Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Voja wrote:Eto ponovo se vracamao na omladinsku skolu. Ono sto mene godinama zanima,a to je da li je omladinska skola toliko kvalitetna da moze da iznedri TRI omladinca zaprvi tim!?
Zavisi. Mislim da je statisticki nemoguce da na pocetku svake sezone odvojis trojicu, ali da iz svake generacije omladinaca (dakle, raspon od par godina, uz omladinski i nizeligaski staz) itekako mozemo i moramo. Problem ovoga je to sto politika kluba u poslednjih par godina nije ni dozvoljavala da ovo testiras. Ako pogledate izlazne transfere u poslednje 3-4 godine, videcete da su to velika vecina igraci koji su dosli kod nas, odigrali sezonu ili polusezonu i zavrsili pricu. Posle Comija, mislim da nijedno nase dete nije prodato (ako ne racunamo Melega, koji je opet prodat kao pridoslica).

Danas su spremni Veselinovic i Neskovic. Sutra ce biti spremni Jelicic i mali Zlicic. Prekosutra Tegeltija, Pilipovic, Zukic. Dakle, suludo je ocekivati da ove klince gurnes u vatru svake godine po trojicu i odmah, ali da iz jedne generacije mozes da isfiltriras trojicu za prvi tim, nakon staza u omladincima i na pozajmicama, itetakako mozes. Ja sam ovde naveo sestoricu momaka rodjenih '99 i '00 i Zukica koji je '01. Danas su vodeca ekipa omladinskog sampionata, neki su vec prikljuceni prvom timu, a neki od njih trenutno igraju jako dobro na pozajmicama u nizem rangu.

Da ce sva sedmorica sutra igrati vaznu ulogu u prvom timu Vojvodine - verovatno nece. Da ce klub iz generacije omladinaca isfiltrirati 2-3-4 solidna igraca na kojima bi mogao zaraditi, uz odgovornu politiku - ako hoce, uspece sigurno!

Nije problem kvalitet rada omladinske skole. Problem je (ne)kvalitet svega ostalog - nedostatak sigurnosti trenerskog posla, kratkorocnost planova (cela drzava, cak i kriminal, trenutno pocivaju na kratkorocnim planovima), neregularnost lige,...
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Djumi wrote:Uh polemišem sa ljudima koje baš poštujem.
Naj teže u životu je pobediti sebe.Kad sebe pobediš onda si spreman da pobedjuješ i druge.Gledano sa tog aspekta ja govorim o mladim igračima.Unazad nekoliko godina sva deca Voše iz škole su debitovala ali nema niko da igra baš iz tih razloga.Poenta priče koju ja zagovaram je ono što je uradjeno sa Kačarom.Išao sa nama na pripreme i spremao se za I Tim a kad je dobio šansu onda više nije bilo izgovora da je neiskusan i mlad i da je šatro budućnost Vojvodine.
Vojo totalno si u pogresnom pravcu otisao.Sad sa ove distance mogu da kazem jer nisam ničim opterećen a nikome se i ne dodvoravam.Rezultat u Srbiji je smešna priča da smešnija ne može biti.Unazad nekoliko godina u Vošu su sve dolazili treneri koji su pravili rezultat i evo na čega Voša
liči.
Treba napraviti Tim sposoban da izvuče 3 omladinca u startnoj postavi ali to nimalo nije lako.Jer takav tim mora imati svoj loš period.
E tu dolazimo do problema..........
Klupa Vojvodine je magnet za sve trenere ali i giljotina.Dobro se sećam mog prvog dolaska u Vojvodinu a saznao sam tek pre par godina kako i zašto sam smenjen i koliko se to krčkalo.Čovek koji je u tome učestvovao je posle 10 godina sa mnom bio u Savezu i sve mi ispričao.
Nije problem u trenerima Srbije problem je u okruženju koje nije spremno da jasno i glasno kaže šta hoće.
Ako hoće Omladince iz kluba onda nemoze rezultat u prvoj godini.A ako hoće rezultat onda ne mogu klinci.
Voša istovremeno pregovara sa trenerom stvaraocem i trenerom koji ide na "rezultat" pa to govori dovoljno o teme da se nezna šta se hoće..
ps.Moj trenerski san je da sastavim negde 2 godine.Čoveče to je ovde vasiona.
Djumi, za ovaj post nemam sta dodati ili se ne sloziti. :lala:
To je ono sto zele navijaci Vojvodine. Da pocnem, ponovo, da se jedim kad Vojvodina izgubi, a ne kao posldnjih godina, da me je sramota kad izgubi, a da se ne jedim.
Da mozemo da kazemo to je Nasa Vosa. Nasi igraci, nas proizvod, a ne kupljeni od novca poreskih obveznika ili nenaplativih bankarskih kredita.
Vojo, nisi u pravu da Skola nije izbacila igrace na evropskom nivou.
Nismo izbacili igrace od 100 miliona evra, a kada smo izbacili jednog takvog, odmah je osporavan, pa cak i ovde.
PS
Pozdravljam odluku Krivokapica za izvedeni sastav u Backoj Palanci i veceras, nestrpljivo, ocekujem rezultat.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

gospodinFKV wrote:Nije problem kvalitet rada omladinske skole. Problem je (ne)kvalitet svega ostalog - nedostatak sigurnosti trenerskog posla, kratkorocnost planova (cela drzava, cak i kriminal, trenutno pocivaju na kratkorocnim planovima), neregularnost lige,...
:lala:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Radoye wrote:
Voja wrote: Ono sto mene godinama zanima,a to je da li je omladinska skola toliko kvalitetna da moze da iznedri TRI omladinca zaprvi tim!?To je sustina svih problema. Navijaci su za omladince,ali ima li ih!? Po meni posle one garniture sa Gojkom,sve sami skart.... ko god je usao nista pokazao nije,ko god je otisao iz kluba nista pokazao nije....
Mda, treba to sranje zatvoriti samo trosak imamo od omladinske skole koja proizvodi sve same skartove...

Image
Radoye... mislim da me nisi razumeo... ko prica o bilo kakvom zatvaranju!? Sustina je da se malo radi u odnosu na ono kako kako mi to predstavljamo u medijima. Ne pise li se godinama da je nasa skola najbolja u zemlji,a i sire!? I gledaj sad,na hiljade igraca je proslo tu skolu,a koliko mi imamo kvalitetnih igraca koji nesto znace u Evropi? 4-5? Iskreno meni to malo. Mislim da skola na takvom glasu,mora svake godine da izbaci Evropi bar jednog nadprosecnog igraca!? I jos jedna stvar,da i tu budemo krajnje iskreni i realni,Sergej stagnira. Voleo bih da je to samo prolazna kriza,i da mu prosle sezona ne bude vrhunac karijere
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Voja wrote:[ko prica o bilo kakvom zatvaranju!?
Mnogi. Medju njima su najglasniji bas neki iz kluba koji su u mogucnosti da odlucuju o tome.

Treneri u omladinskoj skoli rade bez plata po godinu dana i vise, igrace nam jos i pre nego sto stasaju i prodju sve selekcije menadzeri vuku u druge klubove (i odatle posle idu u Evropu za po 2-3-4-5 miliona) jer se vec sad zna da za njih u prvom timu Vose mesta biti nece zato sto moraju da igraju perspektivni mladici od po 36 leta koji ostanu polusezonu, odigraju 2-3 utakmice, vuku platu i onda raskinu ugovor na stetu kluba, jer nekom to tako bas odgovara...

Za uslove pod kojima radi omladinska skola ona radi i vise nego odlicno. Ona je u ovom momentu poslednji bastion pravog i iskrenog slaninarskog duha u timu, kada to padne moze komotno da se gasi klub jer vise smisla za njegovo postojanje nema. Ti ljudi zasluzuju svaku podrsku a ne da ih se osporava na svakom koraku zato sto svake sezone ne izbace minimum tri Mesija ili Ronalda.

Ako cemo takvim arsinima da merimo ceo srpski fudbal nije izbacio dvocifren broj igraca koji u Evropi nesto znace u zadnjih 10 godina - a od toga su barem 3-4 nasi. Malo li je?
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Pera Centar »

Smatram da Radovan Krivokapic zasluzuje sansu da nastavi da radi kao sef strucnog staba.

Mislim da ima puno vise argumenata za nego protiv.

Najvazniji argument je ono sto je rekao na prvoj samostalnoj konferenciji za stampu:

"Моја лична, али и идеја клуба јесте да се ради на повратку идентитета Војводине и да поново имамо тај осећај да деца Војводине буду у првом тиму, односно да им се пружи сигурност да ће у некој блиској будућности добити шансу да заиграју. "

Kakav Tralatovic i ostale trice i kucine.
User avatar
Djisa
Posts: 1240
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djisa »

Pera Centar wrote:Smatram da Radovan Krivokapic zasluzuje sansu da nastavi da radi kao sef strucnog staba.

Mislim da ima puno vise argumenata za nego protiv.

Najvazniji argument je ono sto je rekao na prvoj samostalnoj konferenciji za stampu:

"Моја лична, али и идеја клуба јесте да се ради на повратку идентитета Војводине и да поново имамо тај осећај да деца Војводине буду у првом тиму, односно да им се пружи сигурност да ће у некој блиској будућности добити шансу да заиграју. "

Kakav Tralatovic i ostale trice i kucine.

A sta Djumi misli o tome, nije bio za to da Buac ostane, jer je jos mlad, a I prica se o Djumijevom povratku.
Kup je nas!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djumi »

Djisa wrote:
Pera Centar wrote:Smatram da Radovan Krivokapic zasluzuje sansu da nastavi da radi kao sef strucnog staba.

Mislim da ima puno vise argumenata za nego protiv.

Najvazniji argument je ono sto je rekao na prvoj samostalnoj konferenciji za stampu:

"Моја лична, али и идеја клуба јесте да се ради на повратку идентитета Војводине и да поново имамо тај осећај да деца Војводине буду у првом тиму, односно да им се пружи сигурност да ће у некој блиској будућности добити шансу да заиграју. "

Kakav Tralatovic i ostale trice i kucine.

A sta Djumi misli o tome, nije bio za to da Buac ostane, jer je jos mlad, a I prica se o Djumijevom povratku.
Rakao sam onda kad sam napisao za Buača da neću više nikoga savetovati.Buaču je sada jasno na šta sam mislio a voleo bi da me je poslušao.
Krivi nije u pravu kad kaze da treba raditi na povratku identiteta Vojvodine.
Evo ja sad kazem da cu ako me pozovu, preuzeti Vojvodinu i da neću raditi na povratku identiteta jer Vojvodina to već ima.
U Vojvodini treba da se uvede red i da se prestane sa filozofijom:"pola pije ,pola Šarcu daje".
Uzmite samo izjave svih trenera koji su preuzimali Vojvodinu zadnjih godina i vidite ..................................
Ima nešto što ne mogu sakriti od drugih, što otkrivam o sebi svojim govorom, ponašanjem, mimikom, načinom odevanja i slično.
ps.Uvek kad se povede priča o mome povratku počinju i "drugi" da guraju klince i onda kad se to završi,klinaca ni od korova...
Vojvodinu treba voleti u sebi a ne sebe u Vojvodini.Biće kako je sudjeno :lala:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
N13
Posts: 2113
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by N13 »

Djumi wrote:
Djisa wrote:
Pera Centar wrote:Smatram da Radovan Krivokapic zasluzuje sansu da nastavi da radi kao sef strucnog staba.

Mislim da ima puno vise argumenata za nego protiv.

Najvazniji argument je ono sto je rekao na prvoj samostalnoj konferenciji za stampu:

"Моја лична, али и идеја клуба јесте да се ради на повратку идентитета Војводине и да поново имамо тај осећај да деца Војводине буду у првом тиму, односно да им се пружи сигурност да ће у некој блиској будућности добити шансу да заиграју. "

Kakav Tralatovic i ostale trice i kucine.

A sta Djumi misli o tome, nije bio za to da Buac ostane, jer je jos mlad, a I prica se o Djumijevom povratku.
Rakao sam onda kad sam napisao za Buača da neću više nikoga savetovati.Buaču je sada jasno na šta sam mislio a voleo bi da me je poslušao.
Krivi nije u pravu kad kaze da treba raditi na povratku identiteta Vojvodine.
Evo ja sad kazem da cu ako me pozovu, preuzeti Vojvodinu i da neću raditi na povratku identiteta jer Vojvodina to već ima.
U Vojvodini treba da se uvede red i da se prestane sa filozofijom:"pola pije ,pola Šarcu daje".
Uzmite samo izjave svih trenera koji su preuzimali Vojvodinu zadnjih godina i vidite ..................................
Ima nešto što ne mogu sakriti od drugih, što otkrivam o sebi svojim govorom, ponašanjem, mimikom, načinom odevanja i slično.
ps.Uvek kad se povede priča o mome povratku počinju i "drugi" da guraju klince i onda kad se to završi,klinaca ni od korova...
Vojvodinu treba voleti u sebi a ne sebe u Vojvodini.Biće kako je sudjeno :lala:
Amin!
Vratite ovog coveka u klub!
User avatar
Pera Centar
Posts: 829
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Pera Centar »

Djumi wrote:
Djisa wrote:
Pera Centar wrote:Smatram da Radovan Krivokapic zasluzuje sansu da nastavi da radi kao sef strucnog staba.

Mislim da ima puno vise argumenata za nego protiv.

Najvazniji argument je ono sto je rekao na prvoj samostalnoj konferenciji za stampu:

"Моја лична, али и идеја клуба јесте да се ради на повратку идентитета Војводине и да поново имамо тај осећај да деца Војводине буду у првом тиму, односно да им се пружи сигурност да ће у некој блиској будућности добити шансу да заиграју. "

Kakav Tralatovic i ostale trice i kucine.

A sta Djumi misli o tome, nije bio za to da Buac ostane, jer je jos mlad, a I prica se o Djumijevom povratku.
Rakao sam onda kad sam napisao za Buača da neću više nikoga savetovati.Buaču je sada jasno na šta sam mislio a voleo bi da me je poslušao.
Krivi nije u pravu kad kaze da treba raditi na povratku identiteta Vojvodine.
Evo ja sad kazem da cu ako me pozovu, preuzeti Vojvodinu i da neću raditi na povratku identiteta jer Vojvodina to već ima.
U Vojvodini treba da se uvede red i da se prestane sa filozofijom:"pola pije ,pola Šarcu daje".
Uzmite samo izjave svih trenera koji su preuzimali Vojvodinu zadnjih godina i vidite ..................................
Ima nešto što ne mogu sakriti od drugih, što otkrivam o sebi svojim govorom, ponašanjem, mimikom, načinom odevanja i slično.
ps.Uvek kad se povede priča o mome povratku počinju i "drugi" da guraju klince i onda kad se to završi,klinaca ni od korova...
Vojvodinu treba voleti u sebi a ne sebe u Vojvodini.Biće kako je sudjeno :lala:
Postovani gospodine Djuricicu,

ako je tacno to sto se pise cestitam Vam na postavci na poziciju trenera FK Vojvodina.

Kao dugogodisnji navijac Vojvodine, smatram da cete imati puno da radite na vracanju identiteta kluba.
Pod tim ne smatram samo povratak nase dece u postavu, nego najvise forsiranje onih profesionalnih fudbalera koji to jesu i koji razumeju i znaju da igraju fudbal.
Identitet FK Vojvodina je jedanaest momaka na terenu koju vole, znaju da igraju fudbal, imaju vic i motiv da pobede svaku ekipu koja se nalazi nasuprot njih.

Zelim Vam svaku srecu da to ostvarite i da imate puno rezultatskog uspeha.
U suprotnom bicete samo jos jedan trener u nazalost dugom nizu brzih smena.

Srdacan pozdrav.
User avatar
Maki
Posts: 1194
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Maki »

Djumi wrote:Neću raditi na povratku identiteta jer Vojvodina to već ima.
Pera Centar wrote:Identitet FK Vojvodina je jedanaest momaka na terenu koju vole, znaju da igraju fudbal, imaju vic i motiv da pobede svaku ekipu koja se nalazi nasuprot njih.
Ja prepoznajem identitet Voše u jedanaest momaka koji igrajući na gol manje konstantno vrše destrukciju igre i preoravaju teren klizećim startovima sa krajnjim sumarumom od 3-4 žuta, i po bar jednim nepravedno dosuđenim penalom i crvenim kartonom.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Djumi,ako se vrnes,ovaj put nemam nista protiv da isforsiras i Maradonu :)

Daj da napokon imamo nekog u klubu ko se ne stidi da u bilo kom momentu jasno i glasno kaze da je navijac Vojvodine!!!! :cheers:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Voja wrote:Djumi,ako se vrnes,ovaj put nemam nista protiv da isforsiras i Maradonu :)

Daj da napokon imamo nekog u klubu ko se ne stidi da u bilo kom momentu jasno i glasno kaze da je navijac Vojvodine!!!! :cheers:
+1
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Raduje me moguc dolazak nekog ko na prvoj konferenciji nece morati da kaze kako je ''Vojvodina veliki klub'' ili ''kako je deo velike trojke ( :pegla: )'' i ostale izlizane floskule, jer svi znaju sta Djumi misli i oseca kada je u pitanju FKV.
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Milan »

Podrzavam, naravno, dolazak Djumija, ali samo pod uslovom da dobije odresene ruke 2-3 godine (ja sam i za 5, obzirom da nista ne mozemo izgubiti) i da se tek onda podvuce crta. I da ima ingerencije nad omladinskom skolom, koja ce igrati po modelu koji on nametne, a sve kako bi se deca sto bezbolnije prikljucivala prvom timu. U suprotnom, bolje da ne dolazi...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Post Reply