Kup Srbije - sezona 2014/15

Locked
User avatar
Turija
Posts: 10837
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by Turija »

Stexman wrote:
Grof Žekula wrote: Свакако, од Купа нема одустајања!
Ja se ne bih toliko lozio vise na kup. Sto se mene tice ta prica je zavrsena u maju.
Vreme je sve snage usmeriti na TITULU koja nam godina izmicala upravo zbog kupa!
+1.
Takmičenje u Kupu bih iskoristio za uigravanje i afirmaciju igrača koji su, trenutno, u drugom planu i usmerio sve snage na Šampionsku Titulu.
I sa ,,rezervistima" ćemo daleko dogurati - polufinale ili finale i tek onda ,,(na)praviti račun(icu)", pred te završne utakmice.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8925
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by Radoye »

Stexman wrote:
Grof Žekula wrote: Свакако, од Купа нема одустајања!
Ja se ne bih toliko lozio vise na kup. Sto se mene tice ta prica je zavrsena u maju.
Vreme je sve snage usmeriti na TITULU koja nam godina izmicala upravo zbog kupa!
Njih imamo vec dve, sada je na redu DUPLA KRUNA! :P
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10837
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by Turija »

Radoye wrote:
Stexman wrote:
Grof Žekula wrote: Свакако, од Купа нема одустајања!
Ja se ne bih toliko lozio vise na kup. Sto se mene tice ta prica je zavrsena u maju.
Vreme je sve snage usmeriti na TITULU koja nam godina izmicala upravo zbog kupa!
Njih imamo vec dve, sada je na redu DUPLA KRUNA! :P
Radoye, lepo je to, ali nemamo dugačku klupu za duplu krunu.

PS
Pozdrav za ,,fksloboda.org" i:
Milan wrote:Ako te ne mrzi, napisi malo podrobnije o situaciji u Slobodi. Je ni ne znam sta se sve izdesavalo, da vam onaj bradonja nije vise u klubu...
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by Jole »

Turija wrote:Takmičenje u Kupu bih iskoristio za uigravanje i afirmaciju igrača koji su, trenutno, u drugom planu i usmerio sve snage na Šampionsku Titulu.
I sa ,,rezervistima" ćemo daleko dogurati - polufinale ili finale i tek onda ,,(na)praviti račun(icu)", pred te završne utakmice.
Potpisujem svako slovo
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8925
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by Radoye »

Turija wrote:Radoye, lepo je to, ali nemamo dugačku klupu za duplu krunu.
Ma znam gos'n Turija ja to, samo se mnogo lepo osecam nakon ovih dobrih igara pa malo dozvoljavam sebi da mastam i sanjam! :cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9950
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by Voja »

Turija wrote: Takmičenje u Kupu bih iskoristio za uigravanje i afirmaciju igrača koji su, trenutno, u drugom planu i usmerio sve snage na Šampionsku Titulu.
I sa ,,rezervistima" ćemo daleko dogurati - polufinale ili finale i tek onda ,,(na)praviti račun(icu)", pred te završne utakmice.
Ovakvo razmisljanje nikada nece naici na moje odobravanje.
Strasno se iznerviram kada citam o kojekakvom taktiziranju,odmoru igraca i sl.
Pristalica sam toga da uvek igra najbolji tim i u prvenstvu i u kupu,pa dokle se dogura.Ranijih godina se klub odricao borbe u prvenstvu,koje smo cesto gubili vec u trecem kolu,a sve smo karte bacali na kup,takmicenje koje apsolutno nije merilo kvaliteta nijednog tima. Osvojen kup meni nista ne znaci,ali smatram da niti treba bilo koga od protivnika podcenjivati,niti treba bilo koga od igraca odmarati. Nasa takmicenja su na korak od amaterskog nivoa i zaista smatram da nas te "strategije" samo jos vise guraju u blato i mulj. Zanimljivo je kako sve te nase zvezdice koje su premorene od zestokog ritma koji je 3x godisnje subota-sreda-subota bez problema nastupaju u Italiji,Bundesligi,Engleskoj,Holandiji,Belgiji.... u svim mogucim terminima. Ustvari,nisu tu igraci nista krivi,krivi su nasi treneri filozofi. Brate,pusti najbolji tim neka istrci,neka igra fudbal,neka se nadigrava,pa ako je protivnik bolji,cestitajte ljudima uz iskren stisak ruke. Pa kod nas 80% igraca ne odigra vise od jedne sezone i tu hocemo da ukinemo ljudima povlasticu da ih gledaju.... da ih odmorimo,kao. Od cega bre????
Rezervisti neka se drze prijateljskih utakmica,neka se skupe pa svaki utorak igraju protiv prvih 11,nemam nista protiv,ali u zvanicnim mecevima,odmarati nekoga od igraca,za mene je apsolutno neprihvatljivo.Da se razumemo,ne trazim ni od koga da podrzava moj stav,ali ne bih ga menjao ni da mi garantuju osvajanje 5 narednih kupova ukoliko bi igrali rezervisti. Narod je zeljan fudbala,a ne taktiziranja i filozofije. Ova nasa ekipa je ludacki usla u sezonu i pustite ljude neka igraju,neka se nadigravaju....
Image
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3904
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by Red Marquis »

Intenzitet treninga u ozbiljnim ligama i ovde nije na istom nivou. Pa poređenje naših igrača preko i ovde nije na mestu.
Ali nije stvar samo u ritmu sreda-subota ovde Vojo. Često igrači vuku neke lakše povrede konstantno, i ti dodatni mečevi su samo novi napor. Baš zato i treba odmarati neke igrače a ne zbog potcenjivanja kupa. Naravno, i zbog izbegavanja rizika povreda igrača za koje nemamo adekvatnu zamenu. Recimo, sve i da je stopostotno zdrav, meni Laza ne bi igrao u kupu.
A uostalom nezvanični i zvanični mečevi su nebo i zemlja, samo takmičarski mečevi mogu da pokažu na koga možemo još računati ozbiljnije sa klupe.
Io odio Belgrado
User avatar
Turija
Posts: 10837
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by Turija »

Vojo, ne možeš pustiti da sve ide svojim tokom, bez ikakve kontrole.Zar ti stvarno misliš da momci, što ti kažeš ,,ludački" igraju do kraja maja?Mi moramo stvoriti zdravu i jaku unutrašnju konkurenciju, kao stalni dodatnii motiv za zalaganje. Nije čovek mašina, pa čak i mašinu moraš povremeno da odmoriš, a ne pustiti je da radi dok ide, odnosno ne stane.
Kada sam mislio ,,rezerviste" nisam mislio na novih 11 (novih 11 mi ni nemamo), već na aktuelnu klupu i još ponekog ko se nametne, polako uvoditi i ukomponovati u tim i igru, jer prvenstvo je jako dugo.
U kup takmičenjima i slabiji protivnik je izrazito motivisan (zato su u kupu i česta iznenađenja) da prečicom dođe do značajnog rezultata i ne bira baš puno sredstva do cilja, a igra se na svakakvim livadama od terena, pogotovo sada kad oni budu vlažni i klizavi.
I sam vidiš da kada su ispali iz tima, zbog povreda (a biće tu i kartona), Ivanić i Veselinović koliko nam fale u igri. Igra odmah nije ista.Da bi bila ista, moraš blagovremeno pripremati alternative i uklopiti u igru tima.Za to su potrebne utakmice, a ne samo treninzi.Ko god se bavio sportom, zna kakva je razlika između utakmice i treninga i koliko ona više odnese energije od bilo kog treninga.
Ne može se sve prepustiti slučaju i sportskoj sreći, po onoj izreci :,,dok traje, nek laje", a kad stane videćemo.Jer, kad stane odmah bi se promenili i komentari i raspoloženje, a treba vremena da pronađeš novu dobitnu kombinaciju.
Ja jesam pristalica ,,ne menjaj tim koji pobeđuje", ali pripremaj se i za dane kad stane.
PS
Napisa Markiz (pre mene), ukratko, ono što sam hteo reći.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Stexman
Posts: 2605
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by Stexman »

Voja wrote:Narod je zeljan fudbala,a ne taktiziranja i filozofije.
Narod je zeljan uspeha i trofeja, a ako kojim slucajem fudbal i ne bude lep to bi im se oprostilo.
Dosta sam ja umirao u lepoti i svadjajuci se ljudima koji navijaju za neke druge timove da mi igramo najlepsi fudbal kad me svaki od njih ubije
recenicom: "A sta ste postigli tom lepotom igre?".

Ne kazem da mora na silu da odmara igrace ali kazem da borba za titulu treba da je prioritet a u kupu kako mozemo i koliko mozemo.
Ja bih pre izveo ceo tim omladinaca da igra kup pa dokle stignu. Steci ce malo iskustva pa kada dodju do prvog tima nece im biti toliko strano da se uklope.
A samim tim bi forsirali sistem igre koji se igra u prvom timu i navikavali bi se na taj sistem. Trazili smo ligu B timova, a upravo bi kup mogao da nam bude ta liga iako se ne igra tako cesto.
User avatar
Chana
Posts: 376
Joined: Fri Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by Chana »

fksloboda.org wrote::cheers:
Bar malo da se obradujemo u ovim teškim danima za slobodaše!
Ovih dana smo u razgovorima priželjkivali Vojvodinu i još jedno lepo gostovanje! Zaslužili smo 8)
Kod nas je raspad! Totalni! Štrajkuju, ne treniraju...
Videćemo koliko će ovi pederčići fudbalerčići biti raspoloženi da igraju tj. da rade ono što jedva da znaju, ali svakako ono što jedino u životu znaju...
:lala: DOBRODOŠLI :!:

Čujemo se i vidimo...
AJMO CRVEN-BELI !!!
Image
User avatar
fksloboda.org
Posts: 80
Joined: Sat Sep 25, 2010 9:05 pm
Location: Uzice
Contact:

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by fksloboda.org »

Milan wrote:Ako te ne mrzi, napisi malo podrobnije o situaciji u Slobodi. Je ni ne znam sta se sve izdesavalo, da vam onaj bradonja nije vise u klubu...
Važi. Napisacu danas/sutra. Nije mi lako da odvojim bitno od nebitnog, ali sada sve manje ima bitnog. U kanalu smo! I grad i klub!
User avatar
Salvador
Posts: 1089
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by Salvador »

Turija wrote: Takmičenje u Kupu bih iskoristio za uigravanje i afirmaciju igrača koji su, trenutno, u drugom planu i usmerio sve snage na Šampionsku Titulu.
I sa ,,rezervistima" ćemo daleko dogurati - polufinale ili finale i tek onda ,,(na)praviti račun(icu)", pred te završne utakmice.
Ja bih se apsolutno slozio sa ovim, mislim da ima dosta kvalitetnih igraca koji zasluzuju malo vise vremena na terenu, a kup je idealna prilika da se afirmisu i spreme se da igraju u prvoj postavi sledecih sezona.
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by Grof Žekula »

Stexman wrote:
Grof Žekula wrote: Свакако, од Купа нема одустајања!
Ja se ne bih toliko lozio vise na kup. Sto se mene tice ta prica je zavrsena u maju.
Vreme je sve snage usmeriti na TITULU koja nam godina izmicala upravo zbog kupa!
Никада нам Титула није измакла због Купа, нити ће!
Освојити Титулу у Србији...За то нам треба јако много (тo је за нас тренутно "Mission Impossible")
За Куп не!!!
User avatar
PolovinaZ
Posts: 148
Joined: Thu May 29, 2014 7:18 pm

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by PolovinaZ »

Grof Žekula wrote:
Stexman wrote:
Grof Žekula wrote: Свакако, од Купа нема одустајања!
Ja se ne bih toliko lozio vise na kup. Sto se mene tice ta prica je zavrsena u maju.
Vreme je sve snage usmeriti na TITULU koja nam godina izmicala upravo zbog kupa!
Никада нам Титула није измакла због Купа, нити ће!
Освојити Титулу у Србији...За то нам треба јако много (тo је за нас тренутно "Mission Impossible")
За Куп не!!!
Slažem se,treba svako da pogleda koliko je trebalo bodova prošle sezone za titulu. Toliko će trebati i ove(minimum)....Fudbal je zajebana igra i ume da bude strašno nepravedna. Za JSL ligu je potrebna velika doza sreće ali ako je neko zaslužio takvu sreću onda je to FK Vojvodina.Ne treba se ovako rano zanositi jer taj pritisak može biti kontraproduktivan kada su u pitanju igrači. Idemo od tekme do tekme,svaku na pobedu i svaku kao da je najvažnija. Ako nas povrede zaobiđu i pogleda nas sreća(više puta :mrgreen: ) ovaj san može da se produži,pa možda i do samog kraja....
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: 1/8 finala Kupa Srbije: Vojvodina-Sloboda (UE), sreda 29

Post by laki »

Manite se titule, uzivajmo u svakom novom mecu, kao do sada, pa cemo vremenom videti gde ce nas to odvesti. Momci ginu na terenu i to je ono sto je meni dosta samo po sebi. Rezultati nas sva sreca prate i idu nam na ruku, ako nam nekad bude nedostajalo sportske srece a igraci i dalje budu ginuli po terenu, ja cu svejedno biti prezadovoljan.
Image
Locked