Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanobarac
Posts: 3670
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by slanobarac »

N13 wrote: Thu Jul 06, 2023 4:28 pm Ja sam od onih koji smatraju da su pripreme jako bitne i treba da se ide. Nije to neki preveliki trosak za klub.
Kada bi se napravo Pie chart sa troskovima kluba u toku godine, siguran sam da bi trosak priprema bila jedva vidljiva stavka na tom grafikonu. Znaci zanemarljivo.

Treba imati na umu da mi igrace retko kupujemo, a besplatni igrac ce pre izabrati klub koji ce imati organizovane pripreme nego da trci po fruskoj gori. Mozda zvuci smesno, ali tako je... nije samo team building (jeste i to), ali svi ti neki detalji zapravo oslikavaju klub koliko bi neki igraci voleli ili ne igrati u klubu. Takodje kao sto je vece receno, blizina mesta priprema drugih ekipa takodje ima svojih benefita.

E sad, da bi pripreme bile pripreme, mora tu mnogo jace da se radi. Mozda gresim, ali moj utisak je da su igracima treninzi jednakog intenziteta na pripremama i ovako redovno u toku sezone.

Na pripremama mora da se nabija forma, a u toku sezone forma se odrzava. Treninzi moraju biti strasnog intenzoteta, kao i rad u teretani. Sve drugo gubi smisao priprema.

Sto se tice velikih klubova, oni zimsku pauzu i nemaju, pa nema tu nekih priprema. A letnje pripreme su im uglavnom u vidu nekih turneja (najcesce u SAD) gde igraju neke mini turnire sa drugim velikim klubovima.
U svetlu ovoga što si napisao kaži da li vidiš nešto pozitivno iz priprema poslednjih godina?
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3913
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Pripreme

Post by Red Marquis »

To što nema nekog boljitka od priprema nikad je zato što mi svaki put rasprodamo oslonce ekipe i počinjemo ispočetka, pripreme su najmanji problem.

Sad se neke tople vode otkrivaju, kao da to mi jedini idemo na pripreme. I daj nemojte porediti Frušku i planine u Sloveniji, nije isto 400m nadmorske visine i 1500m za pluća.
A možda vama to deluje beznačajno, ali nije isto kretenski team building u nekoj IT firmi, i dve nedelje uklapanja novih igrača sa starima, stvaranje neke kohezije tima...
Io odio Belgrado
CRD FCV
Posts: 1745
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Pripreme

Post by CRD FCV »

Налетео сам на ово пре неки дан, најбоље осликава шта нама треба и шта треба увести у припреме и редован тренинг.

User avatar
slanobarac
Posts: 3670
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by slanobarac »

Red Marquis wrote: Thu Jul 06, 2023 5:00 pm To što nema nekog boljitka od priprema nikad je zato što mi svaki put rasprodamo oslonce ekipe i počinjemo ispočetka, pripreme su najmanji problem.

Sad se neke tople vode otkrivaju, kao da to mi jedini idemo na pripreme. I daj nemojte porediti Frušku i planine u Sloveniji, nije isto 400m nadmorske visine i 1500m za pluća.
A možda vama to deluje beznačajno, ali nije isto kretenski team building u nekoj IT firmi, i dve nedelje uklapanja novih igrača sa starima, stvaranje neke kohezije tima...
Još jedno relativiziranje. Slovenci su nam prodavali i ono alpsko mleko kao nešto a naše krave kao daju surutku. Vežbamo na 1500 kao da igramo prvenstvo Bolivije a "najvišlje" gostovanje nam Ivanjica na nekih 450m. I ta kohezija koju pominješ, gde si je tačno uočio? Kažu pobili se Đorđević i Baraj a prošli pripreme u Turskoj.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4030
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Pripreme

Post by Deep Purple »

@Slanobarac

Ih pobili se… Nešto neverovatno i nikad viđeno u ekipnim sportovima :D igrači Liverpula se tukli golf palicama pre 15tak godina.

Kod priprema ti je glavno što su igrači dve nedelje zajedno, kao da su u karantinu, malo dalje od porodica, prijatelja itd… Zajedno su po ceo dan. @N13 je sve objasnio od reči do reči.

Trenira se u drugačijim terminima nego inače. Da ne dužim ali pripreme su jedan jako važan segment.
Marko93
Posts: 566
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: Pripreme

Post by Marko93 »

To se slazem ali to vazi za profi ekipe,a ne za ovo nase drvece od igraca sta nama vrede pripreme izolacija itd kad cemo mi do pocetka prvenstva ako ispadnemo od apoela a hocemo prodati 4 igraca i dovesti 6 :D :D

Da ne kazem ako izgubimo dve tri utakmice da se menja trener :dance2:
User avatar
slanobarac
Posts: 3670
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by slanobarac »

Deep Purple wrote: Thu Jul 06, 2023 5:59 pm @Slanobarac

Ih pobili se… Nešto neverovatno i nikad viđeno u ekipnim sportovima :D
Da ne dužim ali pripreme su jedan jako važan segment.
Ma dobro, baš me briga jesu li se pobili ili ne. Dešava se ali nisu zato otišli u Tursku.
A što se tiče priprema, jesam li ja rekao da pripreme nisu važan segment? Naravno da jesu ali, samo pitam a niko da kaže, šta su rezultati? To je važno u fudbalu.Daj mi jedan valjani argument da bi mi izgledali lošije da smo se pripremali na VB. Svi se slažemo da smo proteklih godina imali snage za 45 minuta. Gde nestade onih drugih 45? Na Pohorju, u "Titaniku"? Realno, na šta bi ličili da nismo išli na takve pripreme to niko ne zna. Ali svi vidimo da je ovo loše. Inače ovakve pripreme su obično pomodarstvo i ništa drugo. Neko reče da neće igrač da dođe ako ne ide ekipa na pripreme. Meni to smešno. To kao ono kad se naši kao ekonomski stručnjaci okupe na Kopaoniku i kao nešto ser*ndaju. A baš tamo dobiju inspiraciju i država postane ekonomski tigar. Eto ja tako vidim, možda i grešim ali ne vidim benefit ovakvih priprema. Ajd' živeli.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Pripreme

Post by Krle »

Znam i sam često da mračim i serendam s potrebom ili bez, ali od ovog mora i pljuska kritika svega i svačega gubi se smisao. Na kraju će se kritikovati i orijentacija terena na FCVB ili escajg klupske trpezarije.
Gubi se smisao ikakve polemike i nekog sagledavnja stvari iz više uglova na ovom forumu, kad stižu samo pljuske i šaketanja na svaki aspekt funkcionisanja kluba.
I onda, kad nešto stvarno treba zameriti i promeniti, kako da to iko uvaži ili razazna među svim ovim kritikama? Ko će nas ovde ozbiljno shvatiti? :lala:
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3913
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Pripreme

Post by Red Marquis »

Činjenica je da smo raspad ekipa ali sad iskopavati probleme od nečega ovakvog je smehotres. Sem ako slanobarac nema motel na Zlatiboru pa mu sranje što je izvisio.
A to košta klub ko jednomesečna plata nekog prvotimca. Smešno o čemu uopšte pričamo.

Jeste da ekipa nema kvalitetne bekove, pleja i centarfora, ali da su sedeli kući bi iskidali Apolon na sitne delove :dance2:
Io odio Belgrado
User avatar
N13
Posts: 2129
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Pripreme

Post by N13 »

slanobarac wrote: Thu Jul 06, 2023 6:18 pm Neko reče da neće igrač da dođe ako ne ide ekipa na pripreme. Meni to smešno. To kao ono kad se naši kao ekonomski stručnjaci okupe na Kopaoniku i kao nešto ser*ndaju. A baš tamo dobiju inspiraciju i država postane ekonomski tigar. Eto ja tako vidim, možda i grešim ali ne vidim benefit ovakvih priprema. Ajd' živeli.
Nisam napisao da igrac nece da dodje, vec da ce pre izabrati klub koji nudi pripreme. Jednostavno je tako sa deficitarnim zanimanjima, sto fudbal svakako jeste.
A i logicno je, npr imas nekog talentovanog igraca, ponudimo mu i mi i Cukaricki istu platu, isti ugovor sve isto. Mi se spremamo u Veterniku i Rakovcu, i igramo prijateljske i igramo prijateljsku utakmicu protiv Fruskogorca, a Cukaricki ide u inostranstvo na pripreme, igra utakmice sa stranim ekipama (kakve god da su). Pogadjaj za koga ce taj igrac pre potpisati.

Pa imas i slucaj sa IT firmama, koje moraju da nude besplatne teretane, FIT paseve, team buildinge, kafu, caj i ostale gluposti da bi bila konkurent na trzistu rada. Ne zato sto vole da trose pare na gluposti, vec jednostavno mora tako, se sitnice odlucuju. Mozda tebi jeste stvarno to smesno, ali to je tako. Imas studije i knjige o tome, niko to nije izmislio.
I ti ekonomski strucnjaci ne bi bili strucnjaci ako mislis da zapravo samo serendaju :) Pri tom ne mislim na nase samoprozvane strucnjake, vec globalno.

To sto nemamo puno benefita od priprema, nije do priprema, vec struke kako radi pripreme. Ali tu nije lek ukidati pripreme, vec usavrsavati struku, ali to je vec druga tema skroz.
User avatar
slanobarac
Posts: 3670
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by slanobarac »

@Krle
@Red
Dobro malo ste karikirali ali nema ljutnje. :cheers:
Pripreme u Sloveniji koštaju kao jedna plata fudbalera. :mrgreen:
Ono što sam hteo a nisam dobio su odgovori na pitanje o svrsishodnosti ovakvih priprema a sve vezano za postignute rezultate. Svi vidimo da ne valja al' jebi ga. Kao u onoj pesmi Marčela.
@N13 tvoje argumente bih i mogao uvažiti. Ne slažem se sa svim ali si se potrudio i uvažio me ozbiljnim odgovorom. :cheers:
Više neću pisati o ovoj temi. Možda će samo kvotovati meni zanimljive delove.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4030
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Pripreme

Post by Deep Purple »

@N13 +1

Ja bih se samo nadovezao na priču oko priprema. Recimo svako od nas ima neku ideju i kako bi šta trebalo ali treba razumeti da je ovo moderan fudbal, mora da bude neki nivo. A i klub renomea Vojvodine koliko god da je srozan ipak je neki nivo i mora da se pristupa nivou modernog fudbala. Pripreme nisu luksuz već potreba.

Recimo ja da se pitam mi bi pripreme lepo u Tajland pa u tri ujutru da se bude da meditiraju. Lepo u Tajlandske šume u seoca. Odvojen od svega. Pa da vidiš bato psiho-fizičkih priprema. Lepo bez Rtv-a, dnevnika, izveštaja pa da vidiš šta je izolacija.
A i na Tajlandu se igra fudbal pa bi se mogla organizovati i neka utakmica :mrgreen:

Leti Tajland u šume, zimi Indija Ašram da se ja pitam i ne zajebavam se.

Doduše tužili bi nas igrači Uefi ugasili bi nas posle tri dana priprema.

Doduše ovo su pripreme a ne hoteli sa 4-5 zvezdica no to je druga tema a i da ne idem u krajnost. Kad već delimo mišljenja oko priprema da podelim i moje :mrgreen:
ssnigd
Posts: 3446
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Pripreme

Post by ssnigd »

Meni vise smeta sto mi nijedne pripreme u zadnjih X godina nismo odradili na visokom nivou. Sve utakmice koje smo igrali muku mucimo i sa loptom i sa trcanjem.
Sa druge strane, makar znam sta mogu da ocekujem od sezone.

Pobogu, odradite te prijateljske i pripreme, kao da vam zivot zavisi od istih. Pogini tamo, oznoj taj dres. Ne od Sunca i sparine, nego od trcanja i posvecenosti.

Dodatno, obratite paznju na snimcima sa priprema, kod obicnih vezbi zagrevanja, trbusnjaka, sklekova ili cucnjeva, koliko tu igraca izvodi kako treba. Jbt, profesionalci ste, od toga zivite i vi i vase porodice, a izvedba vezbi kao sredovecni muskarac koji u kasnim cetrdesetim hoce da nadoknadi propusteno u dvadesetim.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Turija
Posts: 10853
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Niko ne spori potrebu i svrhu priprema ( pogotovo visinskih) vec njihov efekat na nase rezultate i igre.
Ja mislim da nasi klubovi idu i iz razloga prodaje igraca ( tako smo prodali npr. Ivanica) nekom istocnoevropskom ili srednjoevropskom klubu. Takodje, delim misljenje @ N13 da se na nasim pripremama slabo radi, tj. isto kao na treningu u FCVB?

Bez obzira koliko je (bez)znacajan trosak, on je trosak, dok se veliki klubovi pripremaju na turnejama da zarade. A, sa druge strane, ta mobilnost je sigurno zanimljivija igracima, nego neki izolovani hotel, gde se oni smaraju i dosadjuju i jedva cekaju da se vrate kuci. Medjutim, nas ovakve, niko nece zvati na turneju, cak malo koji ozbiljniji klub hoce i da igra prijateljske utakmice sa nama.
Zbog slabog efekta nasih priprema se i pokrenula ova diskusija, tj. koja je njihova svrha, narocito letnjih?
Last edited by Turija on Thu Jul 06, 2023 11:33 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9964
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Pripreme

Post by Voja »

Mnogo toga sam danas propustio ovde, a sad kad sam vas sve procitao, mozda mi je bolje da cutim sto se priprema tice. Moje misljenje je malo drugacije, al u sustini smatram da je ovo period zbog koga se svi u Srbiji i bore da imaju neke pozicije u klubovima. Najsladji period u sezoni (za ove dane se zivi :wink: ) :cheers:
Image
Post Reply