Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Ja sam ocekivao vise nasih najtalentovanijih Omladinaca na terenu protiv Macve.
Krivi je taj koji treba da vrati identitet Vojvodini i treba da pokaze vise hrabrosti i po cenu rezultata.
Da se vidi koliko mogu Omladinci i na kojim pozicijama nam trebaju pojacanja.
Jer, njegov o(p)stanak na klupi ne zavisi od rezultata, ni najmanje, sa ovakvom Upravom. Sve tri utakmice da pobedi, isto mu je.
Medjutim, najveca kapitalna stvar i korist za Vosu je da istestira najperspektivnije Omladince u seniorskoj konkurenciji i vrati identitet Klubu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djumi »

Turija wrote:Ja sam ocekivao vise nasih najtalentovanijih Omladinaca na terenu protiv Macve.
Krivi je taj koji treba da vrati identitet Vojvodini i treba da pokaze vise hrabrosti i po cenu rezultata.
Da se vidi koliko mogu Omladinci i na kojim pozicijama nam trebaju pojacanja.
Jer, njegov o(p)stanak na klupi ne zavisi od rezultata, ni najmanje, sa ovakvom Upravom. Sve tri utakmice da pobedi, isto mu je.
Medjutim, najveca kapitalna stvar i korist za Vosu je da istestira najperspektivnije Omladince u seniorskoj konkurenciji i vrati identitet Klubu.
Klinci se ne guraju samo tako.... radi reda.... jer je onda to kontra-produktivno i direktno njima šteti.
Oni moraju da se pripreme za igranje u I timu.To mora da bude strateski uradjeno inače ce mo ih brzo izgubiti
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Cane
Posts: 1108
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Cane »

Djumi wrote:
Turija wrote:Ja sam ocekivao vise nasih najtalentovanijih Omladinaca na terenu protiv Macve.
Krivi je taj koji treba da vrati identitet Vojvodini i treba da pokaze vise hrabrosti i po cenu rezultata.
Da se vidi koliko mogu Omladinci i na kojim pozicijama nam trebaju pojacanja.
Jer, njegov o(p)stanak na klupi ne zavisi od rezultata, ni najmanje, sa ovakvom Upravom. Sve tri utakmice da pobedi, isto mu je.
Medjutim, najveca kapitalna stvar i korist za Vosu je da istestira najperspektivnije Omladince u seniorskoj konkurenciji i vrati identitet Klubu.
Klinci se ne guraju samo tako.... radi reda.... jer je onda to kontra-produktivno i direktno njima šteti.
Oni moraju da se pripreme za igranje u I timu.To mora da bude strateski uradjeno inače ce mo ih brzo izgubiti
Napokon jedno realno i stručno mišljenje na ovu temu, a nakon svakodnevne tirade da je u ovom klubu jedino važno po svaku cenu ubaciti decu i klince u prvi tim.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Niko ovde ne misli da izvede na teren omladinski sastav, ali da njih par-dva, igraju pola sata u kombinaciji sa starijim, vidim samo vecu motivaciju za rad kod tih mladih momaka.
Niko ne misli ni na 16ogodisnjake da gura u Prvi tim.
Vidjamo njihovu generaciju i u najboljim evropskim klubovima, pa zasto ne bi mogli imati neku minutazu u ovakvoj Vojvodini, koja sa ovakvim sastavom nema kvalitet i perspektivu.
Ja cak kazem da ni Gajic ne treba ( za sad) da igra celu utakmicu, ali poluvreme bi morao, jer je to u interesu Vojvodine i njegovom licnom.
Ne mislim da strucno polemisem, ali nisam ni bez iskustva u sportu. Nedavanjem sanse i neigranjem, moze se upropastiti i najveci talenat.
Eno npr, Siladji i Milicevic uvode Topolu u Super ligu i prave dar-mar u Ligi, a ovde su bili otpisani od struke (ili necijih interesa) i slati po raznim pozajmicama. Koliko je jos takvih igraca upropasceno neigranjem?
Treba pronaci meru, a ne stalno pricati kako su od 18, 19, 20 godina jos zeleni za seniorsku konkurenciju, a pogotovo za ovakvu Vojvodinu.
Koliko je godina imao Mihajlovic, Jokanovic, Suker, ili sta ti ja znam, kad su zaigrali za Prvi tim u EXYU u onakvoj ligi. Treneri se nisu plasili njihovih godina. I da li su uprapascene njihove karijere, zbog ubacivanja u Seniore? Ovde se stalno povlaci rucna i oprez sa mladima i kakva nam je Liga i kvalitet fudbala?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Turija wrote:Niko ovde ne misli da izvede na teren omladinski sastav, ali da njih par-dva, igraju pola sata u kombinaciji sa starijim, vidim samo vecu motivaciju za rad kod tih mladih momaka.
Amin!

Zasto se uvek ljudi koji zele da vide omladince u timu etiketiraju kao bog zna kakvi ekstremi koji bi petlice trpali da igraju 90 minuta? Pa je l' treba godine da trosimo na tom stadionu da bismo gledali kojekakve Drincice i Sikimice, koje je svaka smecarska ekipa u ligi sazvakala i ispljunula?! Ma daj bre. Ako je veteran, mora ili da gori, ili da je nase dete. Ova dvojica to nisu...

Druga stvar, ako hocu da gledam priucene fudbalere, otici cu na neku nizeligasku tekmu i uzivati u carima koje to sa sobom nosi. Sto se nase trenutne situacije tice, u superligi se osmi moze biti i s omladincima. Takodje, na pozicijama na kojima se najvise pljuju pojedini prvotimci, imamo u omladincima velike talente. Ne moze me niko ubediti da mali Zukic ne moze dobiti 15-20+ minuta umesto Arsica, kad dodje do toga da mu se ceo stadion smeje. Isto vazi i za Tegeltiju na pozicijama iza, a i Neskovica, kad Eze i Djuricin promase xy stopostotnih sansi.

Nemojte menjati teze, nije u redu. :cheers:
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1116
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by naseljekolumbija »

Cane wrote: Napokon jedno realno i stručno mišljenje na ovu temu, a nakon svakodnevne tirade da je u ovom klubu jedino važno po svaku cenu ubaciti decu i klince u prvi tim.
Не брини, свима нам је јасно да је овом клубу једино важно да се гурају пањеви због нечијих личних интереса
User avatar
Djisa
Posts: 1240
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djisa »

Cane wrote:
Djumi wrote:
Turija wrote:Ja sam ocekivao vise nasih najtalentovanijih Omladinaca na terenu protiv Macve.
Krivi je taj koji treba da vrati identitet Vojvodini i treba da pokaze vise hrabrosti i po cenu rezultata.
Da se vidi koliko mogu Omladinci i na kojim pozicijama nam trebaju pojacanja.
Jer, njegov o(p)stanak na klupi ne zavisi od rezultata, ni najmanje, sa ovakvom Upravom. Sve tri utakmice da pobedi, isto mu je.
Medjutim, najveca kapitalna stvar i korist za Vosu je da istestira najperspektivnije Omladince u seniorskoj konkurenciji i vrati identitet Klubu.
Klinci se ne guraju samo tako.... radi reda.... jer je onda to kontra-produktivno i direktno njima šteti.
Oni moraju da se pripreme za igranje u I timu.To mora da bude strateski uradjeno inače ce mo ih brzo izgubiti
Napokon jedno realno i stručno mišljenje na ovu temu, a nakon svakodnevne tirade da je u ovom klubu jedino važno po svaku cenu ubaciti decu i klince u prvi tim.
Fudbal se igraca zbog navijaca, (ili bi barem trebalo), ovo je forum navijaca koji ce dolaziti na stadion u vecem broju kad budu igrala Vosina deca uz dopune sa strane, cak I po cenu da se bude 10 na tabeli, ali da gledam realno I strucno, Bjedov nije ni Kabel, a opet je dobio sansu jer je podoban. Mani se ti strucnosti.
Kup je nas!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Djumi wrote:Klinci se ne guraju samo tako.... radi reda.... jer je onda to kontra-produktivno i direktno njima šteti.
Oni moraju da se pripreme za igranje u I timu.To mora da bude strateski uradjeno inače ce mo ih brzo izgubiti
Sirok,presirok pojam ta nasa cuvena skola fudbala... Koliko je ona zaista dobra,koliko se zivi od stare slave!? Koliko igraca iz nje uspe u prvom timu,superligi,evropskim ekipama.... Kakvi igraci se tu proizvode? Mit ili istina o kvalitetnom radu,kvalitetnim igracima!?
To je jedna tema.
A tek ovo sto Djumi napisao.... mi smo zadnjih decenija klub poremecenih vrednosti. Postoji li neko u klubu ili oko njega cija rec ima tezinu? Samim tim tu se gubi i smisao STRATEGIJE!!!! Mozemo li je smisliti,izglasati,drzati je se.... tesko. I sad Djumi kazes mlad igrac se priprema za igranje u prvom timu!? Mozda negde preko,mozda u nekoj od prethodnih zemalja u kojoj smo ziveli. Kada ti kao mlad igrac ulazis u prvu ekipu gde je jedan Sestic,e onda zaista moras da imas strasne pripreme za ulazak u polje slicnih vrednosti. Ali danas,kada se zvizdi svakom igracu na terenu,kada publika ne u 20.minutu,vec cim se objavi protokol pred mec trazi izmene nekih igraca,kada je celu sezonu protiv kapitena kluba,i kada izmedju ostalog i kao takva ta publika gotovo i ne postoji... na koji nacin da pripremis mladog igraca,sta da mu kazes? Kontraprodutivan je celokupni ambijent u klubu i oko njega,i automatski mladi igrac cim udje pored takvih saigraca (publika je uvek uz mladog igraca dok je na klupi,jer nam je to mozda jedina slamka spasa.Cesto smo za igrace da im se da sansa,a da mu samo prezime znamo,o imenu ili izgledu da ne pricam) umislja da je zvezda,da je bitan,tada vise racuna vodi o gelu na kosi nego o pretrcanim kilometrima.... i eto ponovo problema.

Trener... jos jedna za nas ogromna i nedokuciva oblast. Koji trener u Srbiji nije srozan do dna? Ko to ima autoritet da udje u svlacionicu,podvikne,da postroji igrace i iznese "ratni" plan,a da se ne pojavi nijedan podsmeh kod igraca,gledanje u plafon,kolutanje ociju onih "iznad trenera"!?
Cak i ako postoji takav autoritet,on nema pokrice u rezultatima...
Tako da i na tom polju ne vidim izlaz.


Spominje se Marko Jovanovic... Mnogi znaju da sam uvek bio protiv tolikog forsiranja Maradone na zelenom pravougaoniku,ali mislim da na ovoj funkciji koju je obavljao u Nisu moze da pruzi mnooogo vise. Mislim da ima mnogobrojne i ozbiljne kontakte oko sebe i da bi bio dobar zamajac,ali promena jedne ili dve osobe u klubu nista novo nece doneti. A momenat kada ce samo jedna ili dve osobe iz stare garniture ostati u klubu je udaljen nekoliko svetlosnih godina ispred nas.... tako da je mogu slobodno reci i naredna decenija ovog kluba itekako predvidiva
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Voja wrote:...tako da je mogu slobodno reci i naredna decenija ovog kluba itekako predvidiva
Naredne decenije ovog kluba nece biti, nece potrajati jos 10 godina ovako.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Turija »

Vojo, odlican ti je post.
Ali poenta, za mene, je da mi nasim igracima, poslednjih godina, ne znamo ni ime.
Evo, ja sam se, veoma, iznenadio da, osim Emila, ne mogu da se setim nijednog imena sadasnjih nasih igraca ( pa cak i ni kapitenovog), a prisutni smo u dogadjanjima u Vosi.
Sta, dalje, reci? Sve je receno u toj jednoj recenici.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djumi »

Uh polemišem sa ljudima koje baš poštujem.
Naj teže u životu je pobediti sebe.Kad sebe pobediš onda si spreman da pobedjuješ i druge.Gledano sa tog aspekta ja govorim o mladim igračima.Unazad nekoliko godina sva deca Voše iz škole su debitovala ali nema niko da igra baš iz tih razloga.Poenta priče koju ja zagovaram je ono što je uradjeno sa Kačarom.Išao sa nama na pripreme i spremao se za I Tim a kad je dobio šansu onda više nije bilo izgovora da je neiskusan i mlad i da je šatro budućnost Vojvodine.
Vojo totalno si u pogresnom pravcu otisao.Sad sa ove distance mogu da kazem jer nisam ničim opterećen a nikome se i ne dodvoravam.Rezultat u Srbiji je smešna priča da smešnija ne može biti.Unazad nekoliko godina u Vošu su sve dolazili treneri koji su pravili rezultat i evo na čega Voša
liči.
Treba napraviti Tim sposoban da izvuče 3 omladinca u startnoj postavi ali to nimalo nije lako.Jer takav tim mora imati svoj loš period.
E tu dolazimo do problema..........
Klupa Vojvodine je magnet za sve trenere ali i giljotina.Dobro se sećam mog prvog dolaska u Vojvodinu a saznao sam tek pre par godina kako i zašto sam smenjen i koliko se to krčkalo.Čovek koji je u tome učestvovao je posle 10 godina sa mnom bio u Savezu i sve mi ispričao.
Nije problem u trenerima Srbije problem je u okruženju koje nije spremno da jasno i glasno kaže šta hoće.
Ako hoće Omladince iz kluba onda nemoze rezultat u prvoj godini.A ako hoće rezultat onda ne mogu klinci.
Voša istovremeno pregovara sa trenerom stvaraocem i trenerom koji ide na "rezultat" pa to govori dovoljno o teme da se nezna šta se hoće..
ps.Moj trenerski san je da sastavim negde 2 godine.Čoveče to je ovde vasiona.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Voja »

Turija wrote: Evo, ja sam se, veoma, iznenadio da, osim Emila, ne mogu da se setim nijednog imena sadasnjih nasih igraca ( pa cak i ni kapitenovog), a prisutni smo u dogadjanjima u Vosi.
E upravo sam ti ovo bio napisao u najavi meca sa Backom gde si me pitao hoce li biti izvestaja.Napisao sam "Nece,jer mene sem boje dresova i Emila apsolutno nista drugo ne veze za danasnju Vosu",ali mi je u jednom momentu delovalo pregrubo pa nisam postovao.

Djumi wrote:Uh polemišem sa ljudima koje baš poštujem.
Pre svega hvala na ovim recima,hvala na odvojenom vremenu,odgovorima. Moje pisanje ovde ni u jednom momentu nije nikakva prozivka,rasprava,svadja,provokacija.... pokusavam samo da predstavim svoje vidjenje za koje nikako ne mogu da tvrdim da je ispravno jer niti posedujem strucno znanje niti imam bilo kakvog dodira sa sporednim oblastima koja su ovde takodje bitne (psihologija npr). Jednostavno samo zelim da nas sve podstaknem na iskren i konstruktivan razgovor jer kada ljudi cute pomaka ne moze biti,ovako kada neko nesto kaze pa makar to bilo lose ili neispravno mogu se izvuci neke pouke,ideje.... dijalog kao u dobra stara vremena :cheers:
Djumi wrote:Naj teže u životu je pobediti sebe.Kad sebe pobediš onda si spreman da pobedjuješ i druge.
Ono sto govorim od prvog dana na ovom forumu,Vojvodini nisu protivnici drzava,savez,blizanci.... Vojvodina je sama sebi najveci protivnik. I kada se u klubu postave temelji ispravnih i pravih vrednosti,protivnici najebali ste :)
Djumi wrote:Poenta priče koju ja zagovaram je ono što je uradjeno sa Kačarom.Išao sa nama na pripreme i spremao se za I Tim a kad je dobio šansu onda više nije bilo izgovora da je neiskusan i mlad i da je šatro budućnost Vojvodine.
Kacar je samo jedan od hiljadu. Pa cak realno moze da se postavi pitanje da li je on uopste uspeo,da li je bio uspesan i kvalitetan fudbaler!? Imao je sezonu iz snova u Vosi,a ono sto cenim KONTINUITET i nije imao bas. Treba biti realan,napraviti paralelu recimo Kacar vs Tadic. Kacara sam mnogo vise voleo i smatrao boljim igracem,ali na kraju kad se sve sabere ni bliiiizu Tadiceve karijere.E sad,ne znam da li je i Duca isao na pripreme prvog tima i bio spreman :) Sad ce neko reci pa Kacar imao nesrecu sa povredama... to opet otvara nova polja za analizu. Izmedju ostalog mozemo se zapitati zasto su igraci iz nase skole spori,zasto su slabi u duel igri,zasto se povredjuju.... (primera mozemo navesti milion) Opet se vracamo na pitanje kvaliteta same skole!?
Djumi wrote:Vojo totalno si u pogresnom pravcu otisao.
Moguce,jer me vode ljubav i u ovom momentu prigusena strast,verovatno ljudi sa strane bolje vide i uocavaju moje greske
Djumi wrote:Unazad nekoliko godina u Vošu su sve dolazili treneri koji su pravili rezultat
Sa ovim se nikako ne mogu sloziti. Ne secam se dobrog rezultata.U lepom secanju je ostala samo pobeda protiv Sampdorije,ali to je puka slucajnost,a ne odraz kvaliteta. Uostalom i Pavkov je dao 2 gola Liverpulu :mrgreen:
Djumi wrote:Treba napraviti Tim sposoban da izvuče 3 omladinca u startnoj postavi ali to nimalo nije lako.
Eto ponovo se vracamao na omladinsku skolu. Ono sto mene godinama zanima,a to je da li je omladinska skola toliko kvalitetna da moze da iznedri TRI omladinca zaprvi tim!?To je sustina svih problema. Navijaci su za omladince,ali ima li ih!? Po meni posle one garniture sa Gojkom,sve sami skart.... ko god je usao nista pokazao nije,ko god je otisao iz kluba nista pokazao nije.... Turija pre par postova spominje neke igrace u Topoli. Topola koja je zadnje kolo bila domacin ako se nevaram vodecoj Indjiji,i u kladionici imala kvotu 1.4,a Indjija 7.5. Indjija povela,Topola pred kraj preokrenula za 90 sekundi.Jos se prica o nekim donacijam,izgradnji stadiona.... Cini mi se da bih tamo i ja bio dobar igrac :wink:
Djumi wrote:Klupa Vojvodine je magnet za sve trenere ali i giljotina.Dobro se sećam mog prvog dolaska u Vojvodinu a saznao sam tek pre par godina kako i zašto sam smenjen i koliko se to krčkalo.Čovek koji je u tome učestvovao je posle 10 godina sa mnom bio u Savezu i sve mi ispričao.
Moramo da pobedimo.Kako,ne znam.... ali pobediti moramo :mrgreen: :cheers:
Djumi wrote:Nije problem u trenerima Srbije problem je u okruženju koje nije spremno da jasno i glasno kaže šta hoće.
Ako hoće Omladince iz kluba onda nemoze rezultat u prvoj godini.A ako hoće rezultat onda ne mogu klinci.
Voša istovremeno pregovara sa trenerom stvaraocem i trenerom koji ide na "rezultat" pa to govori dovoljno o teme da se nezna šta se hoće..
Pa upravo je to i pisalo u mom prvom postu. Klub bez autoriteta,samim tim i bez strategije
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Voja wrote: Ono sto mene godinama zanima,a to je da li je omladinska skola toliko kvalitetna da moze da iznedri TRI omladinca zaprvi tim!?To je sustina svih problema. Navijaci su za omladince,ali ima li ih!? Po meni posle one garniture sa Gojkom,sve sami skart.... ko god je usao nista pokazao nije,ko god je otisao iz kluba nista pokazao nije....
Mda, treba to sranje zatvoriti samo trosak imamo od omladinske skole koja proizvodi sve same skartove...

Image
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1289
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by MiSmoFKV! »

Radoye wrote:
Voja wrote: Ono sto mene godinama zanima,a to je da li je omladinska skola toliko kvalitetna da moze da iznedri TRI omladinca zaprvi tim!?To je sustina svih problema. Navijaci su za omladince,ali ima li ih!? Po meni posle one garniture sa Gojkom,sve sami skart.... ko god je usao nista pokazao nije,ko god je otisao iz kluba nista pokazao nije....
Mda, treba to sranje zatvoriti samo trosak imamo od omladinske skole koja proizvodi sve same skartove...

Image
Ili bolja 6 sa slike ispod:
Image
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djumi »

Zukić,Savić Neskovic,Tegeltija,Jeličić,Topič ima ih dosta
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Post Reply