17. kolo: Vojvodina-Partizan 0:0

U cetvrtak ujutru cu se probuditi...

Kao navijac jesenjeg prvaka, crveno-belih!!! (pobeda)
26
81%
...i reci: "Malo je falilo..." (nereseno)
6
19%
 
Total votes: 32

User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

A koji je rezultat trebalo ocekivati kada se sastaju dva tima sa najboljim odbranama u ligi? :) Bilo je ocigledno da ce Jokan posle svih onih lomova odigrati ovu utakmicu na rezultat (citaj: nereseno), jer mu se stolica ozbiljno uzdrmala, pa je prava gre’ota sto nismo stisli petlju da odigramo taj davno najavljeni fudbal “za gol vise”. Ali, od koga je to trebalo ocekivati? Od Gage Radojicica, alter ega Dzimija Marica? Ovo je najbolji primer koji razdvaja sitne i neperspektivne trenere, ziherase, od onih koji imaju potencijal, motiv i znanje da se izdignu u stani-pani situacijama. Imali smo sansu da pokazemo najpre nama samima, a i celoj naciji, da smo nova sila na horizontu, da smo reseni i da imamo cojones da bacimo u prasinu taj mit o nedodirljivosti institucija srpskog fudbala. Sve smo to prokockali i pride oterali dobar broj “probudjenih” navijaca/simpatizera, cijim dolaskom na stadion prvenstvene utakmice barem ne bi podsecale na staro pozoriste na cije predstave dolaze samo rodbina glumaca, slucajni prolaznici, besposlicari i lokalni pijanci. Ko zna kada cemo opet gledati ovako pun Zapad, slaninarski Zapad… Moram priznati da na utakmici nisam bio zbog obaveza koje se nisu mogle eskivirati, ali nakon svega sto sam cuo od onih koji su prisustvovali utakmici i video na televiziji, jedino mi je zao sto nisam bio deo fenomenalnog Severa, sto nisam osetio punu snagu adrenalinskog buma i promukao sa svojim prijateljima. Ovako mi je ostalo da pratim live score i dve zamrznute nule na ekranu telefona. Sa nadom da se nas prelazni rok nece pretvoriti u obicnu nulu, zeljno iscekujemo prolecni deo i nastavak trke za titulu. Glave gore, jos smo u igri!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Cemu to sad Zeljo???Nemojmo na taj nacin da izrazavamo neslaganje sa necijim misljenjem, samo bez potrebe dizemo tenzije na forumu!
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

U pravi si Turija da ljudi nisu imali sta da vide na terenu i verujem da su na zapad samo zbog toga i dosli.Al ipak-imali su priliku da budu deo jedne prave fudbalske manifestacije,priredbe.Ovakva atmosfera se nije videla poslednjih godina na Karadjordju,mozda eventualno na oprostaju Sinise.Pri tome ne mislim samo na sever i navijacke grupe uopste.Ja sam se sa severa najezio kada sam video pun zapad,a srce mi je puno bilo kad sam saznao da Slaninari cine vecinu.
Tesko je bilo za ocekivati da ce ljude kvalitet fudbala vratiti na stadion...Ovih miroljubuvih 0:0 odgovaraju i Gagi i Jokanu.Oni su i dalje na celu,mi i dalje ostajemo u trci.Za celu polusezonu primili smo jedan gol na desetak utakmica kod kuce(racunajuci i evropske),a Gaga nije nijedan.Mislim da mu je to sasvim dovoljno za ostanak na klupi.
I da osvojimo titulu ove sezone sa ovakvom konkurencijom,bilo bi nam lepo,al mislim da to ne bi bilo to!
Napred Voso!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Ајде да похвалим и спикера који је видно изиритирао присталице(не знам ни како да их назовем) београдског клуба! Какав је, такав је али ипак је наш.
п.с. Од када се то Рибља Чорба пушта код нас на полувремену?
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Grba_NS wrote:Cemu to sad Zeljo???Nemojmo na taj nacin da izrazavamo neslaganje sa necijim misljenjem, samo bez potrebe dizemo tenzije na forumu!
U potpunosti se slazem!


Ne znam da li je neko imao prilike da cuje kukavicku izjavu Gage sa konferencije za stampu posle utakmice... :roll:

Velika sramota! Sa takvim stavom, i tolicnim mudima moze da se vrati odma' u Index i divi se protivniku...
POŠTO OBRAZ ???!!!
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Post by DUB »

podbara wrote:п.с. Од када се то Рибља Чорба пушта код нас на полувремену?
Од 03.12.2008 али само кад они гостују... :wink:
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
ssnigd
Posts: 3439
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

DUB wrote:
podbara wrote:п.с. Од када се то Рибља Чорба пушта код нас на полувремену?
Од 03.12.2008 али само кад они гостују... :wink:
Zaboravio sam to da napisem. U zivotu se nisam toliko nasmejao koliko pri samom kraju pauze izmedju dva poluvremena. ALKAPONE 8) 8) 8) Respekt onima koji su se setili da se do sada uobicajeni repertoar pesama obogati sa novom. Bilo je jako smesno gledati gamad na istoku kako sokirano i zabezeknuto cute kao mule i slusaju kako Riblja Corba zakuvava svoj stari hit 8)
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

ssnigd wrote:
DUB wrote:
podbara wrote:п.с. Од када се то Рибља Чорба пушта код нас на полувремену?
Од 03.12.2008 али само кад они гостују... :wink:
Zaboravio sam to da napisem. U zivotu se nisam toliko nasmejao koliko pri samom kraju pauze izmedju dva poluvremena. ALKAPONE 8) 8) 8) Respekt onima koji su se setili da se do sada uobicajeni repertoar pesama obogati sa novom. Bilo je jako smesno gledati gamad na istoku kako sokirano i zabezeknuto cute kao mule i slusaju kako Riblja Corba zakuvava svoj stari hit 8)
Ja i dalje ne shvatam u čemu je tu fora? Nisam upućen :oops:
Jel ta pesma neka polivačina na grobare?
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Neverovatna stvar mi se desila posle utakmice.Vojvodina u igri za titulu,veoma mnogo (za nase prilike) navijaca na tribinama,utakmica se prenosi na TVu,ja posto radim ostavim da se utakmica snima.Dodjem kuci posle i nemam ama bas nijednu jedinu zelju da pogledam snimak meca.Mislim da mi se to u zivotu nije desilo ni sa jednim snimkom,i da govori sve o danasnjem mecu,danasnjoj Vojvodini,danasnjem partizanu,danasnjem prvenstvu Srbije u fudbalu.Sve mi se nekako smucilo.
Da ne bi one tuce u centru ne bi ni na TVu mogli napraviti nikakav izvestaj.Zaista sramotno.
Mec sa partizanom nikako ne mogu da analiziram solo,nego to moram uraditi u paketu sa Kulom.Iz ta dva meca realno,izvukli smo mnooogo vise nego sto vredimo.Cetiri boda sa gostovanja u Kuli i iz domacinstva Partizanu je,sa ovakvim timom ogroman uspeh.
I za moje vidjenje,jedina pozitivna stvar ovde medju simpatizerima Vose je ta sto se oni i dalje razlikuju od svih ostalih u ovoj drzavi,i mogu javno da priznaju da nisu zadovoljni Vojvodinom,pa makar ona ovakva i titulu osvojila.To je ono sto nas je uvek izdvajalo i cinilo posebnim.Ovaj tim Vojvodine,nema bas neku posebnu vrednost i njegov polozaj na tabeli,nazalost,samo reflektuje slabost srpskog fudbala.
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Voja wrote:Ovaj tim Vojvodine,nema bas neku posebnu vrednost i njegov polozaj na tabeli,nazalost,samo reflektuje slabost srpskog fudbala.
Nazalost, ali ziva istina!
limanfkv
Posts: 2861
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

"Degradacija fudbala" - odlican naslov u vecernjim novostima.
Skauti u lozama.Jadni mi ako su stvarno bili oni svi koje su nabrojavali u novinama...Onda otvorim novine i imam sta da vidim.Dve "zvezde" sampionata idu u Mancester Junajted.Majko moja...
Liga nam je u zescem ocaju ,a jedan od krivaca je i bio danas na stadionu.Gospodin Tole Karadzic.Jako mi je zao sto nije jos jace izvizdan.
Licno ako se nesto radikalno ne desi u nasem fudbalu mislim da ce za sve klubove postajati nemoguca misija prolazak prvog protivnika iz Azerbejdzana, Jermenije, Letonije, Litvanije...

Igra .. ma sta tu komentarisati.Steta eto sto nije usao Djuricev slobodan udarac.Falio je metar,lopta je bezala od raslji.

Sudija.Coveku oduzeti pistaljku.Nije navlacio ni za koga,ali je unistio i onako losu igru.Noramalno da onda nema ni sanse,kada se kod nas sanse stvaraju nakon kardinalnih gresaka protivnika.
Ono sto me je zapanjilo kada je kod jednog suta gostiju ,osoba A iz partizana pogodila osobu B iz partizana u ruku u nasem 16tercu,a on primakao pistaljku ustima...srecom predomislio se.

Eto odlazimo na pauzu.Jadni titovi blizanci dali su nam jos jednu priliku da kupovinom nekoliko igraca i trenera postanemo prvaci.Oce li se konacno smilovati drage nam osobe da izdvoje i neki dinar za dovodjenje fudbalera ?
limanfkv
Posts: 2861
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Jedno pitanje ko se sve sa ovima menjao dresova.Aleksic,cini mi se Djuric i ko jos?
Imaju li oni mozga?
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Principjelno podržavam iznete stavove da sa ovima nema razmenjivanja dresova.Međutim, ne bi trebali potpuno odbaciti ,,olakšavajuće" okolnosti pod kojima je izvršena razmena ( ako ih je bilo)?
Prvo, ko je bio inicijator razmene - naši igrači ili partizanovi?Drugo, sa kojim partizanovim igračima je urađena zamena (da li su u pitanju mlade kolege iz reprezentacija)?
Ako su naši želeli crno -beli dres :twisted: :twisted: :twisted: , ali ako su partizani hteli naš dres, ne bih previše zamerio našim mladim reprezentativcima.Nije bilo nimalo lako (a ni kulturno) reći NE svom saigraču u reprezentativnoj selekciji. Ako je mladim partizanima stalo do Vošinog dresa -neka im ga.Ipak je taj naš dres UNIKAT, LEGENDARAN i TEŠKO DOSTUPAN (dobro znamo i sami koliko je među našim navijačima, kao i na ovom forumu, bilo prolivenog gneva i žestoke borbe da ga sačuvamo, onda kad su neki, uortačeni sa Jomom, hteli da ga menjaju).
Last edited by Turija on Fri Dec 12, 2008 12:47 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Odjeci utakmice u Blicu
Pirova radost Partizana posle osvajanja jesenje titule
Dobili po bod za izležavanje
Autor: D. Radović - A. Anđelić | Foto:A. Dimitrijević | 11.12.2008. - 08:19
Partizan je remijem sa Vojvodinom (0:0) i zvanično osvojio jesenju titulu, sačuvao tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirane Novosađane, međutim derbi u Novom Sadu po ko zna koji put je dokazao da je srpski klupski fudbal oboleo i da je u velikim problemima. Za crno-bele je prava sreća što se prvi deo šampionata završio jer je očigledno da je zamor materijala počeo da uzima prevelik danak. S druge strane, domaćin kao ekipa koja pretenduje da razdvoji večite rivale na tabeli, a iz prikrajka želi da se ušunja u borbu za titulu, nije na derbiju jeseni nikog ubedila da to i može.

Kada se sastanu, bar na papiru, dve najbolje ekipe nekog takmičenja, očekuje se da na terenu sve pršti i da postoji toliko materijala za obradu da ne može sve da stane u izveštaj. Nažalost, od očekivanog nije viđeno gotovo ništa, a da sudija Krstić nije smirio već na početku uzavrele strasti i pokazao tri žuta kartona (dva na terenu, jedan na klupi), verovatno bi se borba za bodove pretvorila u tuču. Nervoza zbog težine utakmice, umor uslovljen krajem sezone i hladnoća kao da su okovali noge igračima obe ekipe. Četiri šuta ka mreži, od čega tri Partizanova van okvira gola (dva puta Lazić i jednom Ljajić) i jedan Vojvodine (Popovićev u ruke golmana Božovića), bilo je sve što su navijači mogli da vide od fudbala. Mnogo prekida i ulazaka lekarskih službi, pogrešni pasovi, akcije bez ideje i konkretne završnice, rezime je prvih 45 minuta koji bi da se ocenjuju dobili neprelaznu ocenu.
Mnogo veća želja i htenje obe ekipe viđeno je u poslednjih 45 minuta ove jeseni, ali osim borbenosti akteri ne mogu da se pohvale nekim posebnim učinkom. Partizan je više rizikovao, bio preko Dijare i Lazića konkretniji i opasniji, ali sve do momenta kada je trebalo da usledi realizacija. Na drugoj strani, Popović je uspeo još jednom da zagreje dlanove Božovića, Pantelić je svojim ulaskom uneo nemir u odbranu Partizana i to je bilo sve od Vojvodine.
Dva ofsajda od 55. do 60. minuta digla su na noge Partizanovu klupu, a u drugoj situaciji Slaviša Jokanović burno je reagovao na podignutu zastavicu Igora Radojčića, ušao sedam, osam metara u teren i zbog toga morao da napusti klupu i prepusti vođenje ekipe saradnicima Stevanoviću i Rašoviću. Kod prvog ofsajda "stradao" je kondicioni trener crno-belih Aleksandar Mitić, koji je sedeo na pomoćnoj klupi, pa je i on morao da napusti svoje mesto.
- Isključen sam zasluženo jer sam ušao skoro na pola terena. Moja reakcija je bila usmerena na odluke pomoćnika, koji je u dva navrata mahao nepostojeće ofsajde. Da sam bio na drugoj strani, mogao bi neko da mi priča da li su bili ili ne, ali kako sam bio u liniji, siguran sam da je sudija pogrešio. Što se tiče same utakmice, sastale su se dve najbolje ekipe na ovim prostorima, bili smo bliži pobedi i mislim da publika nije zažalila što je došla da vidi naš duel - rekao je Slaviša Jokanović, šef stručnog štaba Partizana.
Njegov kolega Dragan Radojčić bio je zadovoljan osvojenim bodom, ali je u isti vreme žalio za propuštenim prilikama.
- Pripremali smo se dosta za ovaj meč i mislim da smo u velikoj meri uspeli da onemogućimo Partizan da razvije svoju prepoznatljivu igru. U drugom delu meča prepustili smo rivalu sredinu terena, bili su crno-beli tada nešto opasniji, a meni je žao što se utakmica nije završila rezultatom 2:2. U pojedinim momentima moji igrači bili su sputani, nekako vezani, kao da su malo više respektovali rivala. Ovim remijem pokazali smo da ćemo na proleće biti ozbiljan konkurent za titulu, iako smatram da se na derbijima ne osvaja prvenstvo, već na manjim utakmicama - rekao je trener Radojčić.

Zvižduci Karadžiću, aplauz Miloševiću
Zvanični spiker na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu pre meča između Vojvodine i Partizana preko razglasa je pozdravio predsednika FSS Tomislava Karadžića i rekordera po broju utakmica u nacionalnom dresu Savu Miloševića koji su bili u svečanoj loži. Na spominjanje imena prvog čoveka srpskog fudbala publika je zviždala, dok je Savo Milošević dobio salve aplauza navijača sa sve tri tribine.

Dijara misli da je slabu fudbalsku predstavu na „Karađorđu“ uticao i sudija Dragan Krstić.
- Sudija je na ovoj utakmici svirao više faulova nego neke njegove kolege na tri. Ne mogu da kažem da su njegove odluke bile pogrešne, ali je dosta sekao igru – dodao je Dijara.
i u Dnevniku
Voša na zasluženom odmoru

USPEŠNA JESEN NOVOSAĐANA


Fudbaleri Vojvodine završili su radnu jesen. Ukupno gledajući, takmičarski deo u Jelen superligi odradili su takoreći besprekorno. Zimuju na drugom mestu s tri boda manje od prvog Partizana i četiri više od trećeplasirane Crvene zvezde i četvrtoplasiranog Javora. Novosađani su pokazali da su ubedljiv domaćin sa osam pobeda i samo jednim nerešenim rezultatom i s granitnom odbranom koja je u 17 utakmica primila svega 10 golova (dva manje od prvoplasiranog Partizana).

Vojvodinu su ove jeseni vodila dva trenera, Dragoljub Bekvalac i Dragan Radojičić. Crveno-beli nisu ispunili očekivanja na evropskoj sceni, pošto su već u drugom kolu kvalifikacija za Kup UEFA eliminisani od izraelskoh Hapoela, a kao totalni neuspeh ocenjena je eliminacija iz Lav kupa Srbije. U osmini finala Vojvodinu je pobedio poslednjeplasirani tim Prve lige Hajduk s beogradskog Liona, posle izvođenja jedanaesteraca.

Učinkom u Jelen superligi debitant u eliti, trener Dragan Radojičić, može da bude zadovoljan. Zahtevao je napadačku igru, mahom u tome uspevao, a o njegovoj sudbini konačnu reč daće Upravni odbor koji će sigurno zasedati do kraja kalendarske godine. Najveća Radojičićeva prepreka je tehničke prirode, jer nema “profi” licencu neophodnu za rad u eliti. Zato je uz njega stalno sedeo Zoran Marić koji tu kvalifikaciju poseduje.

Tehnički direktor Radisav Rabrenović juče je otputovao u Tursku. Tamo je otišao s četvoricom prvotimaca (Aleksićem, Tadićem, Đurićem i Mrđom) koji će igrati za A reprezentaciju Srbije prijateljski meč s Poljskom. Rabrenović će iskoristiti boravak u Beleku da pogleda terene i uveri se da li je to pravo mesto za zimske pripreme. Vojvodina ima dobro iskustvo s Turskom i samo finansijski momenat može da uputi Novosađane na drugu destinaciju.

Pripreme za novu sezonu Vojvodina će početi 12. januara, a na bazični deo (najverovatnije u Tursku) prvotimci će krenuti 22. januara i boraviti 12 radnih dana. S. S.
Foto: F. Bakić

Last edited by Turija on Thu Dec 11, 2008 10:49 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Alan Ford
Posts: 397
Joined: Fri Oct 24, 2008 6:13 pm
Location: Novi Sad - Vojvodina

Post by Alan Ford »

Nasim mladim reprezentativcima a i buducim generacijama mladih fudbalera Vose treba jasno (a i glasno) staviti do znanja za koga igraju i ciji dres nose. Podseticu da je, ne tako davno, na istoku naseg stadiona stolice lomio i igrac mladjih kategorija Vose (navijac jednog od bg blizanaca). A pocetkom 90-tih (nisam tacno siguran koje sezone, 92. ili 93.), pionir Vose koji je skupljao lopte kod severa (tada su gostujuci navijaci bili na severu), proslavljao gol sa navijacima na severu i trcao u zagrljaj igracima zvezde. I toga je bilo, ne ponovilo se.
Locked