Kup Srbije - sezona 2010/11

Locked
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Grof Žekula wrote:Uprava Kluba je donela odluku da se odrekne nagrade za plasman u 1/8 finala u korist domaćina, a sa tim sredstvima će oni kupiti novu garnituru dresova.
Image

Bravo za ovaj potez!!!
POŠTO OBRAZ ???!!!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

...
Last edited by ice on Fri Oct 01, 2010 1:20 am, edited 1 time in total.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Grof Žekula wrote:Prema rečima ljudi koji su prisustvovali utakmici, Meda je učestvovao u akcijama kod oba gola, najbolji na terenu je ubedljivo bio Stevanović, a pored njega Vule, Brka (nekoliko puta sjajno intervenisao, naročito u prvom poluvremenu) i Oumaru.
Prokomentarisao bih učinak Medojevića, pogotovo što se po momku počelo bacati ,,drvlje i kamenje" (za nekoliko malo slabijih utakmica), dok se na neke persone nije dalo muva da sleti - i to nekoliko godina (a frajerisali su se u dresu Vojvodine, uz pomoć uprave, maksimalno).
Osvrnuo bih se ovom prilikom i na opravdano insistiranje 021 da se Mitošević ubaci u prvu postavu, i upari sa Medojevićem, kao odlično rešenje za igru Vojvodine i igru Medojevića.
Medi tehnika nije jaka strana, ali sa nekim ko je sjajan tehničar (kao što je Vuk), veoma je dragocen igrač.Verujem da je ova Kup utakmica to pokazala i dokazala.Medojević i Vuk se sjajno slažu, nadopunjuju i razumeju, a generacijski pripadaju budućnosti Vojvodine.
Savremeni fudbala je kolektivna tehnička, ali fajterska igra (i to sve više), tako da ko napravi pravi spoj u ekipi ta dva faktora i uskladi sa taktikom, biće okićen trofejima.Zato, jedan je Žoze Murinjo koji u 70 minutu Finala KEŠa uvodi Kapitena naše Reprezentacije, sa jasnom objašnjenjem i gestikulacijom, njegovog jedinog zadatka: da na sredini terena vešto ,,pegla" protivničke tehničare vanzemaljce, a ne da organizuje igru Intera.Mislite da Medojević, to isto, ne bi mogao u Interu - da je preambiciozno?Pa, kako Krasić može u Juventusu? Ko je na to pomislio dok je bio u Vojvodini, a to samo zato što je previše rano otišao iz nje :cry: i što je u Vojvodini igrao na pogrešnom mestu, i u pogrešnoj postavci ekipe :rage:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

...
Last edited by ice on Fri Oct 01, 2010 12:29 am, edited 1 time in total.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ice, verujem Tvojim zapažanjima (a verovatno i najbolje poznaješ situaciju u Klubu, posebno sa našim mladim igračima, a Medojević to još uvek jeste), ali ja sam samo hteo da skrenem pažnju da za mladog igrača treba imati strpljenja, barem mesec - dva, jer se često dešava u sportu da uđeš u krizu igre, a ne rada, tj da lopta neće da te sluša.Zbog toga pojačaš treninge maksimalno, a forma sve gora i gora.Što god više hoćeš,- sve više grešiš.Onda se desi jedna utakmica koja preokrene situaciju za 180 stepeni, a ne znaš ni zašto ni kako? I opet počneš da igraš u narednim mečevima preporođen (,,kao nekad").
E sad, da li se Meda opustio, ili se previše poneo statusom, zaista ne mogu reći ni reči?Ja sam izneo svoj stav principjelno, jer sam primetio da Medojević nije igrač koji otaljava posao (barem je tako bilo, dok sam redovno pratio Vošu).No, situacija se menja, pa možda i njegov odnos prema vlastitoj igri i svojoj ekipi?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Kamenica
Posts: 323
Joined: Tue Oct 20, 2009 9:24 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Kamenica »

Moram da istaknem da sam zadovoljan igrom i zalaganjem momaka u Petrovcu. Sve ostalo ce doci samo po sebi.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Post by Grof Žekula »

Žreb za 1/8 finala kupa u petak

Žrebanje parova osmine finala Kupa Srbije u fudbalu obaviće se u petak 15. oktobra u 12 časova, saopšteno je u ponedeljak u Fudbalskom savezu Srbije.

U osminu finala nacionalnog kupa plasirali su se Crvena zvezda, Vojvodina, Partizan, Spartak, Jagodina, Rad, Metalac, Smederevo, Borac, Sloboda, Kolubara, Teleoptik, Proleter (Novi Sad), Srem (Sremska Mitrovica), Sindjelić (Niš) i Srem (Jakovo).

Utakmice osmine finala na programu su 27. oktobra, a četvrtfinalni dueli biće odigrani 10. novembra.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

U petak žreb za kup
U petak će biti poznati parovi osmine finala kupa.

Žreb će biti održan u podne u Sport kafeu, a u šeširu će biti naši najjači timovi.

Do poslednjih 16 stiglo je 10 članova elite, pet drugoligaša i nižerazredni Srem iz Jakova, koji je eliminisao Javor.

U šeširu će biti U osminu finala nacionalnog kupa plasirali su se Partizan, Crvena zvezda, Vojvodina, Spartak, Jagodina, Rad, Metalac, Smederevo, Borac, Sloboda, Kolubara, Teleoptik, Proleter (Novi Sad), Srem (Sremska Mitrovica), Sinđelić (Niš) i Srem (Jakovo).

Utakmice osmine finala igraju se 27. oktobra, a četvrtfinalni dueli na programu su 10. novembra. Igra se jedan meč, ako nema pobednika, odmah se izvode penali.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4077
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

Kolubara - Spartak Zlatibor voda
Srem Jakovo - Vojvodina
Partizan - Proleter Novi Sad
Srem Sremska Mitrovica - Jagodina
Crvena Zvezda - Borac Čačak
Smederevo - Teleoptik
Sloboda Sevojno Point - Metalac
Sinđelić Niš - Rad
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Post by Grof Žekula »

Odlično - u narednoj rundi smo 100% domaćini!!! Posle u polufinalu se i ovako igraju dva meča...

Ko može - neka krene 27.10. put Jakova - lep teren sa 2.500 mesta.
Kada je izvučena kuglica sa imenom Vojvodine, ljudi iz Partizana su u šali povikali: "Izvucite Sevojno", pošto je to bio najteži mogući rival iz druge grupe i znalo se da će igrati na svom terenu.

Generalni sekretar Vojvodine Radisav Rabrenović gestikulacijom je pokazao da ne bi imao ništa protiv...
Zanimljivo će biti i to što je na dan utakmice SEOSKA SLAVA U JAKOVU...
limanfkv
Posts: 2861
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Post by kej »

Ok, i treba da se igra u Jakovu, ali zar mi nismo u proslom kolu bili gosti, a oni domacini Javoru? Isto tako i utakmica Sindjelic-Rad( opet Sindjelic domacin, a Rad opet u gostima). Ono pravilo vise ne vazi?
User avatar
Avangarda
Posts: 337
Joined: Tue Feb 13, 2007 1:57 am
Location: Sremska Mitrovica

Post by Avangarda »

Kada je izvučena kuglica sa imenom Vojvodine, ljudi iz Partizana su u šali povikali: "Izvucite Sevojno", pošto je to bio najteži mogući rival iz druge grupe i znalo se da će igrati na svom terenu.

Generalni sekretar Vojvodine Radisav Rabrenović gestikulacijom je pokazao da ne bi imao ništa protiv...
Битно да је "mighty partizan" домаћин против друголигаша... Намучио их је Пролетер добро прошле године, па сад не би да ризикују да се опет игра на сланој бари... :roll:
Љyбaв пpeмa тeби нac je cпojилa, a мpжњa пpeмa њимa ojaчaлa!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4077
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Post by Rabba »

Pravila su da nizeligasi(ispod prve lige) su domacini dok ne ispadnu
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
kej
Posts: 618
Joined: Sat Aug 08, 2009 10:58 am

Post by kej »

Kontam. Zaboravio sam da je Sindlelic prosle godine bio u trecoj ligi.
Locked