Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4071
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Rabba »

Radoye wrote: a dovodimo matore panjove u nadi da ce nam doneti neki takmicarski rezultat sada i odmah (a nece)
Šta bi se desilo i da nam donesu neki rezultat, to je ono što me kopka već duže vreme. Jasno je da su nam uprave već jedno dve decenije destruktivne. Prvi prelazni rok razjašnjava sve dileme, gotovo uvek... Najtužnije je što su ovi imali čak i dobar prvi rok po našim standardima...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Rabba wrote:Šta bi se desilo i da nam donesu neki rezultat, to je ono što me kopka već duže vreme.
Pa dve stvari bi se mogle desiti, prva je primirivanje navijackog / simpatizerskog korpusa, pa umesto vikanja "uprava napolje" vicu "...majstore vodi nas do titule" (ime majstora se menja po potrebi), sto kupuje vreme i omogucava mir u kuci da se i dalje neometano vuce novac iz kluba, a druga stvar je eventualni izlet u Evropu i neka para koja ce odatle kapnuti i opet brzo biti isisana iz kuba u privatne dzepove. Ni jedno ni drugo ne resava dugorocno goruca pitanja kluba a to je finansijska dubioza i stetocinsko poslovanje unutar njega, samo udara sminku preko sveg tog truleza i zamajava paznju publike dok brod i dalje tone.

Naravno, bolje je imati dobre rezultate nego nemati ih, ali nije bitno samo imati rezultat po svaku cenu nego je bitno i kako se dolazi do njega i da li je to dugorocno odrzivo ili vodi klub u bankrot i smrt. Nama treba pre svega da se klub postavi na zdrave noge pa ce onda i rezultat doci, bez zdravih temelja svaki rezultat je samo privremena iluzija. Mi danas upravo i placamo cenu nekih takvih iluzija iz skorije proslosti.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by severozapad »

Ono sto meni nikad nije bilo jasno. Zar se prema tim igracima toliko lose odnosi dok su tu da mi ne mozemo dovesti igrace koji su se kod nas afirmisali.
Zar ne mozemo nekad vratiti nekoga da bude uz te klince pa da pokusa tako da se pravi rezultat? Evo nabrojacu par koji meni padaju na pamet na prvu jer su mi pred nosom u drugim klubovima- Alivodic, Stanisavljevic, Tumbasevic, Veseljko.
Uvek slusamo ovde price kako ne mogu omladinci jer eto jurimo taj rezultat a za to je potreban prekaljeni superligaski igrač. I okej, slazem se, ni ja ne volim da se zaredjaju porazi. Ali ako cemo matore, daj bre prave matore. Ali verovatno to smanjuje prostor za malverzacije/mahinacije pa samim tim i mogucnosti da oni zaista dodju.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

O Stanisavljevica se Stolica ogresio, time sto je rekao da to nije tip igraca koji mu treba, iako se Stanisavljevic prvo Vosi nudio zimus.

Ostali imaju mnogo bolju sliku o stanju u klubu, mahom jer imaju informacije iz prve ruke cesce nego mi. Ljudi, zar mislite da bi Gojko Kacar stvarno radije grejao klupu na Kipru da misli da ovi sarlatani iz uprave mogu bilo sta da urade i da je u klubu makar za promil zdravija situacija?? Ni prethodnih par uprava se nije proslavilo, s obzirom da se Danijel Aleksic radije seljakao po nekim kaljugama da bi oziveo karijeru, umesto da je dosao kod nas.

Nama je liga toliko trula, da ovde nazad dolaze samo oni koji moraju i oni koji se vracaju u blizance, jer ce im 30+ zatvorenih tekmi (uz poneki evropski podvig) podici cenu i vratiti ih napolje...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

Dzaba trazite neki smisao i logiku u svemu sto se dogadja. Odavno to vise nije faktor u nasem klubu, jedina logika kojom se vodi su licni interesi i "koliko sam ja tu dobar". Alo se to nekako uspe poklopiti sa opstim interesom kluba onda OK, ali ako je opsti interes u sukobu sa licnim uvek licni interes predvladava. Niko tu nece uciniti nesto sto je dobro za klub, osim ako je to i za njega licno dobro, a opet svako ce uciniti lose za klub ako na tome moze da zaradi. Ja sam vec ozvalaveo pricajuci da konstantne promene na isto nece doneti nikakvu sustinsku promenu i napredak, da nema smisla menjati jednu garnituru likova istim takvima koji ce nastaviti isto da rade, da se sistem mora promeniti jer bez toga sve promene su samo kozmeticke i pisanje uz vetar. A izgleda da se sve radi samo da bi se ovaj nakaradni sistem sto duze odrzao u funkciji pa makar iza njega vise nista ne bude ostalo. Mislim da nismo jos ni priblizno videli sve dubine ponora u koji su u stanju da nas bace zarad licnog interesa.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
CRD FCV
Posts: 1732
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by CRD FCV »

Џабе мењамо тренере ако су управе исте. Џабе се мењају управе ако систем остаје исти. Од врха почиње проблем, муљ звани српски фудбал гуши било какав напредак. Систем се неће променити док одговара врху државе. На нама је да игноришемо све то и слепо верујемо да ће бити другачије ако променимо нешто од прве две ставке. Ал то је болест звана ФКВ.

Ако већ морамо мењати тренера, дај онда Лалатовића. Зашто? Има јака леђа од своје тазбине тако да има ту једну дозу независности у свом раду. Сетимо се ситуације када је отерао колокрадицу са вујадина. Исто тако из тог периода се увек сетим атмосфере у и око клуба. Присетимо се - https://www.youtube.com/watch?v=SisszbQ6YME, или онај клип са припрема где су сви заједно на ручку и свако мора да отпева по песму од нових играча (Могли издоминирао). Увек је био оштар према судијама што га је једном одвело и на трибине због суспензије али је и одатле издавао команде играчима свих 90 минута, након чега су деца ишла да се сликају са њим.

Код неких играча је погрешио, код неких није. Такав је тренерски живот, свакоме се то десило у каријери - за Просеничког, Ибрахимовића, Жигића па и Марка Ројса су говорили да неће од њих бити фудбалера па ето.

Само бих се осврнуо и на Мелега. Сјајан играч то смо сви видели али изгледа да ретко то показује. Подаци кажу да кад је отишао из Воше у турској лиги је одиграо целих 97 минута на 43 утакмице, док за цигане 269 на 33 утакмице. Могуће да је Лалатовић знао за то па је зато био против његовод доласка. Ал ето на нашу срећу тада га је демантовао.

И не знам чему толика фама око Павкова сада, дао је два гола Ливерпулу и одједном постао Меси.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8922
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Radoye »

CRD FCV wrote:Џабе мењамо тренере ако су управе исте. Џабе се мењају управе ако систем остаје исти. Од врха почиње проблем, муљ звани српски фудбал гуши било какав напредак. Систем се неће променити док одговара врху државе. На нама је да игноришемо све то и слепо верујемо да ће бити другачије ако променимо нешто од прве две ставке. Ал то је болест звана ФКВ.
Puno toga moze i mora da se promeni a da ne zavisi ni od vrha drzave ni od ljudi (cuj, ljudi, nije to coveka na slici videlo!) sto vode mulj tzv. srpski fudbal. Za pocetak samo da se ne krade u klubu.

Da ne bude zaposlenih po babu i stricevima da fiktivno vuku plate za nista, da se ne mulja sa nabavkama i provizijama na iste (dresovi, potrosni materijal), sa putovanjima na pripreme i smestaj (i u karantinima), da se ne arci imovina kluba (koristenje sluzbenih vozila za privatne stvari npr) da se ne mesetari sa transferima i platama igraca (to vec svi znamo), da to malo novca sto ima u klubu ne curi iz njega nenamenski. Onda, na cisto sportskom planu, da igraju najbolji i najspremniji a ne oni sa najjacim menadzerima i u cije se plate neko ugradio, da se promovisu mladi igraci na kojima klub moze da zaradi a ne da se dovode isluzeni Mrdakovici i tome slicno da odigraju 2,5 utakmice za polusezonu i odu bez obestecenja usput sve vreme uzimajuci platu od 10+ hiljada i tome slicno.

Mislim, necemo mi odjednom tako postati Barselona i poceti da osvajamo titule (to je u ovoj zemlji sa ovakvim rasporedom snaga nemoguce) ali barem da ucinimo ono sto je do nas. Jer ako to ne ucinimo nece nam biti kriva ni drzava ni blizanci kada klub ode u stecaj i kad namesto Karadjordja i Boskova nikne neki trzni centar, benzinska pumpa ili stanovi.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Cane
Posts: 1108
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Cane »

Svi koji ovih dana pomiju Džimija Marića kao opciju za trenera treba prvo da se sete kako je taj pošteni čova po smeni u FKV otišao u Pazar gde je prijavio da radi za 300 ili 500 evra, kako bi od Vojvodine na taj način čistom prevarom i dalje naplaćivao razliku. Upravo za te prevarne pare je potom tužio klub i ucenjivao nedobijanjem licence za Evropu.
Čisto da se ne zaboravi, kad se već priča o odnosu koji su pojedini bivši treneri imali prema klubu.
User avatar
Djisa
Posts: 1240
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djisa »

Cane wrote:Svi koji ovih dana pomiju Džimija Marića kao opciju za trenera treba prvo da se sete kako je taj pošteni čova po smeni u FKV otišao u Pazar gde je prijavio da radi za 300 ili 500 evra, kako bi od Vojvodine na taj način čistom prevarom i dalje naplaćivao razliku. Upravo za te prevarne pare je potom tužio klub i ucenjivao nedobijanjem licence za Evropu.
Čisto da se ne zaboravi, kad se već priča o odnosu koji su pojedini bivši treneri imali prema klubu.
Mo'š misliti, oštetio klub preko svoje plate, za koliko, 10 000 evra, 20 ooo evra ili manje. U prvi tim ubacio i probio Gacinovica, Babica i mnoge druge od kojih je klub prihodovao milione. Da je postenja trebali su ga castiti sa jos toliko. Ja bih svakom treneru dao minimum 2-5 posto od zarade na svakom omladincu kojeg on promoviše u prvom timu, pa da vidis kad kapne lova kako ce se utrkivati ko ce ubaciti klinca, ali naravno i zadržati istorg trenera makar 3 godine. Sa Dzimijem smo u svakom mandatu imali igru, a uvek je dolazio kad bas i nije bilo novca u klubu za pojačanja i kad smo bili dosta slabiji.
Kup je nas!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Krivokapic wrote:U rad prvog tima uključeno je 10 omladinaca i sa sigurnošću mogu da tvrdim da će trojica od njih biti u konkurenciji za tim za ovaj meč. Moja lična, ali i ideja kluba jeste da se radi na povratku identiteta Vojvodine i da ponovo imamo taj osećaj da deca Vojvodine budu u prvom timu, odnosno da im se pruži sigurnost da će u nekoj bliskoj budućnosti dobiti šansu da zaigraju.
:cheers:
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Протомајстор »

Djisa wrote:Mo'š misliti, oštetio klub preko svoje plate, za koliko, 10 000 evra, 20 ooo evra ili manje. U prvi tim ubacio i probio Gacinovica, Babica i mnoge druge od kojih je klub prihodovao milione. Da je postenja trebali su ga castiti sa jos toliko. Ja bih svakom treneru dao minimum 2-5 posto od zarade na svakom omladincu kojeg on promoviše u prvom timu, pa da vidis kad kapne lova kako ce se utrkivati ko ce ubaciti klinca, ali naravno i zadržati istorg trenera makar 3 godine. Sa Dzimijem smo u svakom mandatu imali igru, a uvek je dolazio kad bas i nije bilo novca u klubu za pojačanja i kad smo bili dosta slabiji.
Браво, подржавам од речи до речи!
gospodinFKV wrote:
Krivokapic wrote:Moja lična, ali i ideja kluba jeste da se radi na povratku identiteta Vojvodine
:cheers:
У брате, ово ми је улепшало дан! :cheers:
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by AntonioKasano »

Zvuci predivno, a u praksi videcemo...
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4883
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Iako nisam neki preterani fan Dzimija, ako se ne varam, s njim je pao i neki rekord onomad, posle ranog ispadanja iz Evrope.
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Milan »

Meni se fudbal pod Dzimijevom palicom nije ni najmanje svidjao. Cak mi je bio uzasan.

Sta li se upravi dogodilo, pa naprasno menjaju kurs.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
churguzijanac
Posts: 2098
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by churguzijanac »

Milan wrote:Meni se fudbal pod Dzimijevom palicom nije ni najmanje svidjao. Cak mi je bio uzasan.

Sta li se upravi dogodilo, pa naprasno menjaju kurs.
Upravi se dogodilo da je dekintirana, sto i nije tsko lose!
Post Reply