4. kolo: Vojvodina-Smederevo 1:1

Locked

Oklop Smederevaca ce...

...biti pretopljen u nova tri boda
50
86%
...ustopovati zahuktalu Vosu
8
14%
 
Total votes: 58

SlobaNN
Posts: 273
Joined: Fri Nov 14, 2008 12:02 am

Post by SlobaNN »

Ово што играју ови из Смедерева се зове анти пропаганда фудбала :!: Па више су се излежавали на терену него што су играли. Тешки бункер гостију, види се као и претходне сезоне да тада тешко играмо (као и против Металца). Укратко о играчима
Кесић - ко примљеног гола није могао ништа, иначе сасвим коректно одрађивао свој посао
Вуле - солидан, али не разумем саиграче зашто не сарађују са њим, па дечко се одлично открије али нико да му дода
Плеч - није био толико сигуран као ранијих утакмица
Ловрић - за нијансу слабији од Плеча
Гвозденовић - Само ћу рећи - Врати се Кизо, боља алтернатива је Пековић
Тумба - катастрофа, дечко је из меча у меч све слабији
Тадић - Одличан у првом делу, касније слаб, трудио се доста
Ђуровски - ништа посебно данас, играо је превише офанзивно данас, што није његова позиција
Стојка - све више ми се чини да је овај играч један велики промашај, Стојка клупа у игру Алексић
Стјепановић - По 1000 пут ћу рећи, превише солира, и опет ћу рећи превише солира, али данас је био једини играч који је макар некако вукао ту лопту напред
Мрђа - потпуно одсечен у нападу, заслуге за пенал

Алексић - одлични продори по левој страни и једна одлична асистенција за ветерана Стојку а он шута као да сам ја на терену и да ми дође таква лопта
Пековић - Сасвим коректно одрађивао свој посао, али није он за једног везног играча
Максимовић - катастрофа
Samo napred Vojvodina!!!
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Post by soderstorm »

shecky wrote:Alo sta placete odmah?!?!?!? ko babe ste... pa sta ako smo kiksnuli? A sta ako razbijemo grobare na jna? onda opet sampioni.. a?
Jeste nismo igrali ko zna kako ali nismo igrali ni lose...jednostavno ovako je ispalo, a i Smederevo se pokazalo kao veoma dobar tim, iskusan i uigran. Gegic je odlicno cuvao Mrdju mada bih ja pitao Stepija za koji moj je Mario igrao tako istureno?? Pa on je taj koji treba da daje lopte u 16 a ne da ih tamo prima.
Vulicevic je bio dosta slab a odbrana tj. Pletch i Lovric sa milion gresaka i vracanja lopti Kesicu...veoma neozbiljno!
Kod izmena mi nije jasno zasto je Mario izasao ,po meni je Dani trebao Stoiku da zameni.
Pekovic odlican , nije fer da se odbaci samo zato sto je dosao Gvozdenovic.
Sve u svemu nazalost ispalo je ovako :( solidna poseta oko 3.000 , dobra podrska sa svih tribina ,ali..
Ako pobedimo Patlidzan oprastam im ovaj kix.
Nisam ljut na igrace koliko sam ljut na samu cinjenicu da nismo pobedili.
Prvi put sam na forumu ali sam redovan na tribinama. Uglavnom sam citao komentare pa reko i da se ja malo ukljucim u analize meceva valjda necu imati punu negativnih komentara s obzirom da Vosu gledam vise srcem nego glavom pa su mi takvi i komentari.

Sto se tice utakmice covek je upravu ne treba kukati posle jednog meca nadam se da ce i ona dva izroda cesce gubiti bodove tako da ne moramo bas svaku utakmicu da dobijemo. Ovde se da primetiti da jos Stepi nema taktiku za domace utakmice jer je ovo ocigledno tim za gostijuce terene jer tamo smo dali 6 golova a na domacem svega 2. Primetaj je nedostatak Kizita jer smo gol primili bas po levoj strani sto znaci da ovaj Gvozdenovic nije jos prava zamena za Kizita jer je spor. Drugo Tumasevic je takodje ocajan i pod hitno ga menjati valjda kada se vrati Djura nece vise biti toliko odustan jer koliko sam ga gledao odlican je na toj poziciji. Izgubili smo 2 boda bez veze nadam se da ce se sada malo opametiti da ne misle rano o tituli s obzirom da se titula ne osvaja u septembru vec na prolece.

Idemo na Partizan sledecu koji je dosta poljujan treba to iskoristiti i ovaj kiks neutralisati.
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Ma kakav bunker,nisu oni krivi sto imaju tolliko pokretljivu i ugranu odbranu iako u njoj gaje balvane od 2 metra!Kapa dole Smederevcima za danasnji mec,mislim da je utakmica uopsteno bila lepa za gledanje i nerviranje!
Željko Brkić jedan je od nas!!!
User avatar
buraz
Posts: 130
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:29 pm
Location: Novi Sad

Post by buraz »

Grbavac wrote:Uklet klub?

Danas smo bili srecan klub.
Poklonjen penal.
Inace ne bi dali gol do sutra.

Eto vam taktika protiv Vojvodine. Samo igrajte tvrdo i disciplinovano u odbrani i bod vam je zagarantovan.
Mi smo nesposobni da napravimo bilo kakvu smisljenu akciju.

Stepi odlazi :wink:
ne bih se niucemu slozio sa tobom!
sudjenje je bilo katastrofalno velikom vecinom na nasu stetu!
gol je visio u vazduhu i to je publika prepoznala i dala igracima podrsku u toku i posle meca, otisao sam sa stadiona zadovoljniji nego posle nekih pobeda!
Da ne govorim o da smo bili bez Kize i Djure .....
jbg idemo dalje , mislim da necemo izgubiti od prtizana naredno kolo!
Jedna je crvena a druga je bela....
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Posle svega vidjenog moze se reci da smo iscupali bod vrlo borbenim i kompaktnim Smederevcima.Pokusavali smo na sve nacine da probijemo odbranu,ali jednostavno nije islo.Poceli smo centarsutevim(sto bas i nije pametno imajuci u vidu prosecnu visinu igraca gostiju),pa zatim srljanjem kroz sredinu,da bismo na kraju pokusali par puta sa distance.Ne znam zasto mora da se dogodi da primimo gol da bi tek nakon toga Stepi izvrsio neke promene u timu?Aleksic je razdrmao,doneo tu neku prevagu dok je ulazak Pekovica mesto Stojke sasvim nelogican u datoj situaciji.Na nasu srecu Mitar je odigrao sasvim korektno,medjujtim nije on taj koji je falio nasem timu.
Smederevci igraju kao po knjizi,podsetili su me na igru Vojvodine pod vodstvom danas opevanog Milovana Rajevca.Odigrali su takvu kontru da se dalo primetiti da ce akcija uroditi plodom vec kad su presli centar.Zasluzili su sva 3 boda,penal je u najmaju ruku diskutabilan,Mrdja je ocigledno dobro proucio Eduardova umeca...
Kesic nas je u par navrata spasao iako je imao par nesigurnih poteza(tj ispucavanja).
Ostatak tima tako nepovezan da ja trenutno ne mogu da se setim ko je gore odigrao.Vule je ponekad probijao po desnoj strani,Slaven imao par individualnih driblinga i sve to nije donelo nikakvog uspeha.
Sada vec nekreativost i neefikasnost postaju hronican problem ovog tima pred domacom publikom i videcemo kako ce sve to jos izgledati.Ne treba puno kritikovati,i dalje delimo to prvo mesto i daleko od toga da je sve izgubljeno.Stepi je danas izgubio kompas,ali ne treba ga kritikovati nakon jednog remija.Nek radi svoj posao,dve najbitnije utakmice polusezone su pred nama i njim i pravo merilo naseg kvaliteta upravo one donose.
Napred Voso!
User avatar
Grbavac
Posts: 46
Joined: Wed Nov 12, 2008 3:35 pm

Post by Grbavac »

buraz wrote:

ne bih se niucemu slozio sa tobom!
sudjenje je bilo katastrofalno velikom vecinom na nasu stetu!
gol je visio u vazduhu i to je publika prepoznala i dala igracima podrsku u toku i posle meca, otisao sam sa stadiona zadovoljniji nego posle nekih pobeda!
Da ne govorim o da smo bili bez Kize i Djure .....
jbg idemo dalje , mislim da necemo izgubiti od prtizana naredno kolo!
Ne bih bas rekao da je gol visio u vazduhu.
Mi jesmo nesto kao napadali, trudili se, ali osim onog prodora Aleksica kada je lepo poslao loptu Stojki, nesto se ne secam da smo imali neku veliku priliku u drugom delu.
Po meni izraz gol je visio u vazduhu se koristi kada neki tim neprestano kidise i stvara priliku za prilikom.
Danas to nije bio slucaj.

A penal je poklonjen.
Da je takav penal sviran Zvezdi ili Parizanu, mi bi ovde pisali o zaverama.

Slozicu se sa tobom da je publika bila dobra i da je davala podrsku tokom cele utakmice, posebno u drugom delu. To se retko vidja kod nas.

Igraci su se trudili, zeleli su, ali ja spadam medju one koji smatraju da zelja i trud nije nesto sto treba posebno naglasavati,
Jer ako si vec fudbaler, i igras profesionalne utakmice, ti moras da imas zelju i da se trudis.
To je minimum.

A mozda sam ja malo stroziji jer mi je vec dosadilo da gledam pojedine likove u timu.
A pojedine likove na klupi.
User avatar
Grbavac
Posts: 46
Joined: Wed Nov 12, 2008 3:35 pm

Post by Grbavac »

mihailov wrote:Aleksic je razdrmao,doneo tu neku prevagu dok je ulazak Pekovica mesto Stojke sasvim nelogican u datoj situaciji.Na nasu srecu Mitar je odigrao sasvim korektno,medjujtim nije on taj koji je falio nasem timu.
Meni se cini da se Stojka povredio i da je zato zamenjen.
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Grbavac wrote:
mihailov wrote:Aleksic je razdrmao,doneo tu neku prevagu dok je ulazak Pekovica mesto Stojke sasvim nelogican u datoj situaciji.Na nasu srecu Mitar je odigrao sasvim korektno,medjujtim nije on taj koji je falio nasem timu.
Meni se cini da se Stojka povredio i da je zato zamenjen.
Ulazak Pekovica mi je diskutabilan,ne izlazak Stojke 8)
Napred Voso!
User avatar
Grbavac
Posts: 46
Joined: Wed Nov 12, 2008 3:35 pm

Post by Grbavac »

:lol: :lol:

Za to vec nemam odgovor :wink:
soderstorm
Posts: 450
Joined: Wed Aug 26, 2009 1:33 am

Post by soderstorm »

Grbavac wrote:
mihailov wrote:Aleksic je razdrmao,doneo tu neku prevagu dok je ulazak Pekovica mesto Stojke sasvim nelogican u datoj situaciji.Na nasu srecu Mitar je odigrao sasvim korektno,medjujtim nije on taj koji je falio nasem timu.
Meni se cini da se Stojka povredio i da je zato zamenjen.
Stoika se povredio zato je Stepanovic reagovao malo ne rezonski, panicno uvodjenjem Pekovica umesto njega.
Koral
Posts: 418
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

Poceli ste kao pristalice dva popularna kluba iz BG-a. Cim dodje neki rezultat koji nam se mnogo ne svidja, krecemo u pljuvanje.

Po meni, igrali smo onako kako smo jedino mogli. Pre meca rekao sam da je ekipa Smedereva izuzetno kvalitetna i iskusna, dovoljno im je pogledati sastav, i ko je malo pratio nasu ligu, to su igraci koji su za njene uslove dosta kvalitetni, pa tako vidim Smederevo i u samom vrhu. Nije tacno da se nisu branili, to je glupost, oni su sa tom orjentacijom odigrali ceo mec, a nesto vise su pokusavali na kontre preko odlicnog Jovanovica, sa nadimkom Guti.

Mi smo igrali kako se moglo, protiv jedne ekipe kakva je Smederevo, koja ume organizovano i iskusno da se brani, pre svega hladnokrvno. Mozda smo mogli da pocnemo utakmicu onako kako smo je zavrsavali, u duelu Mrdje i Aleksica, jer on sam u prvom delu manje je bio opasan, nego nakon tih izmena. Ali, ja sam odusevljen. Jer nasi momci su ove godine ocigledno ozbiljni u nameri da napadnu visok plasman. Borbenost i zelja za pobedom bili su na veoma visokom nivou, i to zaista raduje. E sad ne moze se pobediti celo prvenstvo i Smederevo ce i ovim drugima da uzme bodove, siguran sam Zvezdi vec za 7 dana. Ima i u nasoj ligi dosta interesantnih timova i bice jos puno sarenih rezultata. Ali , ako nasi igraci nastave sa ovakvom zeljom bice dobro

Hucisvili nije za ovakvu utakmicu, kada smo trebali da ubrzamo igru usli su Aleksic i Maksimovic i to su bile prave izmene
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Sta reci, nereseno jeste najpravedniji ishod i danas nismo zasluzili pobedu, ali ni Smederevci da izgube. Njima mogu zameriti ono sramno otimanje vremena predvidjenog za kotrljanje lopte, jer tako los teatar odavno nismo gledali u Novom Sadu. Nasim igracima ne mogu puno toga da prebacim, jer je evidentno da je danas trener iskljucivi krivac za (ne)povoljan rezultat. Taktika sa ubacivanjem visokih lopti u sesnaesterac nije imala sansu za prodju pored njihove zadnje linije. Njihova "zona" morala je biti razbijena kao u kosarci - sutevima sa daljine, a toga je danas bilo jako malo. Danas su izuzetno losi bili Lovric i Stojka, medju najboljima Pekovic, Stjepanovic i Vulicevic. Stojka je citav mec odigrao kao veteran, a pokusacu da budem kreativniji od Maneta i reci da je imao radijus kretanja kao ona stvar u gacama. Cak je sa terena izasao na svoju inicijativu, seo covek na klupu pre nego sto se izmena dogodila?! Krajnje neprofesionalno. Lovric je odigrao mozda i najslabiju partiju u crveno-belom dresu, Plec dosta sigurniji, mada su generalno jako sporo delovali danas kao tandem. Kesic dobar, imao je jednu odbranu koja nas je spasla od toga da ranije primimo gol. Vule pretrcao mnogo, ali ga saigraci nisu ispostovali u par navrata. Gvozdenovic vrlo nesiguran, spor, i radije bi gledao Pekovica na toj poziciji, bar dok Kiza ne zaleci rane. Mario bled, kao i Tadic. Slaven prilicno raspolozen za prodore, mada je decko JAKO 'alav, do granice iritantnosti. Dosta je popravio igru u odbrani i kada krene da igra vise timski, bice vajde od njega. Tumbas odigrao sa puno oscilacija, u par navrata izgubio loptu na centru igralista (i kod njihovog gola, cini mi se) i ugrozio time nasu odbranu i gol. Mrdja se dobro borio, vukao je non-stop dvojicu na ledjima, izborio penal (po mom misljenju - bio je, a i pomocni sudija koji je bio na toj strani je u momentu energicno odreagovao). Previse odsecen za nesto vise, ali i ovo je dosta od njega u ovim okolnostima. Aleksic je uneo svezinu, ali je izgubio snagu u ona prva tri prodora, pa je do kraja bio malo primetan. Maksimovic neprimetan, dok je vise nego prijatno iznenadio Pekovic za ono malo vremena sto je proveo na terenu. Pokazao je da zna i da zasprinta, dobijao vazdusne duele, pametno delio lopte, spasao nas poraza kada nam je u njihovoj kontri pred kraj ispala citava zadnja linija, kao odbrana Stare Garde na Firminom turniru :lol:

Ukratko, mozda ovaj rezultat i nije los u smislu da nas malo prizemlji pred vazne meceve koji slede (blizanci, pocinje uskoro i kup). Igraci treba da budu svesni da se necemo prosetati kroz prvenstvo i da se dresevi moraju mnogo vise oznojiti da bi se uknjizili bodovi. Za par nedelja imacemo jasniju sliku o mogucim dometima ovog tima, kao i da li su u klubu pogresili sto nisu crvenim markerom zaokruzili (i obratili ozbiljnije paznju na njega) jedan datum u kalendaru - 31. avgust.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

Smederevo je odlicna ekipa. Svaka ima cast kako su odigrali (dok su igrali fudbal). Na kraju, dobro smo i prosli. Kada ne ide, i bod je puna kapa. Mada, steta sto nismo poentirali, to bi bio vetar u ledja ka vecim dometima.

Nista mi nismo toliko bolji od ostalih timova, cak bi dodao da smo previse halava ekipa. Cini mi se da fali jos hemije, ili bar vremena da postanu kompaktna celina.
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Читам вести са б92 и монда и не могу да верујем колико нас само вређају и омаложавају. Сад покушавају да створе слику како се утабана рутина у српском фудбалу наставља, и како је то нормално и кул, како ће Војводина после овог кола да почне да пада, а црвена петокрака је убедљиво првопласирана са једним голом разлике. Провалите табелу на монду, ми смо на 3. месту. Једва су дочекали да кикснемо, а комуњаре кад одиграју нерешено онда ником ништа, не ставе наслов "Инпресивни Напредак, Јавор, Чукарички бла, бла ,бла..." Највећа ми је сада жеља да Степи и екипа наставе са нападачком филозофијом игре, без обзира на овај резултат и да зачепе уста комуњарама. Нека се не обазиру на табелу, само нека играју фудбал и резултати ће доћи само по себи. Првенство је дуго, биће много киксева фаворизованих тимова.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Koral wrote:Poceli ste kao pristalice dva popularna kluba iz BG-a. Cim dodje neki rezultat koji nam se mnogo ne svidja, krecemo u pljuvanje.


Hucisvili nije za ovakvu utakmicu, kada smo trebali da ubrzamo igru usli su Aleksic i Maksimovic i to su bile prave izmene
Ja za sebe mogu da kažem da nisam počeo, već samo nastavio sa započetom pričom, da mi se ne sviđa kako se stvari odvijaju, i imao sam mnogo primedbi na našu ekipu i trenera od prvih pripremnih utakmica.Čak sam zato i rekao da do 5 kola neću glasati za igrača utakmice, jer 3:0 u Kuli, 3:1 na Banovom Brdu su samo dobra kamuflaža za prikrivanje problema.Jedva, 1:0 protiv Metalca smo pokrili alibijem da su gosti igrali bunker, pa onda mi kao ne možemo protiv takve antipropagande fudbala.
Sad se pokušava reći da su i Smederevci igrali bunker, što je besmisleno, jer kadgod se ekipa adekvatno brani od naših jalovih napada, proglasi se za bunkeraše.Čak Smederevo proglašavamo i za veoma jaku ekipu, od koje se treba plašiti, a oni pre mesec dana ušli u Super Ligu.
Ne, problem postoji, pitanje je da li mi želimo da ga vidimo u pravoj dimenziji.
A ovo tipa :nije ova utakmica za Hucišvilija, ili Medojevića ili Smiljanića (i da nije povređen ne bi igrao, mada nisam baš siguran ni u tu povredu), stvarno je velika hrabrost napisati, pošto ljudi nisu igrali ni sekundu.
Tako se pričalo i za Sepuju, pa čovek otišao u truli Čukarički i dao 9 golova za polusezonu.Sada, u raspalom Čukaričkom, zaista je bilo naučna fantastika dati gol.No eto, i takvi uzeše bod partizanima (malo su se izgleda prikupili).Videćemo sad kako ćemo mi protiv tih istih partizana kojima je Čuka uzela bod.
Dosta igrača moramo promeniti i ne može se svakom loptom gađati Mrđa (odavno sam rekao da kad dođe malo bolji štoperski par gotov je, a i mi kao ekipa - i taj penal je vrlo problematičan i mislim da nije bio takav rezultat ne bi se dosudio. Jer, bilo je više za penal pad Stjepanovića i igranje rukom u 16m Smedereva, pa nije svirano).
Favorizovanje pojedinaca i nepoštovanje saigrača u igri (najočitiji je primer Vulićević, jer se momak najviše kreće, kad nema Đure), je veliki minus našem treneru.
Evo sad je već to peto kolo, koje je čekao i Herr Stepi, i sasvim je dovoljno da upozna ekipu sa kojom je svaki dan zajedno i da dostigne takmičarsku formu.
Kad je ušao Maksimović mi okrenuli igru ka njemu (a protiv sebe) i na Aleksića zaboravili.
Peković jeste iznenadio dobrom igrom, ali nije on bio to što nam je danas trebalo, kako je već neko, ovde pre mene, rekao.
Srećom, ostali smo u samom vrhu, a u sledeću subotu ćemo videti na kakvom smo putu?
Last edited by Turija on Sun Sep 13, 2009 10:12 pm, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked