18. kolo: Vojvodina-Cukaricki 4:0

User avatar
ristoo7
Posts: 398
Joined: Tue Mar 09, 2010 7:39 pm
Location: Banana drzava

Post by ristoo7 »

Из мог угла...
Играч утакмице је био Мрђа, али ми се и даље не свиђа, на добром путу је да то промени у скорије време, а кад би био и на маракани играч утакмице са 2 постигнута поготка не би ми више сметало ни да нам буде капитен. Несторовић није заслужио да уђе у игру после приказаног умећа са лоптом на трави, није се показао баш најбоље у претходне две утакмице па бих ја пре пустио да неко наше дете "брука", стиче искуство него сумљиво појачање. Плеч, коме смо се смејали и замерали да има вишак килограма је сада стуб одбране и сада се види да је човек из Базила и да зна како се игра прави фудбал. Ђуришић се није снашао баш најбоље као и Несторовић, исти случај па исто и мислим да је боље пустити неког млађег док се не уклопи ил нестане у покушају као многи. Тадићу треба објаснити да се потруди мало више и тако ће више пара напољу зарадити и олакшати и њему и нама муке. Билбија и Меребашвили су на добром путу да постану играчи који ће се "селити" у титове близанце, а надам се после одличних пратија за сезону, две(три тешко, скоро ко и две) и преселити у неки озбиљан европски клуб уз прихватљиве суме евра. Вуличевић одличан и већ је кренуо горе наведеним путем. Меда иде истим путем као и Качар, само се надам да је управа сада мало искуснија. Ађуру по мени нема велики потенцијал али одради посао за нашу лигу што је показао и на овој утакмици. По мени не треба хвалити Брку за одбрану оног смешног шута, од њега очекујем да једног дана стане на гол наше репрезентације(по мени би могао и сада) као и неког великог европског тима и мислим да би требао да буде капитен барем пола године пре него што оде из клуба, а надам се да ће још остати, свака му част шта све трпи, једноставно један од нас на терену.
Ђумни, исто један од нас на терену, желим му да се што боље снађе у наредним утакмицама, има доста тога да промени. Такође му желим да надживи садашњу управу(осим ако се чудо не деси и управа просветли, мада не треба њему,њима никаква светлост) и остане дуго на нашем терену, са нама ће увек бити.
:D
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Ja sam zadovoljan danasnjom utakmicom gledajuci je pojedinacno.Sok terapija je urodila plodom(kao i obicno),u Vojvodini sad vec tradicionalno nov trener donosi pobedu 4-0,tako da ne bi bilo lose da napravimo promenu na klupi tamo negde oko 15.aprila... 8)
Nije bilo za ocekivati da Djumi moze nesto da promeni za 3-4 dana koliko je na klupi,pustimo coveka da radi svoj posao.Selekcija i rad sa mladim igracima su svakako njegova specijalnost i siguran sam da ce i Vuk i Goran imati priliku da iskazu svoj raskosni talenat.
Sve u svemu,cestitke Djumiju na visokoj pobedi uprkos nedostatku vremena da ista ozbiljnije napravi sa timom :!:
Pohvale na racun kapitena doci ce kada pocne da igra u kontinuitetu i kada silu bude iskazivao na vecim utakmicama.Tadic je u inostranstvu vec sigurno par meseci no nisam nista bolje ni ocekivao iskreno govoreci.Mereba pokazao ogromnu zelju koja ga je sputavala danas da odigra bolje i ucinjen je pravi potez postavljajuci ga za egzekutora najstroze kazne.Razbio je maler i uveren sam da ce ono najbolje pruziti vec u sledece 2 utakmice.
Sledi paklena serija utakmica i otvaranje svih karata je pred nama.Smederevo nece dozvoliti da izgubi 2 meca zaredom kod kuce,a nase poslednje pobede na strani se najbolje ne secam(mislim da je Subotica u pitanju...24 oktobar :wink: ).Najveci ispit za tim i Djumija su 2 derbija,koja ce doneti konacan odgovor na pitanje hocemo li na JNA ici turisticki ili stvarno nesto da napravimo :wink:
Napred Voso!
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Post by DUB »

Djumi wrote:Mora se biti zadovoljno pobedom ali ona sama nema vrednost ako se uporedo nebude nadgradjivala igra.
Upravo to! Ovo je bilo dovoljno da dobijemo Čuku. Aj sad da vidimo koliko treba da uložimo da bi dobili Smederevo i tako redom... Do kog nivoa možemo da dođemo u ovoj "video igrici" zvanoj JSL.
Djumi wrote:Dobar Mrdjin odnos u fazi odbrane
Ovo sam hteo i sam da istaknem ali sam zaboravio, uz napomenu da delim mišljenje o njemu sa većinom forumaša. Svaka čast za dva gola, asistenciju i penal nad njemu ali od svega toga je najbitnije učešće svih igrača u svim fazama igre, a onda će uvek neko dati gol, asistirati, intervenisati u ključnom momentu...
Djumi wrote:Merebesvili mnogo solira ali i to ce doci na red !
Mislim da je Majstorovo soliranje samo plod želje da da taj gol i da dokaže da je stvarno igračina kakvog ovaj grad davno nije gledao. Nema šta kome da dokazuje, sve se vidi iz toga kako "lomi" protivničke igrače, neka se opusti i neka igra i biće to u redu
Djumi wrote:Bilbija ekstra talenat ali jos uvek klinac.
Jako mi se sviđa što uvek šutira iz prve i ne filozofira mnogo kad je u mogućnosti da šutne na gol.

A šta ćemo sa odbranom? I dalje duva. Nestorović danas manje grešio ali mi se čini da je zbog toga što je dobio uputstva da ne prelazi na protivničku polovinu pa njegova sporost nije dolazila do izražaja (da se opet ne vraćam na priču učešća svih igrača u svim fazama igre). Vraćali se Kiza? Ađuru na c-halfu? Ima dosta otvorenih pitanja što se tiče odbrane...
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Post by AntonioKasano »

Код Тадића ми је једна ствар потпуно нејасна, разумем да жели да иде у иностранство ето наводно је пар пута већ био јако близу, али како не може да схвати да ако буде играо као данас, где је био потпуно безопасан, сакривао се од лопте, могао је пар пута да прође један на један али јако килаво је то изгледало, па ту би требао да одува играче неког тамо Чукаричког, неће успети да пређе апсолутно нигде и уновчи свој таленат. Надам се да ће Ђуми успети да мало допре до њега око ових ствари ако већ он то сам можда не схвата! Иначе што се тиче утакмице, слажем се са већином наведеног раније, тешко да се може рећи да је неко био лош кад победиш са 4:0. Медојевић ми је једино био прилично слаб код предаје лопте, врло непрецизно је то било данас али и против Хајдука, дефанзива и борбеност наравно нису изостали па ће се ваљда онда и овај први сегмент поправити надам се. Мрђа иако овде оспораван, данас стварно најбољи, ваљда неће остати на овоме било би лепо кад би ушао у континуитет оваквих игара! Све у свему, корак по корак па ћемо видети...
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Pre svega da naglasim da nisam gledao utakmicu, bio sam sprecen, nazalost!

Vidim dosta komentara u kojima se spominje nezadovoljstvo Smiljanicevim neigranjem i ja moram odamah sve da vas demantujem i svima da vam kazem da Smiljanic nije zasluzio da se nadje ni na klupi za rezervne igrace(iako sam ja verovatno najveci njegov fan na ovom forumu) jer sam ga sreo u petak u gradu pijanog kao letvu(zalosno)! Po mojim kriterijumima, ja kao trener ne bih oprastao nesportski zivot bez obzira na ucinak na treninzima, i bez obzira bio dete kluba ili ne!

Jedva cekam ovaj ciklus jacih utakmica koji ce pokazati izmedju ostalog koliko zna i Sale Jankovic jer mi bi trebali poprilicno "stoicki"da izdrzimo predstojeci ciklus "jakih" utakmica, jer pripreme nisu davno odradjene, i top forma bi trebal da bude blizu, dakle da trcimo momacki!!!

Nemojte da razlikujete driblinge Stjepanovica i Merebasvilija, mnogo me razocaravate jer pokazujete koliko ste "objektivni" i koliko ste "pravedni"! Halavost je halavost bez obzira na ime i bez obzira na transfer tj. cenu koju je placen igrac! Licno, nikad nisam smarao o Stjepanovicu i njegovom stilu igre, tako necu ni sad o Merebasvilijevom, ali ocekujem od vas da budete realni i pravicni iznad svega, bez obzira na ime!

Takodje da kazem da je nerealno da Kizito bude starter bez obzira na (eventualno) produzenje ugovora, jer iako je on trenirao u NS-u kondiciju individualno on je (verovatno) nespreman jer nema tog treninga koji moze da zameni utakmicu i jos neke usko-specificne treninge koje je on preskocio zbog priprema koje nije odradio!

Izvinjavam se svima al ja bih i dalje voleo da vidim Karana daleko od prve postave jer taj decko (uz Nestorovica) nije ni blizu prvog tima Vose!

I molim vas nemojte da trazite Adamsa u prvoj postavi jer ga niko od nas nije video i niko od nas nije upoznat sa njegovim kvalitetima tako da je svako vase trazenje njega u prvoj postavi kranje smesno!

Za kraj da kazem da se uzasavam meca sa ekipom koja ima brze napadace, mislim da cemo u tom mecu poprilicno "crveneti", bez obzira na Pleca!
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Post by kafe bagdad »

Djumi jos jednom cestitke na pobedi i jedno pitanje nevezano za ovu utakmicu. Na zvanicnoj prezentaciji se pojavila vest da se Stojka vratio u klub. Sta se planira po njegovom pitanju?
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Grba_NS wrote:Vidim dosta komentara u kojima se spominje nezadovoljstvo Smiljanicevim neigranjem i ja moram odamah sve da vas demantujem i svima da vam kazem da Smiljanic nije zasluzio da se nadje ni na klupi za rezervne igrace(iako sam ja verovatno najveci njegov fan na ovom forumu) jer sam ga sreo u petak u gradu pijanog kao letvu(zalosno)! Po mojim kriterijumima, ja kao trener ne bih oprastao nesportski zivot bez obzira na ucinak na treninzima, i bez obzira bio dete kluba ili ne!


Za kraj da kazem da se uzasavam meca sa ekipom koja ima brze napadace, mislim da cemo u tom mecu poprilicno "crveneti", bez obzira na Pleca!
I sa jednim i sa drugim citiranim se potpuno slažem.
Alkohol = Ništa od sporta (a ne profesionalne karijere)
Ne mogu da verujem da neko, bez obzira na godine, može da bude tako neodgovoran i upropasti ceo svoj život (uz takav Božiji dar za sport) :frown:
Za ovo drugo, teško vidim neko rešenje, kao i za prvo.
Isto ne mogu da verujem da neko ko kreira Tim, pravi takve početničke greške (eliminiše Kizita, ustupi Lovrića, pusti Mojsova - zbog sitnih para, i ostavi Djurišića i Karana bez alternative).
Karan je mlad i još može popraviti svoju igru, ali ovaj tim nema vremena da ga čeka (na jednom tako osetljivom mestu).A Djurišeć je pravi veteran rekreativac (naš novi Rekreativo), koji najviše (od svega), pazi da se slučajno ne oklizne i povredi.
I sad treba da pravimo ,,instant" stopera, sa zavidnom brzinom i skok igrom, od nekog ko to nikad nije bio.A ne vidi se baš (iz postojećeg kadra), ni ko bi to mogao biti (neki centarfor...pa da postane centarhalf) ...ili :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Post by Krle »

Ja bih napravio razliku izmedju Merebe i Slavena, posto je ovaj prvi pokazao neverovatnu zelju da da gol. Izraz lica kada je trebao da suta penal, a skontao da ce da bude pre toga izmenjen - neprocenjivo. Pohvalio bih Djumijev potez, kada je to skontao, da saceka s izmenom nakon penala. Igra kao igra, protivnika kakav je daje, ali mene najvise zadovoljava to sto mi se cini kao da je atmosfera u timu nekako bolja, zdravija i da su pojedini fudbaleri u nedelju uzivali igrajuci fudbal.
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Post by prijatelj fudbala »

Pobedi se u zube ne gleda, naravno ali da je igra bila dobra NIJE. Drugo poluvreme klasicno otaljavanje posla umesto da se ona grupa gradjana pregazi i ponizi maksimalno, da se malo dobije na samopouzdanju pred Smederevo i sve ostalo.
Sto se tice kapitena, onakvo teatralno lozenje posle golova je samo dokaz da se prosle nedelje ipak nesto desilo, i nije mi jasno zasto neko iz klupa ne izadje javno, lepo kaze o cemu se radi i za sva vremena na tu pricu da se stavi tacka...
Pozitivne stvari: gol Gruzijca i debi Kataija!

Idemo dalje...
smor
Posts: 63
Joined: Fri Jul 31, 2009 3:02 pm

Post by smor »

Uzivao sam gledajuci merebu kako igra, decko je pravo osvezenje posle marija "najbolji sam" djurovskog, tek sada vidim koliko je mario davio, jedino mi je zao sto ga nismo nekome utopili u rusiju 2 ili kazahstan za neki dolar, ovako kada je mereba u timu tesko da ce novosadski genije ponovo u tim....Od marija mi se stomak prevrtao, marebu jedva cekam ponovo da gledam....

Napad nam je sasvim ok, protiv ekipa koje se budu otvorile protiv nas ( zvezda, partizan ) mislim da cemo imati mnogo vise prostroa za igru i golove., cini mi se da cemo u napadu mnogo lakse i lepse igrati, ali odbrana :oops: ......

Odbrana katastrofa, novi rekreativo nam nikako nije trebao, ali je problem sto mi nemamo boljeg, nesterovic i dalje preplasen, nesme da prodje, da proigra, cini mi se da je najsrecniji kada je lopta na drugoj strani.

Mrdja prijatno iznenadjenje, nadam se da ono ljubljenje dresa, srce nije samo gluma, jer nevidim razlog da to radi....ako voli vojvodinu neka se ponasa kao protiv cukarickog, ako ne neka ide....
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

Čestitke Đumiju na prvencu!
Ovo nije bio tako lak protivnik kao što mnogi misle. Čuka je u nastavku prvenstva odigrala nerešeno sa Javorom u Ivanjici (2-2) i dobila kući Hajduk (2-0) kojeg smo mi jedva pobedili golom u 90+ minutu. Imaju par promena u igračkom kadru u odnosu na prvi deo sezone. Na golu im je bivši golman Zvezde Radivojević Saša, a tu je i bivši dvojac Partizana Zavišić i Grubješić. Ovim ne želim da veličam Čuku, nadam se da će na kraju ispasti iz lige, ali po prikazanom u drugom delu sezone nisu baš bili za potcenjivanje. Ukoliko uzmemo u obzir celokupnu situaciju Đumi nije imao tako lak posao. Karakteristično za našu igru u ovih prvih par kola nastavka sezone jeste da padamo u drugom poluvremenu (možda pripreme ipak nisu baš tako dobro odrađene), tako je bilo i na ovoj utakmici. U drugom poluvremenu sve do isključenja igrača Čukaričkog, oni su dominirali, možda je to i bila taktika da se s obzirom na vođstvo od 2-0 prepusti inicijativa protivniku i čeka greška!
Brka - 8
Vule - 8
Pleč - 8
Đurišić - 7
Nestorović - 7
Ađuru - 8
Meda - 7
Merebašvili - 8
Tadić - 7
Bilbija - 7
Mrđa - 9
Izmene su malo vremena provele na terenu da bi mogao da dam neku ocenu.
Za Đumija ovaj put 8 - Odlično je motivisao ekipu za ovu utakmicu, videlo se to na igri i licima igrača. Moja jedina zamerka su izmene, njihov tajming i pogotovo uvođenje Tumbasevića minut pred kraj utakmice. Ljudi Tumba nije igrač za uvođenje u poslednjem minutu utakmice, ako već nije bio od starta (a zaslužio je na osnovu onoga što je prikazao u prethodnim kolima) ili ranije ubačen u igru, nije ga trebalo uvoditi ni taj poslednji minut.
U svakom slučaju sasvim dobro za početak, škripi tu i tamo ali biće to bolje, treba vremena da novi trener složi sve kockice na mesto, još jednom čestitke igračima i Đumiju na prikazanom i samo hrabro do nove pobede!!!
ketica649
Posts: 7
Joined: Mon Mar 15, 2010 1:27 am

Post by ketica649 »

Nije u redu da Katai debituje pre Vuka.
Ne vidim zasto NIJE U REDU????
Ti imas pravo na svoje misljenje o svakom igracu i ja to postujem ali ko si ti da kazes da to nije u redu??? Trener je tu da odluci i verovatno postoje razlozi sto se Vuk nije nasao ni na klupi a ne da je debitovao.
Sve pohvale treneru sto je pruzio sansu Kataiju :)
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Gari, tek ti je prvi post, nema potrebe za takvim tonom!
POŠTO OBRAZ ???!!!
ketica649
Posts: 7
Joined: Mon Mar 15, 2010 1:27 am

Post by ketica649 »

Ok,slazem se ali takve stvari me bas izbacuju iz takta. Sve je to ok, i svako ima pravo na svoje misljenje ali kako i na osnovu cega neko moze da kaze da to nije u redu? Moze lepo da kaze da on smatra da je taj i taj igrac bolji od tog i tog ali da kaze da nije u redu, to stvarno nije ok.
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Post by the Gari »

Milan wrote:Gari, tek ti je prvi post, nema potrebe za takvim tonom!
Pet minuta gledam u tvoj post (misleći da je namenjen meni) i ništa mi nije jasno :D Dok skonta budala...

Posle utakmice sa Čukaričkim obuzeo me je onaj lep osećaj da će se nešto promeniti i krenuti nabolje, ali se odmah setim da sam se tako osećao već jedno sedam puta u ovoj sezoni (i jedno 237856278456 puta u životu) i da je Voša uspela da ga ubije isto toliko puta. Svaka Kula ima svoj Gornji Milanovac, valjda Čukarički neće imati svoje Smederevo. Do prošle utakmice sa Smederevom, bili smo prvi na tabeli i ondaK je sve krenulo nizbrdo: valjda će se stvari ovoga puta okrenuti na drugu stranu.

Sama utakmica u nedelju, kao što smo i očekivali, nije promenila mnogo toga kada je sastav tima u pitanju, što je kratkoročno dobro i racionalno, ali se nadam da će se dugoročno neke stvari menjati. NAŠ trener u tome ima punu podršku. I da, puno mi je srce što konačno imamo trenera koji nosi Firmin šal i ne nosi ga da bi se folirao!

Pošto je Dragan Mrđa, izgleda, glavna tema, ovu ću reći poslednji put u životu jer sam već i sam sebi dosadan: ja ga evo (kao jedan od njegovih redovnih pljuvača) pohvaljujem za igru i golove u nedelju, ali i dalje mislim da je skandalozno što je kapiten ovog tima. Uzdravlje i vidimo se u Smederevu!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Locked