevidjena rupa u odbrani i jedan obican dripac.
Samo kod nas gomila igraca ne mora da brine za mesto u timu.Recimo da se kod nas menja samo taj jedanaesti igrac(mislim na startere) i to nazalost uvek bude mladi Aleksic.Cas je standardan,a cas ne.A verujte posto on vredi i ima cenu da ovi iz uprave zele da ga stave u prvi tim i da bude standardan,ali ne vredi kada nema mesta.Zato mislim da bi ljudi iz nase uprave trebali da posalju peticiju FIFI da promeni pravila igre i da fudbal ubuduce igraju ekipe sa po 12 igraca,taman da bude mesta i za Aleksica.
Popovic,Grozdanoski,Mrdja,Lakic,Stjepanovic,Mijatovic,Lazetic,Lovric,Stojanovic,Djurovski,ranije i Vukajlovic,bice uskoro i Pekovic i Maksimovic,sve su to mamini,tatini,zatim menadzerski,mafijaski igraci,zatim igraci po rodbinskoj crnogorskoj liniji ili pak oni koji preko naseg kluba treba da se za kratko vreme prodaju(Mrdja,ali nesto im ne ide).Iza svakog od tih igraca stoji neko.Sad,kvaliteti su im ipak razliciti,poneko od njih jos i vredi poput Stjepanovica a poneko i pored velikog vetra u ledja ne moze u prvi tim ni blizu jer je uzasan(Lazetic),ali svi imaju nekog zajednickog imenitelja.I njihovom prodajom klub nece zaraditi ama bas nista(kada se odbije sve sto ce razni da potrpaju u svoje dzepove).Zatim,imamo igrace koji su ocigledno u oblacima i ne nameravaju da sidju na planetu Zemlju,a tu mislim na Tadica.Ocigledno je da na njegovu igru utice i njegov karakter,to jest ne poznajem momka ali mogu se kladiti da je los covek.Slicna opasnost vreba i vajnog Djurica,nadam se da ce se bar on otrezniti,mada ruku na srce ni on nema neki karakter,a inteligenciju nikada nije ni imao.Buac i Stosic su limitirani igraci koji su u proslosti dok su pre svega bili mladji dali svoj doprinos i odredjeni kvalitet klubu,ali jednostavno vreme i takmicarski zahtevi su ih pregazili a i doslo je do zasicenja,uopste mi nije jasno sto nisu prodati.U stvari,jasno mi je,nisu se pojedinci od toga mogli omastiti.
Ostalim igracima ima mesta u Vosi,ali pogledajte koliko ih je ostalo.Od tima sa solidnom osnovom,fantasticnim mladjim kategorijama punim reprezentativaca,sa lepo selektiranim igracima u Djumijevom periodu,dosli smo do ucmalog,bez perspektive tima,sa par mladjih igraca koji se guraju samo radi sto brze prodaje,bez zdrave konkurencije za svako mesto u timu,igraci se ne boje za svoje mesto jer nema ko ni da ih zameni.Igramo dekadentan fudbal i tu cak nije ni vazno ko nam je trener,jer ko god da je ne moze nista da ucini.Vezni red nam od odlaska Davidova i Kacara ne postoji i utisak je da na pojedinim utakmicama ne bi smo dali gol iz izradjene akcije pa da se igra do ujutro.Uz to,mi mozemo da primimo gol kad god protivnik zazeli,dokaz je Krusevac,tek sto smo srecno izjednacili odmah smo primili novi gol,pa to se desava samo nizerazrednim ekipama.
Ali sta vrede sve ove kritike?Vidim da neki napadaju Ljupka?Pa sta je kriv taj matori pijanac,nije on sam sebe doveo u klub?Krivi su oni sto su ga doveli,oni koji nisu hteli da odrese kesu za pojacanja,oni koji su nas bombardovali laznim informacijama o tome ko bi sve toboze trebao da dodje u klub a na kraju golema nula i jedino sto valja je jeftini Gruzijac koji bas nije na pocetku svoje karijere.Krivi su oni koji upropastavaju nasu decu i ne daju im sansu.Sto se ne pusti mladi Smiljanic da igra i ne pokaze sta zna,da unese brzinu i zivost,sto Aleksic nije standardan,zasto je Karan na pozajmici u Novom Sadu a stoperi su nam blaga katastrofa,zasto nigde nema Mitosevica i Medojevica,zasto vec prvom timu nisu prikljuceni Katai i Mudrinski strah i trepet za protivnike u omladinskoj ligi a i za protivnike omladinske reprezentacije,vreme im je vec,nisu bas toliko mladi?Krivi su oni koji su spiskali 5 miliona eura od proslogodisnjih pojacanja od kojih su ipak jedan deo odvojili da plate novinara Sportskog zurnala da pise lazi i budalastine i lupeta kako je kasa prazna jer je vecina para otisla na vracanje dugova?!Pa kome oni to mazu oci?Sami su rekli da je budzet kluba 1,5 miliona eura,a svi ti dugovi zajedno kad se zbroje ne mogu da seces glavu da izadju vise od par stotina hiljada eura,ma sta pricam ne vise od 300 000.Dug Vislavskom je bio u vrednosti jednog stana i to ne velikog,dug Rudaru iz Kosovske Mitrovice negde izmedju 100 i 200 hiljada,ne vise od 200 sigurno.Troskovi suda i jos nesto oko Sapurica sitni,jos par sitnih dugova i troskova ne vredi ni pominjati.Dodajmo sve to na onaj budzet,dodajmo i minimalne pare za dovodjenje par igraca koji su svi relativno bili slobodni,dodajmo i za troskove koji su van buzdeta,sve to zajedno ne moze da predje 2,5 miliona eura.Gde su drugih 2,5 miliona.U cije dzepove su otisli?A sta je sa vama vajna gospodo iz uprave,zasto vas trpimo na tim mestima,valjda i vi kojom parom treba da doprinesete?Ulozili ste vi neke pare,ali samo na pocetku,sada to itekako sa kamatom vracate,a bojim se da je ovo samo pocetak.Dokle cemo morati da trpimo da se oko tima i u nasem klubu motaju ona dva hohstaplera i stetocine koji da nisu u Vojvodini ne bi ni imali sta da rade a ni da zadovolje svoje i apetite svojih porodica koji nisu mali?
Sta reci za marketing kluba i za odnos grada i njene vlasti prema Vojvodini?Tu je situacija tek katastrofalna,u stvari u tim sektorima je ledeno doba,sve je zamrznuto,ne mrda i nema izgleda da ce se to promeniti.Kada ce se na nasem stadionu stvoriti zdrava atmosfera podrske klubu a da pritom protivnicima klecaju kolena vec pre pocetka utakmice,kada ce stadion biti pun i da svi navijaci ucestvuju u bodrenju tima?Ne skoro,po proseku gledalaca padamo sve nize i nize i ne treba cuditi ukoliko i nas uskoro budu svrstavali u vestacke klubove i bacali u isti kos sa Cukarickim,Vozdovcem i Bezanijom,mozemo samo da zavidimo jednom Krusevcu,Cacku,Jagodini,pa i onima iz nizih liga.Kada ce se klub konacno otvoriti Novosadjanima,dokle ce o svemu vaznom unutar klubu biti podignut zid cutanja a za javnost se servirati samo lazi placenih novinara i glumiti toboznja uzvisenost i gospodstvo?Ko je tu gospoda,vi iz uprave sigurno niste.Niko nema snage da nesto preduzme i pomogne konkretno,samo prazna demagogija,a tu mislim na sve nas.
Ma ne vredi ni trositi slova,rekoh da necu puno da pisem,a zaneh se,neka necu vise.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
ZarkoIn
Posts: 45
Joined: Sat Nov 08, 2008 8:29 pm
Location: Indjija, Srem, Vojvodina

Post by ZarkoIn »

Naše najveće propušteno pojačanje !

Juče u toku šetnje sa devojkom po Delta city-ju (koji nadam se neće osvanuti u blizini Karadjordja) ugledam ispred nas poznatu čupavu sedu glavu. Pitam devojku jel zna ko je to, ona naravno nema tri blage sa sportom! Srećom, sa sobom uvek nosim foto aparat i pomislih: Ma šta me košta, pridjem i kažem:

Gospodine Stepanoviću, jel može jedna fotografija ?
On krene prema meni i reče: Naravno, nema problema!
Stanemo jedan pored drugog i devojka nas slika. Krenem da mu se zahvaljujem, a on sa osmehom reče: Slikaj još jednom da ti kasnije ne prebacuje ako slika ne uspe!

Posle druge fotografije prvo se kao pravi gospodin pozdravi sa mojom devojkom a zatim i samnom. Potom usledi razgovor koji je otprilike tekao ovako (nije baš od reči do reči sve isto).

Ja: Veliki sam navijač Vojvodine i mnogo mi je žao što niste preuzeli Vojvodinu jer ste lako mogli do titule.

Stepi: Ma sve je to bilo smešno. Ja dolazim u Novi Sad i pregovaram sa upravom. Odlazim u Beograd i raskidam ugovor sa Čukaričkim na svoju štetu (nisam smeo da ga pitam koliko im je para oprostio ali sigurno nije ispod 100.000 evra), vodim i ženu sa sobom kada sam ponovo dolazio u Novi Sad da bi mi bila svedok da sam se dogovorio i sastajem se sa Gajićem i pružamo ruku jedan drugom i vraćam se u Bg. Nisam hteo da tada zovem i Batu, reko kad sam se sa jednim dogovorio to je to. Sutradan, Ljupko postavljen za trenera... (ovde odmahuje rukom) Pa Ljupko je predsednik trenerske organizacije Srbije, a eto kako se ponaša! Ma on ni onu titulu iz Barija nije mogao da sačuva... (ovu rečenicu sam dobro zapamtio ali nisam siguran šta je sa time hteo da kaže). Što je najbolje od svega, Vojvodina je pravi klub: ima puno mladih reprezentativaca sa kojima sam hteo da napravim šampionski tim, fenomenalne uslove za rad, a pri tome nema pritiska kao u Zvezdi i Partizanu. Ali, tako to ide u ovom poslu...

Pruža mi ruku, ja mu se zahvaljujem, a on odlazi nasmejan kao što uvek izgleda na konferencijama za štampu, očigledno ne preterano razočaran ali sada dobro upoznat sa svime što ga može snaći u fudbalskom svetu zemlje Srbije...

Prava šteta što nije došao kod nas...

Ovo sam napisao tokom januara ove godine i najzad na jednom primeru iz stvarnosti uvideo kakva je uprava našeg kluba i da to neće na dobro da izadje. I pored svega opet su uspeli da me ubede u priču o tituli i evropskoj Vojvodini. I ponovo sam ja i vi razočarani, a ne oni, jer oni znaju zašto su tu i kakvu će korist ostvariti.
Sam sam kriv što sam poverovao u lažne priče jer ove godine titulu nećemo osvojiti i to ne zato što ne možemo, već zato što neko to ne želi dovoljno i iskreno kao mi...
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

[quote="ice"][/quote]

Pravo u rebra!

Bez obzira što se u mnogo čemu nisam slagao sa tvojim pisnjam ovde, lepo je što si ponovo rešio da pišeš. Dobrodošao nazad...
POŠTO OBRAZ ???!!!
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Samo jedno pitanje ice-ako je to sve tvoj stav,sto ga ne izneses Firmi?Sto im sve to ne kazes(ipak si ti tamo neki faktor),sto se ne pokrene neka akcija?Sto se sa severa i dalje vice:Bato majstore,vodi nas do titule!?Sto se nije vikalo u Krusevcu:Uprava napolje!?Jel ti ocekujes da penzioneri i obicni simpatizeri smene upravu?Koja je ovde poenta-ti to pricas ljudima koji se sa time vec slazu.Reci ti to onima koji lepo zive od te iste uprave,a stalno vicu kako se ne moze naci bolja!
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Post by nssale »

Mislim da je Ice prestrog prema igračima, naravno da se niko od njih po ponašanju i fudbalskom umeću ne može porediti sa jednim Kačarom, ali daleko da su neznalice i levaci...Ja bih u tom smislu recimo dao primer reprezentacije Srbije, kako je igrala i kako su pojedini reprezentativci igrali pre Antića i sada pod njim. Vrlo sličan tim igra drugačije, pojedinci u tom timu igraju bolje i požrtvovanije, čak izgledaju srećnije! Stvar je u pristupu, načinu razmišljanja, fudbalskoj filozofiji, koja gradi igru i atmosferu u timu...Prema tome za prikazano u Kruševcu posle mesec ipo dana priprema kojekude, po meni, prvi i najvažniji krivac je TRENER!

E onda možemo da proširimo priču i da se složimo da je tog krivca neko doveo, da su i prethodne krivce doveli isti ti, i da su u stvari pravi krivci oni koji su u Vojvodini nesmenjivi!

Na žalost, u fudbalu se vrti dobra lova, dovoljna da privuče i u njemu zadrži svakojaki šljam i korov koji je prosto nemoguće opleviti kada jednom pusti korene...

Ja i dalje mislim, da mi sa ovim timom ove godine možemo biti šampioni, ali je pitanje da li oni koji vode klub to zaista žele, ili su im prioriteti obrt i pranje para?
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

Дуго читам шта се све пише по овом форуму,па реших ето да се и ја укључим у дискусију.Активан сам члан ФИРМИНОГ форума,али пошто је избрисан топик ФК Војводина где су се сумирали утисци са утакмица,одлучио сам да се укључим,мада сам имао много проблема приликом регистрације,али добро.
Шта рећи за игру нашег тима у Крушевцу?
Туга,беда,јад,очај...ако још нека реч постоји коју нисам изрекао извињавам се много.Екипа која се наводно бори за титулу гостује код последње пласиране екипе у лиги,којој фале шест играча и за 90 минута игре упути један шут на гол.Извикане звезде а у ствари отпаци од циганије и гробарије,подпомогнуте играчима из тима велике традиције Бежаније.Незнам шта да мислим о тиму који победи звезду,победи Хајдук у Кули,који тамо заиста ретко губи,а губи од Рада,Напретка итд.Изгледа да су њима менаџери попили и оно мало мозга што имају.Узмимо пример Тадића.Дечко је зазиста бисер српског фудбала,има знање,таленат,али у Војводини ове сезоне игра очајно,а још очајнији је одкад су га преселили у Ајакс.Поповић исто тако,али срећом по њега никад није био најгори на терену,иако је доста пута био један од лошијих.Ђурић одкад је дебитовао за репрезентацију,као да је пао с марса,Грозданоски тотално одлепио,а могу вам рећи да ми играмо очајно чак и кад побеђујемо.Нису ме досад импресионирали ниједном утакмицом.Победили су чисто на квалитет појединаца.
Управа и тренер секташ су посебна прича.Што каже неко на форуму :,,Што је џабе и баби је добро''.У тој фантомској управи нико ни не навија за Вошу,а нарочито Гајић и Дуброја.Сад су мало као дрекнули на играче,па ће они да победе Офку(надам се) и онда у Чачку убедљив пораз,па ће онда опет као да их казне,па ће кући да победе неку боранију,и тако у круг.На крају трећи па куп УЕФА па ће да их избомбардује представник Молдавије и тако стално увек исто!А ми на северу тапшемо ли тапшемо.Само стварно више докле!
Наравно има и оних који су заслужили поштовање.Пре свега мислим на Кизу,Панту,Алексића, и Буача који можда нема неки нарочит квалитет али навија за Вошу и игра срцем.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Jovane, dobrodošao na forum koji se trudi da piše srcem.
Ni protiv koga, ni za koga, već samo komentariše ono što vidi na fudbalskom terenu svojim očima i na svoj način. I na korist svima koji znaju da izvuku dobitne kombinacije.Međutim, nažalost, izgleda da je najslabiji prijem poslatih signala u najbližoj tački: u našoj kući-FK Vojvodini.Bar se tako čini prema (zakasnelim) potezima i temama o kojima se ovde pisalo mesecima ranije, nego što su one otvarane u Klubu. :cry:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Vidim da se glas sa ovog foruma daleko cuje, cak do Vlatka :lol:

Ali opet je pogresio, nije problem to sto su neki navodno zavidni i ljubomorni na njega i sto mu zele lose, vec to sto je postao maneken, folirant, sto je vaznija dobra frizurica, dobra sponzorusica u bmw-u i ok provod od treninga i koncentracije za vreme utakmice! Od omiljenog igraca mi je prerastao u igraca slicnom Petkovicu :roll:
Locked